Mitte-maksuresidendina aktsiportfelli ehitamine LHVs - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Mitte-maksuresidendina aktsiportfelli ehitamine LHVs

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere!

    Kas ja kuidas tasub hakata üles ehitama aktsiaportfelli, kui hetkel olen maksuresident Saksamaal, kuid on kindel soov paari aasta pärast püsivalt Eestisse tagasi tulla? Kas varasemalt (mitteresidendina) soetatud aktsiaid on hiljem võimalik LHVs investeerimiskonto alla tuua? Kas sellise eemärgi korral on mõistlik hetkel kasutada LHV tavakonto kaudu investeerimise võimalusi?
    Olen tänulik kasulike vihjete eest, aitäh!
  • "mtarts"
    Tee oü, ja probleeme pole.


    Kas sul on infot, et näiteks välismaal elavad investorid avavad Eestis OÜsid, et selle kaudu investeerida ja edasi lükata oma maksukohustust? Ma olen aru saanud, et selline Eestis olev süsteem, et makse makstakse alles raha firmast välja tõstmise hetkel on üpris ainulaadne.

    Ma ei usu, et välismaa maksuresidentsusega investorid sellist võimalust kasutamata jätaks, kui see nii lihtne oleks. Vähemalt mina pole kuulnud, et selline asi levinud oleks.
  • "teretore"
    "mtarts"
    Tee oü, ja probleeme pole.


    Kas sul on infot, et näiteks välismaal elavad investorid avavad Eestis OÜsid, et selle kaudu investeerida ja edasi lükata oma maksukohustust? Ma olen aru saanud, et selline Eestis olev süsteem, et makse makstakse alles raha firmast välja tõstmise hetkel on üpris ainulaadne.

    Ma ei usu, et välismaa maksuresidentsusega investorid sellist võimalust kasutamata jätaks, kui see nii lihtne oleks. Vähemalt mina pole kuulnud, et selline asi levinud oleks.


    Oü puhul kehtivad mis tahes maksu residentusega isikutele täpselt samad nõuded nii residendile kui mitte residendile. Maksukohustus võib erineda muidugi vastavalt selle mis riigi resident sa oled(seda siis selles riigis kus sa oled), aga Eesti puhul on oü osalus kõigile üks. Ja antud juhul ei pruugi jutt ju käia mingist maksude optimeerimisest v nende edasi lükkamisest vaid reaalselt investeerimis firma loomisest.

    Ja mis puutub võimaluse kasutamata jätmisesse, siis ma ei usu et mitte ainuski rikkam Eestis resideeruv väljamaalane ei oma Eestis oü-d.
  • "teretore"
    Kas sul on infot, et näiteks välismaal elavad investorid avavad Eestis OÜsid, et selle kaudu investeerida ja edasi lükata oma maksukohustust?


    Aga kas sul on infot, et välismaal elavad ja välismaa maksurentidest Eesti kodanikud ei saa avada Eestis OÜ-d ja keegi seda ei tee?
  • "MLindepuu"
    "teretore"
    Kas sul on infot, et näiteks välismaal elavad investorid avavad Eestis OÜsid, et selle kaudu investeerida ja edasi lükata oma maksukohustust?


    Aga kas sul on infot, et välismaal elavad ja välismaa maksurentidest Eesti kodanikud ei saa avada Eestis OÜ-d ja keegi seda ei tee?


    Minul ei ole infot.
  • "KarelSaarna"
    Tere!

    Kas ja kuidas tasub hakata üles ehitama aktsiaportfelli, kui hetkel olen maksuresident Saksamaal, kuid on kindel soov paari aasta pärast püsivalt Eestisse tagasi tulla? Kas varasemalt (mitteresidendina) soetatud aktsiaid on hiljem võimalik LHVs investeerimiskonto alla tuua? Kas sellise eemärgi korral on mõistlik hetkel kasutada LHV tavakonto kaudu investeerimise võimalusi?
    Olen tänulik kasulike vihjete eest, aitäh!


    Kui oled Saksamaa resident siis pead käituma vastavalt Saksamaa seadusele, võid siin küll konto avada aga maksustamine käib Saksamaa seadustele, pigem võiksid uurida kuskilt saksa foorumist.

    EMTA lehel selline jutt kui lähed eestist ära:
    Investeerimiskontot saab maksukohustuse edasilükkamiseks kasutada vaid Eesti resident. Mitteresidendi finantsvaralt saadud tulu maksustatakse tema residendiriigis. Seega, kui investeerimiskonto kasutaja muutub Eestis mitteresidendiks, tuleb investeerimiskonto tuludeklaratsioonil suletuks märkida, tasuda Eestis tekkiv tulumaksukohustus ning deklareerida finantsvara tehingud edaspidi uues residendiriigis.


    Ilmselt Saksast tullest umbes vastupidine teema, deklareerid seal kõik väärtpaberi tulud ära ja siis võid eestis tõsta aktsiad investeerimiskonto alla ja hakata maksu edasi lükkama.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon