Kuhu on LHV Kasvukontoga investeeritud IV kvartalis 2018?

Marten Raudsepp

25.01.2019 8:30

Kasvukonto on üks vanimaid LHV Panga investeerimistooteid, mis eelmisel aastal elas läbi mitu olulist muutust. Aasta algul kehtima hakanud PRIIPS regulatsioon asendas USA-s noteeritud ETF-d sarnaste fondidega Euroopas. Suve lõpus langes haldustasu, lisandus mikroinvesteerimine ning hulgaliselt uusi sektoreid ja fonde, kuhu investorid saavad oma investeeringuid suunata. Nüüd on hea hetk IV kvartal kokku võtta ja vaadata, milliseid positsioone Kasvukonto investorid hoiavad ning kuhu oma raha suunasid.

Olemasolevatest positsioonidest on endiselt enim investeeritud USA 500 suurimat ettevõtet katvasse fondi SXR8, kus on ligi 29% kogu investeeringutest. Kuigi varasemalt on fondi osakaal kerkinud 37%-le, siis uute fondide lisandumisega on investorid oma portfelli laiemalt hajutama hakanud. Tehnoloogiasektor on varasema kvartaliga pool protsenti kaotanud ning hetkel on USA 100 tehnoloogiaettevõtet hõlmavas fondis EXXT ligi 10% kogu investeeringutest. Euroopa 600 suurimat ettevõtet sisaldav fond EXSA on järjepidevalt oma osakaalu kasvatanud ning jõudnud sarnaselt kahele eelmisele üle 10% piiri. Arenenud riikide ettevõtteid katvas XDWD-s on ligi 8% investeeringuid ning eurotsooni dividendimaksjates (SPYW) veidi üle 5% rahast.

 

Vaadates invesorite uue raha eelistusi, siis jätkuvalt on esikolmik sarnane eelnevatele kvartalitele. Kõige enam raha, 19% suunatakse S&P 500 indeksit järgivasse fondi SXR8. Tehnoloogiasektorit järgivasse fondi EXXT läheb 12% ning Euroopa 600 suurimasse ettevõtet järgivasse EXSA-sse ligi 11% uuest rahast. Jätkuvalt on populaarsed ka dividendiaristokraadid – SPYW saab 8,4% rahast ning SPYD 6,1%. Hea on tõdeda, et suve lõpul lisandunud globaalne dividendimaksjate fond ISPA on 2,7% ulatuses uut raha kaasanud.

Kõige kõrgema riskiga fondidest on enim investeeritud Bitcoini liikumist järgivasse COINXBE, kuhu läheb 1,13% uuest rahast. Teise krüptovaluuta Etherumi järgivasse fondi läheb 0,73% ja Venemaa ettevõtteid katvasse DBXV 0,72% uuest rahast. Hea dividenditootlusega (4,52%) silma paistev eurotsooni väärtusettevõtteid sisaldavasse VAL-i investeeritakse 1,78% uuest rahast.

Seega võib tõdeda, et Kasvukonto investorid ei ole oma eelistusi neljandas kvartalis muutnud ning jätkuvalt investeeritakse keskmise riskiga arenenud regioonide ettevõtteid järgivatesse fondidesse.

Loe ka kuhu investeeriti Kasvukontoga 2018. aasta III kvartalis ning kuidas iga kaardimaksega tulevikku kindlustada.

LHV Kasvukonto vahendusel saavad investorid valida enda portfelli kuni kuus indeksfondi ning määrata nendesse investeerimise osakaalud. Juhul kui kolmapäeva õhtul on kontol vähemalt 1 euro, investeeritakse see vastavalt nendele valikutele. Portfellide arv kliendi kohta ei ole piiratud. Rohkem infot LHV Kasvukonto kohta leiab siit.

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.

Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.

Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse