SEB Eastern Europe ex Russia Fund - Traditsioonilised fondid - Turud ja hinnad - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Turud ja hinnad Traditsioonilised fondid

SEB Eastern Europe ex Russia Fund

 

Fondi eesmärk

SEB Eastern Europe ex. Russia Fund investeerib Ida-Euroopa (Kesk-Euroopa, Balkani ja Balti riigid), v.a Venemaa aktsiaturgudele.

Vaatamata viimase dekaadi jooksul toimunud kiirele arengule Ida-Euroopa väärtpaberiturgudel leidub selles regioonis jätkuvalt kasutamata võimalusi. Regiooni aktsiaturge on mõjutanud spekulatiivsed rahavood ja investorite huvi on jätkunud peamiselt piiratud arvule hea likviidsusega ettevõtetele. Ka kohalik institutsionaalsete investorite baas on enamikul piirkonna väärtpaberiturgudel senini lapsekingades. Struktuurse investeerimisprotsessi järgimine annab fondi meeskonna arvates võimalusi võrdlusindeksi* tootluse ületamiseks. Investeeringute juhtimine on aktiivne – pidevalt analüüsitakse üksikuid aktsiaid.

SEB Eastern Europe ex. Russia Fund on osa SEB Ida-Euroopa fondivalikust. SEB Ida-Euroopa aktsiafonde juhib Eestis asuv meeskond, mis koosneb fondijuhtidest ja sektorispetsialistidest. Tänu baseerumisele Ida-Euroopas ja pikaajalisele töökogemusele tunneb meeskond hästi kohalikku majanduskeskkonda. Eeliseks on hea ligipääs investeerimisobjektidele ja ettevõtete juhtkondadele. Ettevõtete külastamine ja juhtkondadega kohtumine on investeerimisprotsessi oluline osa.

Fond on mõeldud investoritele, kes taotlevad kapitali väärtuse pikaajalist kasvu Ida- Euroopa aktsiaturgude kaudu.

Soovituslik minimaalne investeerimisperiood on viis aastat. Investoril tuleb arvestada osakuhinna kõikumise ja väärtuse vähenemise võimalusega olulises ulatuses.

OSTAN / MÜÜN
Puhasväärtus: 3.1720 EUR
Põhiteabe dokument

Olulisemad faktid

Fondivalitseja: SEB Investment Management AB                                                                     ISIN: LU007013388
Asutatud: 1996

Valitsemistasu 1,75%

 

Depositoorium: Skandinaviska Enskilda Banken S.A.                                                     Registripidaja: The Bank of New York Mellon (Luxembourg) S.A.

Minimaalne tehingusumma 100 EUR

Dividendid reinvesteeritakse

Fondi nimetus Valuuta Hind Tootlus, % (3 ja 5 aasta tootlus aasta baasil)
     1 p    YTD      1 a      3 a      5 a
SEB Eastern Europe ex Russia Fund EUR 3.1720 1.28 12.44 35.61 -1.41 3.78

Fondi tingimused, prospekti ja muu info leiad SEB veebilehelt.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon