Ignium börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Ignium börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse • Ignium on Eesti päritolu alternatiivne börs, mis on mõeldud väikestele- ja keskmise suurusega ettevõtetele (SME).

  Igniumi turul saab emiteerida digitaalseid väärtpabereid, kaubelda väärtpaberitega ning emiteerida ja hallata ettevõtte töötajate optsioone ning cap table´t.

  Ettevõte kasas esimest korda kapitali 2020 aasta alguses kogumahuga 1.2m EUR, USA investoritelt. Praeguse seisuga on platvormil 15 klienti ja 3000+ investorit. Ignium on valimas täienavat regulatiivset keskkonda muuhulgas Läti, Soome, Rootsi ja UK regulaatoritelt.

  Ignium soovib noteerimise kulud hoida minimaalsed. Emiteeriv klient maksab kuutasu suurusega 99 EUR, noteerimistasu on 0 EUR, Cap table ja ESOP teenused on 0 EUR ning investorile on teenustasu kauplemisel aktsiate müügil 1% (kuid mitte rohkem kui 299 EUR).

  Ignium kasutab ka ebatavalist uute klientide meelitamise pakkumist, nimelt leiab Ignium, et soovib anda kapitaliturud tagasi nende osalejatele, ehk emiteerijatele ettevõtetele ja investoritele. "Stronger Together" nimelise programmi raames maksab Ignium 25% järelturu kauplemisest tekkivast tulust tagasi emiteerivale ettevõttele:  Raha kaasamise eesmärgid on järgmised:
  • laienemine - uutele turgudele sisenemise turuuuringud ja meeskond kes on laienemise eest vastutav;
  • arendus - täiendavate toodete ja funktsionaalsuse arendus cap table, SME turuplatsi, ESOP haldamise jne. valdkondades;
  • turundus ja müük - meeskondade loomise ja hoidmise kulud;
  • klienditugi - 24/7 klienditugi;


  Igniumi visioon on, et kliendid ja ettevõtted on omavahel rohkem seotud ning klientidel on võimalus võtta osalus väike-ettevõtetes, nii poleks nad mitte ainult kliendid või ainult investorid, vaid muutuvad ettevõtte pikaajaliseks partneriks (investor + customer = investomer). Peamise siht-turuna näeb Ignium ca 5 miljonit Euroopa väikese- ja keskmise suurusega ettevõtet:


  Senimaani on Igniumi platvormi järelturuvõimalust kasutanud näiteks teine Eesti ühisrahastuplatvorm Fundwise, enda platvormil läbi viidud hiljutiste kampaaniate raames.

  Ettevõte on avaldanud järgmised majandusprognoosid:  Ettevõte soovib Coimetro platvormi vahendusel kaasata 1 000 000 EUR suurust summat 5% osaluse eest ettevõttes.

  Praeguse seisuga on 104 investorit investeerinud 298 330.4 EUR.
  Ühe osaku hind on 17.66 EUR ja kampaania sulgub 14. Juunil 2021.
  Kampaaniavideo Youtubes.
 • Kampaania on pea-aegu pool rahast juba kogunud.

  Praeguse seisuga on 172 investorit investeerinud 416 845.94 EUR.

  Kampaania on avatud veel 7 päeva.
 • 5 päeva on kampaania lõpuni, kuid kahe päevaga on oluline lisa tulnud.

  Praeguse seisuga on 189 investorit investeerinud 731,458.84 EUR.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon