Börsipäev 30. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 30. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti kolmapäeval 3510 tehingut ning käive oli 1,627 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 1,025 miljonit eurot ja Vilniuse börsi käive 550 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 2341 ja 877.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  Sel nädalal:
  31.12 Kauplemispüha (TLN, VLN, RIG)
 • Ühendriikide aktsiaturul on käive kahanenud selle aasta madalaimale tasemele ja on näha, et suuri uudiseid enam viimastesse päevadesse ei oodata ning palli üritatakse kuni lõpuvileni niisama põrgatada. S&P 500 indeks sulgus eile 0,1% plusspoolel, mis märkis 4793,06 punktil sel aastal järjekorras juba 70. rekordkõrget taset. Suuremad tehnoloogiaettevõtted liikusid erisuunaliselt ning kokkuvõttes jätsid Nasdaq indeksi 0,1% miinuspoolele. Euroopas lõpetas Stoxx 600 infotehnoloogia- ja energiasektori ettevõtete eestvedamisel 0,1% punases.

  Aasia aktsiaturud liikusid öösel erinevates suundades, kerkides Hiinas 0,6% ja Austraalias 0,1%, kuid alanedes Jaapanis 0,1%, Hongkongis 0,3% ja Lõuna-Koreas 0,5%. Brenti toornafta hind püsis eilse sulgumistaseme juures 79,4 dollaril, Bitcoin odavnes 1,2% 46,6 tuhandele dollarile ja Ethereum langes ligi 2% 3652 dollarile.

  Majandusuudistes võiks täna olla huvitav jälgida Hispaania detsembri inflatsiooni, kuna see on jooksva kuu üks esimestest hinnatõusu mõõdikutest. Lisaks püsib tähelepanu USA läinud nädala töötu abiraha taotlustel, kuid jõulupühad võivad statistika tõlgendamist mõnevõrra raskendada.

  10.00 Hispaania inflatsioon (detsember)
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
  16.45 USA Chicago töötleva tööstuse PMI (detsember)
 • Bloombergi allikate kohaselt ei ole ka Hiinas enam energiapakkumine nõnda kriitilises seisus nagu mõned kuud tagasi, võimaldades väidetavalt maagaasi müüa Euroopasse.

  China's top LNG buyers are looking to sell shipments to Europe as fears of a domestic supply crunch subside, people familiar said.
 • Hispaanias on inflatsioon esialgsel hinnangul kiirenenud 5,5% pealt 6,7%le, ületades konsensuse 5,6% ootust.
 • Ühendriikidest on praegu kokku 44 LNG laeva Euroopa poole teel
 • "Erko Rebane"
  Ühendriikidest on praegu kokku 44 LNG laeva Euroopa poole teel


  44 LNG laeva on ca 8.8mln m3 LNG, ehk ca 5mlrd m3 maagaasi, mis on arvestatav kogus, ehk ca 10% NS2 aasta mahust või siis 2-3% Gazpromi aasta tarnetest Euroopasse.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon