Vahendame kevade põnevat tulemuste hooaega IV

Erko Rebane

6.05.2019 10:24

Shutterstock

Ligi kolm neljandikku S&P 500 firmadest on oma kvartaalsed majandusaruanded juba avaldanud, mis annab võimaluse teha lõplikumaid järeldusi aasta alguses ärikeskkonnas valitsenud olude kohta.

3. mai seisuga oli Factseti andmetel oma numbrid avaldanud 78% S&P 500 firmadest ja kui märtsi lõpus kardeti ligi -4% aktsiakasumi langust võrreldes eelmise aastaga, siis tegelikult küll negatiivset muutust vältida ei õnnestunud, kuid sellegipoolest on see osutunud kardetust pehmemaks. Läinud nädalal aitasid ettevõtted mitmetest sektoritest, eesotsas tervishoiuga, vähendada esimese kvartali aktsiakasumi langust -0,8% peale.

Järgnevalt joonisel võib näha, et vaatamata positiivsetele üllatustele ei ole analüütikud näinud väga põhjust korrigeerida oma järgnevate kvartalite prognoose, mis näevad teises kvartalis ette S&P 500 firmade aktsiakasumi -1,3% langust ning vaid 0,8% tõusu kolmandas kvartalis. Kogu 2019. aasta peale peaks indeksisse kuuluvate firmade aktsiakasum suurenema 3,4%.

Allikas: Factset

Viimati oli S&P 500 firmade aktsiakasum languses 2015-2016. aastatel ning toona käis sellega kaasas ka müügitulu vähenemine. Tänavu on aga ettevõtete koondkäibe kasv küll aeglustunud, ent püsib siiski plusspoolel, andes aimu tagasihoidlikumast majanduslikust jahtumisest. Kui 2018.a neljandas kvartalis suurenes S&P 500 firmade müügitulu aastaga 7%, siis esimeses kvartalis on keskmiseks kasvuks kujunenud 5,2% ning analüütikute arvates peaks see üsna stabiilsena 4-5% juude püsima jäääma ka järgnevatel kvartalitel.

Allikas: Factset

Käesoleval nädalal avaldab oma majandustulemused 59 S&P 500 firmat, teiste seas järgmised ettevõtted:

Allikas: Briefing

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse