Jane kaerajook börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Jane kaerajook börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Jane Kaerajook OÜ on väike Eesti toidutööstuse ettevõte, mille ühisrahastuskampaania on Fundwise keskkonnas indikatsioonina juba nähtav (samas saab ettevõtte kodulehel jätta oma emaili, et võimalik huviline saaks infot kui kampaania on valmis). Kampaania pole veel investoritele avatud ning kampaanialehel kuvatakse silti "varsti avame", kuid Fundwise esilehelt on näha, et ettevõte soovib kaasata 124 080 EUR ... 144 720 EUR.



    Ettevõtte veebilehel on kirjas, et Jane kaerajook on hea maitsega hästivahustatav kaerapiim, mis sobib hästi kohvi, tee ja kakaoga, latte valmistamiseks, pudru, müsli ja smuuti sisse:
    Jane kaerajook on kaera baasil valmistatud taimne piim. Tegemist on 100% taimse tootega, mis lehmapiima ega muid loomse päritoluga koostisosi ei sisalda ja seega sobib suurepäraselt neile inimestele, kes lehmapiima ei tarbi – kas siis tervislikel, eetilistel või muudel põhjustel.

    Jane kaerajook on puhas, naturaalne ja vähetöödeldud, et säilitada kaeras sisalduvad kasulikud ained. Kaerajook on maheda ja pisut magusa maitsega - see tuleneb kaera enda maitsest, suhkrut lisatud ei ole.

    Kaeras on lisaks mineraalidele ja vitamiinidele kolestoroolitaset langetav kiudaine beetaglükaan.

    Jane kaerajook on:
    • laktoosivaba
    • ei ole lisatud rafineeritud suhkrut
    • ei ole lisatud säilitus- ja muid lisaaineid


    Ettevõtte blogi selgitab kaerapiima ja kaerajoogi omavahelist erinevust: KAS KAERAPIIM VÕI KAERAJOOK?. Peamine põhjus miks kaerajooki nimetatakse joogiks, aga mitte piimas, on selles, et vastavalt Euroopa Kohtu 2017.a. lahendile ei tohi piimaks nimetada toodet mis on täielikult taimepõhiseid, samuti ei tohi nimetada järgnevalt: koor, juust, või, jogurt.
  • jesus :)

    turu tipp peab olema päris lähedal

    olge valvel, ta tuleb talvel
  • Ma oma sinisilmsuses pakun, et Eestis ei ole 124k ühikut nii lolli raha.
  • "vaits"
    Ma oma sinisilmsuses pakun, et Eestis ei ole 124k ühikut nii lolli raha.


    Siis tuleb otsida välismaalt :)
  • Minumeelest keelati iga suvalise olluse kohta sõna "piim" tarvitada. Mahekaera leotis oleks täpsem.
  • "janekaljulaid"
    Tere!
    Minu nimi on Jane ja olen ettevõtte Jane kaerajook asutaja ja eestvedaja.
    Täna algas meie ühisrahastuskampaania Fundwise'i platvormil:
    https://fundwise.me/et/pitch/janekaerapiim
    mille käigus ootame investoriteks kõiki, kes tahavad investeerida keskkonnaalaselt vastutustundlikku ja jätkusuutlikku ettevõttesse.
    Taimsete piimade turg on üle maailma ja ka Eestis kasvutrendis ning näeme, et pelgalt Eesti taimsete piimade turul on potentsiaal tõusuks vähemalt 5 miljonit liitrit aastas. Meie planeeritud tootmismahtude juures soovime hõivata 2026. aastaks sellest 10%.
    Vastan hea meelega kõigile küsimustele kas jane@janekaerajook.ee või siinsamas postituse all.
  • "Sander Pikkel"
    "janekaljulaid"
    Tere!
    Minu nimi on Jane ja olen ettevõtte Jane kaerajook asutaja ja eestvedaja.
    Täna algas meie ühisrahastuskampaania Fundwise'i platvormil:
    https://fundwise.me/et/pitch/janekaerapiim
    mille käigus ootame investoriteks kõiki, kes tahavad investeerida keskkonnaalaselt vastutustundlikku ja jätkusuutlikku ettevõttesse.
    Taimsete piimade turg on üle maailma ja ka Eestis kasvutrendis ning näeme, et pelgalt Eesti taimsete piimade turul on potentsiaal tõusuks vähemalt 5 miljonit liitrit aastas. Meie planeeritud tootmismahtude juures soovime hõivata 2026. aastaks sellest 10%.
    Vastan hea meelega kõigile küsimustele kas jane@janekaerajook.ee või siinsamas postituse all.


    Olgem täpsed, taimseid piimasid ei ole vähemalt EL-s olemas.

    Toiteväärtuse mõttes ei kannata ka kaerajook piimaga mingit võrdlust välja, aga erinevalt teistest sarnastest toodetest, millele keskkonnajalajälg on lihtsalt masendav (soja, mandel!) põhineb vähemalt kohapeal kasvatataval ja ressursside mõttes küllaltki vähenõudlikul toorainel. Ses mõttes omas segmendis ainus mõistlik valik.
  • "Sander Pikkel"
    "janekaljulaid"
    Tere!
    Minu nimi on Jane ja olen ettevõtte Jane kaerajook asutaja ja eestvedaja.
    Täna algas meie ühisrahastuskampaania Fundwise'i platvormil:
    https://fundwise.me/et/pitch/janekaerapiim
    mille käigus ootame investoriteks kõiki, kes tahavad investeerida keskkonnaalaselt vastutustundlikku ja jätkusuutlikku ettevõttesse.
    Taimsete piimade turg on üle maailma ja ka Eestis kasvutrendis ning näeme, et pelgalt Eesti taimsete piimade turul on potentsiaal tõusuks vähemalt 5 miljonit liitrit aastas. Meie planeeritud tootmismahtude juures soovime hõivata 2026. aastaks sellest 10%.
    Vastan hea meelega kõigile küsimustele kas jane@janekaerajook.ee või siinsamas postituse all.


    Kas seda piima saab kuskil maitsta ka?
    Mis hinnaga on plaanis seda piima müüa?
    Mis on piima n-ö omahind (kui seda allhanketehases toodate, siis võiks mingid raamid olemas olla, et tootmise hind on x eurot liitri kohta)?
    Kas ma saan õigesti aru, et käivet, kasumit jne veel ei ole?
    Mida tähendab lause "Ostame Sinult võimalusel 5 aasta pärast osaluse tagasi iga-aastase 15% kasumimarginaaliga."?
  • Tere!
    1. Jagasime meie esimesed partiid professionaalsetele baristadele ja testgrupile, et saada tootele tagasisidet ning seda arvesse võtta edasises tootearenduses. Kui ühisrahastuskampaania õnnestub, siis toodame valmis suurema partii ning planeerime sellega laiemalt müüki jõuda.

    Praegu saan jagada kogutud tagasisidet (Vastan teistele küsimustele nende all edasi):

    Restoran Ülo: "Piim on suurepärane. Hästi tehtud! On vahustades ilusam, kui see mis me hetkel kasutame ja maitse on ka paigas!"

    Kohvik Fika
    Kogemus on suurepärane, toode on samuti väga viis! Vahustub ilusasti, joonistada saab ka mõnusalt.

    Mihkel Jürimaa
    Pauligi Barista instituudi kohvikoolitaja
    Maitse ei olnud liiga magus ja oli kenasti tasakaalus. Kohviga kokku valades oli hea tasakaal kohvi ja kaerajoogi vahel.

    Karlova Kohv
    Võrdlesime piima kõrvuti Friendly Vikingu omaga - see oli nõks magusam ja teie piim nõks kaerasem, samas puhtama maitsega. Üldiselt oli see kaerasem maitse pigem positiivse kommentaarina öeldud, samas kui kasutada seda pigem heleda ja mahedama kohviga, on oht, et see kaerane maitse võib domineerima jääda. Me ise katsetasime meie mõttes pigem tumedama espressoga ja seal oli kohvi-piima maitse kenasti balansis. Vahustuvus oli väga hea ja üldiselt väga meeldis.

    Ristikheina kohvik
    Tagasiside on positiivne:) mõnusalt saab vahustada ja mekib hästi.

    Mihkel Jürimaa
    Pauligi Barista instituudi kohvikoolitaja
    Maitse ei olnud liiga magus ja oli kenasti tasakaalus. Kohviga kokku valades oli hea tasakaal kohvi ja kaerajoogi vahel.

    Mick Pedaja, laulja
    Väga-väga hea on! Proovitud matcha-lattel, pudrus ja smuutis.

    Kadri, 31, ettevõtja
    Maitselt ja tekstuurilt reaalselt parim taimne piim, mida proovinud olen 10 aasta jooksul.

    Paula, toidublogija www.ruubik.ee
    Vahtu läks väga hästi!
    Maitseb ka väga hästi, kreemiselt ja mahedalt, tahan veel!

    Ajakiri Vegan peatoimetaja Anett Rannamets
    Proovisin ja olen fänn! Minu lemmikpiim on muidu Valio Oddlygood, mida kasutan põhiliselt kohvi peale. Niisama väga taimepiima ei joo. Väga hea oli võrrelda sellega. Oddlygood on kergelt hapukam, kui sinu oma, kuid väga-väga sarnane! Kohvi peal peaaegu ei teinudki neil kahel vahet. Sinu piima jõin aga niisama kruusist ka. Väga mõnus kreemine ja naturaalse mekiga. Minu arust oled supertoote arendanud!

    Anna K.
    Pikaaegne taimsete piimade tarbija

    Kaerapiim oli lihtsalt nii hea, maitse ja järelmaitse ja tekstuur ja kõik, super! Ühtegi halba sõna ei oskagi öelda, kohvi peale sobis imehästi. Täiesti samal tasemel kõige parema OddlyGood kaerapiimaga, aga kui kuskilt juba osta saaks, eelistaksime kindlasti eestimaist! Ja nii lahe, et võtsid ette ja tegidki täiusliku kaerapiima!

    2. Poodides on selle hinnaks 2.60-2.70 eurot.
    3. Tootmise omahind on selle aasta tootmismahtude plaani järgi 0,98 eurot.
    4. Käivet ja kasumit veel ei ole. Oleme tegelenud tootearendusega, et jõuda kompromissitult hea tooteni ning tegelenud selle turuletoomise ettevalmistamisega.
    5. Kui meie finantsprognoosides planeeritud kasumiprognoos realiseerub, siis oleme arvestanud sellega, et ostame kõigilt oma osalust müüa soovivatelt inimestelt nende osa tagasi 5 aasta pärast.
    St anda mingisugune realistlik ajaraam selle osas, millal nad sellest tehingust väljuda saavad. Lisaks sellele kasutame osaluste-optsioonide järelturuplatvormi Ignium, millel saab oma osaluse ostja olemasolu korral varem (ka kohe) ära müüa.

  • Ma kaerast väga ei tea, aga neid positiivseid kommentaare lugedes kerkis kohe üles küsimus - kas see hea maitse, vahustatavus, tasakaal jne tuleb mingist spetsiaalsest tehnoloogilisest eripärast, mida teistel järele teha on võimatu ilma ärisaladust välja nuhkimata või on konkurentidel sarnast toodet hõlpsasti võimalik järgi teha, kui nad seda sooviksid?

    Igasuguse toote puhul kerkib üles risk, et keegi tuleb ja teeb odavama koopia ja võtab raskelt saavutatud turuosa käest ära toore mastaabiefekti ja suure(ma) rahakotiga dumpingut tehes. Õlle puhul on näiteks suhteliselt raske keerulisemaid retsepte kopeerida, seal on palju komponente ja ka valmistamise tehnoloogia väga nüansirikas. Kaerapiima osas, kuidas seda üldse tehakse? Mitu aastat kulus õige retsepti ja tehnoloogia saavutamiseks?
  • Sarnaselt taimsele piimale, proovisid huvigrupid EPs hiljuti läbi suruda ka seadust, et burger, vorst jms tohiks kasutada ainult lihast valmistatud toote kohta, aga see ei läinud läbi, nii et veggie-burks on endiselt saadaval.
  • Poes on saadaval ka näiteks vegan rosolje, kus pole grammigi heeringat sees :)
    Aga maitse on üllatavalt sarnane, olen söönud vahel.

    Kaerapiima olen vahel pannud kohvi peale, kui kontoris on piim otsas. Maitse muutub ikka arvestatavalt, aga käib kah kehval ajal. Kui nüüd veel parem kaerapiim tuleb lettidele, võiks huvi pärast proovida, aga isiklikult jään ikka rammusat 35% vahukoort eelistama.
  • "mykoloog"
    Sarnaselt taimsele piimale, proovisid huvigrupid EPs hiljuti läbi suruda ka seadust, et burger, vorst jms tohiks kasutada ainult lihast valmistatud toote kohta, aga see ei läinud läbi, nii et veggie-burks on endiselt saadaval.

    no iga valge soga ikka piim ei ole tõesti. Igasugu sodi kiputi piima nime all müüma, seega igati mõistlik otsus. Burgeri põhikomponent on minu teada sai, seega natuke teine teema, vorsti puhul kehtib ammu juba saladus, mida isa pojale pärandas, et vorsti saab KA lihast teha.
  • 'Burger' tähistab UK ingl.k. just seda 'kotletti' seal kukli vahel, USAs kutsutakse seda 'patty'. See UK sõnakasutus ka euroopasse levinud. Kogu kompekti (sai, lihh, lisad) nimetatakse ka laialt burgeriks a see lühendatud sõnast Hamburger mis viitab Saksa linnale kust selline hakkliha 'kotlett' pärit.
  • "janekaljulaid"
    2. Poodides on selle hinnaks 2.60-2.70 eurot.

    Paar päeva tagasi jäi poes silma ja rändas ostukorvi:



    Maksis vist midagi €1,50 kanti. Vahelduseks päris huvitav, aga kuskil poole paki peal sai isu täis. Igapäevaseks ostuks see ei kujune Nüüd lähemalt uurima hakates on kõiksugu kaerajoogid sortimendis ka Valiol, Oatlyl, ja Rainbowl: https://www.prismamarket.ee/products/17104 Enamuse hind sinna €1,5-2 vahemikku. Pakun, et ei saa just lihtne olema uue tulijana küllastunud turul 50-70% price premiumi küsides 10% turuosa hiivata.
  • Eestis on mahekaera kasvatamine "veel" tippude-tipus võrreldes muu maailmaga. Miks mitte mahekaera mehujook?
  • Jane kaerajoogi kampaania on alanud kiirelt - miinimumeesmärk on juba täidetud, kampaania maksimummahtu on tõstetud ja kampaania on pea-aegu täis märgitud maksimummahu ääres.

    Praeguse seisuga on 125 investorit investeerinud 111 760 EUR.
    Kampaaniaga soovitakse tõsta 80 000 EUR - 120 000 EUR.
    Vaba on veel 8240 EUR.

    Infot kampaania materjalidest:
    RAHAKASUTUS JA AJAKAVA
    80 000 EURO KAASAMISEL
    Koostöö alustamine allhanketehasega ning suuremas mahus tootmise alustamine, esimese partii tootmine
    Toote lansseerimine Eesti turul: pakendidisani loomine, turundus ja müük
    100 960 EURO KAASAMISEL
    Koostöö alustamine allhanketehasega ning suuremas mahus tootmise alustamine, esimese partii tootmine
    Toote lansseerimine Eesti turul: pakendidisani loomine, suuremas mahus turundus ja müük
    Pikaaegse toiduainetööstuse ekspordikogemusega tegevjuhi palkamine, et teha ettevalmistusi välisturgudele jõudmiseks.




    Kampaaniavideo Vimeo keskkonnas.
  • Täitsa siiralt, nimi on kohmakas, olgugi, et Jane on asutaja ja eestvedaja, soovitaks nimevalikuks:
    "Kairi kaerajook"
    "Kaire kaerajook"
    "Kerli kaerajook"

    Jane kaerajook- see lihtsalt ei kõla harmooniliselt, sry. :D
  • Miks mitte ka Kaera-Jaani kaerajook :)
  • Huvitav kuidas see karajook kääritatult maitseb?
    Odra-linnase jook on täitsa hea.
  • Kampaania on praeguse seisuga täielikult täidetud ja rohkem investeerida ei ole võimalik:

    139 investori poolt on investeeritud 120 000 EUR.
  • "kindsigo"
    Miks mitte ka Kaera-Jaani kaerajook :)


    Kaera-jane-jook
  • Tere!

    Saime kampaania eesmärgi täis Fundwise'i ajaloo rekordina, 4 päevaga. Tänasega on täidetud ka kampaania maksimumeesmärk ning kaasasime 120 000 eurot. Suur aitäh kõigile investoritele, samuti brändi- ja tootearendusideede saatjatele.
  • Täna alustab Nasdaqi börsil kauplemist Oatly AB sümboli OTLY all. LHV kliendid saavad ordereid edastada pärast kauplemise algust.
  • • Oatly Group indicated to open at $22, IPO priced at $17

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon