DX.Exchange

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kui kellegil jäi arusaamatuks miks Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler hoiatab Eestis puhkenud krüptobuumi eest, millest peituvad eelkõige pettuse ja kelmuse riskid ning selle kaudu mainerisk meie riigile, siis põhjus selleks on tõenäoliselt DX.Exchange.

  DX.Exchange is the first complete crypto community that allows institutions and individuals to purchase cryptocurrencies with fiat, trade cryptocurrencies, and convert crypto back to fiat. DX.Exchange is being built on Nasdaq’s market leading matching technology.

  DX.Exchange holds operating licenses with the Estonian Financial Intelligence Unit: License Numbers FRK000039 and FVR000051. DX.Exchange is committed to providing a transparent and ethical exchange between interested parties. Your funds and personal data are protected with the most advanced encryption software, as well as the most vigorous cyber security solutions available today.

  With over 70 R&D engineers, the global team at DX.Exchange brings extensive experience in UI and financial technology.


  Vaadates seda kui palju kürptomaailmas midagi tehakse ja kui primitiivne paljugi sellest on, siis DX.Exchange on tegelikult omas segmendis päris asjalik. Nt kauplemine hakkab toimuma NASDAQi tehnoloogia peal, samuti on saanud mingi koostöölepingu Bloombergiga: "Bloomberg Crypto Hub. DX.Exchange is the exclusive sponsor of the Bloomberg Crypto Hub at Bloomberg.com for 2019. The deal includes sponsorship opportunities and providing real time rates to Bloomberg terminals for Crypto prices."

  Whitepaperist ärimudeli skeem:


  Äri see minu jaoks ei mudelda, aga DX.Exchange´i krüptoturu toimimist aitab selgitada küll.

  Äri aitab selgitada järgmine joonis:  Tegu on tavalise börsi-operatsiooniga kus raha teenitakse aktsiate pealt tehtava tehinguta arvu, ligipääsu ja noteerimistega. Aga seda tehakse krüptovaradele.
  Laias plaanis ma ei saa muidugi aru, miks me peame dollaritest, eurodest ja aktsiatest loobuma et selle asemel Bitcoini, eetrit ja tokenit võtta, aga see selleks.

  Kui kõik läheb hästi, ja no miks ei peaks (?!?!?!), siis juba aasta ja paari kuu pärast oleme kõik Google pilves:  Ja saabub lõplik õndsus.


  Kuidagi on DX.Exchange seltskond avastanud Eesti.
  Mis minule on üllatus, sest Leedu on väga jõuliselt ja suure institutsionaalse toega (Desico jne) ise kürptoturu eestkõnelejaks murdmas. Minumeelst on Eesti ammu juba maha jäänud. Seega võiks Eesti minumeelest sellest alternatiivbörsist rohkem võita kui kaotada kui FI sunnitakse tõesti ükskord ometi tööle kõiki neid lõputuid ICO prospekte läbi vaatama. :D :D
  Hetkel puudub usaldusväärne ja pika perspektiiviga kauplemiskoht ICO-dele. On mingit üksikud walletid ja kokkuvõttes täiesti killustunud ja detsentraliseeritud turg, aga puudub stabiilse ja usaldusväärse tehnoloogiaga regulatsioonidega kaetud koht kus lõputu koguse kõntsa kõrval mõned mõistlikud ICO-d võiksid kaubelda.

  Samuti on ICO maaillmas jätkuvalt voolamas lõputu uute ICO-de liustik. Kui läbi DX.Exchange´ õnnestuks ligi pääseda mõnele heale ja huvitavale firmale, siis miks mitte kapitali paigutada. Kui käsitleda ICO-d IPO aseainena, siis ei ole vahet mis vormis kapital on, hinnata saab seda samadel alustel.

  Regulaatori luba omav Coins Marketplace Technologies OÜ on registreeritud Tallinnas aadressile Roosikrantsi tn 2, korterisse K258, kuid ma ei usu, et kõik need 70 R&D inseneri jt töötajad tegelikult Eestis on. Seega võimalik positiivne mõju Eestile jääb limiteerituks kui peakontor kusagil mujal on ning kasutatakse kõigest Eesti jurisdiktsiooni oma börsi käitamiseks.

  Jälgin siiski huviga mis tulevikus saama hakkab.
 • Buumist rääkides ei ole arvatavasti jutt ühest konkreetsest firmast vaid laiematest arengutest. :)

  Eesti majandustegevuse registris on nüüdseks üle 500 virtuaalvääringu (loe: krüptoraha) tegevusloaga ettevõtet. 4/5 neist on registreeritud 2018. aastal. Väga paljud neist seejuures üht- või teistlaadi välismaiste juurtega.
 • Esiteks ICOsid hetkel eriti enam ei tehta. Bitcointalk oma bountide maailmaga praktiliselt seisab.
  Hetkel saab tokeni börsile viia ilma ICOt tegemata. Päevas regitakse umbes 50 selle eesmärgiga tokenit,koos kodulehe ja ilma tokeni lepinguta ja kõik 400 börsi üritab neid tokeneid oma käibesse saada. Börsil registreerimine on peaaegu ilmarahata. Võibolla midagi maksta börsi oma krüptos aga summad on marginaalsed. Ja käibed on marginaalsed.
  Selline börs umbes 500 tokeniga teenib päevas käibe pealt umbes 3 eth. Airdropid, contestid käivad selle kultuuri juurde. Kuumad punktid on Nigeeria, Indoneesia, Malaisia, Vietnam, India.

  Ei maksa lasta ennast petta coinmarketcapi numbritest. Börsid pakuvad käibeteenust: 1M käivet saad umbes 0.0001 eth eest näidata.

  Peab Hansoniga nõus olema, see osa mis kirjeldasin sureb välja.


  Tehnoloogia võibolla mitte. SHA on ikkagi NSA leiutis.
Teemade nimekirja