Coop Pank (CPA1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Coop Pank (CPA1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • "sakuska"
    Raha ei ole elus peamine!


    Üks vastavasisuline artikkel juba on, eks neid hakka veel tulema.
    Seal oli selline mõte: „Kannatused teevad tugevamaks,“ jätkab Karin. „Need aitavad meie hingel kasvada.“
  • Toots Ja Tõnisson olid sunnitud kah üksvahe õppima oma hinge eest hoolt kandma
  • Homme peaks Coop majandustulemusi andma. Ei näe põhjust miks need kehvad peaksid olema. Kui keegi suurtest ei müü siis võiks hind liikuda ülesse poole!
  • Mis siis teooria on, kes selle börsi taevasse ajasid? Augustis ja mis selle mõte oli?
  • Dol mis tulemusteks ootad ja mis coop peale seda väärt võiks olla?
  • Homme on reede, mis on ajalooliselt olnud põrgeteks väga hea päev. Lisaks veel saabuvad tulemused, mille suhtes on raske midagi halba ennustada. Seega ei imestaks, kui +10% tuleb, E ja T on võtmetähtsusega.
  • Keeruline öelda mis tuleb! Kuid tundub, et Coop ülemüüdud emotsioonide toel!
    Iga tahes jälgin põnevusega ja kui ülespoole hakkab liikuma siis toetan ostuga.
  • "Cynic"
    Siis pole veel kõige hullem. Peamine, et universaalkerega rohelisi Volvosid ei vaata nagu Mõmm ütleb :-)

    Just täpselt! Tuleb vaadata ikka sedaani poole, siis pole veel häda kedagist, võib olla Volvo ja roheline küll.
  • PiK investorid 95% eesti baltiturul vee all kas keegi võtab vastuse? Eelturul homme jälle -8% :-)

  • Coop Panga 2021. aasta augusti majandustulemused:

    Panga klientide arv kasvas augustis 2300 võrra ja ulatus kuu lõpuks 104 700-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 34%.

    Panga klientide hoiuste maht kasvas augustis 27 miljoni euro võrra ulatudes kuu lõpu seisuga 920 miljoni euroni. Äriklientide hoiused kasvasid 21 miljonit ja eraklientide hoiused 4 miljonit. Rahvusvahelistelt platvormidelt kaasatud hoiuste maht kasvas 2 miljonit eurot. Aastaga on panga hoiuste maht kasvanud 34%.

    Panga laenuportfell kasvas augustis 43 miljoni euro võrra ja jõudis kuu lõpu seisuga 838 miljoni euroni. Ärilaenud kasvasid 35 miljonit eurot, kodulaenud 7 miljonit eurot ja liising 1 miljon eurot. Aastaga on panga laenuportfell kasvanud 44%.

    Suur uute laenude maht tingis augustis ka suurema allahindluspuhvri moodustamise ning sellest tuleneva kulu kasumiaruandes.

    Võrreldes möödunud aasta kaheksa esimese kuuga on käesoleval aastal sama ajaga panga netotulud kasvanud 26% ja tegevuskulud 19%.

    Pank teenis augustis 1,1 miljon eurot puhaskasumit, aasta kaheksa esimese kuuga on pank teeninud 103% rohkem kasumit kui samal perioodil eelmisel aastal.

    Panga omakapitalitootlus oli augustis 12,4%, kulu-tulu suhe 54,2%.

    Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki kommentaar:

    „Coop Panga laenuportfell tegi augustis rekordilise kasvu, millesse suurema osa andsid ärilaenud. Kui eelmisel aastal nägime, et ettevõtted eelistasid meid eelkõige tänu headele hoiuseintressidele, siis sellel aastal näeme, et meid nähakse üha enam ka tugeva partnerina projektide finantseerimisel.

    Oleme suutnud kiire laenuportfelli kasvu juures hoida selle kvaliteeti kõrgel tasemel ning näidanud seejuures head kasumlikkust. Coop Pangal on rahvusvaheliselt reitinguagentuurilt Moody’s stabiilse väljavaatega investeerimisjärgu reitingu Baa2, mis annab eelkõige äriklientidele, Eesti riigile ja kohalikele omavalitsustele täiendava kindlustunde tulla Coop Panga kliendiks ning hoida oma raha kodumaises finantsasutuses.

    Pank teenis augustis 1,1 miljon eurot puhaskasumit, omakapitalitootlus oli 12,4% ja kulu-tulu suhe 54,2%.“

    Coop Panga põhjalikumad kvartaliaruanded on leitavad aadressil: cooppank.ee/finantsaruanded

    Börsiteade


    Katre Tatrik
    Coop Panga kommunikatsioonijuht
  • Kõikidele "kassi põrgatajatele" veelkord küsimus, et mis on viimastel nädalatel muutunud Eesti majandusega, pankade fin näitajatega, äriperpspektiiviga jne?? Kui midagi asjalikku öelda ei ole, siis võiks üldse ütlemata jätta, jääb targem mulje ja vähem neti prügi!
  • ega viimastel nädalatel polegi miskit revolutsioonilist juhtunud peale selle et mõned hinnad on võtnud suuna tagasi normaalsusesse
  • õppetund on saadud ja uue hooga peale :D
  • "atsetoon"
    õppetund on saadud ja uue hooga peale :D

    ära rohkem peale võta, atsetooni joomineon päris ohtlik...
    Aga selised hüüatused näitavad, et loll raha liigub vaikselt targa raha taskusse, nagu ikka.
  • Mis asi on "loll raha?!" Kes on need "targad" kes kogu ülejäänud maailma lolliks peavad?! Börs on koht, kus kõik on rohkem v vähem pidanud olema "lolli raha" olukorras sh ka Buffett jt legendaarsed tegijad. Ja siis siin konnatiigis keegi kääksub midagi "lollist rahast!!"
  • "msr"
    Mis asi on "loll raha?!" Kes on need "targad" kes kogu ülejäänud maailma lolliks peavad?! Börs on koht, kus kõik on rohkem v vähem pidanud olema "lolli raha" olukorras sh ka Buffett jt legendaarsed tegijad. Ja siis siin konnatiigis keegi kääksub midagi "lollist rahast!!"


    Bingo!!!

    Tuli ära see Buffett.
  • "msr"
    Mis asi on "loll raha?!" Kes on need "targad" kes kogu ülejäänud maailma lolliks peavad?! Börs on koht, kus kõik on rohkem v vähem pidanud olema "lolli raha" olukorras sh ka Buffett jt legendaarsed tegijad. Ja siis siin konnatiigis keegi kääksub midagi "lollist rahast!!"

    ahaa, see raha, kes coopi hinna muli ajas ja siis veel sellelt tasemelt PIK kontodelt sisenes, on loomulikul tark raha, pole kahtlustki. Aga vabandust, raha ei ole loll või tark, ikka inimesed on.
  • Ilus oli olla, sest et kole oli möödas
    kahju ainult et ei juhtund miskit erilist
    Võimalusi oli olnud nüüd on kõik nad möödas
    kuskil nagu mühises, ma arvan meri vist
    :)
  • "Loll raha" istub meie superministeeriumi majas, kus MBA-d ei suuda isegi eelarvet korrektselt kokku panna nii, et paarsada miljonit ei läheks "hämaratele tänavatele kõndima!"
    Pangad näitavad head kasumlikkust ning jätkuvat kasvu, konjunktuur on positiivne...millest see "mullijutt" ja "surnud kassi" põrked?!
  • Üldse ei imestaks, kui Coop täna kolinaga alla tagasi tuleb ja õhtul veel punases lõpetame...
  • "pahurik"
    "atsetoon"
    õppetund on saadud ja uue hooga peale :D

    ära rohkem peale võta, atsetooni joomineon päris ohtlik...
    Aga selised hüüatused näitavad, et loll raha liigub vaikselt targa raha taskusse, nagu ikka.


    https://youtu.be/6iVEH8TIfB4?t=56
  • "972"
    Üldse ei imestaks, kui Coop täna kolinaga alla tagasi tuleb ja õhtul veel punases lõpetame...


    Bid on õhuke jah, sama ka LHV orderbookis. Samas, suured praegu müüa ei saa, sest pole kellegile müüa. Puhas väikekauplejate pidu.
  • Tore vaadata kohe, selline pidu käib! Mina tänan süsteeme, et kiirelt asjad ei liikunud hommikul powertraderis, sai palju parema hinnaga müüdud :)
  • Surnud kassi põrge (inglise keeles dead cat bounce) on situatsioon majanduses, kus börsikrahhi ajal pärast aktsiaturgude langust toimub lühiajaline tõus (bounce), mida peetakse ekslikult turuhindade tõusuks, kuid mille järel jätkub langus. Aktsiaturgude käive on "surnud kassi põrke" ajal väike.

    Termini võttis 1985. aastal kasutusele Financial Timesi ajakirjanik Christopher Sherwell, kes iseloomustas aktsiaturu olukorda Malaisias.


    See pole minu välja mõeldud.
  • "Onu Ott"
    Homme on reede, mis on ajalooliselt olnud põrgeteks väga hea päev. Lisaks veel saabuvad tulemused, mille suhtes on raske midagi halba ennustada. Seega ei imestaks, kui +10% tuleb, E ja T on võtmetähtsusega.


    Lugesin eile seda postitust ja mõtlesin ka kohe samamoodi.

    Nüüd mul on Onu Otile anda 100 euri. Kui see on Onu Otile mingi raha ja suudab välja mõelda, kuidas oma isik ära identida, niiet ma saaks kindel olla, et keegi teine temana ei esine, ja saadab mulle (näiteks viiretakka@gmail.com) raha kättesaamiseks vajalikud andmed, siis on 100 euri tema jagu.

  • "naiivitar"
    "Onu Ott"
    Homme on reede, mis on ajalooliselt olnud põrgeteks väga hea päev. Lisaks veel saabuvad tulemused, mille suhtes on raske midagi halba ennustada. Seega ei imestaks, kui +10% tuleb, E ja T on võtmetähtsusega.


    Lugesin eile seda postitust ja mõtlesin ka kohe samamoodi.

    Nüüd mul on Onu Otile anda 100 euri. Kui see on Onu Otile mingi raha ja suudab välja mõelda, kuidas oma isik ära identida, niiet ma saaks kindel olla, et keegi teine temana ei esine, ja saadab mulle (näiteks viiretakka@gmail.com) raha kättesaamiseks vajalikud andmed, siis on 100 euri tema jagu.



    What the hell! Siin tehakse ajalugu hetkel!
  • "naiivitar"
    "Onu Ott"
    Homme on reede, mis on ajalooliselt olnud põrgeteks väga hea päev. Lisaks veel saabuvad tulemused, mille suhtes on raske midagi halba ennustada. Seega ei imestaks, kui +10% tuleb, E ja T on võtmetähtsusega.


    Lugesin eile seda postitust ja mõtlesin ka kohe samamoodi.

    Nüüd mul on Onu Otile anda 100 euri. Kui see on Onu Otile mingi raha ja suudab välja mõelda, kuidas oma isik ära identida, niiet ma saaks kindel olla, et keegi teine temana ei esine, ja saadab mulle (näiteks viiretakka@gmail.com) raha kättesaamiseks vajalikud andmed, siis on 100 euri tema jagu.



    Kuigi 100 EURi on väga ilus raha, selle eest saab osta täpselt Amarone ja Barolo combo ning midagi maitsvat sinna juurde ka, siis ausalt öeldes sellise kommentaari lugemine tekitab isegi veelgi parema emotsiooni. Mul tõesti hea meel, et seekord nii läks. Kuigi tänase tõusu tõenäosus oli väga suur, ei pruugi asjad alati nii minna - natuke jama oleks saada siis vastupidiseid nõudekirju :) Eks see ongi foorumi mõte, et inimesed saavad oma mõtteid ning ennustusi avaldada ning peaks mainima et erinevalt näiteks Kauppalehe foorumist on minu meelest LHV tase palju kõrgem ja mis seal salata, olen ka ise tänu kaasfoorumlaste mõtetele saanud häid ostukohti ning ideid, vahel ka lossi. Eestimaa on väike, seega kui kunagi peaksime kuskil baris üksteist ära tundma, võid GIN tooniku välja teha.

    Aga 100 EUR suhtes oleks mul üks palve, kas sa saaksid sellest 15 EURi annetada Pesaleidjale (kodute loomadega tegelev MTÜ) ning ülejäänud raha suunata lihtsalt iseenda tervisele, mis on alati olnud parim investeering isegi kui see on superheas korras (näiteks SPA külastus, massaaž, ujulakaart, tennisemängud vms.) Börsidel valitsevad hetkel turbuletsed ajad ning terves kehas, terve vaim on vajalik sellega toime tulemisel, sest võib esineda ka mitte nii häid päevi.
  • "Onu Ott"

    Aga 100 EUR suhtes oleks mul üks palve, kas sa saaksid sellest 15 EURi annetada Pesaleidjale (kodute loomadega tegelev MTÜ) ning ülejäänud raha suunata lihtsalt iseenda tervisele, mis on alati olnud parim investeering isegi kui see on superheas korras (näiteks SPA külastus, massaaž, ujulakaart, tennisemängud vms.) Börsidel valitsevad hetkel turbuletsed ajad ning terves kehas, terve vaim on vajalik sellega toime tulemisel, sest võib esineda ka mitte nii häid päevi.


    Pesaleidja sai 60 euri, sest ülejäänud 52 eurost (tulumaksutagastus ka) jätkub massaažiks küll.

    Hundid söönud ja hambad terved:)

  • "naiivitar"
    "Onu Ott"

    Aga 100 EUR suhtes oleks mul üks palve, kas sa saaksid sellest 15 EURi annetada Pesaleidjale (kodute loomadega tegelev MTÜ) ning ülejäänud raha suunata lihtsalt iseenda tervisele, mis on alati olnud parim investeering isegi kui see on superheas korras (näiteks SPA külastus, massaaž, ujulakaart, tennisemängud vms.) Börsidel valitsevad hetkel turbuletsed ajad ning terves kehas, terve vaim on vajalik sellega toime tulemisel, sest võib esineda ka mitte nii häid päevi.


    Pesaleidja sai 60 euri, sest ülejäänud 52 eurost (tulumaksutagastus ka) jätkub massaažiks küll.

    Hundid söönud ja hambad terved:)



    Väga super! :)

    Nüüd said siis kodutud kassid ja koerad COOP panga tõusust ka osa.

  • "surnud kassi" põrke juurde selline foto.
    Kui see on SEE siis kolmest palun hakata ukse juurde kogunema :)
  • Teen ettepaneku COOP panga puhul edaspidi kasutada terminit "fat cat bounce".
  • "zuckerblaum"
    Teen ettepaneku COOP panga puhul edaspidi kasutada terminit "fat cat bounce".


    Ega kõhn kass niipalju ei põrkakski. Volüümi peab olema, et kerkida kui pall.
  • Inimestele, kes siinset foorumit loevad ja pole varasemalt kursis kontekstiga, siis ütleks, et sellised termineid tegelikult ei kasutata ettevõtete kohta, mille jooksva aasta kasumi kasvukiirus on 100% aastas ning hoiuste-laenude portfelli kasv ca 30-40% aastas. Tavaliselt kasutatakse seda väljendit olukorras, kus turg on langustrendis.

    Sobivam väljend antud juhul oleks "elava kassi hüpe".
  • Ettevõtte kohta ei kasutatagi. Aktsia kohta kasutatakse.



  • Kui see oleks sidrunipress siis oleks see sidrunipress.
  • Lugedes järgnevat, tekib minus tunne ,et coop on otsustanud investorite raha oma töötajate vahel jagama hakata. Parandage kui ma eksin aga miks peaks kitsar ring saama osta aktsiat ca 4 korda odavamalt

    Coop Pank AS-i nõukogu otsustas kolmapäeval suurendada panga aktsiakapitali ligi 61 330 euro võrra uute lihtaktsiate väljalaskmise teel, mille tulemusena suureneb panga aktsiakapital 62 185 578 euroni.Aktsiakapitali suurendamine toimub uute aktsiate emiteerimise teel. Aktsiakapitali suurendamise käigus lastakse välja kuni 90 000 uut panga lihtaktsiat arvestusliku väärtusega 0,6814546 eurot ühe aktsia kohta, teatas Coop Pank börsile.

    Pärast aktsiakapitali suurendamist on Coop Pangal kokku 91 254 176 nimiväärtuseta lihtaktsiat.

    Väljalastavate uute aktsiate märkimise eesõigu kuulub panga töötajatele, kellega pank on sõlminud vastavasisulised optsioonilepingud. Märkimise eesõiguse teostamise tähtaeg ja uute väljalastavate aktsiate märkimise aeg on 16. septembrist kuni 17. septembrini.

    Ühe aktsia väljalaskehind on 0,8057 eurot ühe aktsia kohta, millest 0,6814546 eurot on aktsia arvestuslik väärtus ja 0,1242454 eurot on ülekurss.

    Aktsiakapitali suurendamise ja uute aktsiate eest tasumine toimub täies ulatuses rahaliste sissemaksetega.

    Aktsiakapitali suurendamise käigus väljalastavad uue aktsiad annavad õiguse dividendidele alates 2021. aasta 1. jaanuaril alanud majandusaasta eest.
  • Rahu. Optsiooniprogrammi kohta maht ca 0,1% osakapitalist on ikka väga väike. Optsiooniprogrammid on reeglina enamustel pankadel, samuti väga levinud kasvavates ettevõtetes, et talenti paremini kinni hoida. Sisuliselt, kui optsioone töötajatele ei pakutaks, tuleks samavõrra maksta rohkem palka, kusjuures optsioonid on neist kahest oluliselt maksuefektiivsemad ja ei mõjuta otseselt ettevõtte rahavoogusid.
  • Mõni teine pank viib läbi optsiooniprogrammi nii, et ostab aktsiad turuhinnaga kokku kas börsilt või korraldab oksjoni, mitte ei emiteeri uusi aktsiaid odavalt.
  • minu küsimus on selles, et kuidas määratakse optsiooni hind? kas on mingid reeglid? kas keegi seletaks selle lahti. ma ei usu, et see on päris nii, et sisuliselt suvalise (loe allahinnatud) hinnaga jagatakse siseringile ettevõtte vara. tallinkil jooksis läbi, et nad emiteerisid uusi aktsiaid SEADUSEGA LUBATUD miinimumhinnaga. et kui on olemas seaduslik miinimumhind, siis kuidas see sobitub coopi pakkumisega.
  • "ttrust"
    Mõni teine pank viib läbi optsiooniprogrammi nii, et ostab aktsiad turuhinnaga kokku kas börsilt või korraldab oksjoni, mitte ei emiteeri uusi aktsiaid odavalt.


    See, mis sa kirjeldad on ju sisuliselt ikkagi optsiooniprogramm + buyback programm. Ega sisuliselt sellest midagi ei muutu, kusjuures kui on tegemist kasvufaasis pangaga, siis tekib küsimus, et miks samal ajal emiteerida ja tagasi osta emiteeritud aktsiaid, makstes igal sammul finantsnõustajatele pappi. Kui on n.ö. täiskasvanud pank, siis muidugi, why not tagasi osta, see ka küllalt maksuefektiivne viis raha aktsionäridele tagastada.
  • Tulumaksuseadus §48: osalusoptsiooni alusel saadud alusvara omandamine on erisoodustus, v.a. juhul kui optsioonilep sõlmimise ja selle alusel alusvara soetamise vaheline ajavahemik on mitte väiksem kui 3 aastat.
    Näiteks: turuhind 3.3, müügihind oma töötajale 0.80507, soodustus on siis ca 2.5 € ühe aktsia kohta. Erisoodustuse maksud sellelt soodustuselt on 1.65 € . Arvutuskäik: erisoodustuse tulumaks: 2.5/80*20= 0,625. Erisoodustuse sots maks: (2.5+0.625)*33% = 1.03. Erisoodustuse maksud kokku ca 1.65 €.

    Kui optsiooni ja selle realiseerimise vahe on alla 3 aasta, siis see on ca sama kallis kui palga maksmine, ainult et maksud ei lähe statistikasse eraisiku isikustatud maksudena ning tulumaks läheb arvesse kui ettevõtte maks, mitte kui eraisiku maks. S.o. seega tehniline tingel-tangel, mis on üsna sama kallis kui palga maksmine.
  • Eem, tere? Näita mulle palun optsiooniprogrammi optsioonilepingu sõlmimise aja ja alusvara soetamise vahelise ajaga alla kolme aasta.

    See, et asju saab teha lollisti ei tähenda, et asi ise on loll.
  • Kui nii edasi läheb, siis peab Onu Ott naiivitarile 100 euri varsti tagasi maksma
  • Loodetavasti naiivitar on juba ka Exiti teinud. Aga olen juba pikemat aega täheldanud, et COOPi aksia puhul toimub nn konna keetmise protsess, mille valulävi peaks loogiliselt saabuma siis, kui aksia alla 3 EURi liigub. Eks nüüd näis, kas konnad hakkavad nüüd kiirelt veest välja hüppama.

  • "yanek"
    Kui nii edasi läheb, siis peab Onu Ott naiivitarile 100 euri varsti tagasi maksma


    Kuna keegi seda ei öelnud, et oleks pidanud vähemalt esmaspäevani (13.09.2021) hoidma, siis naiivitar hüppas kohe 10.09.2021 ka välja (3.245) ja pole rohkem torkinud.
  • Millal tuleb Coop'i septembri aruanne? Tavaliselt umbes 11-nda paiku on see tulnud...

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon