Nahk pingule raadiosagedusega

Erko Rebane

26.02.2020 13:14

iStockphoto

Plastikakirurgia ja esteetiliste protseduuride tehnoloogiline areng, nende teenuste kättesaadavuse paranemine ning teisalt ka sotsiaalmeedia poolt pjedestaalile tõstetud täiusliku ilu kuvand meelitavad inimesi kulutama oma väljanägemise korrigeerimisele aastas miljardeid eurosid.  Sellest kiiresti kasvavast tööstusharust üritab oma tükki haarata ka InMode, kes soovib oma seadmetega pakkuda kirurginoale ja laserprotseduuridele paremat alternatiivi.

Maailmas tehakse aastas 40 miljonit laserprotseduuri ning 2,5 miljonit plastilise kirurgia protseduuri. Oma tehnoloogiaga üritab InMode luua turgu patsientidele, kes ühest küljest ei rahuldu laserravi piiratud mõjuga, kuid teisalt ei saa oma naha iseloomu, vähese julguse või rahaliste vahendite puudumise tõttu noa alla minna, ent sooviksid siiski saavutada plastilise kirurgiaga sarnast tulemust.

Iisraelis asuva peakontoriga 2008. aastal loodud InMode on arendanud selleks seadmeid, mis kasutavad minimaalses invasiivses kirurgias (operatsioon, kus nahale tehakse väike sisselõige, tänu millele on paranemine kiirem ja arm minimaalne või olematu) raadiosageduse põhist energiatehnoloogiat, võimaldades tungida rasva kõige sügavamatesse kihtidesse ja seda ümber kujundada, samal ajal nahka pingutades ja noorendades.

 

Samuti on välja töötatud raadiosageduse põhine esteetilise meditsiini tehnoloogia, kus sisselõiget ei tehta üldse. Neidki kasutatakse erinevateks protseduurideks: rasvkoe vähendamine, naha pingutamine, karvade jäädav eemaldamine ja teised naha välimust ning tekstuuri parendavad raviprotseduurid (näiteks akne ja tselluliidi ravi).

Üldiselt juhivad InMode’i seadmeid kirurgid, kuid eelmise aasta augustis tutvustati Evolve’i-nimelist toodet ning alles selle aasta alguses alustati Evoke’i müügiga, mis on vastavalt kehale ja näole kinnitatavad käed-vabad platvormid.   InMode’i asutaja ning tegevjuht Moshe Mizrahy näeb käed-vabad süsteemide puhul olemasolevatest seadmetest isegi suuremat turupotentsiaali, sest neid saab kasutada oluliselt laiem arstide ring.

Kui Evoke’i sarnast konkureerivat toodet praegu turul pole, siis Evolve’i laatset käed-vabad tehnoloogiat osad firmad pakuvad (Allergani tütarfirma ZELTIQ ja BTL) aga need on ühemodaalsed võrreldes Evolve’i kolmega. Teisisõnu võimaldab InMode ühe seadmega tappa nii rasvarakke kui ka nahka samaaegselt pingutada. Potentsiaal on nendel olemas, aga kas ka turg seda nii näeb, näitavad järgevad paar aastat, mil kavatsetakse saada müügiluba paljudes riikides ja piirkondades, kus seda veel pole (Aasia, Ladina-Ameerika, Ida-Euroopa), töötada välja treeningprogrammid ja kasvatada arstide teadlikkust nendest toodetest.

Seda, et InMode’i tehnoloogia järele on nõudlust, näitavad firma majandustulemused. Kui 2018. aastal kasvas ettevõtte käive ligi kaks korda 100 miljoni dollarini, siis mullu suurenes müük 56% 156,4 miljoni dollarini, saavutades viimases neljandikus 63% kasvu. Ja kui harilikult on nõnda kiirekasvulised ettevõtted kahjumlikud, siis InMode teenis mullu 1,63 dollarit kasumit aktsia kohta.

Peamine tulu pärines eelmisel aastal platvormide müügist Ühendriikides (u 71%), rahvusvaheline müük moodustas ligi 19% ning ülejäänud oli taasesinev tulu. Kuigi 251 töötajaga InMode’i müügivõrgustik katab juba üle 50 riigi ja mitmel pool on olemas ka müügiluba, siis äri väljaspool USAd alles pannakse püsti. Samuti jätkatakse kasvu firma peamisel turul Ühendriikides tänu olemasolevatele platvormidele ning uutele toodetele, mida on lubatud igal aastal valmis arendada vähemalt kaks tükki.

Käesolevaks aastaks prognoosib ettevõte müügitulu jäämist vahemikku 190-198 miljonit dollarit (2019. baasil kasv 21-26%) ning aktsiakasumit 1,85-1,93 dollarit. 18. veebruari seisuga oli teatud määral prognoosidesse sisse arvestatud ka koroonaviiruse mõju, kuid seda hinnatakse minimaalseks, kuna Aasia piirkond moodustab veel väikese osa firma kogutulust. Löök võib tulla ka marginaalide tasandil, kuna osa komponentidest valmib Hiinas ja kui sealsetes tehastes seisab töö ka teises kvartalis, siis tuleb leida alternatiivid muudest allikatest, mis võivad olla kallimad. Ettevõte loodab aasta teises pooles siiski olukorra normaliseerumist.

InMode'i aktsia USAs Nasdaqi börsil

Allikas: Bloomberg

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse