Parcelsea - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Parcelsea

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse
 • Parcelsea OÜ
  Registrikood: 16054185
  Asutatud: 16.09.2020

  www.parcelsea.com

 • kindsigo
  Tasuline, aga pealkiri ütleb juba piisavalt palju.

  https://www.aripaev.ee/uudised/2021/01/11/cleveroni-endised-tippjuhid-asutasid-konkureeriva-ettevotte

  Tänavu hakatakse pakiautomaatide teenust pakkuma lisaks Eestile ka Skandinaavias.

  https://www.parcelsea.com/et

  Töötab juba järgnevate teenusepakkujatega: Omniva, DPD, COOP, Selver, Prisma, DHL, UPS & teistega.

  Võeti Cleveroni know-how ja tehti sellega uus firma? Natuke nagu kriminaalne ei ole vä?


  kindsigo, ettevõtte algus on mõtteid tekitav, aga näen, et Cleveroni teemast kasvab see kiire arenguga ettevõte kindlasti eraldi jälgimist väärivaks.
 • Jaa, absoluutselt. E-kaubandus on kasvusektor ja kõiksugu pakiautomaadid ning -robotid on aktuaalne teema juba mõnda aega. Lihtsalt torkas silma selline piltlikult öeldes noa selga löömine. Kas Cleveroni arengukiiruses ja -suunas pettuti või mis sellise "abielulahutuse" põhjustas, oleks huvitav teada. Kas tõesti ühe katuse all ei saanud seda äri ajada.
 • Ma juba kujutan ette, kuidas ratastel veerev pakirobot toob Selverist kotitäie toitu, suhtleb üle Bluetoothi selle koduvärava juures oleva pakiautomaadiga, too avab ukse ja võtab saadetise vastu ning valvab seda kuni pererahvas koju jõuab. Ver 2.0 sisaldab ka jahutuselementi, et piim hapuks ei läheks :)

  Mina oleks kindlasti käpp, jääks ära see tüütu toidupoes käimine. Ja see ajakulu seal lettide vahel jõlkumisega.

  Aga keegi pani juba miinuse, ju siis talle ei meeldi see idee.
 • "kindsigo"
  Ma juba kujutan ette, kuidas ratastel veerev pakirobot toob Selverist kotitäie toitu, suhtleb üle Bluetoothi selle koduvärava juures oleva pakiautomaadiga, too avab ukse ja võtab saadetise vastu ning valvab seda kuni pererahvas koju jõuab. Ver 2.0 sisaldab ka jahutuselementi, et piim hapuks ei läheks :)

  Mina oleks kindlasti käpp, jääks ära see tüütu toidupoes käimine.


  Ver 3 sisaldab ka soojenduselementi, et piim ja õlu ära ei külmuks.
 • "kindsigo"
  Jaa, absoluutselt. E-kaubandus on kasvusektor ja kõiksugu pakiautomaadid ning -robotid on aktuaalne teema juba mõnda aega. Lihtsalt torkas silma selline piltlikult öeldes noa selga löömine. Kas Cleveroni arengus kiiruses ja suunas pettuti või mis sellise "abielulahutuse" põhjustas, oleks huvitav teada. Kas tõesti ühe katuse all ei saanud seda äri ajada.


  Ei noh, palun saa aru. LHV foorumis osad rikkad on hääletanud oma rahaga, et Cleveron on väärt €200M-€300M. Üks staarstartupinvestor on ajakirjanduse veergudel lausa väljendanud mõtet aastat-paar tagasi, et Cleveron on väärt miljardi. Kuna kõik "E-kaubandus" on praeguses kriisis MITU X'inud, siis on mõistlik eeldada, et ta praeguseks hindab Cleveroni juba mitme €B vääriliseks. Paugutan praegu mälu järgi, vabandan, kui kellegile liiga teen. Sellise firma väärtuse juures ei saa töötajatele jagatavad optsioonid moodustada enam suurt osa ettevõtte omakapitalist, seega ilmselt ettevõttega seotud erksamad pead otsustasid, et võtavad kuulda Julius Caesari ja Tiit Vähi aegumatut nõu - parem olla esimene külas, kui teine Roomas. Ehk Cleveron on omaenda edu ohver.

  Kütt & Kuld pole sita pealt riisutud, kui tegu oleks millegi kriminaalsega, küll juriidilist trummi taotaks. Seega pole, seega elu. Move along.
 • adminile - vabandan, olen teinud kaks trükiviga teemat alustades.
  Teema pealkirjas - õige on Parcelsea
  ja domeenis - õige on www.parcelsea.com

  Palun parandada.
 • "Heki Fond"

  Kütt & Kuld pole sita pealt riisutud, kui tegu oleks millegi kriminaalsega, küll juriidilist trummi taotaks. Seega pole, seega elu. Move along.


  Suuremad firmad (ka Eestis) panevad töölepingusse klausli, et peale lahkumist ei tohi x aastat samas sektoris konkureerima hakata. Ju siis Cleveronil jäi see kahe silma vahele ja ongi jokk.
 • Igasuguseid punkte võib lepingusse panna, aga nende jõustamiseks on sisuliselt ainult üks viis - töötajale tuleb selle konkurentsikeelu eest maksta. Kui seda ei ole tehtud, siis kõige pehmemalt öeldes on selliste keeldude rakendamine pisut problemaatiline.
 • Olen isegi elu jooksul sellistele lepingupunktidele alla kirjutanud ja tõepoolest, seal sees oli ka kompensatsioonimehhanism paika pandud.
 • Tunnetus on, et igasugune pakiautomaatide kajastus aitab ka Cleveronile hoogu juurde anda, niiet pikas vaates tundub et nad tegelt võidavad sellest. Isegi kui tulevad uued lahendused nagu antud juhul turule ja toimivad siis kindlasti hakatakse samuti pakkuma. Ehk siis kokkuvõttes on meile kõigile konkurents hea ja viib edasi.
  Hetkel on turg samuti korralikus kasvus ja sellist lahendust vaja. Seega ainult tervitan uusi ja olemasolevaid lahendusi mis aitab meil elu lihtsamaks muuta.

 • "Heki Fond"

  ...Ei noh, palun saa aru. LHV foorumis osad rikkad on hääletanud oma rahaga, et Cleveron on väärt €200M-€300M. Üks staarstartupinvestor on ajakirjanduse veergudel lausa väljendanud mõtet aastat-paar tagasi, et Cleveron on väärt miljardi. Kuna kõik "E-kaubandus" on praeguses kriisis MITU X'inud, siis on mõistlik eeldada, et ta praeguseks hindab Cleveroni juba mitme €B vääriliseks. Paugutan praegu mälu järgi, vabandan, kui kellegile liiga teen.


  Kui viimati siin keskkonnas kirjutasin, Amplerist €1-€1,6 vahel nii 2,5-3 aastat tagasi, oli siin vägagi üksmeelne tagasiside, et nii Ampler, mina kui kõik startupid on pettused/petturid. Paremal juhul ereda leegiga üheööliblikad. Aega on veidi mööda läinud, reaalsus on osutunud veidi teistsuguseks. Isegi mõned siit on hakanud vaikselt aru saama! Kuigi kevadine Bolti kaasus näitas, et siiski ainult mõned. Minu portfell samuti suurusjärgus 5x üleval selle ajaga, Cleveron @ €600. Ei ole põhjust kurta! Loodetavasti on teil ka hästi läinud

  Olge mõnusad

Teemade nimekirja