Virši börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Virši börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Lätlaste tanklakett Virši plaanib aasta teises pooles First Northile tulla. Ettevõte avas kodulehel investorsuhete rubriigi: https://www.virsi.lv/for-investors

    Virši lähiaastate kasvuplaan näeb ette geograafilise katvuse laienemist ja investeeringuid taristusse, avades uusi ja kaasajastades olemasolevaid kütuse- ja alternatiivenergiaallikate tanklaid nii Riias kui ka teistes Läti regioonides. Uus strateegia hõlmab ka uute toodete ja teenuste valiku märkimisväärset laiendamist klientidele ja koostööpartneritele, suurendades eelkõige alternatiivenergia pakkumist ja parendades nende kättesaadavust Lätis. Virši on kiirel kasvuteel. Ettevõtte käive on viimase viie aasta jooksul kasvanud üle 50%, ulatudes 2020. aastal 171,4 miljoni euroni. Alates 2016. aastast on puhaskasum enam kui kolmekordistunud, ulatudes 5,1 miljoni euroni , EBITDA on aga enam kui kahekordistunud, ulatudes 7,6 miljoni euroni.*

    *2020. aasta konsolideeritud auditeerimata kasum
  • AS Virši-A on 26-aastase kogemusega Läti kütusekaubandussektori kõige kiiremini kasvav kohalik kapitaliettevõte. Virši-A ketti kuulub 64 tanklat, millest 60 on täisteenindusjaamad. Alates asutamisest 1995. aastal on ettevõte kasvanud 12 töötajaga ettevõttest 600 töötajaga ettevõtteks, pakkudes teenust kõigis Läti regioonides ja olles üks Läti ihaldatumaid tööandjaid.
  • Virši või muu naksis tegija võiks siseneda Saksamaa turule 24/7 avatud automaattanklatega. Saksas on väga vähe automaattanklaid. Mõnesid olen küll kohanud, aga neid on häbematult vähe. Tavapraktika on see, et maksta tuleb kassas ja ööseks (alates kella 22) pannakse paljud kohad hoopis kinni. Need, mis lahti, tõstavad ööseks hinda. 10% või rohkemgi. Autobahni tanklad on küll 24/7 lahti, aga hinnad on seal pidevalt 10-20% kallimad.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon