FinEst-Hall Factory - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

FinEst-Hall Factory

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tere!
  Jagame siia tutvustuse meie investeerimiskampaaniast Fundwise's. Tule osanikuks!

  Oleme Eesti suurim PVC hallide tootja ja paigaldaja FinEst-Hall Factory OÜ. Ettevõte on tegutsenud 10 aastat ning täna töötab selles 27 inimest.
  Oleme laiendamas tootmist ja soovime Fundwise investoritelt kaasata kuni 400 000 eurot. Kaasatud kapitali investeerime Rae valda valmiva tehase seadmetesse.

  Põhitoodang moodustab käibest ligi 75%, paigaldus umbes 10%, väljamüüdav plasmapingi lõikusteenus ligi 10% ning muud teenused 5% (transport, metallijäägid). 2019. aastal andis Eesti turg 60% ning Soome 40% käibest.

  2019. aastal ulatus ettevõtte müügitulu 4,6 miljoni euroni, kasvades aastaga 77,3%. Kulumi-eelne ärikasum (EBITDA) ulatus 0,24 miljoni euroni, moodustades käibest 5,4%. 2019. aasta puhakasum oli 0,12 miljonit eurot. Aasta keskmine töötajate arv oli 25. 2019. aasta lõpus ulatusid laenukohustused 0,45 miljoni euroni ning omakapital 0,32 miljoni euroni. Arvestades võlakohustuste ning EBITDA suurust, on ettevõtte võlakoormus pigem tagasihoidlik ning ülelaenamisest tingitud risk madal.

  Rohkem infot investeerimiskampaania kohta SIIN!

  Saa kasu kaasaegse tööstusettevõtte kasvuloost!
 • Kui uus tehas valmis saab, kas siis kolite Kohilast täielikult ära?
 • Kui miinimumeesmärki (200 000€) täis ei saa, mis siis teete?
 • Uue tehase valmimisel kolime tootmised Kohila ja Rapla ümbert ühele tootmispinnale kokku. Juhul. kui eesmärk ei täitu siis ajatame investeeringud ja kasvu tempo on rahulikum.
 • Miks paigutada oma raha PVC-hallide tootmisse?
  Q: Kavatsete laieneda. Ehitate uue tehase?
  A: Jah, tahame müüki Skandinaavias ja Venemaal kasvatada ning ehitame Tallinna ringtee äärde Rae valda uue tehase. Toome kogu tootmise kevadeks 5500-ruutmeetrisesse tehasesse, kus kiirendame uute seadmetega tootmist ja kasvatame mahtusid. Käibe kasvuks 10 miljonini vajame konkurentsieeliseid, nendeks on mõistlik müügihind ja kiire tarne.

  Q: Millised uued seadmed on kavas osta?
  A: Suurima osakaaluga on investeering 1,2 miljonit maksvasse Itaalia päritolu torulaserisse, mis kiirendab senist käsitööd kümme korda. Lisaks ostame metallkonstruktsioonide värviliini. Kokku investeerime kolme aasta jooksul seadmetesse 2,84 miljonit eurot ja vähendame sel moel tööjõumahukaid protsesse ning toote omahinda. Samuti pöörame palju tähelepanu tootmise automatiseerimisele ja digitaliseerimisele.

  Q: Millal investor tulu saab?
  A: FinEst-Hall Factory pakub võimalust saada osa dividenditulust ja osaluse väärtuse kasvust ajas. Kahe aasta jooksul investeerime tootmisse ja teenitud kasum refinantseeritakse. Esimesed dividendide väljamaksed teeme 2023. aastal eelneva aasta eest. Dividendideks makstakse esimesel aastal 30 protsenti maksude-eelsest kasumist. Näeme investorite jaoks ka väljumise võimalust Igniumi digibörsi ja hiljem First Northi kaudu.

  Q: Aga miks ikkagi paigutada raha tööstusesse?
  A: Mõistan tööstusjuhina, miks on investorite seas populaarsed start-up’id, kuid soovitan hajutada portfelle, mõeldes kasvavale tööstusele. FinEst-Halli müügitulu oli 2019. aastal 4,6 miljonit eurot ja see kasvas 2018. aastaga võrreldes 77 protsenti.  Hetkel 68 investori poolt kogutud 106 100 EUR ja eesmärk koguda 200-400k EUR. Aega veel 21 päeva.
  Kampaania põhilised tingimused:

 • Tere,

  huvitav lugeda suurtest plaanidest.
  Samas tundub, et istute rahas, kuna pole hinnapäringutele tähelepanu pööranud ja isegi läbi telefoni tehtud lisapäringu kohta hinnapakkumise esitamise kohta järgneb vaikus,

  Edu!
 • Tere Neri,

  Kindlasti ei istu me rahas :), loodan, et oleme vastanud kõigile päringutele. Juhul, kui siiski vastus viibinud palun korrata jaanus.laane@finest-hall.com ja vastame kindlasti, ka juhul kui meil puudub võimekus Teie küsitud tööga hakkama saamiseks.
 • "Jaanus Laane"
  Tere Neri,

  Kindlasti ei istu me rahas :), loodan, et oleme vastanud kõigile päringutele. Juhul, kui siiski vastus viibinud palun korrata jaanus.laane@finest-hall.com ja vastame kindlasti, ka juhul kui meil puudub võimekus Teie küsitud tööga hakkama saamiseks.


  Tere Jaanus!

  Asju tehakse õigel ajal, aga mitte siis kui moment n. ö vale ja avalikult tuleb klaarida.
  Tänan selle kohmetu seletuse eest (eriti meeldis see ette vabandus võimekuse kohta ehk selle puudumise kohta), hoone on juba valmimisel ja seega moe pärast hinnapakkumist ei vaja.

  Edu teile ja teie rahastajatele!
 • Kahjuks anonüümsena ei saa me Teie päringut menetleda ega järeldusi teha aga proovime nüüd ja edaspidi võimalikult kiiresti päringutele vastata (ka nendele, millega hakkama ei saa).Ei vaidle vastu, meie mahud on oluliselt kasvanud ja peame kindlasti meeskonda kasvatama, et kõigile päringutele piisavalt kiiresti vastata.
 • "Jaanus Laane"
  Kahjuks anonüümsena ei saa me Teie päringut menetleda ega järeldusi teha aga proovime nüüd ja edaspidi võimalikult kiiresti päringutele vastata (ka nendele, millega hakkama ei saa).Ei vaidle vastu, meie mahud on oluliselt kasvanud ja peame kindlasti meeskonda kasvatama, et kõigile päringutele piisavalt kiiresti vastata.


  Tere,

  see juba ausam vastus. Omanik ei ei saa alati alluvate haltuura eest vastata, aga palun mitte pahandada minu kogemuse väljendamise eest.
  Endiselt soovin teile edu.

  Parimatega, Janek
 • Tagasiside on meile oluline, ka negatiivne. Püüame parimad olla!
 • 3% puhaskasumi marginaal on ikka päris niru... 🤔 Nagu ma aru saan, siis omavahel on seotud ühise omaniku kaudu kolm juriidilist keha? Kas/mitu inimest on selliseid, kes saavad ametlikku palka kõigist kolmest firmast? Kas võite avaldada ülejäänud kahe kooperatiivi käibe ja kasumi?
 • Seoses planeeritud jõulise kasvuga kasvasid finantskulud ja lisandus allhanke vajadust. Tänaseks on kulukad laenud refinantseeritud ja kaasaegsel tootmispinnal suudame läbi digitaliseerimise ja automatiseerimise viia allhanke vajaduse minimaalseks, läbi nende tegevuste prognoosime puhaskasumi kasvu. Ametlikult maksame palka kõigis ettevõtetes aga inimesed, kes kõigist kolmest ettevõttest töötasu saavad puuduvad.
 • Kui keegi enne kahtles, et kas kapitali on mõtet panustada, siis nüüd võite julgelt panustada - kampaania on jõudnud üle miinimumsumma künnise ja see tähendab, et kampaania läheb igal juhul lõpetamisele.

  Praegu 72 investori poolt kogutud 203 850 EUR ja max eesmärk 400 000 EUR.
  Kampaania on avatud veel 18 päeva, kuid Fundwise kampaaniaid teenindatakse põhimõttel first come first serve.
 • Praeguse seisuga on 92 investorit panustanud 226 600 EUR.
  Kampaania kestab veel 10 päeva. Max eesmärk on 400 000 EUR, seega vaba on veel 173 400 EUR.
 • Lahe.
  Ikkagi , kas ettevõtte finantsidele enam üldse tähelepanu ei pöörata?. Mina neid küll ei leidnud..
 • Selleks pead sisse logima.
  Valik andmeid 2019. aasta majandusaasta aruandest.


  Prognoose kah:

 • Tere!

  FinEst-Hall ning Fundwise on korraldamas üritust nimega "Investeerimisseminar: Miks paigutada oma raha tootmisse?" Seminar toimub onlines teisipäeval, 26. jaanuaril kell 15:00. Räägime lähemalt, mis imeloomad need PVC-hallid on ja kus neid kasutatakse? Miks paigutada oma raha tööstusesse? Millal ma selle tagasi saan? Kui palju on mul võimalik teenida? Kas ma saan oma osa ka maha müüa?

  Räägivad ja vastavad küsimustele:
  Jaanus Laane, FinEst-Hall'i juht ja omanik
  Imre Noorkikas, FinEst-Hall'i finantsjuht
  Jelena Žovnikova, Fundwise’i äriarendusjuht
  Henri Laupmaa, Fundwise'i tegevjuht

  Seminari kestus on üks tund ja see on TASUTA.

  Osalemise kinnitamiseks palun registreeri siit: https://forms.gle/d9bdjkxfYfyZY1mn8

  Ürituse link Facebookis: https://fb.me/e/L2YK2Nmq
  Info kampaania kohta leiad siit: https://fundwise.me/et/pitch/finest-hall_factory

  Tule ja kuula, küsi ja investeeri!
  FinEst-Hall
  Fundwise

 • Kas te kaasate ka pangast raha ja kui ei, siis miks?
  PVC hallide tootjaid on turul päris mitmeid, millega eristute?
 • Tere,

  Lisaks läbi Fundwise kaasatavale kapitalile kasutame ka pankade abi (investeeringute kogumaht on 2,7 miljonit eurot).
  PVC hallide tootjana ei ole me üksi turul, eristume kuna :
  FinEst-Hall Factory OÜ on suurim terviklahenduse pakkuja Eestis.
  10+ aastat tegutsemiskogemust.
  Suuremahuliste piiriüleste projektide juhtimise kogemus.
  Tugevalt motiveeritud arengule.
  Konkurentsivõimeline ning aus palk ja kasumipõhine tulemustasu loob motiveeritud ning püsiva meeskonna.
  Pikaajalised ning nimekad kliendid.

Teemade nimekirja