Börsipäev 7. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 7. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti esmaspäeval 3553 tehingut ning käive oli 2343 tuhat eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 1479 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 834 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 2572 ning 910.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:

  Suurimad tõusjad ja langejad olid:

  Sel nädalal:
  07.04-24.04 Baltika BLT1T auditeeritud majandusaasta aruanne
  08.04 Merko Ehitus MRK1T auditeeritud majandusaasta aruanne
 • Ehkki nii Euroopas kui ka Ühendriikides on näha alles väga varajasi märke koroonaviiruse leviku pidurdumisest, ei olnud investoritel eile mahti jääda ootama edasist kinnitust ning tormati majanduse kiire taastumise ootuses aktsiaid soetama. Ostuhuvi viis S&P 500 indeksi esmaspäeval 7% kõrgemale ning ka Euroopas päädis sessioon võiduka 3,7% tõusuga. OPEC+ koosoleku edasilükkumine nädala teise poolde viis WTI naftabarreli 8% madalamale 26 dollarile, kullaunts aga jätkab keskpankade rahapakkumise ja valitsuste defitsiitide suurenemise tuules tugevnemist, kallinedes eile futuuride näol 2,9% 1693,9 dollarile ning kaubeldes täna juba üle 1700 dollari.

  Euroala investorite ja analüütikute kindlustunde indeks kukkus aprillis -17,1 punkti pealt -42,9 punktile, ületades konsensuse -37,5punktist prognoosi ning saavutades rekordmadala taseme. Indeksi languse taga oli hinnang jooksvale olukorrale, kuid mõnevõrra üllatavalt paranes järgmise kuue kuu väljavaadet peegeldav indeks -20,0 punkti pealt -15,8 punktile, mis on ettevaatava indikaatorina positiivne märk.

  NY FEDi poolt 2-31. märtsil USA tarbijate seas tehtud küsitlus näitas laiapõhjalist kindlustunde kadumist, olgu see seotud töökoha või isiklike finantsidega. Nende tarbijate osakaal, kes arvas, et töötuse määr saab aasta pärast olema praegusest kõrgem, tõusis rekordilise 50,9% peale (veebruaris 34,2%) ning 18,5% arvas, et võib järgmise aasta jooksul töö kaotada (veebruaris 13,8%), mis pole samuti küsitluse ajaloos (alates 2013) varem nõnda kõrge olnud. Ühe aasta perspektiivis usutakse, et inflatsioon kiireneb 2,5% peale praeguselt tasemelt (veebruaris oodati samuti 2,5%), kuid kolme aasta väljavaates taandus hinnatõusu ootus 2,6% pealt 2,4%-le.  Aasia aktsiaturud suundusid Wall Streeti tuules samuti kõrgemale, kosudes Jaapanis 0,9%, Hiinas 1,8%, Hongkongis 0,5%, Lõuna-Koreas 1,3% ja Uus-Meremaal 0,6%. Hiinas teatati 32 uuest koroonaviiruse juhtumist, millest kõik tuvastati riiki reisinud inimestel. Kui siiani on uusi nakatunuid registreeritud rohkem riiki lennanud inimeste seas, siis viimastel päevadel on kasv tulnud Venemaa poolt maismaapiiri ületajate arvelt.

  Samsungi sõnul kasvas märtsis lõppenud kvartali jooksul ettevõtte käive esialgsel hinnangul 5% 55 triljoni vonnini ja ärikasum paranes aastaga 2,7% 6,4 triljoni vonnini, millest viimane ületas analüütikute ootust 3,6% võrra. Ühest küljest toetas mälukiipide nõudlust inimeste töökorralduse muutumine, videokõnede ja digitaalse meelelahutuse suurenenud kasutus, kuid teisalt vähenes nõudlus telefonide ja muu tarbijaelektroonika järele. Majandustulemuste täpsemad detailid avaldatakse aprilli teises pooles.

  Majandusuudiste valik jääb tänagi väga tagasihoidlikuks ning pakub vaid veebruarikuu kohta Saksamaa tööstustoodangu ja Itaalia jaemüügi muutusi.

  09.00 Saksamaa tööstustoodang (veebruar)
  11.00 Itaalia jaemüük (veebruar)
 • Saksamaa tööstustoodangu veebruari muutus osutus oodatust paremaks, kuid toona võis koroonaviiruse mõju piirduda vaid pakkumisahela viivitustega, mistõttu tuleb suurem kukkumine alles märtsis ja aprillis.

  German Industrial Production SA (M/M) Feb: 0.3% (exp -0.8%; prevR 3.2% ; prev 3.0%)
  German Industrial Production WDA (Y/Y) Feb: -1.2% (exp -3.0%; prevR -0.9% ; prev -1.3%)

  Ifo institute says that German industrial production is set to plummet
  Ifo IP Index fell from +2.0 to -20.8 in March
  This is the most drastic slump since the survey began in 1991
  Ifo economist Klaus Wohlrabe said: “We are assuming that this development is still somewhat underestimated, as most of the answers were received by mid-March.”
 • Märkamata jäi mul see, et avaldati ka USA väikefirmade kindlustunde indeks, mis tegi märtsis suurima kukkumise küsitluse alaoos (alates 1986)

  US March NFIB small business optimism index 96.4 vs 104.5 prior
  "Small businesses are living through the coronavirus pandemic right now and it's hard to say what the severity of the disruption will be, but we do know they're feeling the urgency."
 • Kellele pakub huvi, siis Jim Granti kuukirja saab tasuta lugeda siin.

  "The back story to today’s bear market in nearly everything was the decade-long boom in credit.".
 • Muddy Waters võttis IQ ette.

  Peale LK d voib korralik paanika tulla
 • ymeramees
  Muddy Waters võttis IQ ette.

  Peale LK d voib korralik paanika tulla


  Punkt kõrgemal. Üllatav, et ka praegu, kus odavaid asju on jalaga segada, on keegi valmis in size kõik kokku ostma.

Teemade nimekirja