Milliseid Balti ettevõtteid ohustab koroonaviirus enim? - Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Milliseid Balti ettevõtteid ohustab koroonaviirus enim?

Raido Tõnisson

8.09.2020 9:13

iStockphoto

Sügise saabumist ja septembri alguses võrreldes augustikuuga mõnevõrra kasvanud koroonajuhtumeid arvesse võttes on aeg teha ülevaade koroonaviiruse mõjust Balti börsiettevõtetele. Eelmisest ülevaatest on möödas juba üle kahe kuu ning võrreldes selle ajaga oleme tõstnud mitme kaubandusettevõtte, aga ka ühe kinnisvarafondi riskiskoori.

Meie analüütikud kasutasid riskitaseme skaalat 1,0 kuni 5,0, kus 1,0 tähistab koroonaviiruse madalaimat mõju ettevõtte tegevusele ja 5,0 suurimat mõju. Tasub arvestada, et riskitasemed on paika pandud 28. augusti seisuga, seega ei ole arvestatud sellest kuupäevast hilisemaid sündmusi majanduses ega ka ettevõtete avaldatud teateid.  Protsent üle/alla meie õiglase väärtuse vahemiku keskpunktist on arvutatud 7. septembri sulgemishindade põhjal.

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse