Börsihai 2020 on Romeo Rebel - Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Börsihai 2020 on Romeo Rebel

Raido Tõnisson

23.11.2020 10:04

LHV

Seekordne Börsihai oli eriline positiivse tootlusega lõpetanud osalejate arvu poolest võrreldes eelmiste aastatega. Mängu sisse mahtusid nii USA presidendivalimised, uudised koroonavaktsiini arengu kohta kui ka lootus stiimulpaketile, mis vedasid S&P 500 indeksit mängu jooksul 8,2% ülespoole. Mängu võitis 47,49% kogutootlusega ka koolinoorte arvestuses osalenud Romeo Rebel, kellel püsis tihedalt kannul teise koha saavutanud Joonas Hendrik Kokamägi. Kahe osaleja portfellide turuväärtuse vahe oli vaid 82,14 dollarit ehk 0,33 protsendipunkti.

Börsihai mängus osales rekordilised 6576 mängijat, mis on pea 2000 rohkem, kui eelmisel aastal. Neil tuli kolme nädala jooksul paigutada virtuaalseid dollareid Standard & Poors 500 indeksisse kuuluvatesse aktsiatesse, millele oli lisatud veel ka Tesla (TSLA), Alibaba Group’i (BABA), Snowflake’i (SNOW) ja Moderna (MRNA) aktsiad. Mängu alguses jaotati osalejatele 10 000 dollari suurune algkapital, ning iga börsipäeva hommikul lisandus sellele täiendavalt 1000 dollarit. Seega oli võistlejail vaja leida võimalus kokku 25 000 dollari investeerimiseks.

Kogu edetabel on leitav aadressil www.lhv.ee/et/hai/edetabel.

Mängu viimasel nädalal LB tulemustele ja kruiisiettevõtetele panustamine tõstis Romeo Rebeli tabeli esiotsa. Ehkki sama ettevõtte tulemustele panustas ka Joonas Hendrik Kokamägi, ei olnud tema 4,5 tuhande dollariline portfelli kasv viimase nädala jooksul piisav, et säilitada ligi 3 tuhande dollariline edu Romeo ees mängu eelviimase nädala lõpu seisuga. Romeo kasvatas oma portfelli viimase nädala jooksul 7,5 tuhande dollari võrra. Romeo Rebeli auhinnaks on 3000 eurot, kaks pääset Investor Toomase konverentsile, investeerimisteemaline raamat ja Äripäeva või Delovõje Vedomosti digilehe lugemisõigus terveks aastaks. Kuna Romeo Rebel oli esimene ka noorte arvestuses, läheb noorte auhind Mihkel Kalininile, kelle auhinnaks on 300 eurot, samuti investeerimisteemaline raamat ja Äripäeva või Delovõje Vedomosti digilehe lugemisõigus pooleks aastaks. Võitjad saavad auhinnaraha oma pangakontole.

Võistelda sai ka meeskondlikult

Mängu olid oodatud osalema koolid, firmad ja muud meeskonnad, et selgitada välja kollektiivi osavaim raha kasvataja. Seda võimalust kasutasid kõige rohkem "PK8" ja „Põhjala“, kellest mõlema meeskonnas võistles 19 portfelli. Eriti hea meel on, et mängus osalevate õppeasutuste nimekiri paisus kogu mängu vältel. Kokku osales mängus 55 õppeasutust koos 275 õpilasega. Suurimad olid kõik 20 osalejaga Tallinna 21. Kool, Saku Gümnaasium ja Tallinna Tehnikagümnaasium.

LHV korraldas aktsiamängu „Börsihai“ juba 19. aastat ning tänab kõiki tänavusi osalejaid!

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.
Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.
Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse