Börsipäev 31. mai - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 31. mai

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti reedel 3662 tehingut ning käive oli 3,606 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 772 tuhat eurot ja Vilniuse börsi käive 2,739 miljonit eurot. Tehinguid tehti vastavalt 1579 ja 1934.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:

  Suurimad tõusjad ja langejad olid:

  Uudised:
  Tallinna Sadama TSM1T aktsionärid kinnitasid dividendiks 7,7 senti aktsia kohta ehk kokku ligi 20,3 miljonit eurot. Samuti kinnitasid aktsionärid ettevõtte eelmise majandusaasta aruande. Mullune kasum oli 28,5 miljonit eurot ja eelmiste perioodide jaotamata kasum koos möödunud aasta kasumiga 47,8 miljonit eurot. Kohustuslikku reservkapitali otsustasid aktsionärid kanda veidi üle miljoni eurot, teatas Tallinna Sadam börsile. Dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeritakse 3. juuni arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga. Sellest tulenevalt on aktsiatega seotud õiguste muutumise päev ehk ex-päev 2. juuni. Dividendid makstakse aktsionäridele välja 10. juunil.

  Täna:
  AUGA group AUG1L vahearuanne, 3 kuud
 • Ühendriikide inflatsioon on küll kiirenenud tublisti üle FEDi eesmärgi, ent reedel ei näivat see turuosalistele kuigi suurt muret valmistavat ja S&P ning Nasdaq lõpetasid mõlemad sessiooni 0,1% kõrgemal, saades nädala peale kirja vastavalt 1,2% ja 2,1% tootluse. Euroopas sulgus Stoxx 600 reedel 0,6% plussis, mis tõstis viie päeva tootluse 1%ni.

  USA inflatsioon kiirenes aprillis 2,4% pealt 3,6%ni (oodati 3,5%) ja kui vaadata hinnatõusu ilma autode ja kütuseta, kerkis tempo 1,9% pealt 3,1%le (oodati 2,9%). Viimast mõõdikut jälgib intressimäära reguleerimisel ka FED, olles eesmärgiks seadnud keskmiselt 2% taseme. Keskmine aga viitab sellele, et lühiajaliselt on keskpank nõus tolereerima ka kõrgeimad tasemeid, mida paljude FEDi ametnike arvates tingivad praegu mööduvad tegurid. Siiski nimetas FEDi nõukogu liige Richard Clarida reedel aprilli inflatsiooni ebameeldivaks üllatuseks ja samuti avaldasid läinud nädalal mitmed keskpanga ametnikud arvamust, et lähiajal võidakse hakata varade ostuprogrammi vähendamist arutama.

  Aasia aktsiaturud alustasid uut nädalat valdavalt langustega: Nikkei alanes 1,0%, Shanghai Composite langes 0,2%, Hang Seng kauples 0,6% punases ja Kospi 0,3% plussis. Hiina töötleva tööstuse aktiivsusindeks alanes mais 0,1 punkti võrra 51,0 punktile (oodati 51,1), kuid teenindus- ja ehitussektori aktiivsus paranes 0,3 punkti 55,2 punktile (oodati 55,1 punkti).

  Ühendriikide ja Suurbritannia börsid on täna püha tõttu suletud ja selle võrra võib kauplemisaktiivsus madalam olla ka Euroopas, kus majandusuudistest võiks esile tõsta Hispaania, Itaalia ja Saksamaa maikuu inflatsiooninäitajad.

  10.00 Hispaania inflatsioon (mai)
  12.00 Itaalia inflatsioon (mai)
  11.00 Euroala rahapakkumise ja krediidi statistika (aprill)
  15.30 Saksamaa inflatsioon (mai)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon