Börsipäev 12. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 12. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti teisipäeval 1642 tehingut ning käive oli 1468 tuhat eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 1000 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 439 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 1177 ning 422.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:

  Suuremad tõusjad ja langejad olid:

  Uudised:

  AS-i LHV Group LHV1T käesoleva aasta finantsplaani järgi kasvavad konsolideerimisgrupi tulud 2020. aastal 29% ja kulud 18%, mis annab konsolideeritud puhaskasumi kasvuks tänavu 33%. Ärimahtude osas prognoosib LHV tänavuseks aastaks 28% laenuportfelli kasvu, 25% hoiuste mahu kasvu ja 15% hallatavate fondide mahu kasvu.

  AS-i Merko Ehitus MRK1T kontserni kuuluv AS Merko Ehitus Eesti on otsustanud käivitada Tallinnas Uus-Veerenni korteriarendusprojekti kolmanda etapi, mille raames valmib 2021. aasta suvel kolm kortermaja kokku 59 korteriga.

  Täna:
  12.02 SAF Tehnika SAF1R vahearuanne
  Sel nädalal:
  13.02 Merko Ehitus MRK1T vahearuanne
  13.02 Arco Vara ARC1T vahearuanne
  14.02 Baltic Horizon Fund NHCBHFFT dividendi ex-kuupäev
  14.02 Novaturas NTU1L jaanuari müügitulemused
  14.02 EfTEN Real Estate Fund III EFT1T vahearuanne
 • Kuna Föderaalreservi esimees Jerome Powell Kongressi ees esinedes rahapoliitika kohta midagi uut ei öelnud ja ning nädal jätkus ka muude uudiste osas suhteliselt vaikselt, jäid USA aktsiaturul olulisemad indeksid kindlaks senisele kursile. S&P 500 lõpetas 0,2% kõrgemal, kuigi osa sessiooni alguse võidust anti ära, mida võis ajendada info, et USA konkurentsiamet (FTC) kavatseb uurimise alla võtta Microsofti, Google’i, Apple’i, Amazoni ja Facebooki startuppide ülevõtutehingud alates 2010. aastast. Sellega üritatakse paremini mõista, kas mõni neist sadadest tehingutest võis olla konkurentsi kahjustav, mis sellisel juhul võib anda FTC-le õiguse kutsuda osa tehingutest tagasi. Euroopas lõpetas Stoxx 600 0,9% kõrgemal.

  Jerome Powelli sõnul võib koroonaviirusest tingitud negatiivne mõju Hiina majandusele kanduda üle ka üleilmsele majandusele, kuid praegu ei anna see tema hinnangul veel põhjust muuta oma nägemust, et intressimäär püsib Ühendriikides tänavu tõenäoliselt paigal. Powelli sõnul peaks inflatsioon tänavu aasta esimeses pooles hoogustuma, kuid selle taga on osaliselt soodne võrdlusbaas ning sestap ei tohiks see mõjutada keskpanga rahapoliitilist hoiakut, et inflatsiooni tõusu küll prognoositakse, aga 2% eesmärgi täieliku täitmiseni läheb veel aega.

  Euroopa Keskpanga esindajate eilsed sõnavõtud keskendusid negatiivsete intressimäärade tagajärgedele. Keskpanga juhi Christine Lagarde’i sõnul ollakse teadlikud, et nullist madalamad intressimäärad ja võlakirjade ostud võivad kahjustada hoiustajaid ning tingida varade hinnatõusu, aga neid jälgitakse, et need ei kaaluks üle positiivset mõju krediiditingimustele, töökohtade loomisele ja palkadele. Lagarde kutsub üles valitsusi majandust rohkem toetama, sest keskpank ei saa jääda üksinda pikalt stimuleerima, sest negatiivsed kõrvalmõjud võivad aja jooksul muutuda suuremaks.

  USA väikefirmade kindlustunde indeks kerkis jaanuaris 1,6 punkti 104,3 punktile, millele aitas tugevamalt kaasa nende firmade osakaalu tõus, kes prognoosivad müügi suurenemist (16% pealt 23%le). Palkasid tõstvate firmade osakaal kerkis seitsme protsendipunkti võrra 36%le, mis on küsitluse ajaloos antud näitaja suurim hüpe ning jõudis tagasi 2018. septembris saavutatud tipu lähedale (37%). See võib viidata, et töötuse määr on viimaks nõnda madal, et võib hakata üle kanduma palgakasvu ja ka inflatsiooni kiirenemisse.

  Aasia aktsiaturgudel jäi öösel valitsema riskiisu, mis viis Shanghai Composite indeksi 0,8% kõrgemale, lennutas Hang Sengi indeksit 1,0% võrra, Nikkeid ja Kospit 0,7%.

  Majandusuudiste voog püsib tänagi tagasihoidlikuna, kui esile võiks tõsta euroala detsembri tööstustoodangu ja Rootsi keskpanga istungi, mille raames peaks intressimäär jääma paigale, olles seda detsembris kergitanud 25 baaspunkti võrra tagasi nulli.

  10.30 Rootsi keskpanga intressimäära otsus
  12.00 Euroala tööstustoodang (detsember)
  14.00 Brasiilia jaemüük (detsember)
  17.00 Jerome Powelli esinemine Senati komitee ees
  17.30 USA toornafta varude raport (7. veebruar)
  21.00 USA valitsuse eelarve (jaanuar)
 • Rootsi keskpank intressimäära ei muutnud, ega näe selle liikumist ka kogu 2020. aasta jooksul

  *SWEDEN'S RIKSBANK LEAVES KEY RATE UNCHANGED AT 0.000%
  *RIKSBANK MILD WINTER, OIL PRICES KEEPING INFLATION DOWN IN 2020
  *RIKSBANK CORONAVIRUS EXPECTED TO CUT GLOBAL GROWTH SHORT TERM
  *Riksbank Still Sees Avg 2020 Repo Rate at 0.00%

 • Euroala tööstustoodangu detsembri langus suurt üllatust ei pakkunud, kuna riigiti on numbrid juba teada. MoM oli langus 2,1% vs oodatud -2% ja aasta baasil -4,1% vs oodatud -2,5%.
 • Testib pisikese kogusega, kas esiisade jutt kasumivõtust on tõene või väär. SHOP short $546. Pagana raske on näha siit, et head tulemused vallandavad eufooria.
  Sobilik ehk 5% plussi mingi aeg täna.
 • ymeramees
  Testib pisikese kogusega, kas esiisade jutt kasumivõtust on tõene või väär. SHOP short $546. Pagana raske on näha siit, et head tulemused vallandavad eufooria.
  Sobilik ehk 5% plussi mingi aeg täna.


  Mõte oli iseenesest huvitav, aga teostus jättis soovida
 • SHOP oli täna tegelt ülihästi kaubeldav. Hea idee!
  Ausalt, jälgisin asja kõrvalt, puhtalt huvist, testimaks - mõtteharjutus, aga väga teraselt nagu treidiks kaasa. Mõnes kohas ikka võttis "lauba märjaks" ja pilgu väga täpseks.
  Kõik mõtted, kokkuvõtted, ootused, mis erinevates etappides tekkisid panin igaks juhuks pildile ka.

  Eellugu

  SHOP biitis iga nurga pealt, OK guido samuti. Eelturg trending ja lõpuks metsik +12% - paraku ei näidanud kordagi selget väsimuse märke. TSLA juba korra näitas kuidas viimase päeva eelturul (ARK PT mõned tuhanded) oli ainult kuu piiriks, käis vist +20% juures ära. Ka mina tegin selle vea, et arvates eelturu 870usd on paras shortida. Seekord mängisin sedasi plaani läbi, et peaks ära ootama turu enda reaktsiooni, jube riski eelturul rongi ette astuda - me tegelt ei tea, mida turg täna teha tahab selle stokiga. TSLA näitel vbl. tehakse hoopis sellest +12% nt + 20% ja rohkem. Müüjaid ei tulegi Keskturule! Me oleme turuga ikka selles faasis, kus likviidsust tuleb aina peale ja paraboolid on kerged tekkima. Need killivad ka kõige viimased languse ootajad ära.
  Eelturu käibed on niivõrd lahjad, et see võib olla ainult ettevalmistus aktiivse turu liikumisteks. Mõnikord veab, mõnikord aga võib korraliku laksaka saada. No shordid SHOP nt. 540 – 550 juures ja mis siis saab, kui algo pushib päris turul selle korraks 580 juurde?! Kuhu panna stop loss?!..või on plaan see, et shordid siis ülevalt uuesti, arvates, et tuleb ikkagi sellise gapi peale alla. Aga tegelt oled juba lossis, ehk lauale jääb vaid „lootus“...ilmselt kui ikkagi raha on mängus, siis üle 570 ei tahaks lasta. Päris turg võib vabalt teha esimestel minutitel pette-liigutuse, saab su shordi coveri kätte > müüb sulle kõrgemalt oma koguse maha.
  Teine variant on muidugi kohe turu alguses müügi press, ikkagi on shordi variant olemas. Turg ise ütleb, mida võiks teha. • "Doktor, kas mul on paranemislootust?"
  "Peale lahkamist ütlen!"
 • Jim, üle 50 tähemärgi...märkimisväärne.

  aga....aga nad ju ütlesid:


  MU puhul jälle täna UBS upgrade töötas, pooleks päevaks, tricki...turg ise ütleb.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon