Börsipäev 30. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 30. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kuna USA senati enamuse liider Mitch McConnell blokeeris demokraatide kiire katse suurendada stiimulipaketis inimestele makstava toetuse tõstmist 2000 dollarile, lubades seda hääletusele vaid koos Donald Trumpi kahte teist etteheidet käsitleva eelnõuga (väidetava valimispettuse osas uurimise algatamine ja tehnoloogiaettevõtteid kasutajate loodud sisu eest kaitsva seaduse muutmine), viis see eilsel sessioonil aktsiaindeksid madalamale. S&P 500 langes 0,2%, Nasdaq 0,4% ja Russell 2000 indeks koguni 1,9%. Euroopas sulgus Stoxx 600 indeks 0,8% plusspoolel.

  Aasia aktsiaturgudel liikusid indeksid öösel erinevates suundades: Nikkei alanes kirjutamise hetkeks 0,1%, S&P/ASX 200 loovutas 0,3%, kuid Shanghai Composite parandas taset 0,8% ja Hang Seng 1,5%. USA aktsiaindeksite futuurid kauplesid 0,4% plusspoolel.

  Majandusuudiste osas jääb päev taas küllaltki vaikseks, kui esile võiks tõsta vaid Chicago töötleva tööstuse detsembri aktiivsusindeksi ja USA majade pooleliolevate tehingute novembrikuu muutuse.

  10.00 Hispaania inflatsioon (detsember)
  15.30 USA kaubandusbilanss (november)
  16.45 USA Chicago töötleva tööstuse PMI (detsember)
  17.00 USA majade pooleliolevad müügitehingud (november)
 • Balti põhinimekirjas tehti teisipäeval 3077 tehingut ning käive oli 2,150 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 806 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 1,307 miljonit eurot. Tehinguid tehti vastavalt 1746 ning 1201.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suurimad tõusjad ja langejad olid:
 • Blue wave pole veel välistatud

  GEORGIA POLLS SHOW A STEEP DROP IN REPUBLICAN SUPPORT AFTER $2000 CHECKS DECLINED BY SENATE, DEMOCRAT CANDIDATES NOW IN LEAD - FOX NEWS
 • Potentsiaalne risk on turule täna?

  Üleeile oli turg ainult üksikute suurte aktsiate toel üleval, pisikestes käis juba paanika/lageraie. Eile läks Russell 2000 koheselt müüki, tõmmates millalgi ka muu turu kaasa.
  SPAC/IPO/green/palju üles läinud kraam on mõningatel juhtumitel nädalaid tõusu käest andnud.

  Jälgimiseks:
  SPY/QQQ otseselt ei sobi (vt. üleeile)
  IWM (indikeerib arvatavasti juba openist suunda),
  PLTR (sisse saanud aktsia, kallis, kuid kui esialgset poppi ei ole kella 9:45-ks ära müüdud, võib oodata risk on turule tulekut). Lock up saab läbi millalgi veebruaris alles, seega peaks asi enne seda ikka korralikult hullu panema jaanuaris veel. Kui PLTR open pups maha müüakse (mida on juhtunud pea nädal juba), siis game over mujalgi.

  Kuidagi tundub, et see paar päeva enne aasta lõppu siiski maailma lõpp ei saabu, vaid tegu oli/on mingi roteerumisega. Võimalik, et seda põrget täna ei juhtu, aga kui tugevus peaks hommikul püsima, võib päris huvitav päev tulla.
  P.S. Ilusamad põrked tulevad tegelikult punasel hommikul.
 • IWM outperformib rämedalt. Kuigi PLTR imeb, siis seda praeguse pildi pealt ei anna alla suruda. Bounce?
 • IWM -st saan aru, aga miks just PLTR -d hetkel oluliseks indikaatoriks pead?
 • "ymeramees"
  IWM outperformib rämedalt. Kuigi PLTR imeb, siis seda praeguse pildi pealt ei anna alla suruda. Bounce?


 • "kartell"
  IWM -st saan aru, aga miks just PLTR -d hetkel oluliseks indikaatoriks pead?


  Aga tule mulle poolele teele vastu ja ütle, millele sina tugined?  IWM annab juba vara aimu, mis toimub, aga PLTR on vorst leivale toodud hommikust tugevust shortides. Esimese 5-10 minutiga on asi PLTR-i jaoks game over olnud. Seega kui IWM on tugev ja PLTR-i shortida üritatakse, siis see PLTR oli fake. Seal on aktiivsed shordid trapped. Seega neil ei ole õigus tasemel alla $25. See on charti vaadates hirmuäratav. Seega bounce?
  Aga nüüd palun miks mitte. Sest see, et ei ole indeksis, ei ole argument, sest asi on sentimendis, mitte indeksis.
 • Küsimus oli enda harimise mõttega. Sain vastused, tänud.

Teemade nimekirja