ForPeeps börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

ForPeeps börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse • ForPeeps on Eesti päritoluga fintech ettevõte. Ettevõte aitab kasutajatel PDF vormis saabunud arveid kiiresti tasuda, kuid tegutseb laialdaselt avatud panganduse vormis ka muudes rahaga seotud tegevustes.

  Kui klient saab PDF formaadis arve emailile, siis ForPeeps äppi kasutades saadetakse see edasi invoice@forpeeps.eu ja digiteeritakse. Seejärel saab arve tasuda oma internetipangas. Arve tasumine võtab aega umbes 15 sekundit. Arve tasumist saab näha järgnevas Youtube videos ForPeeps Membership | PDF to E-Invoice.

  Ettevõte ise ütleb, et ForPeeps on panganduses sama nagu Spotify on muusikale ja Uber sõidujagamisele - ForPeeps ühendab kõik kasutaja panagad üheks äpiks. Kasutajal puuduks vajadus installeerida kõiki eri pankade äppe, seetõttu ongi tegemist nö "avatud pangandusega", et ForPeeps võtab pankade repertuaarist täpselt selle mida on vaja mingi ülesande tegemiseks. ForPeeps on lihtsam, selgem ja parem user interface oma rahaasjadega tegelemiseks.

  Hetkel on süsteemiga seotud 50 panka:
  Samalaadne väga kiire ja lihtne lahendus nagu on PDF arvete maksmine, on ettevõttel välja pakkuda ka makseterminalide jaoks, regulaarselt korduvate maksete jaoks, arvete jagamise jaoks, saabunud nõuete tasumise jaoks, väikese summa ulatuses välk-maksete jaoks.

  ForPeeps lahendus on kasulik neile kes soovivad kiiresti ja lihtsalt saada, saata, maksta ja jagada arveid. Nt Insly on oma kontoris üles seadnud LaMuu jäätisekülmiku, millest võib jäätist võtta kui tasuda 1.50 EUR. Makse tehakse ForPeeps lahendust kasutada. Sarnane kiire, lihtne ja mugav makselahenduse võimalus sobiks paljudele (väike)kauplejatele.

  ForPeeps äpp on valdavalt ilma tasuta, ilma lepinguta ja ilma kaardita. Lihtsalt kohesed välkmaksed (wire transfer) ühelt pangakontlt teisele. Kasutaja võib suurt hulka funktsioone kasutada tasuta, kuid siis on äpis aegajalt täisekraani suuruses reklaamid. Kui kasutaja soovib kogu täisfunktsionaalsust kasutada ilma reklaamita, siis kuutasu on 2.99 EUR ja aastatasu 29.90 EUR:  Aasta alguses liitus platvormiga Salva kindlustus: Salva integreerib rakenduse ForPeeps
  05. jaanuar 2021
  Salva arvete tasumiseks on mitmeid viise – nendest kõige uuem on läbi rakenduse ForPeeps. ForPeepsi rakenduse integreerimine on eesmärgiga pakkuda Salva klientidele suuremat kasutajamugavust.  Mis on ForPeeps?
  ForPeeps on eestlaste tehtud uus rakendus, mis teeb oma pangakontode haldamise väga mugavaks. Ühendades oma pangakontod äpiga, kuvatakse kõik kontojäägid ja tehingute ajalood üheskoos. Samuti saab teha makseid, sõpradega arveid jagada ja küsida inimestelt raha. Raha saab küsida või kanda ka inimestele, kes on äpi kasutajad, aga keda sinu kontaktide seas pole. Lisaks on võimalik tellida e-arveid ja määrata nende tasumine. Kõik esmavajalikud panganduse tehingud on koos ühes äpis.

  Miks endale tõmmata ForPeeps?
  “Mina tõmbasin endale ForPeepsi, kuna see annab eraisikuna hea ülevaate erinevates pankades olevatest kontodest.” selgitab Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt. “Minul näiteks on pangaarved ajalooliselt erinevatel põhjustel mitmetes pankades ja ülevaade neil toimuvast on puudulik, kuna kasutasin igapäevaselt peamiselt ühe panga internetipanka. Nüüd kasutades ForPeepsi on mul hetkega ülevaade kõikidel kontodel toimuvast. Lisaks tulevad sinna ka teenusepakkujate arved vastavalt teenusepakkujate valmidusele selle uudse keskkonnaga liituda.”

  Selleks, et edaspidi tasuda Salva arveid ForPeepsi kaudu, peab vaid telefonis olema ForPeeps rakendus. Sinna tulevad arved juba automaatselt.

  Usalda eestimaist!  Juba järgmisel esmaspäeval saavad kõik huvilised panustada Eesti pangaäppi ForPeeps, mis tuleb Funderbeamist kasvuks raha korjama, teatab digi PRO: "Seni on ettevõte toetunud peamiselt äriinglitele, sealhulgas saanud Startup Wise Guysilt 100 000 eurot. Firmal on suured plaanid. Aasta lõpuks soovitakse kasutajate arvu kasvatada 20–40 korda ning selleks murtakse edasi ka Poole turule."

  Seniajani saate Youtubes vaadata intervjuud founderite (Peep Paum + Mihkel Uus) ja tegevjuhiga (Paum). Videos kajastust leidvad teemad:
  • 0:00​ Intro
  • 0:26​ Founders' Background
  • 1:28​ Finding their way to the FinTech Space
  • 2:29​ The platform/product
  • 2:59​ The idea
  • 3:38​ Differences from other apps
  • 4:04​ Go-to-market
  • 4:42​ What interesting is coming from your side?
  • 6:14​ What does it mean to be an entrepreneur?

  Samuti on ForPeeps kajastatud restardi podcastis:
  Ei tea, kui paljud Restardi saate kuulajad seda märganud on, aga juba mõnda aega on pangandus Euroopa Liidus idee poolest vaba ja avatud. Ehk olete tähele pannud, et teie kodupank pakub võib-olla võimalust ka teiste pankade kontoseisu sellessamas netipangas kuvada?

  Restardis on täna külas uus kodumaine pangandusäpp ForPeeps, mille tegijad just selle reeglitemuudatuse najal oma ideed ellu viivad: ForPeeps on pangandusäpp, mis võimaldab ühte kohta kokku liita kõigi su pankade kontod, teha ülekandeid ja lisab veel mõned nutikad võimalused, mida tavapangad ei paku.

  ForPeeps hakkab kohe varsti Funderbeami kaudu raha tõstma ning plaanid on suured. Firma asutaja ja tegevjuht Peep Paum räägib meile, kuhu on plaanis välja jõuda ja miks peaks tema firmasse investeerima.

  Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
 • "momentum"
  Kui klient saab PDF formaadis arve emailile, siis ForPeeps äppi kasutades saadetakse see edasi invoice@forpeeps.eu ja digiteeritakse. Seejärel saab arve tasuda oma internetipangas. Arve tasumine võtab aega umbes 15 sekundit.


  Huvitav kas fabritseeritud PDF arve tasumine võtab samuti 15 sekundit aega? :)
  On olnud kuulda küll selliseid lugusid, kus raamatupidaja on segadusse aetud ja maksab ära mingi arve, mida poleks pidanud. Ehk siis probleem pole mitte niivõrd selles, et arve on PDF kujul, vaid selles, et arve on võltsitud ja vajaks taustakontrolli, et kas see on ikka legit.
 • "kindsigo"
  Huvitav kas fabritseeritud PDF arve tasumine võtab samuti 15 sekundit aega? :)
  On olnud kuulda küll selliseid lugusid, kus raamatupidaja on segadusse aetud ja maksab ära mingi arve, mida poleks pidanud. Ehk siis probleem pole mitte niivõrd selles, et arve on PDF kujul, vaid selles, et arve on võltsitud ja vajaks taustakontrolli, et kas see on ikka legit.


  Eeldan, et ForPeeps rakendust kasutades just sellised sündmused peaks olema raskemad, sest ForPeeps saab vastu võtta neid arveid mis tulevad arve väljastaja ametlikult e-maililt.

  Ametlikult saadetud emailis saab kasutada mingeid muid turvaelemente mida petturil kasutada pole võimalik. Samuti saab ForPeeps süsteemis olla ka muid täiendavaid turvakontrolle mida tavakasutaja tavaemailis lihtsalt pole.

  Mul endal on pigem andmete turvalisuse küsimus. Et kui äppi tasuta kasutada, siis kuidas reklaame sihitakse? Kas süsteemist müüakse kasutaja andmeid reklaamijatele?
 • "momentum"
  Mul endal on pigem andmete turvalisuse küsimus. Et kui äppi tasuta kasutada, siis kuidas reklaame sihitakse? Kas süsteemist müüakse kasutaja andmeid reklaamijatele?

  Kodulehelt:
  PRIVACY
  We don't collect, sell, or use your data • We keep your transaction history only for the last 90 days • You can delete your consent at any time.
 • Tahaks parandad mõned ekslikud väited mis selles, muidu suurpärases ja ülevaatlikus artiklis toodud.
  Kui klient saab PDF formaadis arve emailile, siis ForPeeps äppi kasutades saadetakse see edasi invoice@forpeeps.eu ja digiteeritakse. Seejärel saab arve tasuda oma internetipangas.

  Tasuda saab selle arve ikka kohe sealsamas ForPeeps äpis ühe puudutusega, valides sobiva pangakonto nendest mis äpiga liidetud on.
  ForPeeps äpp on valdavalt ilma tasuta, ilma lepinguta ja ilma kaardita. Lihtsalt kohesed välkmaksed (wire transfer) ühelt pangakontlt teisele. Kasutaja võib suurt hulka funktsioone kasutada tasuta, kuid siis on äpis aegajalt täisekraani suuruses reklaamid. Kui kasutaja soovib kogu täisfunktsionaalsust kasutada ilma reklaamita, siis kuutasu on 2.99 EUR ja aastatasu 29.90 EUR:

  Hetkel ei plaani me reklaame näidata. Kõik tavateenused ka pankadel olemas on ka meie kasutajatele tasuta. Membership sisaldab €2.99 kuus eest lisateenuseid mida tavaliselt pangaäppidest ei leia või on samuti tasulised.

  Tervitades,
  Peep Paum
 • Kuulasin podcasti ära, aga segaseks jäi ikka, et kust see raha tuleb. Kui põhifunktsioonid on tasuta, kas siis raha tuleb vaid PDF-arvete teenindamisest, mida pro-klientidele müüakse? Ja mis siis, kui pangad ise selle funktsionaalsuse oma süsteemidesse lisavad? Esmapilgul tundub pigem vitamiin kui valuvaigisti.
  Kes muidu LeadInvestor on?
 • "tauts"
  Kuulasin podcasti ära, aga segaseks jäi ikka, et kust see raha tuleb. Kui põhifunktsioonid on tasuta, kas siis raha tuleb vaid PDF-arvete teenindamisest, mida pro-klientidele müüakse? Ja mis siis, kui pangad ise selle funktsionaalsuse oma süsteemidesse lisavad? Esmapilgul tundub pigem vitamiin kui valuvaigisti.
  Kes muidu LeadInvestor on?


  Tänud küsimuse eest. Jah, tõepoolest hetkel on Membership pakett üsna õhuke, kuid see hakkab ajas kasvama luues rohkem ja suuremat väärtust liikmetele. Näiteks soodsamad laenuintressid ja investeerimstingimused. Nimetan neid kahte kui ForPeeps'í järgmiseid teenuseid pikas arendusnimekirjas.
  Mis aga PDF-e puudutab siis erinevatel andmetel liikus neid 2021 aastal ainaüksi EU-s pea 8 miljardit ehk ka ainult sellele fokuseerides jätkuks tööd ja kasvu aastateks. Ja see on ka põhjus miks järgmine riik meie laienemisplaanides on Poola.
  Lead Investor on Risto Rossar.
 • "Peep Paum"
  Tasuda saab selle arve ikka kohe sealsamas ForPeeps äpis ühe puudutusega, valides sobiva pangakonto nendest mis äpiga liidetud on.

  Jah, tegelikult mõtlesin ka, et äpi sees saab kõike järgemööda ära teha ja ei pea äpist lahkuma. Sõnastus jäi segaseks.
  Vaadake äbi need Youtube videod. Need on lühikesed ja hästi ülevaatlikud, annavad kiire ülevaate paljudest praegustest teenustest.

  "Peep Paum"
  Hetkel ei plaani me reklaame näidata. Kõik tavateenused ka pankadel olemas on ka meie kasutajatele tasuta. Membership sisaldab €2.99 kuus eest lisateenuseid mida tavaliselt pangaäppidest ei leia või on samuti tasulised.

  Reklaami info leidsin siit. Kui reklaamid hetkel teema pole, siis võiks ka selle video maha võtta.

  Kas ma saan eelnevalt lingitud roosa taustaga võrdlustabelist õieti aru, et keskmisele retail-kliendile on peamiseks põhjuseks hetkel Membership valida PDF to e-invoice teenus? Sest ega QR terminali just paljud jaekasutajad ei vaja.


  Eelnevalt jäi mainimata, et ForPeeps on saadaval seitsmes riigis.
 • Kui reklaamid hetkel teema pole, siis võiks ka selle video maha võtta.

  Võtsime selle video maha.

  Kas ma saan eelnevalt lingitud roosa taustaga võrdlustabelist õieti aru, et keskmisele retail-kliendile on peamiseks põhjuseks hetkel Membership valida PDF to e-invoice teenus? Sest ega QR terminali just paljud jaekasutajad ei vaja.

  Hetkel see on tõesti nii jah.
 • Sai ka proovitud siis pdf -> makse osa. Ütleks et lootsin et see nö convertimine töötab kiiremini. Ehk pm ei jaksanud app-i tulnud nüüd arve funktsionaalsust ära oodata. Ideel on muidu jumet aga eeldab et peale pdf-i edastamist peaks see toimuma minutitega, vastasel juhul on kergem pdfi nö abiga niisama ära maksta.
 • Kampaania on avatud.

  115 investorit on 242 000 EUR ulatuses investeerimissoove indikeerinud.

  Kampaania tingimuste ülevaade:
  Juhul, kui ettevõttel õnnestub 500 000 EUR kaasata, siis raha kulutatakse järgnevalt:


 • "angelp"
  Maksuvõlad võiks enne inv. roundi ikka ära klaaritud olla:
  https://www.teatmik.ee/et/personlegal/14341733-ForPeeps-Payments-O%C3%9C


  Maksuvõlad võiks enne inv. roundi ikka ära ajatatud olla.
  Selleks ju ettevõtted raha kaasavadki, et investeerida ja re-kapitaliseerida.


  Praegune seis on järgmine:
  471 investorit on 650 000 EUR ulatuses investeerimissoove indikeerinud.
 • Praegune seis on järgmine:
  510 investorit on indikeerinud 692 000 EUR ulatuses investeerimissoove.
 • Alguses indikeerisin Funderbeamis ja siis kuulasin Restardi podcasti. Ideel endal on jumet - mul on 2 firma kontod LHVs, investeerimine enamuses LHVs, naisega ühiskonto swedis, eraldi mingid rahakogumiskontod swedis, isiklik konto jne. Aga kuulates saadet ei tekkinud muljet, et mingi väga suur lisandväärtus sellel on. Raamatupidamist teed ikka arvutist kord kuus, jooksvalt ei hakka oma firmade kontosi äpist vaatama. Kõik tavaeluarved (internet, elekter, vesi, auto jne) on automatiseeritud. Ehk ikkagi ei saanud päris täpselt aru, et mis see äpp lisaks annab? Ei hakka ju igaks juhuks LHVd või Swedi ära kustutama telefonist.

  Võtsin indikatsiooni Funderbeamis maha. Tundub, et ideel on jumet, aga hetkel jääb ikkagi tühjaks. Kas kellegil on reaalset kasutamiskogemust, kas on mingeid plusse?
 • ForPeeps kampaania läheb samuti varasele sulgemisele. Kampaania sulgub homme:

  We will accept all the indications which will be placed until 12:00 EET in Friday, 19.03.2021.
  Please see below our campaign’s share unit allocation plan,

  100% of indication allocated to early private phase investors
  250€ guaranteed, and a pro-rata basis to all public phase investor
  Please note that we will take into account your first indication as a basis for pro-rata allocation.


  Kampaania seis hetkel:

  538 investorit on indikeerinud 760 000 EUR ulatuses investeerimissoove.
 • Ettevõte otsustas tõsta maksimaalselt kaasatava raha mahu 700 000 EUR peale, kampaania lõpeb samal ajal ehk täna kell 12:00 EET:
  As due to high interest we will change our maximum target from €500k to €700k, the campaign closing time remains Friday, 19.03.21 at 12:00 EET. We will use the additional funds to hire two additional sales and partnership management persons, to focus on B2B clients. Our B2B focus - as mentioned in campaign materials - brings big volume billing companies (Telcos, sports clubs, utility services providing companies etc.) invoices to ForPeeps application.


  Kampaania seis hetkel:
  551 investorit on indikeerinud 758 000 EUR ulatuses investeerimissoove.
 • Momentum, kas te palun võiks jätta foorumi risustamise selliste mõttetute update postitustega. See on tühipaljas müra ja kui kedagi tõesti peaks selline info huvitama, siis ta läheb ja vaatab ise algallikast järgi. On hea, et te selliseid teemasid teete ja asjasse üldiselt sügavuti lähete, aga "xxx investorit on indikeerinud..." ei anna asjale midagi juurde.
 • Momentum pumpab foorumi kaudu lolli raha firmadesse. Fear-of-Missing-out õhkkonna loomiseks tuleks isegi veel tihedamini siia postitada, kui ulmelisi summasid juba on indikeeritud ja et kohe-kohe läheb kampaania kinni. Sama võib praegu näha ka kinnisvaraturul. Ostke kohe, sügiseks on juba hinnad 5% tõusnud.
 • Üldiselt on pump and dump piisavalt tõsine süüdistus (eriti isiku suunal, kes ei postita siin esimest kuud), et võiks natukenegi tõestust sellele olla, enne kui inimesi täiesti suvaliselt süüdistama hakkad.
 • "invictus"
  Üldiselt on pump and dump piisavalt tõsine süüdistus (eriti isiku suunal, kes ei postita siin esimest kuud), et võiks natukenegi tõestust sellele olla, enne kui inimesi täiesti suvaliselt süüdistama hakkad.

  no kuule, siin on neid pumpajaid ju küllaga, rääkimata investor Toomasest, tundub, et tänapäeval on nii rahategemine täiesti normaalne bisnes.
 • See võib nii olla aga kui keegi postitab sinu jaoks liiga tihti infot foorumisse, siis see ei tähenda automaatselt, et ta on pumpaja. Ma postitan ka tihti siia foorumisse mingit infot (sh ettevõtete kohta, milles mul on osalus), millel ei ole muud tagamõtet, kui tekitada diskussiooni. Ma ei näe, et see oleks aluseks, et süüdistada kedagi tegevuses, mis on borderline kuritegelik ja täiesti kindlasti ebaeetiline.

  Kindsigo etteheide oli konkreetselt, et "Momentum pumpab foorumi kaudu lolli raha firmasse" ja postitab tihedalt, et FOMO õhkkonda luua. Üks asi on rääkida mingist nähtusest, teine asi on enda ägeda postituse raames keegi risti lüüa just because. Arvasin seni kindsigost enam aga ju siis alusetult.
 • "invictus"
  Üldiselt on pump and dump piisavalt tõsine süüdistus (eriti isiku suunal, kes ei postita siin esimest kuud), et võiks natukenegi tõestust sellele olla, enne kui inimesi täiesti suvaliselt süüdistama hakkad.

  Kus siin p&d-s süüdistatakse? Mõtetutes postides süüdistatakse.
  Pole neid mitmemeetriseid '...börsile' teemade algpostitusi põhjalikult uurinud, a kas ta ise osaleb kõigis?
  Et midagi dumpida peaks enne ostma. Kena oleks 'osalen' lahtiütelus ka kirjutada muidugist....
 • "vaits"
  See on tühipaljas müra ja kui kedagi tõesti peaks selline info huvitama, siis ta läheb ja vaatab ise algallikast järgi. On hea, et te selliseid teemasid teete ja asjasse üldiselt sügavuti lähete, aga "xxx investorit on indikeerinud..." ei anna asjale midagi juurde.


  Selles see uba ongi, et võibolla mõned inimesed ei viitsi vaadata Funderbeamis ja eraldi logida ja saavad oma infot LHV foorumist. Foorumist on lihtsam vaadata ja keda ei huvita, see ei pea vaatama ka foorumist.

  Kampaania progressi jälgimine on vajalik selleks, et:
  * tekiks ajalooline võrdlusbaas mõne teise kampaaniaga
  * mõnede kampaaniate puhul on oluline näha kas üldse kampaania hakkab täituma, sest miinimumi mitte saavutades kukub kampaania üldse välja. (See oli olulisem aspekt varem kui kampaaniad täitusid varem, praegu on vähem olulisem, sest kampaaniad täituvad kiiremini)
  * viimasel ajal on probleemiks tekkinud ka väga kiired kampaaniate sulgemised, seega on hea aktuaalselt ülevaadet saada kui palju on juba raha kaasatud ja kui palju on veel alles, millal on sulgumine. Need kes soovivad investeerida, teavad vastavalt oma pakkumisi esitada/muuta.
  * näha kui palju raha koguti kampaania lõpus ja kui palju sellest reaalselt alles jääb (sest pärast proposali saamist mõned loobuvad)

  Enamasti olen loginud kampaania seisu kampaania alguses, mõne järgmise verstaposti (+100 000 uut kapitali, ümar indikeerijate arv vmt) saavutamisel, koos olulise update´i avaldamisega, kampaaniate keskel või vahetult enne lõppu kui hakkab saabuma indikatsioonide esitamise tähtaeg.
  Kuna viimasel ajal on kampaaniad kiirenenud, siis ka hommikul ja õhtul, et näha kas teistes ajavööndidtes toimetavad inimesed mõjutavad kampaania täitumist või mitte.

  Enamasti väliskampaaniad olen jälgimise alt välja jätnud, jälgin peamiselt Eesti firmasid, väliskampaaniaid ma pole nii intensiivselt jälginud.


  "kindsigo"
  Momentum pumpab foorumi kaudu lolli raha firmadesse. Fear-of-Missing-out õhkkonna loomiseks tuleks isegi veel tihedamini siia postitada, kui ulmelisi summasid juba on indikeeritud ja et kohe-kohe läheb kampaania kinni. Sama võib praegu näha ka kinnisvaraturul. Ostke kohe, sügiseks on juba hinnad 5% tõusnud.


  Ma ei pumpa.
  Olen kasutanud valdavalt ühetaolist ja samasugust formaati enamusel varasematel kampaaniatel. Mingit mõju pole sellel varem olnud (kampaaniad pole täitunud või on tõstnud miinimumi ilma suure ülemärkimiseta) ja minumeelest pole sellel mingit mõju ka praegu (osad kampaaniad saavad ikka vaevaliselt miinimumi). Inimesed on pärast GME jne aktsiate rallit lihtsalt rohkem riskijulged ja soovivad uusi turge avastada.

  Kampaania raha ja investorite arvu teatamine ei sisalda ju muud kui neutraalset fakti nentimist, kui palju on investoreid ja kui palju on raha. Ja sellepärast ma seda kuiva formaati kasutangi, et mitte inimestes emotsioone tekitada. Ainuke muutuv tegur nendes teadetes ongi ju kaasatud raha ja investorite arvu muutus. Kui ma paneks juurde totakaid metafoore ja kommentaare stiilis "kes ees, see mees", "lähevad nagu kuumad saiad" jne, siis oleks see pumpamine. Ja sellepärast ma panengi ainult kuivas stiilis fakti nentimise, et mitte manipuleerida inimestega, aga samal ajal neid kes soovivad, hoida kursis kampaania arengutega.

  Formaadi jätan samasuguseks, et justnimelt välistada pumpamise võimalust, sest kui formaat on koguaeg sama, siis ei tekita see lisamõjusid. Kui inimesed otsustavad kuiva faktiraporti peale liigutada, siis on see nende endi otsus. Kui ma ise valiks keda ja kui intensiivselt kajastada, siis oleks see manipuleerimine, aga kui ma kajastan kõiki samamoodi ja samas stiilis, siis valivad inimesed ise kuidas reageerida. Ma ei mõjuta ega suuna neid, enda subjektiivsest valikust tingituna, reageerima sellele kampaaniale mida "on vaja pumbata".
  Minumeelest on palju manipulatiivsem see kui ma hakkaks muutma sedasama formaati mida ma olen juba paljude teiste kampaaniate korral kasutanud ja lõpetaks mõnede kampaaniate "katmise".

  Kui Funderbeamil kaasatakse seed money, siis ongi kampaaniad suurusega 500 000 - 1 000 000 (loe: hästi hästi väikesed) ja need saavadki väga väga täis, järelikult keegi ei saagi suuri koguseid. Väikesed kogused saavad kõik mitte selle pärast, et keegi pumpab, vaid selle pärast, et kaasatava raha ja investeerimishuvi vahel on väga suur erinevus.
  Investeerimishuvi kasv Funderbeamis toimuks nii või teisiti, investorite arvu kasvu ja pakutava raha vääramatut kasvu ei saa peatada lihtsalt kommenteerimise lõpetamisega.
 • ForPeeps kampaania on indikatsioonide esitamiseks suletud. Kampaania praegune seis on:

  553 investorit on indikeerinud 761 000 EUR ulatuses investeerimissoove.
 • Miks te seda raha pumpamist nii negatiivses võtmes vaatate? Minu meelest tänapäeval nii tavaliseks saanud tegevus. On isegi spets teenus, saad tellida influenceri oma firmat pushima paarisaja dollari eest. Kuni Elon Muskini välja, kes aegajalt bitcoini või midagi muud pumpab. Momentum muidugi anonüümsuse tõttu influencer ei ole, aga seda foorumit käiakse ilmselt üha aktiivsemalt lugemas, seega pole mitte mingit kahtlust, et siia tehtud postitus aitab raha tõstmisele vägagi positiivselt kaasa.

  Minu postitus oli rohkem vastus vaitsile, kes foorumi risustamise üle kurtis. Kuna foorumi adminnid on kahtlemata foorumis toimuvaga kursis ja ühtki hoiatust ei ole teadaolevalt tulnud, siis järelikult momentumi tegevus on siin täiesti legaalne ja soositud. Seega milles probleem? Keegi ei pea ju neid xxx börsile teemasid lugema kui häirib. Ja loll raha tulebki ära võtta, see on igal juhul parem kui lasta sellel kontodele vedelema jääda. Majandus kasvab siis, kui raha ringleb. Ja kaugeltki mitte igast projektist ei kasva välja Rumeenia afäär.
 • Mulle meeldib, et momentum postitab nende kampaaniate infot siia. Enamasti on ta teinud ka väga hea kokkuvõtte nende ettevõtete kohta. Teiseks, tõepoolest vahel saab kampaania nii ruttu läbi et ei teakski, kui LHV foorumist seda ei leiaks. Kuna tegemist on investeerimise/kauplemise teemalise keskkonnaga, siis on see igati õigustatud. Pigem ootaks isegi rohkem foorumi kasutajate arutelu käimasoleva kampaania kohta.
 • "CharlieF"
  Mulle meeldib, et momentum postitab nende kampaaniate infot siia. Enamasti on ta teinud ka väga hea kokkuvõtte nende ettevõtete kohta. Teiseks, tõepoolest vahel saab kampaania nii ruttu läbi et ei teakski, kui LHV foorumist seda ei leiaks. Kuna tegemist on investeerimise/kauplemise teemalise keskkonnaga, siis on see igati õigustatud. Pigem ootaks isegi rohkem foorumi kasutajate arutelu käimasoleva kampaania kohta.


  Ühinen selle arvamusega. momentumi detailsed postitused "X börsile" teemades on ühed huvitavamad lugemiseks minu jaoks.
 • Ühinen ka, äärmiselt pikad postitused, mis nõuavad pikka eeltööd ja uurimist. Lausa üllatav, kus mõnel on ikka palju vaba aega ja viitsimist. Kahtlemata suur panus foorumi kvaliteeti kogu selle muu kasutu jahu kõrval, mida siia tonnide kaupa produtseeritakse. Kutsuksingi üles rohkem uurivat "ajakirjandust" tegema erinevate firmade kohta. Rohkem sisu, vähem jauramist.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon