Aktsiaid kergitanud tõusuvesi on raugemas - Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Aktsiaid kergitanud tõusuvesi on raugemas

LHV

13.05.2019 10:47

LHV Maailma Aktsiad Fondi investeeringute jaoks on 2019. aasta pakkunud siiani väga head tootlust. Turge on toetanud mitu tegurid, millest ilmselt kõige olulisem on olnud suunamuutus USA rahapoliitikas, kus Föderaalreserv on lõpetanud intressimäärade tõstmise. USA kõrval on ka teised keskpangad kinnitanud, et hoiavad intressimäärad madalal, kuna majanduskasv on jahtumas, mitte hoogustumas. Tavaliselt on intressimäärade tõusutsükli lõpp pigem koht, kus tasub olla investeeringute valikul konservatiivsem. Oleme majanduses jõudnud hilisesse kasvufaasi, kus üldine tõusulaine, mis tõstis kõiki paate, on pigem raugemas. Sestap proovime fondis aktsiate valikul vältida ülerahvastatud kohti ja keskenduda pigem mõistlikult hinnastatud võimalustele.


Ülevaate fondi käekäigust annab fondijuht Mikk Taras.

Video on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse