Vahendame sügise põnevat tulemuste hooaega III

Erko Rebane

29.10.2019 11:11

iStockphoto

Suuremate keskpankade poolt uuesti käivitatud rahatrükk ning lootustandvad uudised võimalikest edusammudest Hiina ja USA kaubandustüli lahendamises on aidanud Ühendriikide aktsiaturu olulisematel indeksitel saavutada uusi rekordtasemeid või liikuda nende lähedal ajal, mil üleilmne majanduskasv on aeglustumas ning ettevõtted seisavad silmitsi kasumi langusega.

25. oktoobri seisuga oli Factseti andmetel oma lõppenud kvartali majandustulemused avaldanud 40% S&P 500 firmadest, kellest 80% (viimase viie aasta keskmine on 72%) ületas konsensuse aktsiakasumi prognoosi keskmiselt 3,8% (4,9%).

Tänu osade nimekamate tehnoloogiasektori ettevõtete oodatust parematele näitajatele (Microsoft, Intel, Paypal, Citrix Systems) paranes sektori aktsiakasumi kolmanda kvartali aastapõhine hinnanguline langus 10,2% pealt 7,2%le ning koos sellega kerkis läinud nädalal ka kogu S&P 500 ettevõtete kolmanda kvartali aktsiakasumi hinnanguline muutus ühe protsendipunkti võrra -3,7%le.

S&P 500 firmade aktsiakasum ning selle prognoos. Allikas: Factset

S&P 500 firmade kolmanda kvartali käibe kasv paranes nädalaga 0,2pp võrra 2,8%le tänu positiivsetele üllatustele mitmetes sektorites. Üldiselt oli 25. oktoobri seisuga konsensuse müügitulu ootust suutnud ületada 64% firmadest keskmiselt 1,1% võrra (viimase viie aasta keskmised näitajad vastavalt 59% ja 0,7%), kuid selle taha on siiski raske peita fakti, et tegemist on indeksi madalaima kasvunäitajaga 2016.a kolmandast kvartalist (2,7%).

Tulemuste selgudes on analüütikud jätkanud usinalt väljavaate kärpimist. Kui alles augusti lõpus arvati, et S&P 500 firmad suudavad aasta viimases neljandikus oma kasumit 3,5% võrra kasvatada, siis praeguseks on see kahanenud 0,7% peale. Aeglaselt libiseb allapoole ka 2020. aktsiakasumi prognoos, kuid kuna siin on oma nägemuse andnud veel väga väike arv ettevõtteid, siis ootavad analüütikud võrdlemisi optimistlikku 10% kasvu ning seda 5,3%lise müügitulu suurenemise juures.

S&P 500 ettevõtete aktsiakasumite prognoosid. Allikas: Factset

Käesoleval nädalal avaldab oma tulemused kokku 156 S&P 500 firmat, teiste seas järgmised ettevõtted:

Allikas: Briefing.com

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse