Kogu maailma jälgivad fondid Kasvukontos

Sander Pikkel

13.03.2019 14:33

iStock

Hiljuti küsisime LHV Kasvukonto klientidelt muu tagasiside hulgas, milliseid uusi fonde nad hea meelega Kasvukonto valikus näeksid. Enim sooviti investeerida madalate kuludega fondi, mis jälgiks kogumaailma indeksit. Meil on hea meel teatada, et alates tänasest on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Vanguardi FTSE All-World UCITS ETF (sümboliga VWRL). Kuna juba varasemalt on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Xtrackers MSCI World UCITS ETF (XDWD), siis ongi siinkohal pasklik neid kahte fondi võrrelda.

Indeksfondi puhul on kõige olulisem alusindeks, mida fond jälgib ja selle koostamise alused. Valikusse lisandunud fond jälgib FTSE All World Indeksit, mis koondab endas 3195 ettevõtet 48 riigist, ning katab sellega ca 98% globaalsest aktsiaturust mõõdetuna turukapitalisatsiooni järgi. Fond ise koondab küll veidi vähem ettevõtteid, kuid on sellest hoolimata suutnud indeksit üsna täpselt jälgida. Aastane jälgimise viga on olnud vähem kui 0.1%. Fondi kulukuse määr on 0.25% aastas. Suurim erinevus seni kättesaadavast maailma indeksit järgivast fondist (XDWD) on arenevate turgude olemasolu indeksis.

Seni ja ka edaspidi on Kasvukonto klientidel võimalik osta arenenud maailma indeksit MSCI World järgivat indeksfondi (sümbol XDWD). Indeksi koostaja MSCI on kehtestanud reeglid, mille kohaselt maailma indeksisse kuuluvad ainult arenenud turud, ning ka sealt on paar väiksemat turgu välja arvatud. Kuna enamasti on arenevate turgude lisamine fondivalitsejale kulukam, siis see kajastub ka fondi kulukuse määras, mis on 0.19% aastas.

Lisaks erinevustele allokatsioonis maksab lisandunud Maailma ettevõtete fond (VWRL) dividende. Veebruari lõpu seisuga oli dividenditootlus (yield) 2.43%.

FTSE All-World UCITS ETF (VWRLkodulehekülg.

MSCI World Index UCITS ETF (XDWD) kodulehekülg.

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.

Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.

Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse