Hepsor (HPR1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Hepsor (HPR1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Loodame, et täna tuleb korralik tõus, saab oma oma positsioonid realiseerida.
  • Jah, loodame, et vähemalt aktsia hakkab tõusma - see kilomeetritepikkune ummik, mille nad Pärnu maanteele on suutnud tekitada, ei ole üldse meeldiv.
  • "Fog"
    Vaatasin kohvipaksu ja 15€ tuleb ära.
    Kas ka sinna jääb mõne nädala möödudes, on teine küsimus.


    suht tagasihoidlik
  • Ordereid viiakse börsile jälle kulleritega. 5 minutiga kohale ei jõudnud, siis kukkus panga leht jälle maha :(
  • LHV on kõva tööd teinud küll võrreldes teiste pankadega uute investeerimiskontode osas (uute kontode arv viimase kahe aasta jooksul), aga pagan.. serverite läbilaskevõime tundub nagu oleks jäänud aastase 2019 - ei poolda, et order on pool tundi kontrollimatult kinni kuskil interneti mustas augus. Swed samal ajal toimib laitmatult.. Järgmisel ipodroomil osalen Swedi kaudu.

    PS Bravo, Hepsor!
  • Isegi LHV foorum jupsib Hepsori tõttu :D
  • Kas keegi on kuulnud, et mis päevaks on võimalik avaoksjoni ordereid tühistada või need on nüüd igavesed?
  • "invictus"
    Kas keegi on kuulnud, et mis päevaks on võimalik avaoksjoni ordereid tühistada või need on nüüd igavesed?


    Põnevus kestab - mis läbi läks? mis ei läinud? millal raha kasutada saab?
  • Einoh, avaoksjoni lõpphind on ju teada aga ta hüppas piisavalt üles-alla, et sai ka ise üks order sisestatud. Edasine kauplemine on siis olnud teiste pankade klientide lõbu. Aga ärge kurvastage, LHV kopeerib peagi siia Enefiti teemast selle corporate-speak vastuse ümber, mis iga IPOga kaasneb.
  • ma küsiks isegi - mis on Hepsori hind?
    Powertraderi vilkuvalt ekraanilt seda eriti küll aru ei saa.
  • Mulle nii meeldib iga kuu lugeda Lhv aktsinärina kasuminumbreid. Tõesti meeldib.
    Ka meeldib mulle lugeda,kui uuendusmeelne on pank ha iga päev tuleb uusi asju. Juba Bitcoingi.
    Aga kas palun saaks natukene kasuminumbritest it-arendusse......
  • Tundub, et 17 sai enda näputäiest lahti mingil hetkel. Swedis hüpleb kuskil 15.4 ümber...


  • Kunagi oli see naljakas. Nüüd on reaalsus.
  • Sai ka müügiorder sisse pandud, aga enam muuta/tühistada ei lase ja kahtlen, et hind enam nii kõrgeks tõuseb, vähemalt lähiajal.

    Seega hetkel saab LHV-s lihtsalt jälgida kuidas teiste pankade kliendid kasumeid välja võtavad ja minu oma kahaneb!
  • "invictus"
    Kas keegi on kuulnud, et mis päevaks on võimalik avaoksjoni ordereid tühistada või need on nüüd igavesed?


    Tegu ei ole ainult avaoktsioni orderite tühistamisega.
    Kell 10:21ˇsisestatud orderi tühistamiskäsu peale ütleb "Orderi muutmine pole hetkel võimalik. Palun võta ühendust maakleritega telefonil 680 0420."

    Ehk - kui pank parasjagu panges ei ole siis Hepsoriga kaubelda ikka ei saa. Või täpsemalt - müüa, sest vana orderit ei saa muuta ja uue sisestamisel ütleb, et lühikeseks ei saa müüa.
    Osta äkki isegi saab :-)

    Edit: 10:55 siiski õnnestus. 10:40 veel mitte
  • Uks on väike, trügijaid on palju, laske nad välja ja siis saab aktsia rahulikult järgmisi kümneid rünnata.
  • Osta kah ei saa, kui mingi eelmine order - mida muuta ei saa - üleval ripub. Tore pang igatahes LHV poolt.
  • Minu LHV kaudu sisestatud turuhinnaga order lahenes kõigest 29 minutiga. Sellise tarneaja peale saaks pizza juba peaaegu tasuta.
  • Sisestasin turuhinnaga tehingu 10:00:01, seda ei suudetud täita. Miskipärast tühistati aga ära, kuigi sain teate, et tühistamine ei ole võimalik. Sisestasin uue orderi, see ei ole isegi börsile jõudnud. Hind börsil kõrgem, aga tehingut ikka ei tehta.
    LHV süsteemid on väga katki.
  • Ja minul swedi kliendina jälle nalja nabani 😁
  • Pärast orderi tühistamist (mida nad ise soovitavad muutmise asemel) ei saa juba 10 minutit uue hinnaga müüki paisata. Teatab, et Tehingu sooritamiseks ei ole kontol piisavalt vajalikku väärtpaberit.
  • Sisselogimise probleemide osas oleme jõudlust tõstnud ja seal ei tohiks probleeme tekkida.
  • "Margo72"
    Pärast orderi tühistamist (mida nad ise soovitavad muutmise asemel) ei saa juba 10 minutit uue hinnaga müüki paisata. Teatab, et Tehingu sooritamiseks ei ole kontol piisavalt vajalikku väärtpaberit.


    Mina hõiskasin samuti liiga vara.
    Ehkki LHV teatas, et "Orderi tühistamissoov börsile edukalt edastatud" siis 20 minutit hiljem uut müügiorderit sisse panna ei saa.

    Tundub, et tuleb minna ja piparmündi teed teha ja WN tarkuseteri järgides järgmise atraktiivse IPO eel teha Swedis "IPOkonto" :-s
  • Avaoksjonil näitas korraks hinda 40 eurot. Kas keegi oli valmis Hepsorit 40-ga ostma või oli see tehniline viperus?
  • Mina panin eile orderi sisse nagu keegi ennustas +30% hinnalt 14.70, aga mille pärast nad selle teistele küll kallimalt 16.50 müüsid? Kui siin eelmised nädalad arutati, kas hind kallis odav, siis nüüd vaatad neid hõikeid siin, siis turul on vist kõik, kes olla saavad.
  • "oogram"
    Avaoksjonil näitas korraks hinda 40 eurot. Kas keegi oli valmis Hepsorit 40-ga ostma või oli see tehniline viperus?


    turuhinnaga ostuorderid esimesel kauplemispäeval ...
  • Aga mis sa muud ikka teed, kui limiithinnaga orderitega sa limbosse jääd, kus ei saa enam midagi teha.
  • Huvitav, et enefiti osas sai esimesel päeval läbi IB ka osta aga Hepsori osas ei leia tickeriga mitte midagi
  • Jah, sai laaditud 2k juurde alla avamishinna, praegu saab vähemaga aga pakun- kaua,,,
  • Tajun kasvavat meeleheidet nende poolt, kes nui neljaks iga hinna eest on otsustanud end sisse osta.

    reede õhtu juba paistab, aga mul pole ikka midagi!
    jube kirves. üldse ei tahaks nii kallilt osta.
    aga näe alles oli 15.5, nüüd juba 15.6
    ...ja juba 15.7
    ei, ikka vist tuleb osta
    jolki-palki, niiakua kui orderit 15.9 peale teha kohmitsesin läks 16.1 peale ära
    oi ptsi küll, orderit tühistada ei saa - kogu papp kinni!
    kähku sms-laenu. nii - kus mu pin koodid on?
    piiks-piiks
    õu fakk - vahepeal juba 16.22
    täitsa lõpp - varsti pannakse pörss kinni!
    ah savi, väntan turuhinnaga - saab midagigi
    KÄES! 16.3!
    No kesse siga nüüd just sisse müüs ja 16 peale tagasi surus???
  • Arvestades seda, milline rabistamine hommikul käis, tore nüüd vaadata:
    - 2 inimest (vb sama?) müüsid 17,3 hinna pealt 1 aktsia maha. Õlleraha olemas.
    - Keegi suutis oma 20se paki maha müüa 17,4 hinna pealt, enam täpsemalt tippu ajastada poleks saanud :D
  • "PeaLiK"
    Tajun kasvavat meeleheidet nende poolt, kes nui neljaks iga hinna eest on otsustanud end sisse osta.

    reede õhtu juba paistab, aga mul pole ikka midagi!
    jube kirves. üldse ei tahaks nii kallilt osta.
    aga näe alles oli 15.5, nüüd juba 15.6
    ...ja juba 15.7
    ei, ikka vist tuleb osta
    jolki-palki, niiakua kui orderit 15.9 peale teha kohmitsesin läks 16.1 peale ära
    oi ptsi küll, orderit tühistada ei saa - kogu papp kinni!
    kähku sms-laenu. nii - kus mu pin koodid on?
    piiks-piiks
    õu fakk - vahepeal juba 16.22
    täitsa lõpp - varsti pannakse pörss kinni!
    ah savi, väntan turuhinnaga - saab midagigi
    KÄES! 16.3!
    No kesse siga nüüd just sisse müüs ja 16 peale tagasi surus???


    😂😂😂
  • "harley"
    Igasugune defitsiit loob eelduse hinnatusuks (selles pole kahtluski).
    Nii, et kõik kellel on soov juurde osta saavad seda teha juba esimesel kauplemispäeval.


    gezer
    Igasugune defitsiit? Ma siiski lisaks, et välja arvatud juhul kui defitsiit seisneb masside nördimuses, et saadi liiga vähe aktsiaid koheseks müümiseks.

    Kahju! Polnudki ühtegi solvujat.
    Ja mina rumal inimene olin valmis neid kõiki välja aitama sellest solvumisest.
  • Kes see eespool oli kui kommenteeris, mis hakkab juhtuma kui vaesed härrasmeeste hulka lastakse? Siin on ju tegemist investoritega kel alla 100 aktsia, IMO. Minul samuti ja ma ei tõmble selle paarikümneeurose võidu/kaotuse pärast.
  • Mulle kukkus küll 100€ vaat et niisama sülle. Enne turu avamist läks order üles ning selle sajaka eest võis need paar klikki teha küll.
  • Loodetavasti leiab Lauri pärast päeva lõppu aega siia ka omapoolse kommentaari kirjutamiseks!
  • "urmas13"
    Loodetavasti leiab Lauri pärast päeva lõppu aega siia ka omapoolse kommentaari kirjutamiseks!


    Lauri? Lauri ei tule täna siia, Lauril on täna laulatus!
  • Kas Lauril veel on ehk miskit turgu lükata, 2 korda õnnestunud, kolm on kohtu seadus, tahaks ALL IN minna.
    Stockfanatist kahju, ei märkinud Enefiti, ei Hepsori, jättis lihtsa raha vedelema.
  • Päeva alguses küll müüsin, aga nüüd ostsin alt 16 pealt tagasi. 10 miljonist IPO rahast on juba 2 mln läbi kaubeldud.
  • Sama sektor aga ei ole Hepsor Arcot kaasa vedanud: Hepsor +37%, Arco -1%. Euroopa börsid -3%.
  • "tech"
    Sama sektor aga ei ole Hepsor Arcot kaasa vedanud: Hepsor +37%, Arco -1%. Euroopa börsid -3%.


    Küll siin konnatiigis ka varsti laine tuleb, teatud sektori asjad nagu BABA künnab järjest uusi põhjasi, sama ka paljud SPAC asjad. Jõi ralli hiljaks, jääb ka kaineks saamine.
  • "urmas13"
    Loodetavasti leiab Lauri pärast päeva lõppu aega siia ka omapoolse kommentaari kirjutamiseks!


    Ise küsin, ise vastan . . . Taipasin, et tegemist nüüd ju börsiettevõttega ja nõukogu liikmel on suu lukus . . . räägitakse vaid läbi börsiteadete . . .
  • urmas13
    Tõmbasin vahepeal tagasi, et saaks rahulikult mõelda, olla ja lugeda. Vaim jääb kängu muidu.

    Üldjoontes on minu roll iga ettevõtte nõukogus kuhu olen sattunud väga spetsiifiline - tegeleda uute suundade välja pakkumisega ning executive managementile energia andmisega kastist välja ideede rakendamiseks. Tegelen Hepsoris sellega kuhu KV võib 5 aasta perspektiivis liikuda. Loen, mõtlen, helistan, vahetan mõtteid. Mingi periood on panus olematu, teinekord suur osa ajast. Kas ja millal mida tasub rakendada on executivide otsustada vastavalt väljavaatele ja olukorrale ning sektorile ja firmale.
    Teiselt poolt jällegi ei tea igapäevastest asjadest ma midagi, ei huvita. Paljude firmade puhul isegi seda mitu inimest on tööl kokku v mis on toote hind hetkel.
    Hepsori saab kokku võtta sellega, et eesmärk on pikaajaline järjepidev omakapitali kogumine ja kui võimalik siis hea alfa omakapitali mõistes. Ja üritan pakkuda pidevalt kus homme või 5 aasta pärast võiks hea omakapitali alfa olla.

    Solitary re: kiirustamine
    Kevad-talvel hakkas Hepsor liikuma listimise mõttega, aga et lõplikult otsustada viimasel hetkel, kas minna v mitte. Olin tugevalt ise listimise poolt kuna see avab chakrad, hakatakse suuremalt mõtlema. Teiselt poolt on see, et peab tegelema paljude muude asjadega mis pole töö.
    Plaan oli paigas nov alguses-keskel tulla, aga siis tuli vahepeal Evergrande jama ja küsid endalt - kas jälle? Siis uuriti institutsionaalselt ja suurematelt partneritelt kas võib huvi olla. Tehti järeldus, et selle huvi pealt võib minna. Hepsori seisukohast oluline, et saaksid asjaliku positsiooni kuna makro võib muutuda v on vaja lisainvestoreid SPVsse mõne uue suurema projekti jaoks. Kui väljas tuul puhub peab ka äri tegema. Kuidas seda teha? Ette lukku nadi panna, ok partnerid teavad firmat siis teha lühendatud periood nädal/ nädal ja kes väga tahab hüppab paati ennem. Äkki ei tule raha kokku? ja ise vaja lõpus juurde panna v otsida, küsida. Ok siis 5 päeva ja nädal.
    Täiesti ootamatult tuli Enefit, natuke hiljem pidime minema. Lükkame edasi siis. Viimane mõte oli 5 päeva aga edasi tagasi sahmerdamisega lihtsalt sattus 3 päeva. Lühendatud perioodi tagamõte on eelpool öeldud kolm asja - korraldaja soovitus, et rahustada Hepsori muret, et kõik panevad viimasel päeval, teisalt et partnerid saaks positisiooni ja kolmandaks edasi-tagasi kuupäevade liigutamine Enefiti pärast.
    Uued kuupäevad paigas. Samal ajal toimunud IPOd said vaevu raha kokku. Uurime enne huvi näidanud suurematelt kas jätkuvalt huvi, rakendame peas ala 0,5 koefitsenti, et osad ei pane. Aga siiski piisav, et mitte aktiivselt uurida potentsiaalseid suuremaid investoreid rohkem. Tegelikkuses osutus asi palju drastilisemaks - pandi väga palju rohkem kui indikeeriti eelhuvi. Eks me tulime päris alumisse otsa ka hinnaga kui lõpus selle paika panemine oli.
    10m tundub nüüd “väike” summa aga kevadel hakkas mõte hoopis sellest, et kuidas üldse saaks selle kokku ja tore oleks kui saaks paar tuhat investorit!!
  • Mis valesti läks? (isiklik arvamus) Palju asju, aga..

    1. Poleks pidanud prognoose panema. Ükski normaalne firma ei taha segadust tekitada ja pipeline potentsiaali saab igaüks omamoodi arvutada. Suuremad teavad nagunii ja vaatavad täpsemalt. Rääkimata lisaks taustast kus eelhuvi juba on tugev. It comes what it comes ja pipeline tekib nagunii juurde.
    2. Oleks pidanud välja joonistama värviliselt (kui saab/ tohib) palju on emaettevõttel laenu
    3. Oleks pidanud mõne näite varal selgitama kuidas ihuehitaja olemaolu on aidanud mõnda arendust kiiremini teha
    3. Oleks pidanud seletama, et SPVdes on osanikud riskide maandamiseks, ajastamiseks, kapitali efektiivsemaks kasutamiseks ja ka suured alad on kellegi omanduses jne.
    4. Oleks pidanud seletama, et tegu on areneva firmaga kus võib uusi suundi, projekte tulla. Et ei ole plaanis lihtsalt selle otsas istuda
    5. Rohkem pilte ja lihtsustamist (kui tohib) avaliku ettevõttena peab olema lihtsalt haaratav isegi kui struktuur on keeruline
    6. Oleks pidanud prospektis ette nägema, et IPO on võimalik enne lõppu kinni panna. Suurt hulka pahaseid investoreid kes ei saanud midagi ei taha keegi

    Ehk nagu üks tegev suuromanik ütles: Seda IPO asja ei oska, aga äri poolega saab hakkama
  • "abesiki"
    10m tundub nüüd “väike” summa aga kevadel hakkas mõte hoopis sellest, et kuidas üldse saaks selle kokku ja tore oleks kui saaks paar tuhat investorit!!

    "abesiki"
    Suurt hulka pahaseid investoreid kes ei saanud midagi ei taha keegi

    A + B = tulemas on lisaemissioon?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon