Vahendame kevade põnevat tulemuste hooaega III

Erko Rebane

29.04.2019 10:03

Shutterstock

Ühendriikides jõudsid S&P 500 ja Nasdaq läinud nädalal uute rekorditeni, taastudes täielikult mullu aasta lõpus aset leidnud vastavalt 20% ja 24% korrektsioonist. Optimismi on süstinud Föderaalreserv madalamate intressimäära ootuste ning bilansi normaliseerimise lõpetamisega ja samuti on tuge pakkunud lootus, et kaubanduses ühise keele leidnud USA ja Hiina avavad rahu sõlmides tee kiiremale majanduskasvule. See on võimaldanud mööda vaadata faktist, et Ühendriikide ettevõtete müügitulu kasv on aeglustunud ning kasumid eelmise aastaga võrreldes vähenenud.

26. aprilli seisuga oli oma esimese kvartali majandustulemused teatavaks teinud 46% S&P 500 firmadest, ja kuigi domineerima kipuvad positiivsed üllatused, ei ole need olnud siiski piisavalt kaalukad, et aidata pöörata aktsiakasumi aastapõhist muutust positiivseks. Kui märtsi lõpus arvati, et S&P 500 firmade kasum aktsia kohta võis aasta esimeses neljandikus kahaneda -4,0%, siis tulemuste hooaja poole peal on tegelike numbrite toel hinnanguline langus Factseti andmetel paranenud -2,3%le.

Konsensuse käibeprognoosi ületas läinud reedese seisuga 59% S&P 500 ettevõtetest. See ühtib küll viimase viie aasta keskmise näitajaga, ent jääb madalamaks tulemusest, mida olime harjunud eelmisel aastal nägema (67%). Esimese kvartali hinnanguline müügitulu kasv on seniste numbrite baasil 5,1% ehk madalaim alates 2017.a teisest kvartalist.

Kui aktsiaturu järgi võiks öelda, et ettepoole vaadates avaneb märksa positiivsem pilt, siis ettevõtete enda ootused räägivad midagi muud. Teiseks kvartaliks on siiani kasumiprognoosi andnud 38st firmast tervelt 32 valmistanud pettumuse, mis teeb negatiivsete hoiatuste osakaaluks 84%. Sellega ületatakse tublisti viimase viie aasta keskmist (70%), millest tulenevalt ei ole analüütikutel olnud väga põhjust hakata oma langetatud ootusi uuesti tõstma. Parimal juhul on viimastel nädalatel näha olnud 2019.a prognooside stabiliseerumist.

Allikas: Factset

Käesoleval nädalal avaldab oma majandustulemused 164 S&P 500 firmat,  teiste seas järgmised ettevõtted:

Allikas: Briefing.com

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse