Mida oodati LHV finantsportaalis Tallinna Sadama märkimiselt?

Sander Pikkel

7.06.2018 9:07

Pixabay.com

Eile sai viimast päeva osaleda Tallinna Sadama IPO-s. Küsisime vahetult pärast märkimiste lõppu finantsportaali kasutajate ja selle Facebooki jälgijate arvamust IPO edukuse kohta. Oma arvamust avaldas kokku 123 kasutajat. Nende hulgas on nii investoreid, kauplejaid kui ka niisama börsimaailma huvilisi. Alustasime küsitlust Facebookis, kus oli 55 vastajat, finantsportaalist lisandus 68.

Mediaanväärtustena pakuti kõigi vastuste peale kokku, et Tallinna Sadam meelitab 13 600 investorit ja kaasab seeläbi 413 miljonit eurot ehk emissioon oleks üle märgitud 2.64 korda. Esimese kauplemispäeva tootlus oleneb juba IPO lõpphinnast. Juhul kui hind peaks jääma pakkumisvahemiku kõrgemasse äärde 1.8 euro peale, siis avaneks aktsia ennustuste kohaselt 5% kõrgemalt.

Huvitav on vaadata ka ekstreemumeid. Kõige pessimistlikuma ennustuse kohaselt märkis aktsiaid ainult 2874 inimest ja kõige optimistlikumal juhul 31 000. Raha pakuti vastavalt 120 - 900 miljonit. Ja ka avanemishinna puhul pakutakse, et see võiks kõige halvemal juhul olla pakkumisvahemiku keskel 1.59 euro peal, ning kõige optimistlikumal juhul avaneda 2.4 euro pealt. Tootlused pakkumisvahemiku kõrgeima ääre pealt vastavalt -13.2% kuni +33.33%. Tulemustest paistab silma, et Facebookis ennustajad olid märkijate arvu osas pessimistlikumad, kui  finantsportaali kasutajad. Samas minimaalse ja mediaanhinna osas oldi üsna ühel meelel.

Kahele esimesele küsimusele peaksime kõigi eelduste kohaselt vastuse saama juba täna. Esimene kauplemispäev on eeldatavasti 13. juunil. Samal päeval selgitame välja ka kõige täpsemini ennustanud kasutajad, kes saavad endale auhinnaks vabapääsme 7. juulil toimuva InvesteerimisFestivalile põhipäevale.

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid.