Mille üle imestab Eesti puhul rahvusvaheline majandusmeedia? - Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Mille üle imestab Eesti puhul rahvusvaheline majandusmeedia?

LHV

04.08.2022 09:08

Tänases saates tuleb juttu meie majandusanalüütiku Kristo sattumisest rahvusvahelise majandusmeedia huviorbiiti. Samuti lähme ajas tagasi ning vaatame, kas käesoleva aasta lennukas inflatsioon on ikka Eestis erakordne nähtus. Räägime ka viimase nädala olulisematest kvartalitulemustest ja arutame selle üle, miks miinus ja miinus kokku plussi annavad.

Kvartalitulemuste osas võtame fookusse eelkõige USA tehnoloogiahiiglased ning arutleme selle üle, kas Apple'i kasv on peatumas ja milline uus toode või teenus võiks juba niigi suurt ettevõtet edasi kasvatada. Muuhulgas vahetame mõtteid investorite sentimendi üle Amazoni näitel: miks aktsia hind tulemustejärgselt tõuseb kui investorite jaoks tähtsaim näitaja - kasum - jääb ootustele alla?

Räägime ka virtuaalreaalsust arendava Meta Platformsi ja striiminguteenuseid pakkuva Roku tulemustest, samuti teistest kahjumis kasvuettevõtetest. Milline saab olema Uberi, Airbnb, Pinteresti, Match Groupi ja teiste lähitulevik tormilises keskkonnas ning milliseid arenguid nende puhul jälgida, et selgitada välja potentsiaalsed võitjad?

Saate teises pooles saame teada, mida rääkis LHV majandusanalüütik Kristo Aab maailmatuntud meediaväljaannetele NY Timesile ja Washington Postile Eestis valitseva kiire inflatsiooni kohta.

Ühe huvitava teemapunktina tutvustame ka aktsiat, millega oli nädala ajaga võimalik teenida S&P 500 enam kui 80 aasta tootlus. Saate lõpetame diskussiooniga Bitcoini hinna üle nii lähiajal kui ka pikemas perspektiivis.

Stuudios on LHV vanemmaakler Nelli Janson, majandusanalüütik Kristo Aab ja aktsiaturgude analüütik Karl Tiit.

Finantsteenuseid pakub AS LHV Pank. Tutvu finantsteenuste tingimustega aadressil www.lhv.ee ja küsi nõu meie asjatundjalt. Podcastis esitatud seisukohad on informatiivsed ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. AS LHV Pank ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest. Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised. Võimalike kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta. Investeerimisotsuste tegemisel kasuta ametlikku informatsiooni väärtpaberi kohta, tutvudes iseseisvalt riskide ja tingimustega.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon