Hea aasta indeksfondidele - Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Hea aasta indeksfondidele

LHV

25.01.2018 12:22

2017. aastal börsid tõusid ning indeksfondide jaoks oli see hea aasta. Indeksfondide tulemuste suur mõjutaja oli USA dollari 12%line nõrgenemine euro vastu, mis euros mõõdetud tootlust vähendas, kuna kõigil indeksfondidel on otseselt või kaudselt USA dollariga seotud üle poole investeeritud varadest. Euros mõõdetuna tõusis MSCI maailma aktsiaturgude indeks +7,5%, Barclay Euroopa võlakirjaindeks tõusis +0,7%, FTSE arenenud turgude kinnisvaraindeks langes euros -2,4%.

LHV, Swedbanki ja SEB pensioni indeksfondid tulid turule 2016. aasta lõpus ning nende 2017. aasta tootlused jäid vahemikku +4,8% kuni +6,5%. LHV Pensionifond Indeksi tootlus oli +6,2%.

II samba pensionifondi LHV Pensionifond Indeks kogub oma raha üle 1000 inimese ning vabatahtlikult kogub pensioniks juurde III samba fondi LHV Pensionifond Indeks Pluss ca 500 inimest.

II samba indeksfondide käekäigust 2017. aastal räägib videos lähemalt LHV passiivsete pensionifondide juht Joel Kukemelk.

LHV Pensionifond Indeksil puudub turul olevatest passiivsetest fondidest ainsana võlakirjakomponent, see on asendatud kinnisvarafondidega. Arenevate turgude osakaal on võrreldes teiste indeksfondidega oluliselt kõrgem – 26% fondi varast on paigutatud arenevate ja piiriturgude aktsiaturgudele. III samba fond LHV Pensionifond Indeks Pluss paigutab kogu vara aktsiaturgudele ning seal läheb arenevatele turgudele kokku 36% fondi varast. Fondi vara investeerimisel proportsionaalselt suuremas osas arenevatele turgudele ning võlakirjade asemel kinnisvarasse, kaasneb lisaks kõrgemale tootlusootusele ka kõrgem riskitase. LHV pensionifonde valitseb AS LHV Varahaldus. Tutvu LHV pensionifondide prospekti, mudelportfelliga ja põhiteabega lhv.ee ning pea nõu asjatundjaga.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon