Vahendame kevade põnevat tulemuste hooaega I

Erko Rebane

17.04.2017 11:06

Shutterstock

Järgnevatest nädalatest kujuneb regulaarne verstapost USA ettevõtete jaoks, kelle esimese kvartali sooritus läheb  investorite ja analüütikute terase pilgu all lahkamisele. Põhjust elevuseks on, sest soodne võrdlusbaas ning tugevam majandus peaksid aitama S&P 500 ettevõtetel saavutada kiireimat kasumikasvu alates 2011.a.

Latt on seatud kõrgele, hoolimata sellest, et aasta algusest alates on S&P 500 firmade esimese kvartali aktsiakasumi kasvu prognoosi  arvatust pehmemaks kujunenud majanduse tõttu 12,5% pealt 9,2%le langetatud. Tõenäoliselt on analüütikud suutnud oma prognoose siiski piisavalt hästi juhtida, sest esimese indikatsioonina oli 13. aprilli seisuga raporteerinud 30st S&P 500 ettevõttest 76% suutnud lüüa kasumi- ning 59% müügitulu prognoosi, ületades viimase viie aasta keskmist näitajat (vastavalt 68% ja 53%).

Allikas: Factset

Kuna  pikaaegseks praktikaks on kasumikasvu võimendamine läbi kulude vähendamise ning aktsiate tagasiostude, peaks sedapuhku  investoritele rõõmu tegema uudis, et ka müügitulu on järjest suuremat panust andmas, peegeldades paranenud majanduslikku olukorda ning toornafta hinna taastumist energiatööstuse jaoks.  Factseti andmetel ootab konsensus S&P 500 firmade esimese kvartali  käibe kasvuks 7,1%, mis oleks parim alates  2011.a neljandast kvartalist.

2016.a alguses alla 30 dollari kukkunud toornafta hinna tõttu kahjumisse vajunud energiasektorist kujuneb tänu musta kulla kallinemisele tänavu S&P 500 firmade müügitulu ja kasumikasvu kõige suurem allikas.  Energiaettevõtete esimese kvartali müügitulu tõusuks oodatakse ligi 35% ning -1,5 miljardi dollarilisest kahjumist peaks tänavu saama 7,5 miljardi dollari suurune kasum. Energiasektorit arvestamata oleks ülejäänud kümne sektori esimese kvartali käibe ja kasumi aastane kasv ca 5%.

Allikas: Factset

Käesoleval nädalal avaldab oma tulemused  64 S&P 500 ettevõtet, teiste seas järgmised firmad:

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse