Börsipäev 13. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 13. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti reedel 8088 tehingut ning käive oli 6,608 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 4,551 miljonit eurot ja Vilniuse börsi käive 1,950 miljonit eurot. Tehinguid tehti vastavalt 5946 ja 1985.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  Uudised:
  Coop Pank CPA1T teenis augustis 1,1 miljon eurot puhaskasumit, mis on 88 protsenti enam kui möödunud aasta samal perioodil; aasta kaheksa esimese kuuga on pank teeninud 103 protsenti rohkem kasumit kui mullu samal perioodil. Panga klientide hoiuste maht kasvas augustis 27 miljoni euro võrra ulatudes kuu lõpu seisuga 920 miljoni euroni. Äriklientide hoiused kasvasid 21 miljonit ja eraklientide hoiused 4 miljonit. Rahvusvahelistelt platvormidelt kaasatud hoiuste maht kasvas 2 miljonit eurot. Aastaga on panga hoiuste maht kasvanud 34%. Panga klientide arv kasvas augustis 2300 võrra 104 700 peale. Aastaga on kliendibaas kasvanud 34%.
 • Reedese sessiooni algus tõotas Ühendriikide aktsiaturul positiivset päeva, ent peamised indeksid pöörasid end üsna kiiresti ümber ning S&P 500 indeksil tuli leppida viienda languspäevaga järjest (–0,8%), suurendades kaotust tipust 1,7%ni. Euroopas lõpetas Stoxx 600 0,3% madalamal ning jäi nädala lõikes 1,2% miinusesse.

  Aasia aktsiaturud kauplesid esmaspäeva öösel valdavalt punases, alanedes Jaapanis 0,2%, Hongkongis 2,0% ja Lõuna-Koreas 0,4%. Hiinas ja Austraalias oli päev positiivsem ning peamised indeksid olid seal kirjutamise hetkeks 0,1% plussis.

  Hiina tehnoloogiaettevõtted olid Hongkongis taas suurema müügisurve all pärast FT artiklit, mis väitis, et regulaatorid kavatsevad Ant Groupi Alipay kasumliku laenuäri eraldada uue rakenduse alla ning laenuotsusteks kasutatud andmeid peab hakkama jagama valitsusega loodud ühisettevõttega. Alibaba aktsia odavnes 4,5%.

  Nädal algab majandusuudiste osas üsna vaikselt.

  21.00 USA valitsuse eelarve (august)
 • Whirlpool Offering Employees $1,000 to Be Vaccinated, NYT Says
  Keskmisele eesti töötajale oleks kena palgalisa

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon