Bercman Technologies börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Bercman Technologies börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse • Bercman Technologies AS on Eesti kapitalil põhinev 2016. aastal asutatud ettevõte, mille eesmärk on ennetada välditavaid liiklusõnnetusi ning aidata kaasa isejuhtivate sõidukite levikule liiklusturvalisust suurendavate toodete arendamise ja kasutuselevõtu kaudu.
  Ettevõtte tooteportfellis on järgmised tooted ja teenused:

  nutikas ülekäigurada, mis tõstab reguleerimata ülekäigurada ületavate jalakäijate ohutust. Jalakäija ilmumisel valgustab seade ülekäiguraja ja annab autodele märku, et jalakäija asus ülekäigurada ületama. Samuti on süsteem võimeline liiklusandmeid koguma.


  nutikas mobiilsuse sõlmpunkt, milles on digitaalsel kujul võimalik saada informatisooni transpordiaegade, marsruutide, liiklusolukorra jm. kohta. Süsteem on ühilduv isesõitvate bussidega.
  liikluse tuvastamise seade, mis aitab isesõitvatel sõidukitel tuvastada liiklust ja teha juhtimisotsuseid.

  automaatne tee andmise tuvastaja, mis tuvastab kas autojuht andis teed ületavale jalakäijale teed või ei. Mõnedes riikides on jalakäijale tee andmine kohustuslik.

  raudtee juhtimise süsteemid. Paljudes riikides on raudtee juhtimiseks kasutusele erinevad standardid, seetõttu on raudtee liikluse juhtimine väga keerukas ja raske. Bercman arendab raudtee ületamise, juhtimise ja haldamise süsteemi.
  Koostöö Operailiga algas 2020. aastal.

  Ettevõte teeb koostööd ka TÜ isejuhtivate sõidukite labori ja Boltiga.


  Viimati kaasas ettevõte erainvestoritelt ja BuildIT Pre-Seed fondilt raha 2021.a. Märtsis 250 000 EUR.

  Äripäeva saates "Kuum Tool" ütles Bercman Technologies nõukogu esimees Kuldar Leis, et Bercman Technologies on tegemas ettevalmistusi, et Nasdaq Tallinn First North alternatiivturul kapitali kaasata. Noteerimise ajastus ei ole veel kindel ja see toimub kunagi hiljem. Kaasatava kapitali suurusjärk on 700 000 EUR.
 • Kas keegi teab midagi täpsemalt? Kodulehelt aastaaruanne ei avane
 • "Daniels"
  Kas keegi teab midagi täpsemalt? Kodulehelt aastaaruanne ei avane


  Eile tuli teade, et algas AS Bercman Technologies aktsiate kauplemisele võtmise menetlus Nasdaq Balti alternatiivturule First North
  Nasdaq Tallinna börs alustas laekunud dokumentide põhjal menetlust AS-i Bercman Technologies aktsiate kauplemisele võtmiseks alternatiivturule First North.

  Börs teavitab menetluse käigus Börsi Noteerimis- ja Järelevalvekomisjoni poolt vastu võetavatest otsustest eraldi.  Eks lähiajal saabub uudiseid.
 • Tere, kõigile

  Meil on hea meel anda märku, et kõik dokumendid on nüüd meie kodulehelt leitavad.

  Ettevõtte kirjeldus on leitav siit: https://bercman.com/wp-content/uploads/2021/06/Ettevotte-kirjeldus.pdf

  Muud lisadokumendid (põhikiri, majandusaasta aruanded) on leitavad meie kodulehel aadressil: www.bercman.com/investor-relations

  Ametlik börsiteade on leitav siit: https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b6e84e32ef9bef958db12d16a26d5f334&lang=et

  Märkimisperiood algab 14. juunil 2021 kell 10:00 ning lõpeb 22. juunil 2021 kell 13:00.
 • "suurkask"
  Märkimisperiood algab 14. juunil 2021 kell 10:00 ning lõpeb 22. juunil 2021 kell 13:00.


  Miks te ELMO Rendile selga sõitsite? Oleksite võinud nädala või paar oodata.
 • "momentum"
  "suurkask"
  Märkimisperiood algab 14. juunil 2021 kell 10:00 ning lõpeb 22. juunil 2021 kell 13:00.


  Miks te ELMO Rendile selga sõitsite? Oleksite võinud nädala või paar oodata.


  Kogu meie IPO ettevalmistamise protsessid algasid kuid tagasi, mille jooksul lähtusime enda ajaplaanidest ja tegutsesime nende järgi. Sattusime võrdlemisi lähestikku küll, aga märkimisperiood suuremalt jaolt ei kattu.
 • "momentum"
  "suurkask"
  Märkimisperiood algab 14. juunil 2021 kell 10:00 ning lõpeb 22. juunil 2021 kell 13:00.


  Miks te ELMO Rendile selga sõitsite? Oleksite võinud nädala või paar oodata.


  Turbonuudlidieet peale ja hambad ristis märkima mõlemat.

  Eesti värk- peab panustama.
 • Täna kella 10.00-st saab märkida Bercman Technologies AS-i aktsiaid. Pakutavate aktsiate arv on kuni 200 000 või ülemärkimise korral kuni 240 000. Ühe aktsia märkimishind on 3,4 eurot. Märkimise teenustasu on 3 eurot korralduse kohta.

  LHV kliendid saavad märkimises osaleda kas kliendikontorites või internetipangas jaotuses "Raha kasvatamine" -> "Väärtpaberite märkimine". Märkimine on avatud 14. juunist kuni 22. juunini 2021 kuni kella 13.00-ni. Tehingu väärtuspäev on 29. juuni 2021 või sellele lähedane kuupäev. Eeldatav esimene kauplemispäev on 12. juuli 2021. Tutvu enne märkimist kindlasti pakkumise dokumendiga.
 • LHV

  Tere kõigile!

  Käisime külas Restart saatel ning rääkisime ka seal oma plaanidest ja eesmärkidest.

  Saadet on järelkuulatav siin:
  https://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/restart-2021-06-12/
 • PRESSIKONVERENTS: Bercman Technologies AS börsile.

  Kolmapäeval 16.06 kell 11:00 Zoomis: https://zoom.us/j/92685585774

  Teeme väikese esitluse ning vastame küsimustele. Pressikonverents on hiljem järelevaadatav.
 • Idee on hea ja üllas. Turgu võiks olla küll. Aga missugune on konkurentsisituatsioon?
  Lisaks omakapital on miinuses ja raha kontol peaaegu nullis. Paistab küll et see kaasamine läheb esmajoones tulekahju kustutamiseks ehk omakapitali augu lappimiseks ja 10 töötajat soovivad samuti palka saada.
  Ettevõtte väärtuseks hinnatakse pea 4M.
  Ei ole lihtne märkimisotsust teha :)
 • Kuidagi umbusklikuks muudavad kõik need börsile pürgijad, kes kuidagi linkimist selgeks ei saa. Tehnoloogiafirmad, esmamulje ja kõik need teised sõnad. Palun noh.
 • Tõele au andes, see kombinatoorika kus linki klikatavaks muutmiseks peab eraldi sisestama ja eraldi sammu astuma, ei ole just maailma kõige levinum ning kui see sul esmane visiit siia, siis see on aus viga.

  Natuke nagu vanakooli värk võinii.

 • Lühidalt. Soovitan ka märkida. Uudsed lahendused, odav valuation, kasvupotentsiaal jne..
 • See nutikas ülekäigurada on üsna kallis ning kas ja kui palju sinna tegelikult kliente taha saab, on hetkel teadmata. Ok, loota võib.

  Aga see, et mõne aasta pärast on tööjõukulud alla 10% käibest, on küll ebausutav.
 • Põhiküsimus on ikka see, et kuda need omavalitsused maksavad?
  Mis rahadest?Kui omavalitsusel on vaja renoveerida mingi mänguplats(käega katsutav asi) ja siis mingi hüpoteetiline asi, mis vähendab ristmikel surmasi. Kumma nad valivad?
 • "privador"
  Kui omavalitsusel on vaja renoveerida mingi mänguplats(käega katsutav asi) ja siis mingi hüpoteetiline asi, mis vähendab ristmikel surmasi. Kumma nad valivad?

  Sõltub olukorrast. Minu enda "koduristmik" sai suhteliselt kiiresti valgusfoorid pärast seda, kui 1 auto oli katusel ära käinud. Võibolla oli ajastus juhuslik, aga pigem kalduks arvama, et mitte päris. Konkreetsel juhul: Omavalitsus = Tallinn.

 • Swedbanki kaudu ei saa neid märkida?
 • "Street"
  Swedbanki kaudu ei saa neid märkida?


  Saad ikka.

  Kui näiteks eraisikuna siis logi sisse, vali menüü "Säästmine, investeerimine" ning alammenüüst "Väärtpaberid" kliki "Korporatiivsed sündmused, Pakkumised". Ettevõtte alt menüü "Hoiustamine ja investeerimine" ning alammenüü "Väärtpaberiülekanne, märkimised ja pakkumised" vali "Korporatiivsed sündmused, Pakkumised".

  Sealt leiad võrdlemisi ülevalt: BERCMAN TECHNOLOGIES LIHT TAI 4
 • "mk27"
  Idee on hea ja üllas. Turgu võiks olla küll. Aga missugune on konkurentsisituatsioon?
  Lisaks omakapital on miinuses ja raha kontol peaaegu nullis. Paistab küll et see kaasamine läheb esmajoones tulekahju kustutamiseks ehk omakapitali augu lappimiseks ja 10 töötajat soovivad samuti palka saada.
  Ettevõtte väärtuseks hinnatakse pea 4M.
  Ei ole lihtne märkimisotsust teha :)


  Esimestel aastatel (2016-2020) peaasjalikult tegelesime rakendusuuringutega, riistvara prototüüpimise ning tarkvara arendamisega ja seetõttu ka Omakapital negatiivseks muutus. Võin kinnitada, et omakapital enne aktsiate esmase avaliku pakkumise algust ei olnud enam negatiivne, sest muidu poleks tõenäoliselt noteerimiskomisjon emitendile luba andnud. Kaasatavad vahendid suuname peaasjalikult müügi- ja eksporditegevustele. Ettevõtte 10 töötajat on lisaks palgale ka optsioonipaketiga varustatud. Ehk aitab sul märkimisotsust langetada mõni järgnev link:

  https://www.aripaev.ee/investor-toomas/2021/06/18/tehtud-markisin-uut-kasvulootust
  https://investor.postimees.ee/7272713/borsile-purgiv-ettevote-raha-firma-tegemiseks-ikka-leiad#_ga=2.209026642.171882696.1624042159-1172866422.1605556206
  https://podcast.ee/otsi/swedbank/
 • "Ryan Jack"
  Kuidagi umbusklikuks muudavad kõik need börsile pürgijad, kes kuidagi linkimist selgeks ei saa. Tehnoloogiafirmad, esmamulje ja kõik need teised sõnad. Palun noh.


  Tundub, et leidsin nüüd kenasti õige nupu üles. Vt. eelmist vastust lingitavate linkidega.
 • Siin kiirhinnang ja ka valuatsioonide arvutused dividendinvestor.ee poolt: Bercman Technologies IPO kiirhinnang
 • Kas kuskilt jooksid läbi ka 1. kvartali (müügi)tulemused?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon