„Kui raske see ikka on?“ küsib autosõpradele tuttav inglise saatejuht ja kirjamees Jeremy Clarkson, kui ta seisab parasjagu mõne väljakutsega silmitsi.  Kiusatus on sama pärida ka investeerimise kohta.

Siim Näks Oct 16, 2019 8:20 AM

Kooliaasta esimese kuu jooksul tegid LHV kliendid enim tehinguid LHV märkimisõigustega ning Apple’i ja Olainfarmi aktsiatega. Edetabelisse sattus ka üks uus tulija.

Samal ajal kui kõigi pilgud on pööratud Ühendriikide ja Hiina suutlikkusele leida lahendus tariifisõjale, üritavad investorite tähelepanu haarata ka USA ettevõtted, kes annavad ülevaate lõppenud kvartali majandustulemustest ning värskendavad lähituleviku nägemust.

LHV Oct 14, 2019 9:47 AM

Seekordne Börsihai on alanud üsna põnevalt, liider on vahetunud pea iga päev. Kui nädala kahel esimesel päeval kauplesid aktsiad valdavalt punases, siis reedel toimunud USA ja Hiina kaubandusläbirääkimiste eel võttis turg suuna ülesse.  Nädala lõikes esikoha saavutanud ja sellega 1000 eurot võitnud Jaan Talts panustas õigesti Fastenal Company (FAST) tulemustele, ning kasvatas oma portfelli ühe tehinguga 16.05%. Ilma Fastenali tulemustele panustamist sel nädalal TOP 10-sse asja ei olnud.

Võiks arvata, et seriaali või filmi vaatamine on tegevus, mida võiks mõnusalt koduseinal suurelt ekraanilt ning süvenenult nautida, siis ühistranspordis või ootesaalides avanev vaatepilt ütleb midagi muud – järjest rohkem tarbitakse videosisu jooksu pealt. Võib-olla pole voogedastuses äripotentsiaal enam nii paeluv mitte teleriekraanil, kuhu lisaks Netflixile trügivad veel Apple, Disney, WarnerMedia ning paljud teised, vaid hoopis mobiilsetel seadmetel ja lühemas videoformaadis? Vähemalt nõnda arvab Quibi.

LHV Varahalduse ja Lumi Capitali ainulaadse kontseptsiooniga üürimajad oli Tallinna ettevõtluspäeva raames korraldatud konkursil üks kolmest nominendist „Arendusprojekt 2019“ kategoorias. Konkursi eesmärk on tunnustada kaasaegse linnaruumi ja atraktiivse elukeskkonna loomisse panustavaid ettevõtteid.

LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga soetasid Tallinnas TalTechi teaduslinnakus asuva Skype’i majana tuntud büroohoone. Büroo suurimaks üürnikuks on Microsofti Eesti arenduskeskus, mille tegevusfookuseks on pilvepõhise kommunikatsiooniplatvormi ning Microsofti teenuste arendamine.

LHV Oct 7, 2019 9:00 AM

USA börside avanemisega täna kell 16.30 alustavad enam kui 2800 börsihaid võistlust, et järgmise nelja nädalaga saavutada oma portfelli maksimaalne väärtus. Mäng toimub 7. oktoobrist kuni 1. novembrini 2019 ja võitjaks on mängija, kelle portfell on 1. novembri börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema väärtusega. Lisaks on sel aastal eraldi auhinnad nädala lõikes oma portfelli enim kasvatanud mängijale.

III kvartal möödus Kasvukonto investoritele pigem positiivsetes toonides. Fondivalikusse lisandus kaks uut investeerimisvõimalust ning 23 fondi 40-st näitasid positiivset tootlust. Järgnevalt vaatamegi peale, mis Kasvukontos III kvartalis toimus ning milliseid valikuid investorid tegid.

Kuna tänavu suve alguses valmistas Nike neljanda kvartali kasumiga pettumuse ning vahepeal on kaubanduspinged ning üleilmse majanduse jahtumine ärikeskkonnale suuremat varju hakanud heitma, peljati 24. septembril 2020. fiskaalaasta esimese kvartali aruandes järjekordset allajäämist konsensuse ootustele, ent tegelikult kujunes pilt hoopis vastupidiseks.

7. oktoobril algab aktsiamäng „Börsihai“. LHV vanemmaakler Nelli Janson arutab koos LHV noorte mõttepanga liikme ja investori Randy Padariga podcastis kuidas ja miks kauplemisvõistlusest osa võtta. Mis on seekord teistmoodi ja milliseid kavalusi konkurentide edestamiseks kasutada?

Investeerimist seostatakse harilikult säästude kasvatamisega. Füüsiline aktiivsus ning tervislik toitumine ei pruugi seetõttu esmapilgul üldse sellesse teemasse sobida, kuid on tegelikult üks tähtsamaid finantsotsuseid sinu elus. See on investeering, mis ei eelda suurt algkapitali ega ka põhjalikke teadmisi, kuid võib anda lõpuks hindamatuid tulemusi.

Siim Näks Sep 27, 2019 9:10 AM

Augusti keskel avaldasid USA investeerimisfirmad ja riskifondid aruanded tehingutest, mida tehti 2019. aasta II kvartalis. Vaatame üle, mida ostsid-müüsid Warren Buffett, Ray Dalio, Carl Ichan ja teised ning uurime, kas fondijuhtide otsustes leidub ka sarnasusi.

Poolteist aastat väldanud USA ja Hiina kaubandustariifide sõda ja lähenev Brexit on ettevõtete ning tarbijate kindlustunnet õõnestades jätnud oma jälje üleilmsele majanduskasvule, mida näeb ka S&P 500 firmade paigalseisvatest kasumitest. Sellest hoolimata leiab laiapõhjalise aktsiaindeksi rekordtaseme lähedalt, kuna iga väiksemgi lootustandvam kommentaar Valgest Majast on hoidnud üleval lootust näha varsti Donald Trumpi ning Xi Jinpingi allkirjadega kaubanduslepet ja üleilmse majanduse võimsat taastumist tuleval aastal.

LHV Groupi lisaaktsiate emissioon toimub märkimisõiguste kaudu. See tähendab, et igale õiguse omanikule garanteeritakse märgitud aktsiad, mille kohta on tal õigus olemas. Ülemärgitud osaga osaleb ta proportsionaalses jaotuses.

 

LHV Sep 23, 2019 9:13 AM

Oktoobris korraldab LHV taas Eesti populaarseima aktsiamängu – Börsihai. Iga-aastane mäng toimub harjumuspärases vormis ehk nelja nädala jooksul saavad osalejad virtuaalkontol aktsiatega kaubelda, eesmärgiga kasvatada enda portfelli väärtus teistest suuremaks.

Martin Uutman Sep 19, 2019 12:04 PM

LHV Groupi lisaaktsiate emissioon toimub märkimisõiguste kaudu. See tähendab, et igale õiguse omanikule garanteeritakse märgitud aktsiad, mille kohta on tal õigus olemas. Ülemärgitud osaga osaleb ta proportsionaalses jaotuses. Vaatame lähemalt, mis juhtub aktsiate jaotamise käigus.

Mikk Taras Sep 18, 2019 10:48 AM

Suve lõpus liigutas LHV Maailma Aktsiad Fondi positsioone peamiselt kaubandustüli USA ja Hiina vahel, mis küll otseselt mõjutab meie investeeringuid suhteliselt vähe. Kuu jooksul jätkasime fondi investeeringute suunamist üksikutesse väärtusaktsiatesse, mis meie hinnangul on makroriskide kartuses põhjendamatult odavaks müüdud.

Lisaks sellele, et alates 2. septembrist alanesid paljude Eestis tegutsevate pensionifondide valitsemistasud, leevenesid ka investeerimispiirangud, mis loovad eelduse saavutada tulevikus kõrgemat tootlust. Muudatustest annab täpsema ülevaate LHV Varahalduse juhatuse liige Joel Kukemelk.

Martin Uutman Sep 16, 2019 9:30 AM

LHV Groupi lisaaktsiate emissioonil saavad olemasolevad aktsionärid eesõiguse uute aktsiate märkimiseks - märkimisõiguse. Eesõiguse kasutamiseks õigustatud isikute ring määrati kindlaks 4. septembri 2019 Nasdaq CSD arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga.

Iga olemasoleva 12 aktsia kohta antakse aktsionärile üks märkimisõigus, millega saab märkida ühte uut aktsiat. Kuidas eesõigused täpsemalt jaotuvad, saab lugeda märkimisõiguste tutvustavast artiklist.