Südamekodud börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Südamekodud börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tüübid ehitavad vaikselt impeeriumi, kivi-kivi haaval. Tühjalt kohalt tehtud.

  Minu meelest võiksid tüübid kaaluda Südamekodude börsile toomist. Kapitaliturg on soosiv, tiim on õige, demograafilised trendid selgelt toetavad, senine roll-up strateegia konsolideerimiseks on selgelt toiminud. Kuna ühest küljest on nad küll asset-light, teisalt aga kiire kasvuga asi, siis võiks ju teoorias olla vajadust "general corporate purposes" rahasüstiks, et ka väikeinvestorile võimalus anda story's osaleda.

  Tiim+turg+story+kapitaliturg = DO IT.
 • Toetan.
  Mulle meeldiks oma elupäevad ikkagi omas kodus lõpetada, aga kahjuks pole see kodu seni noteeritud, ei saa osta!
 • EfTEN Real Estate Fund III AS-i fondivalitseja EfTEN Capital AS sõlmis veebruaris kavatsuste protokolli Südamekodud AS-ga kahe hooldekodu projekti: Harjumaal Kuusalu vallas Valkla külas Valkla tee 36 asuva kinnistu ja Tartu maakonnas Tartu vallas Tila küllas Ermi tn 13 asuva hoonestusõiguse, omandamiseks fondi poolt asutatavate tütarühingute kaudu. Kinnisasjade omandamisel sõlmitaks operaatorlepingud Südamekodud AS-ga, kes jääb rajatavaid hooldekodusid opereerima.
  https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b5ca64d2ac2a653b19e142ce325a2f35b&lang=et
 • Südamekodud ostis Tallinna suurima erahooldekodu

  Pirita pansionaadi lisandumisega opereerib Südamekodude kett kokku kümmet eakatekodu.

  Sel nädalal jõudis lõpule ostutehing, millega hooldekodude operaator Südamekodud omandas Tallinna suurima kohtade arvuga erahooldekodu, Pirita pansionaadi. 255-kohaline ja eelmisel aastal valminud hooldekodu hoone kuulub EfTENi kinnisvarafondile. EfTENile ja Südamekodudele on see juba kolmas suur koostööprojekt.

  „Eestis on hooldekodusid professionaalselt opereerivaid ettevõtteid endiselt vähe ja Südamekodud tõuseb nende seast kohe esile. Meie koostöös on see kolmas projekt, kuid loodan, et see on vaid algus – usaldame Martin Kuke juhitud ettevõtet ja tema meeskonda,“ ütles EfTEN Real Estate Fund III AS juhatuse liige Viljar Arakas.

  Lisaks Pirita pansionaadihoonele ostsid fondi tütarettevõtted hiljuti Valkla Südamekodu kinnistu ning Tartus, ERM-i lähistele kerkiva uue Südamekodu hoonestusõiguse. Ühtlasi investeerib EfTEN suurusjärgus kuni kümme miljonit eurot uute, eakatele mõeldud elukeskkondade loomisesse.

  Südamekodude kaasomaniku ja nõukogu esimehe Martin Kuke sõnul on viie aastaga kasvatud Eesti suurimaks eakate hoolekandeettevõtteks. „Oleme tugevalt esindatud maapiirkondades ja Valkla Südamekodu asutamise ning Merivälja ja Pirita pansionaatide omandamisega oleme kasvanud suurimaks teenusepakkujaks ka pealinnas ja selle lähiümbruses. Ettevõtte kasvamisega kasvab ka vastutus – praeguseks pea iga kümnes Eestis hoolekandeteenusel olev eakas elab Südamekodus. Seepärast ongi Südamekodude põhifookus lähiaastateks teenusekvaliteedi tõstmine ja ühtlustamine ning lisateenuste mitmekesistamine,“ sõnas Martin Kukk. Näiteks on Eestis veel täiesti puudulik koduse hoolduse teenuse pakkumine ning Südamekodud tahab olla valdkonnas järgmise 3-5 aasta jooksul teerajaja.

  Ka EfTEN näeb Eesti hooldekodude sektoris palju potentsiaali. „Skandinaavias on väga palju ainult eakatekodudele spetsialiseerunud kinnisvarafonde. Eesti probleem on endiselt veel see, et hoonestus on amortiseerunud ja need asuvad n-ö vales kohas. See tähendab, et kui enamus inimesi elab suuremates linnades, siis hooldekodud asuvad neist tihti kaugel väljaspool. Näen, et Südamekodudega suudame siin olukorra parandamisele jõuliselt kaasa aidata,“ rääkis Arakas.

  Südamekodud on 2017. aastal asutatud Eesti suurim hooldekodude kett, mille eesmärgiks on aidata inimestel hoida väärikust ning elurõõmu ja olla parim kodulähedane hooldusteenuse pakkuja. Ettevõte kuulub läbi valdusfirmade neljale asutajale, kelleks on Martin Kukk (30%), Jako Laanemägi (30%), Rain Rosimannus (30%) ja Rene Ilves (10%).

  Pirita pansionaadi omandamise järgselt opereerib ettevõte kümmet eakatekodu üle Eesti, pakkudes igapäevaselt teenuseid ligi 1000 teenuskohaga ning tööd üle 300 inimesele. Südamekodudele kuuluvad hooldekodud Kärus, Piigastes, Lihulas, Värskas, Saaremaal, Kundas, Kohtla-Järvel, Valklas ning Tallinnas Meriväljal ja Pirital.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon