Börsihai 2018 algab täna

LHV

8.10.2018 9:06

LHV

Täna kell 16.30 algab aktsiamäng „Börsihai 2018“. Nelja järgneva nädala jooksul tuleb osalejatel saavutada oma portfelli maksimaalne väärtus. Börsihai Facebooki lehel korraldatud ennustuse mediaani kohaselt oodatakse, et võitja kasvatab oma portfelli 42.16% ehk 42647.5 euroni. Tänahommikuse seisuga on mängule registreerunud juba 1250 portfelli. Registreeruda saab kuni 15. oktoobrini (k.a.)

„Börsihai 2018“ aktsiamängus saab virtuaalse rahaga kaubelda S&P 500 indeksisse kuuluvate ettevõtete aktsiatega. Võitja saab oma pangakontole auhinnaks 5000 eurot. Koolinoorte jaoks teevad mängu põnevamaks iganädalased lisaauhinnad ja parimale klassile ekskursioon LHV-sse.

LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeli sõnul saavad „Börsihais“ esimese sammu aktsiaturgudel astuda need, kelle jaoks päris börsil tehingute tegemine on veel liiga riskantne. „Mängu käigus on hea oma oskused proovile panna ja end sõbraga võrrelda,“ lisas Pikkel.

Mängu osalised alustavad 10 000 virtuaaleuroga kontol, millele lisandub igal börsipäeval 1000 eurot virtuaalraha juurde. Võistlejail on neli nädalat aega, et osta ja müüa Standard and Poors 500 indeksisse kuuluvaid aktsiaid, millele on lisatud vürtsi andmiseks populaarsed väärtpaberid: Tesla, Alibaba ning S&P 500 tervikindeksit jälgiv börsil kaubeldav fond SPY. Osalejate eesmärk on kasvatada oma portfell nelja nädalaga võimalikult suureks.

„Börsihai 2018“ algab 8. oktoobril ja kestab kuni 2. novembrini. Mängu võitjaks osutub see, kellele kuulub 2. novembri börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema turuväärtusega portfell.

Esimese koha auhind on 5000 eurot, Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 6 kuu digitaalne lugemisõigus ja investeerimisalane raamat. Teise ja kolmanda koha saavutanud osalejaid premeeritakse vastavalt 2000 ja 1000 eurose rahalise auhinna, investeerimislase raamatu ja Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 3 kuu digitaalse lugemisõigusega. Eraldi auhind on iga nädala lõpus suurima portfelli väärtuse saavutanud kooliõpilasele, kes saab 100 eurot. Võitjad saavad auhinnaraha oma pangakontole. Kõik osalejad saavad mängu ajal tasuta lugeda Äripäeva online lehte. Sel aastal tasub mängima kutsuda ka klassikaaslased, sest parim klass või kool kutsutakse LHV-sse ekskursioonile, mille käigus näitame panga tegemisi seestpoolt. Seekord ootame mängu eriti just kõiki kooliõpilasi. Selleks, et mäng neile põnevam oleks, saab iga nädala parim koolinoor auhinnaks 100 eurot.

„Börsihai“ mängust osa võtmine on lihtne. Selleks tuleb külastada mängu lehte aadressil lhv.ee/hai ning registreerida oma portfell. Portfelli registreerimisel võib ära märkida oma töökoha, kooli või sõpruskonna, et lihtsustada võistluskäigu jälgimist selle liikmete vahel.

„Börsihai“ kodulehel on ka videod õpetustega, mis aitavad paremini mõista, milles aktsiamäng seisneb ja kuidas teha esimene tehing. Kommenteeri mängu käiku foorumisvõi Börsihai Facebooki lehel.

LHV on investeerimis- ja kauplemismängu korraldanud juba 17 aastat, ning nendes on osalenud üle 21 000 mängija. Kuni 2006. aastani kandis aktsiamäng nime „Noor pensionär“.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse