Viimase poole aastaga on konflikt meeleavaldajate ja riigi vahel lükanud Hongkongi majanduse kaosesse. Turistid hoiavad linnast eemale, poed ja restoranid panevad uksi kinni, koolid on suletud ja inimestel soovitatakse turvalisuse huvides pigem kodudes püsida.

Kuna finantsturgudel ja majanduses leidub tohutu arv erinevaid näitajaid, mille põhjal võiks ennustada aktsiaturgude suuremaid langusi ja needki ei pea alati paika, muudab see ajastamise ülessande sisuliselt võimatuks. Pikaajalised investorid teavad omast kogemusest seetõttu soovitada sellistest katsetest üldse loobuda. Kes aga siiski ihkaks orienteeruda ühe lihtsa indikaatori järgi, siis selleks võiks olla hinnatrende peegeldav MACD ehk Moving Average Convergence Divergence.

Announcement of the amended and restated final terms of tranche 1 of bonds under the base prospectus of programme of offering of bonds of AUGA group, AB and their admission to trading on AB Nasdaq Vilnius.

Siim Näks Dec 6, 2019 9:35 AM

Viimase kolme kuu jooksul tegid LHV kliendid Euroopa aktsiatest enim tehinguid Bayeri, BASF-i ja Daimleri aktsiatega. Kõik viis populaarseimat Euroopa aktsiat näitasid viimase kolme kuu jooksul kasvu – mõni rohkem, mõni vähem.

LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel ja vanemanalüütik Sander Danil räägivad sellest, mis on poolaastaga Balti börsidel juhtunud. Arutelu all on Coop Panga IPO tulemused ja tutvustatakse käimasolevaid väärtpaberipakkumisi. Börsifirmade tulemuste hooaja kokkuvõte: millised ettevõtted võiksid praegu investoreid enim huvitada?

 

Podcasti saab kuulata LHV Soundcloudi lehelt.

LHV jaepanganduse finantseerimisosakonna juhil Marko Kiisal on podcastis külas Eesti konjunktuuriinstituudi direktor majandusteadlane Marje Josing, et arutleda kinnisvaraturu pikaajaliste trendide üle. Kodu ostmine on paljude inimeste jaoks olulisemaid otsuseid elus ja seepärast on tähtis olla nõudlik, teadlik ja mõelda laiemalt ette. Pikaajaline vaade ja planeerimine peaksid olema tänasest olulisemad ka turuosalistele – arendajatele, planeerijatele ja omavalitsustele. Mida lisaks igapäevastele detailidele tähele panna?

Igal kevadel saavad New Yorgis kokku varahaldurid üle terve ilma, et kõnelda oma põnevamatest investeerimisideedest ning kogutud annetuste ja piletimüügi tuluga toetada läbi Ira Sohni sihtasutuse vähi- ning teiste haiguste ravi laste seas (Ira Sohn oli andekas Wall Streeti pankur, kes kaotas 1995. aastal kõigest 29aastasena elu vähile). 16. oktoobril toimus selle sõsarüritus San Franciscos, kus investeerimissoovitusi jagasid mitmed riskifondide juhid.

NOT FOR DISTRIBUTION OR RELEASE, DIRECTLY OR INDIRECTLY, IN WHOLE OR IN PART IN OR INTO THE UNITED STATES, CANADA, AUSTRALIA OR JAPAN OR ANY OTHER JURISDICTION IN WHICH THE DISTRIBUTION OR RELEASE WOULD BE UNLAWFUL. OTHER RESTRICTIONS ARE APPLICABLE. PLEASE SEE THE IMPORTANT NOTICE AT THE END OF THE STOCK EXCHANGE RELEASE.

Praeguses aktsiaturgude tõusutsüklis on käärid USA ja muu maailma börsiindeksite vahel läinud erakordselt suureks. USA aktsiaturg on viimase kümnendiga teinud rekordpika tõusu, kerkides kriisi põhjast üle 350%. Samal ajal on kõik ülejäänud börsiindeksid kokku põrganud 114%. Nõnda rabavat erinevust USA ja muu maailma börsiindeksites pole varasematel kümnenditel varem olnud.

Möödunud nädalaga pandi punkt LHV poolt kaetavate Tallinna börsiettevõtete kolmanda kvartali tulemuste hooajale. Artiklis vaatame kuidas möödus ettevõtetel kolmas kvartal ja millised hinnasihid on seadnud neile LHV analüütikud.

NOT FOR DISTRIBUTION OR RELEASE, DIRECTLY OR INDIRECTLY, IN WHOLE OR IN PART IN OR INTO THE UNITED STATES, CANADA, AUSTRALIA OR JAPAN OR ANY OTHER JURISDICTION IN WHICH THE DISTRIBUTION OR RELEASE WOULD BE UNLAWFUL. OTHER RESTRICTIONS ARE APPLICABLE. PLEASE SEE THE IMPORTANT NOTICE AT THE END OF THE STOCK EXCHANGE RELEASE.

Prospectus/Announcement of Prospectus


On 25 November 2019 the Bank of Lithuania approved the base prospectus for the programme (the “Programme”) of the offering of bonds (the “Bonds”) of Auga group, AB (the “Company”) in the amount of up to EUR 60,000,000 and admission thereof to trading on the Baltic Bond List of Nasdaq Vilnius AB (hereinafter, the “Prospectus”, please see the attached documents) and passported thereof to the Estonian Financial Supervision Authority.

LHV majandusanalüütik Kristo Aab räägib majanduse tervisest Eestis ja mujal. Õhus on märke majanduskasvu aeglustumisest: kellel läheb paremini, kellel halvemini ning mida selle teadmisega teha? Kuidas paistavad majandusanalüütikule Eestis hetkel kuumad majanduspoliitilised küsimused: maksudebatt ja pensionireform? Mis mõjutab Saksamaa, Suurbritannia või USA majandust? Kuula vastuseid podcastist. Usutles LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.

Kui aktsiaturg on saavutanud oma ajaloo kõrgeima taseme, võib sellega assotsieeruda arvamus, et nüüd tuleks pillid kotti panna ning jääda langust ootama. Seik, et S&P 500 indeks on pärast 2008. aasta krahhi suutnud üle 230 korral uue rekordtaseme vormistada, tõestab vastupidist.

LHV Nov 15, 2019 11:06 AM

Coop Pank suundub börsile ning aktsiaid saab märkida juba 18.-29. novembril. LHV maaklertegevuse juhil Sander Pikkelil on podcastis külas Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink, kes annab vastuseid investoreid huvitavatele küsimustele. Mis ettevõte on Coop Pank? Millised on tulevikuplaanid, kui kiiresti soovitakse kasvada ja mida investoreile lubatakse? Kuula podcastist.

LHV Varahalduse juhatuse esimees Vahur Vallistu ja kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim puudutavad videoülevaates valitsuse plaanitava pensionireformi mõju, räägitakse LHV pensionifondide viimastest investeeringutest ning tuletatakse meelde, miks on kolmas sammas üks maksuefektiivsemaid viise ise täiendavalt pensioniks koguda.

LHV Varahaldus on otsustanud lõpetada LHV Pensionifond Eesti tegevuse senisel kujul, ühendades selle LHV Pensionifondiga L. Otsuse põhjuseks on II pensionisamba vabatahtlikuks muutmise prognoosimatud tagajärjed kohalikule investeerimisturule ja fondide mahtudele.

Siim Näks Nov 11, 2019 8:20 AM

Viimase kolme kuu jooksul tegid LHV kliendid Skandinaavia aktsiatest enim tehinguid kolme Põhjamaade suurpanga aktsiatega – Swedbank, Nordea ja Danske. Lisaks pankadele oli edetabelis ka mitmesuguseid teisi ettevõtteid.

LHV Nov 8, 2019 11:46 AM

Oktoober kujunes Maailma Aktsiad Fondi investeeringutele positiivseks kuuks, mille taga olid mitmete ettevõtete oodatust paremad kvartalitulemused. Suurema panuse tõusu andsid Soome ja Rootsi aktsiad, kuhu fond on sellel aastal enim investeerinud. Külgsuunas liikusid Balti aktsiad ja suuremat kasumivõttu nägime kaitsetööstuse Thales aktsiates.

LHV Nov 7, 2019 9:49 AM

LHV podcasti külaliseks on meediaettevõtja, investor ja ajakirjanik Hans H. Luik. Eesti vaba ajakirjandus tähistas hiljuti konverentsiga 30. sünnipäeva ja sel puhul tuleb juttu tänasest meediaärist, ajakirjanduse juhtimisest ja Eesti ühiskonnast laiemalt. Kuidas läheb Ekspress Grupi äridel? Miks on vajalik anonüümne kommentaarium? Miks on meedia hajusus halb? Kuidas suuri ühiskondlikke probleeme paremini lahendada? Küsimusi esitab LHV ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.

Ühendriikides hakkavad ettevõtted kolmanda kvartali tulemuste avaldamisega otsi kokku tõmbama ning näib, et kasumi langusest ei ole siiski pääsu.