Vahendame suve põnevat tulemuste hooaega II

Erko Rebane

23.07.2019 9:02

Shutterstock

Esimene aktiivsem tulemuste avaldamise nädal on Ühendriikides selja taga, olles pakkunud nii negatiivseid, kui ka positiivseid üllatusi. Kokkuvõttes on kasuminäitajad kajastanud siiski pigem analüütikute tavapärast konservatiivsust.

19. juuli seisuga oli oma lõppenud kvartali saavutused jõudnud raporteerida 16% S&P 500 firmadest ning tänu mitmete pankade (Goldman Sachs, Jefferies, Capital One Financial, JPMorgan) ja tehnoloogiaettevõtete (Microsoft, Micron, Red Hat) arvatust paremale kasumireale, taandus teise kvartali hinnanguline aktsiakasumi langus -3,0% pealt -1,9% peale (arvestades nii raporteerinud firmade tulemusi, kui ka nende ettevõtete ootusi, kes pole veel jõudnud avaldada). Siiani on 79% ettevõtetest löönud konsensuse aktsiakasumi ootust, mis on kõrgem viimase viie aasta keskmisest (72%) ning keskmiselt ületatakse ootust 7% võrra, olles Factseti andmetel samuti tugevam möödunud viie aasta keskmisest (4,8%).

Müügitulu on prognoosidega võrreldes vähem varieerunud: analüütikute ootust on ületanud 62% firmadest ning teinud seda keskmiselt 0,9% võrra, mis mõlemad jäävad viimase viie aasta keskmise taseme juurde (60% ja 0,8%). Siit tulenevalt paranes nädala jooksul S&P 500 firmade teise kvartali käibe hinnanguline kasvutempo vaid 0,1pp võrra 3,8%le.

Kui vaadata pelgalt raporteeritud numbrite baasil, siis on 82 firmat näidanud 2,5% müügitulu tõusu juures 1,9% aktsiakasumi kasvu võrreldes mullu sama ajaga.

S&P 500 firmade teise kvartali raporteeritud müügitulu ja aktsiakasumi aastane muutus. Allikas: Bloomberg

Käesoleval nädalal avaldab oma tulemused 144 S&P 500 firmat, nende seas järgmised ettevõtted:

Allikas: Briefing.com

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse