Smart-ID jõudis LHV mobiilipanka ja internetipanka

24.05.2017 14:37

Nüüd saab LHV mobiili- ja internetipanka sisse logida Smart-ID abil. Uue turvalise ja tasuta isikutuvastuse viisi lisandumine muudab LHV mobiilipanga kasutamise mugavamaks.

LHV jaepanganduse juhi Andres Kitteri sõnul soovitab tema kõigile Smart-ID kasutusele võtmist. „Meie kliendid on mitmel korral uurinud, millal uus alternatiiv Mobiil-ID-le meie pangas rakendust leiab. Nüüd on see olemas. Smart-ID on silmapaistev uuendus ja hea lisa senistele elektrooniliste teeninduskanalite võimalustele. Nüüd saavad meie mobiilipanka mugavalt kasutada ka need kliendid, kellel mingil põhjusel Mobiil-ID-d või PIN-kalkulaatorit ei ole,“ rääkis Kitter.

Maksete tegemiseks või konto seisu vaatamiseks on kõige käepärasem seade mobiiltelefon või tahvelarvuti. Smart-ID abil on mobiilipanga rakendusse väga mugav sisse logida. Smart-ID-d saab siduda erinevate seadmetega ja kasutada täiesti tasuta – uus lahendus ei nõua kasutajalt lepingut ega kuumaksu. Smart-ID suur eelis on sõltumatus telefonioperaatorist ja seega saab seda mugavalt kasutada välismaal viibides, kuna kaob vajadus kaasas kanda teist telefoni vaid Mobiil-ID tarvis.

„Smart-ID abil on LHV interneti- ja mobiilipangas võimalik lisaks sisenemisele kinnitada makseid ja teha muid tehinguid, nagu valuuta konverteerimine, väärtpaberite ostmine või pangakaardi sulgemine. Samas ei saa Smart-IDga esialgu sõlmida uusi lepinguid või muuta seniseid. Loodetavasti lisandub allkirjastamisvõimalus juba sel aastal,“ tutvustas Kitter.

Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutajal tuleb laadida  App Store’ist või Google Playst oma nutiseadmesse Smart-ID rakendus, järgida juhiseid ning tuvastada oma isik Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja saab registreerimisel ise valida. Rohkem infot võib leida: smart-id.com.

Smart-ID vastab kõige kõrgematele turvastandarditele ja just seetõttu usaldavad seda lahendust nii pangad kui ka teiste e-teenuste pakkujad. Ka nutiseadme kaotamise pärast ei ole vaja muretseda, sest kasutaja andmed ei asu nutiseadmes rakenduses. Andmeid kaitsevad PIN-koodid. Turvalisuse tagamiseks neid ei säilitata.

Eestis on Smart-ID kasutajaid juba üle 45 000 ja kasutajate hulk aina kasvab.

Smart-IDga on pangateenused nutiseadmes vaid mõne liigutuse kaugusel. Lisaks saab uuel viisil siseneda teiste teenusepakkujate, nagu telefonioperaatorite, e-poodide või e-kooli keskkondadesse.

Vaata ka: https://www.lhv.ee/et/mobiilipank.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab 300 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab 119 000 klienti. LHV hallatavatel pensionifondidel on ligi 180 000 klienti.