Börsipäev 2. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 2. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti esmaspäeval 2379 tehingut ning käive oli 1,376 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 911 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 436 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 1701 ning 595.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:

  Suurimad tõusjad ja langejad olid:

  Sel nädalal:
  02.06-05.06 Klaipėdos nafta KNF1L mai müügitulemused.
  02.06-07.06 Tallink Grupp TAL1T mai müügitulemused.
 • Trumpi reedene pressikonverents toitis turuosaliste riskiisu, mis kandus eile Aasiasse ja Euroopasse ning jätkus ka USA börsidel vaatamata sealsetele politseivägivallast ajendatud rahutustele. S&P 500 indeks sulgus 0,4% kõrgemal, Euroopas vedasid tsüklilisemad sektorid nagu turism ja meelelahutus (+3%), finants (+2,6%) ja energia (+2,4%) Stoxx 600 indeksi 1,1% kõrgemale.

  Koroonaviiruse pandeemiast ja selle tõkestamisest tingitud mõju töötlevale tööstusele jäi mais üleilmselt märkimisväärseks, kuigi nii toodangus, uutes tellimustes kui ka tööhõives võis täheldada languse aeglustumist. Markiti ja JPMorgani koostatud üleilmse töötleva tööstuse aktiivsust kajastav indeks kerkis mais 2,8 punkti 42,4 punktile ning samuti paranesid mitmed komponendid, kuid tasemed jäid siiski võrreldavaks sellega, mida nägime 2008-2009 finantskriisi jooksul. Kui aprillis ootasid ettevõtted 12 kuu perspektiivis toodangu edasist langust, siis mais oli hinnang veidi optimistlikum ning prognoositi marginaalset kasvu.  Aasia aktsiaturud kauplesid öösel valdavalt kõrgemal, kerkides Jaapanis 1,3%, Hongkongis 0,5%, Austraalias 0,5%, Lõuna-Koreas 0,8%. Shanghai Composite liikus kirjutamise hetkel 0,1% miinuspoolel ning USA aktsiaindeksite futuurid viitasid negatiivsemale sessioonile (S&P 500 oma kauples –0,2% madalamal).

  Majandusuudiseid avaldatakse täna vähe, kui esile võiks tõsta vaid Hispaania maikuu töötuse määra ning Ühendriikide maikuu automüügi.

  09.45 Prantsusmaa valitsuse eelarve (aprill)
  10.00 Hispaania töötus (mai)
  ??.?? USA automüük (mai)
 • Visa toob välja mais paranenud kaarditehingute statistika:

  Visa May total U.S. payments volume declined 5% y/y, a 13 ppt improvement over April.
  * May debit grew 12% and credit declined 21% y/y, a 17 ppt and 9 ppt improvement over April, respectively
  * May global processed transactions declined 12%, a 12 ppt improvement over April; since April, the mix has shifted to larger ticket transactions
  * May cross-border volumes excluding intra-Europe transactions declined 45%, a 6 ppt improvement over April

 • Hispaania töötus kasvas mais 26,6 tuhat vs oodatud 232 tuhat (aprillis 282,9 tuhat)
 • Esialgsel hinnangul kasvas Hiina automüük mais ligi 12%

  China's auto sales is expected to have increased 11.7% y/y to 2.136 mln units in May, rising 3.2% from the previous month, said China Association of Automobile Manufacturers.
 • Erko Rebane
  Visa toob välja mais paranenud kaarditehingute statistika:

  Visa May total U.S. payments volume declined 5% y/y, a 13 ppt improvement over April.
  * May debit grew 12% and credit declined 21% y/y, a 17 ppt and 9 ppt improvement over April, respectively
  * May global processed transactions declined 12%, a 12 ppt improvement over April; since April, the mix has shifted to larger ticket transactions
  * May cross-border volumes excluding intra-Europe transactions declined 45%, a 6 ppt improvement over April  Ja ometi on VISA sisuliselt tagasi oma läbiaegade tipus.
  Kas LHV ka plaanis hakata oma kliente hoiatama selle mulli eest?
 • Kuna poed tehti tühjaks, on täna retaili ralli. Huvitav, mis marginaaliga sisseostud tehti?

Teemade nimekirja