Börsipäev 19. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 19. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti teisipäeval 1409 tehingut ning käive oli 1725 tuhat eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 1176 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 475 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 960 ning 381.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:

  TKM1T tehingute seas oli üks plokktehing (EUR 9,17 x 20 899)

  Suuremad tõusjad ja langejad olid:

  Täna:
  Baltic Horizon Fund NHCBHFFT dividendi väljamakse

  Sel nädalal:
  20.02 HansaMatrix HMX1R vahearuanne
  21.02 LHV Group LHV1T auditeeritud majandusaasta aruanne
  21.02 Harju elekter HAE1T vahearuanne
 • Apple’i kasumihoiatus ning lisaks oodatust nõrgemaks jäänud Saksamaa investorite ja analüütikute kindlustunde näitajad hoidsid eile koroonaviiruse mõjusid esiplaanil, tingides Ühendriikides S&P 500 indeksi 0,3% ning Euroopas Stoxx 600 indeksi 0,4% languse. Euro testis dollari suhtes ligi kolme aasta põhjasid, vajudes alla 1,08 dollari taseme.

  Saksamaa investorite sentimendi indeks oli esimene veebruarikuu indikaator, mis peegeldas koroonaviirusest tingitud võimalikku uut riski Hiina-USA tariifisõjast taastuvale euroala majandusele. Järgmise kuue kuu väljavaate indeks, mis eelnevad kolm kuud järjest võimsalt põrkas, taganes veebruaris 18 punkti võrra 8,7 punktille (oodati 21,5 punkti), kukkudes tagasi madalaimale tasemele alates mullu novembrist. Investorite meeleolu kipub olema aga turgudega seotud, mistõttu võivad anda reedel avaldatavad PMI näitajad parema ülevaate sellest, millised võiksid olla viirusest tingitud Hiina nõudluse vähenemise ja pakkumisahela tõrgete mõju siinsele majandusruumile.

  Samasuguseid negatiivseid viiteid oli seevastu raskem välja lugeda USAs New Yorki töötleva tööstuse veebruarikuu aktiivsusindeksist, mis kerkis 6,1 punkti 12,9 punktile ehk üheksa kuu kõrgeimale tasemele ning ületas sellega ka konsensuse 5,0punktist ootust. Uute tellimuste indeks hüppas 15,5 punkti 22,1 punktile (kõrgeim alates 2017.a sügisest), tarneindeks tõusis 10,3 punkti 18,9 punktile (16 kuu kõrgeim tase), tööhõive indeks aga alanes teist kuud, nõrgenedes 2,4 punkti 6,6 punktile. Samuti tuli marginaalselt allapoole järgmise kuue kuu väljavaate indeks (-0,7 punkti 22,9 punktile).

  USA majade ehitajate kindlustunde indeks alanes jaanuaris punkti võrra 74 punktile (oodati 75 punkti), kuid ei jää kuigi kaugele mullu detsembris saavutatu tsükli tipust (76 punkti). Küsitlust korraldava assotsiatsiooni kohaselt toetavad stabiilne tööturg, kasvavad palgad ning madalad intressimäärad majade nõudlust, teisalt piiravad pakkumist regulatsioonid, ehitajate ning arenduseks sobivate maa-alade puudus, mis võivad tingida madala varu tõttu majade hinnatõusu ja sellega vähendada kättesaadavust.

  Aasia aktsiaturgudel domineeris öösel roheline toon: Nikkei kerkis 0,9% ja Hang Seng tõusis 0,3%, kuid Shanghai Composite andis hommikuse plussi ära ning kauples kirjutamise hetkel 0,3% võrra madalamal. Tugevamalt põrkasid Hiina lennufirmade aktsiad tänu uudisele, et Hiina valitsus võib rahaliste süstide või ettevõtete ühinemiste korraldamisega toetada koroonaviirusest räsitud lennuturgu. Uute haigusjuhtude arv kasvas teisipäeval Hiinas 1749 võrra, mis oli madalam kui esmaspäeval registreeritud 1886. Surmajuhtumite arv kasvas 136 võrra (esmaspäeval 98), kergitades koguarvu üle 2000.

  Tänastest majandusuudistest saavad tähelepanu USAs alustatud elamuehituste ning väljastatud ehituslubade jaanuari muutused ja samuti võiks huvi pakkuda FOMC 29. jaanuari istungi protokoll.

  15.30 Suurbritannia inflatsioon (jaanuar)
  15.30 USA alustatud elamuehitused (jaanuar)
  15.30 USA väljastatud ehitusload (jaanuar)
  15.30 USA tootjahinnaindeks (jaanuar)
  21.00 USA FOMC istungi protokoll
 • S&P 500 firmad on siiani avaldatud neljanda kvartali tulemuste baasil näitamas marginaalset aktsiakasumi kasvu võrreldes aasta varasemaga, millele on kaasa aitamas viis suuremat tehnoloogiaettevõtet.

 • USA kinnisvarastatistika oodatust parem ja ka tootjahinnaindeks ületas jaanuaris energiat ja toitu arvestamata konsensuse prognoosi, kuid 1,08 piiril kauplevat EUR/USDi see oluliselt ei kõigutanud

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon