Vahendame suve põnevat tulemuste hooaega III

Erko Rebane

27.07.2020 9:40

Shutterstock

Ettevõtete tulemuste hooaeg Ühendriikides kogub tuure ja kuigi läinud reedeks oli oma näitajad teatavaks teinud vaid neljandik S&P 500 firmadest, viitavad esimesed märgid siiani, et viirusest tingitud negatiivsed mõjud võisid osutuda kardetust pisut leebemaks ja allapoole ei pea ülejäänud kvartalite prognoose enam korrigeerima.

24. juuli seisuga oli jõudnud oma teise kvartali aruande esitada 26% S&P 500 firmadest, kellest 71% suutis ületada analüütikute müügitulu prognoosi. Seda on tavapärasest märksa rohkem  (viimase aasta keskmine näitaja oli 60%), mis võib olla tingitud raskesti prognoositvast keskkonnast. Samuti on positiivsete üllatuste ulatus suurem, kui keskmiselt on konsensuse nägemust ületatud 3% võrra võrreldes keskmiselt 0,7%-ga viimase aasta jooksul.

Sellele vaatamata on S&P 500 firmade teise kvartali hinnanguline müügitulu kujunemas mullusest 10,1% võrra madalamaks. Nagu allolevalt jooniselt võib näha, siis pole siiani avaldatud tulemused müügitulu oodatavat trajektoori kuigi palju muutnud: langus peaks kolmandas kvartalis aeglustuma -5% peale, neljandas kvartalis -2%-le ja põrkama tuleva aasta esimeses kvartalis 3,0%.

S&P500 ettevõtete müügitulu aastane muutus koos ootustega. Allikas: Factset

Aktsiakasumi tasandil on Factseti andmetel siiani S&P 500 firmadest analüütikute ootust ületanud 81% ning seda keskmiselt 11,4% võrra, mis on peajagu üle viimase aasta keskmistest (vastavalt 71% ja 3,7%). Kuigi palju selle baasil rõõmustada siiski ei saa, sest aastatagusega võrreldes on aktsiakasum kujunemas hinnanguliselt 42,4% võrra väiksemaks. Viimase nädala jooksul aitasid langust vähendada (nädal varem 44%) mitmed positiivsed üllatused tervishoiusektoris (HCA Healthcare, Thermo Fisher Scientific, Biogen, Danaher) ning suurema panuse andsid ka mõned tehnoloogiaettevõtted (Microsoft, Texas Instruments, Intel).

S&P 500 ettevõtete aktsiakasumi aastane muutus koos ootustega. Allikas: Factset

Käesoleval nädalal avaldab oma tulemused 192 S&P 500 firmat, teiste seas järgmised ettevõtted:

Allikas: Briefing.com

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse