Investori baaskursus alustab taas - Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Investori baaskursus alustab taas

LHV

11.09.2023 08:25

iStockphoto

19. septembril saab avapaugu LHV Investeerimiskooli 23. hooaja sügisene tsükkel, mis selgi korral annab lisaks teadmistele ka midagi käega katsutavamat – iga "Alustava investori baaskursuse" läbinud ning eksami sooritanud osaleja saab vastava diplomi. Nii saab selle omandaja veenduda, et seminaridel välja käidud teadmised on ka kinnistunud. Teadmiste praktikas kasutamine jääb küll iga osaleja enda õlule.

Möödunud aasta sügishooajal esmakordselt korraldatud „Alustava investori baaskursus“ näitas osalejate suurt huvi. Üle 2500 registreerunust lõpetas kursuse edukalt 193 investeerimishuvilist, kes võivad end nüüd investeerimisel enesekindlamalt tunda.

Kõiki seminare kantakse üle LHV finantsportaali Facebooki lehel, andes võimaluse osaleda asukohast sõltumata ka kõige kaugematest Eestimaa nurkadest. Seminarid toimuvad 19.09 kuni 24.10 teisipäeviti kell 15.30.

Investori baaskursuse läbimiseks tuleb osaleda kuuel veebikoolitusel ja seejärel sooritada eksam. Kõik eksami sooritanud saavad teadmiste omandamist kinnitava diplomi. "Alustava investori baaskursuse" hulka kuuluvad järgmised seminarid:

19.09 Investeerimise ABC, Erko Rebane
26.09 Võlakirjainvesteering kui alternatiiv aktsiatele, Aleksandr Mahnov
03.10 Kuidas investeerida Balti turgudel?, Raido Tõnisson
10.10 Analüüsi alused – kuidas valida aktsiaid? Jani Mäenpää
17.10 Makromajanduslike näitajate tutvustus, Raido Tõnisson
24.10 Kuidas kaubelda USA aktsiatega?, Nelli Janson

Järgnevalt tutvustame lähemalt seminaride sisu

19.09 Investeerimise ABC

Seminarisarja sissejuhatav loeng. Otsime vastust küsimustele: Mis on investeerimine? Kuidas alustada investeerimist? Millesse investeerida? Läheneme investeerimisele ka praktilise poole pealt, vaatame erinevaid näiteid, anname viiteid infoallikatele ning jagame mõtteid kuidas iseseisvalt infot koguma hakata. Seminari raames vaatame üle, milliseid võimalusi pakub virtuaalportfell.

Seminari juhatab LHV Finantsportaali sisujuht Erko Rebane

26.09 Võlakirjainvesteering kui alternatiiv aktsiatele

Investeerimisest räägitakse sageli aktsiainvesteeringute valguses. Riskide hajutamise eesmärgil on võimalik investeerimisportfelli mitmekesistada ka muude instrumentidega, mille üheks võimaluseks on võlakirjad. Seminar annab ülevaate võlakirjast kui alternatiivsest investeerimisvõimalusest, selle eelistest ja puudustest. Toome välja põhiprintsiibid, millest lähtuvalt sobilikke võlakirju valida. Lisaks tutvustatakse peamisi globaalseid trende võlakirjaturgudel ning vaatame, kuidas on seni läinud kohaliku Balti turu võlakirjadel. Seminar on suunatud nii alustavale kui ka edasijõudnud investorile, kellel on huvi täiendavate investeerimisvõimaluste vastu.

Seminari viib läbi LHV maakler Aleksandr Mahnov

03.10 Kuidas investeerida Balti turgudel?

Balti väärtpaberiturg on sobilik koht nii algajale kui ka juba kogenenumale investorile. Seminaril võtame vaatluse alla Balti börsi eripärad, mille poolest see erineb välisturgudele investeerimisest ning tutvustame kasulikke allikaid, mis investeerimis- või kauplemisotsuste langetamisel abiks on. Seminari lõpus teeme lähemalt tutvust ka populaarsemate ettevõtetega Balti turul.

Seminari juhatab LHV analüütik Raido Tõnisson.

10.10 Analüüsi alused – kuidas valida aktsiaid?

Kuidas analüüsida ettevõtete finantsnäitajaid? Fundamentaalne analüüs keskendub ettevõtte majandusnäitajatele, konkurentsieelistele ning juhtkonna pädevuse hindamisele. Alustame algusest ning räägime lahti tähtsamad kasumiaruande, bilansi ja rahavoogude aruande osad. Vaatame finantstulemuste muutuste trende ning arvutame näitajaid ettevõtete näidete põhjal. Heidame pilgu ka lihtsamatele aktsiahinnast sõltuvatele suhtarvudele ja läbi nende ettevõtte väärtuse leidmisele. Seminar on mõeldud algajatele, kes alles alustavad fundamentaalse analüüsi tundma õppimisega.

Seminari viib läbi LHV investeeringute portfellihaldur Jani Mäenpää

17.10 Makromajanduslike näitajate tutvustus

Mis on SKP? Kuidas seda mõõdetakse? Mida näitab inflatsioon? Miks intresside tõstmine pidurdab hinnakasvu? Räägime nendest ja teistest peamistest makromajanduslikest indikaatoritest - kuidas neid koostatakse, mida nad näitavad ning ka sellest, mida nad ei näita. Kuna keskpangad on tõusnud finantsturgude tähelepanu keskpunkti, siis arutleme ka selle üle, kuidas rahapoliitilised otsused mõjutavad inflatsiooni ja millised on üldse keskpanga tööriistad oma eesmärkide saavutamiseks. Seminar on mõeldud kõigile alustajatele, kes püüavad makromajanduslike näitajate maailmas paremini orienteeruda või lihtsalt varem õpitud teadmisi värskendada.

Seminari viib läbi LHV analüütik Raido Tõnisson

24.10 Kuidas kaubelda USA aktsiatega?

USA väärtpaberiturg on maailma suurim ja aktiivseim. Võtame vaatluse alla USA väärtpaberituru eripärad: millal algab ja lõpeb regulaarne kauplemine, mis on eel- ja järelkauplemine, milliseid orderitüüpe kasutada. Vaatleme mille poolest erineb sealsel väärtpaberiturul tegutsemine koduturule investeerimisest. Kuidas toimub sealsel turul kauplemine ja millele peab tähelepanu pöörama. Loomulikult ei saa mööda vaadata investeerimisega kaasnevatest ohtudest ning toome välja USA aktsiaturu eripärad. Seminar on mõeldud eelkõige alustavale investorile, kellel on mõningad kogemused koduturule investeerimisest olemas.

Seminari viib läbi LHV investorkogukonnajuht Nelli Janson.

Seminaridel osalemine on kõigile tasuta!

Registreeri kursusele ->

Edukat investeerimist ja kohtumiseni veebiseminaridel!
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon