SEB Russia Fund - Traditsioonilised fondid - Turud ja hinnad - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Turud ja hinnad Traditsioonilised fondid

SEB Russia Fund

 

Fondi eesmärk

SEB Russia Fund investeerib Venemaa ja SRÜ riikide aktsiaturgudele. Investeeringud on lubatud ka ettevõtete aktsiatesse, millega kaubeldakse teistel turgudel, kuid mille oluline osa käibest ja kasumist teenitakse Venemaal või SRÜ riikides.

Vaatamata viimase dekaadi jooksul toimunud kiirele arengule Venemaa ja SRÜ väärtpaberiturgudel leidub selles regioonis jätkuvalt kasutamata võimalusi. Turgu on mõjutanud spekulatiivsed rahavood. Müügipoolset kaetust ja investorite huvi on jätkunud peamiselt piiratud arvule hea likviidsusega ettevõtetele. Ka kohalik institutsionaalsete investorite baas on enamikul piirkonna väärtpaberiturgudel senini lapsekingades.

Fondi meeskond on veendunud, et põhjalik ettevõtete majandusnäitajatel põhinev analüüs ja investeerimiskeskkonna hea tundmine annab võimalusi võrdlusindeksi* tootluse ületamiseks. Lähenemine investeeringute juhtimisele on aktiivne – pidevalt analüüsitakse üksikuid aktsiaid ja muudetakse vastavalt aktsiapositsioone.

SEB Russia Fund on osa SEB Ida-Euroopa fondivalikust. SEB Ida-Euroopa aktsiafonde juhib Eestis asuv meeskond, mis koosneb fondijuhtidest ja sektorispetsialistidest. Tänu baseerumisele Ida-Euroopas ja pikaajalisele töökogemusele tunneb meeskond hästi kohalikku majanduskeskkonda. Eeliseks on hea ligipääs investeerimisobjektidele ja ettevõtete juhtkondadele. Ettevõtete külastamine ja juhtkondadega kohtumine on investeerimisprotsessi oluline osa.

Fond on mõeldud investoritele, kes taotlevad kapitalikasvu investeeringutest Venemaa ja/või SRÜ aktsiaturgudele pikaajalises perspektiivis.

Soovituslik minimaalne investeerimisperiood on viis aastat. Investoril tuleb arvestada osakuhinna kõikumise ja väärtuse vähenemise võimalusega olulises ulatuses.

OSTAN / MÜÜN
Puhasväärtus: 15.4300 EUR
Põhiteabe dokument

Olulisemad faktid

Fondivalitseja: SEB Investment Management AB                                                               ISIN: LU0273119544
Asutatud: 2006

Valitsemistasu 2,0%

 

Depositoorium: Skandinaviska Enskilda Banken S.A Registripidaja: The Bank of New York Mellon (Luxembourg) S.A.

Minimaalne tehingusumma 100 EUR

Dividendid reinvesteeritakse

Fondi nimetus Valuuta Hind Tootlus, % (3 ja 5 aasta tootlus aasta baasil)
     1 p    YTD      1 a      3 a      5 a
SEB Russia Fund EUR 15.4300 -0.39 10.91 29.20 11.75 15.39

Fondi tingimused, prospekti ja muu info leiad SEB veebilehelt.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon