Maa müük ja tagasirent, rahavooga maad - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Maa müük ja tagasirent, rahavooga maad

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Maa müük ja tagasirent, rahavooga maad

  Olen huvitatud stabiilse rahavooga maa ostust. Näiteks põllumaa, tanklate alune maa, mobiilimastide alune maa, päikese- ja tuuleparkide alune maa, eluhoonete alune maa, autopesulate alune maa, jne, ad infinitum. Olen huvitatud kõigist pakkumistest, kus maaomand ja opereerimine on üksteisest eraldatud, näiteks hoonestusõiguse või isikliku kasutusõiguse seadmise lepinguga, kasutusvaldusega või rendilepinguga. Vajadusel võin ka nõu anda, kui sellist struktuuri veel ei ole, aga on huvi, et kapitali maaomandist vabastada.
  NB! Hoonete ja rajatiste endi omamisest ja opereerimisest huvitet ei ole.

  Investeerimishorisont on universumi termodünaamilise tasakaaluni, kirtsus ninaga olen nõus alla 10 aastaseid projekte ka tegema, aga eelistaks mitte.
  Olen üle 10 aasta tegelenud vastava valdkonnaga. Eestis ainus, kes sellele kitsale valdkonnale spetsialiseerub.

  Reio Vare
  Live Nature OÜ
  +372 5341 1445
  reio@livenature.com
  www.livenature.com

  PS Loodan, et adminnid ei pahanda, usun, et kui kõlbab robotitehase miljardäridel omavahel 5 aktsia kaupa kaubelda, võin ma ka oma biznjäkki siin buustida. Vastutasuks annan pädevuse piires nõu selles spetsiifilises, paljude äride kapitali hypersenior kihi osas.
 • Bump! Kui kellelgi on ükskõik millist stabiilse, regulaarse rahavooga maad, mille müügimõtted mõlguvad, olen jätkuvalt huvitet. Kui endal ei ole, aga on solid lead, siis olen alati valmis ka leiutasu maksma, kui lead'i põhjal tehinguks peaks minema.
 • Kui siin ei õnnestu, saad 18.03.21- Frankfurtis 82000 Vodafone masti aktsionäriks hakata. Vantage Towers IPO.

  IPO €22.50 - €29 per share, giving a market cap €11.4 - €14.7 billion. Including debt of €2.1 billion, its enterprise value would be about €17 billion. Voda will raise up to €2.8 billion, selling down a 24.6% stake at the bottom of the price range and 19.1% at the top. And investors will still own the majority of a business on a far higher valuation than Voda, ebitda multiples, including debt, of 19 to 24 times depending on the float price versus six times for the group.
  What happened to the €20 billion ent. value figure knocking about last year? 2 listed towers outfits, Cellnex (SPA) and Inwit (ITA), are down by about a fifth. Hence Vantage’s lower valuation. Cellnex has been consolidating the towers market in Europe, and American Tower, biggest tower company, bought Telxius (SPA) for €7.7 billion in Jan.
 • Kõik mastioperaatorid on permanentselt liiga kallid minu jaoks. Juba 10 aastat. Ilmselt ka järgmised 30 aastat.
 • Elon viskab varsti kosmosse musttuhat saatjat ja ongi see äri õhtal.
 • "velvo"
  Elon viskab varsti kosmosse musttuhat saatjat ja ongi see äri õhtal.


  Satelliitsidel, sealhulgas satelliitandmesidel on oma kohta ja turusegment - maailmas on terve ports kohti, kuhu ei ole võimalik või majanduslikult otstarbekas taristut lohistada - ookeanid, kõrgmäestik, kõrbed. Seal on satelliitside ka kasutusel ja jääb kasutusse. Inimasustusega aladel, kuhu traditsiooniline taristu ulatub, ei hakka satelliit hariliku taristuga konkureerima, eriti kiire ja madala latentsusvajadusega andmeside vallas (5G). Ma pole küll füüsik, aga LEO satelliit asub vähemalt paarisaja kilomeetri kõrgusel. Harilik maapealne saatja asub sinust maksimaalselt mõne kilomeetri kaugusel. Ma eeldan, et kaugus tingib suurema energiakulu signaali saatmiseks ja pikema aja signaali kohalejõudmiseks.

  Kommertssatelliitside on olemas juba viimased 20+ aastat. See ei ole ei uus asi ega ohuks traditsioonilisele mobiilsidele.
 • "Heki Fond"
  Inimasustusega aladel, kuhu traditsiooniline taristu ulatub, ei hakka satelliit hariliku taristuga konkureerima, eriti kiire ja madala latentsusvajadusega andmeside vallas (5G). Ma pole küll füüsik, aga LEO satelliit asub vähemalt paarisaja kilomeetri kõrgusel.


  Tõest kaugemal on raske olla, kui Sina praegu oled :)

  Näha on jah, et Sa pole füüsik. Raadiolained levivad Maa atmosfääris 40% kiiremini kui optiline signaal valguskaablis. Lisaks ei paikne valguskaablid kunagi sirgjooneliselt kahe otspunkti vahel. Fakt on see, et High-Frequency Trading ja muud sellised valdkonnad, kus kiirus on elu ja surma küsimus, liigub just järjest enam satelliitandmeside peale üle, sest see on arvestatavalt kiirem!

  https://www.nsr.com/leo-speed-when-milliseconds-are-worth-millions/

  Ka SpaceX Starlink paigutab lõviosa oma satelliitidest sinna Very Low Orbit kõrgusele (ca 340 km), sest see on koht, kus tehakse tulevikus suurt raha. Börsil kauplemine liigub sinna peale tõenäoliselt esimese asjana.

  Selge on muidugi siiski ka see, et 4G ja 5G ei kao mitte kuhugi, sest erinevalt satelliitandmesidest võimaldab see tarbijale mobiilsust koos madala energiavajadusega. Satelliidiga sa saad suhelda kas suundantenniga, mis peab olema täpselt joondatud või siis mobiiltelefonist märksa suurema võimsusega antenni abil, mis loomulikult vajab rohkem elektrit ja mida ei tasu kõrva äärde endale panna (terviseriskid). Seega Su investeerimistees peab vett küll, isegi siis, kui StarLink oma teenuseid pakkuma hakkab :)
 • See läheb teemast välja aga tüüpiliselt ei kaubelda HFT-d üle ookeani. HFT-d tegev klaster istub börsi süsteemist enam-vähem sama kaugel, kui satelliitsignaali väljastav antenn. Ehk selleks ajaks kui sinu LEO signaal hakkab esimesele satelliidile jõudma on sinu konkurendi klastris signaal juba kohal ja andmetöötlus käib.
  Allikakriitilisus - nsr on ju selgelt LEO paadis ja isegi selles artiklis on terve hulk "kui-sid" (veel tõestamata lahendusi), et väide paika peaks.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon