Kirke Ruuven Jun 14, 2019 10:00 AM

Kiiret kasvu nautinud Slacki sõnumirakenduse looja Slack Technologies on võtnud suuna börsile, kuid tavapärase IPO asemel teeb ettevõte seda otsenoteeringuga. Firma IPO toimub kõigi eelduste kohaselt 20. juunil.

LHV Jun 12, 2019 10:24 AM

LHV vanemanalüütik Sander Danil ja maaklertegevuse juht Sander Pikkel vaatavad tagasi 2019. aasta esimesele poolele Balti börsidel. Kõne all on viimased rahakaasamised, Läti ravimifirmadega seonduv, uus kord dividendide maksustamisel ja börsiettevõtete 2019. aasta I kvartali tulemused. Käime üle ka LHV-ga seonduvad viimased investeerimisuudised.

 

Podcasti saab kuulata LHV Soundcloudi lehelt.

Siim Näks Jun 11, 2019 7:30 AM

Mais tegid LHV kliendid enim tehinguid ka varasemalt populaarsete Tesla, Apple ja Nvidia aktsiatega. Tabelisse sattus ka üks uustulija Qualcomm, kes sai tähelepanu peamiselt negatiivsete uudiste tõttu.

Maailma finantsturgudel tuleb teateid ülevõtmis- ja ühinemiskavatsustest praktiliselt igapäevaselt, kuid mitte kõikide puhul ei jõuta võidukalt finišisse. Värskeim näide pärineb eelmisest nädalast, mil Fiat Chrysler otsustas jalutada minema Raunault’le tehtud ühinemisettepanekust, kuna viimase suuraktsionär, Prantsusmaa valitsus, polnud valmis oma nõusolekut andma.

Nüüd saab iga nutitelefoni omanik laadida oma seadmesse Eesti ainsa pensioniäpi nimega Minu Pension ja tutvuda parima ülevaatega enda kogutud varadest ja tuleviku pensioni summadest. Minu Pensioni kasutajad saavad suve jooksul osaleda nelja iPhone XR väljaloosimises.

Maarja Pärs Jun 6, 2019 9:06 AM

Investeerimise kontekstis räägitakse peamiselt aktsiainvesteeringutest. Tegelikkuses on võimalike instrumentide valik väga lai. Üheks instrumendiks, millega oma investeeringuid hajutada, on võlakiri.

 

Mis see võlakiri on? Tegemist on pangalaenule sarnase võlainstrumendiga, mille puhul ettevõte ei küsi pangast laenu, vaid müüb oma usalduskrediiti investoritele. Seega saavad investorid ostes ettevõtte või riigivõlakirju kindlaks määratud tootlust (kupongimäär) välja laenatud summa eest (nimiväärtus), millel eksisteerib kindel tähtaeg (lunastustähtaeg).

Ajal, mil aktsiaturud üle maailma tänavu esimese nelja kuu jooksul eelmise aasta detsembripaanikast jõudsalt taastusid, jätkasid võlakirjaturud aga hoiatavate signaalide saatmist, viidates nüüd juba saabuvale majandussurutisele.

Uber ja Lyft jätsid IPOdega investoritele üsna mõru maitse suhu, ent tegelikult on pilt siiani olnud turul hoopis midagi muud, kui esmaemisiooni tegevatel ettevõtetel on vähegi põnev ning perspektiivikas lugu pakkuda. Üheks selliks on ShockWave Medical.

Kristo Aab May 27, 2019 12:54 PM

Eesti ehitusmahu vähenemine esimeses kvartalis ei olnud üllatav. Väljastatud ehituslubade arv kahanes kogu möödunud aasta jooksul ning see oli heaks indikaatoriks eesootava kohta. Samas oleks ka ilma teisi näitajaid arvestamata olnud liigoptimistlik oodata, et suudaksime järjepidevalt aastas veerandi võrra ehitusmahtu suurendada nagu juhtus viimasel kahel aastal. Selliselt kahekordistuks ehitusmaht riigis iga kolme aasta järel ning see on sisuliselt mõeldamatu.

Kirke Ruuven May 27, 2019 10:08 AM

Mõte minna kauplusesse, võtta sealt võileib ja kõndida sellega koheselt poest ka välja, kõlab tänapäeva hõivatud kontoriinimesele ülimalt hästi. Tegelikult on nimetatud võimalus juba olemas: seda pakuvad kassavabad kauplused. Kuna nutikaid poode arendavad lisaks Amazonile ka paljud teised ettevõtted, on tõenäoline, et kassavabad kauplused koguvad populaarsust ja on varsti igal pool.

Siim Näks May 24, 2019 9:00 AM

LHV on valmis saanud uue investeerimisteemalise veebilehega „Investeerimise ABC“. See on suunatud kõikidele investeerimis- ja kauplemishuvilistele, olenemata nende varasemast kogemusest. Lehe peamine eesmärk on vastata levinumatele küsimustele seoses raha paigutamisega ning aidata (tulevastel) investoritel valida neile sobivad investeerimisteenused ja -tooted.

Käesolevaga teatab Aktsiaselts LHV Varahaldus (registrikoodiga 10572453), euro- ja pensionifondide valitseja, aktsiakapitali vähendamisest. Ainuaktsionär tegi aktsiakapitali vähendamise otsuse 17.05.2019. Aktsiakapitali vähendatakse 1 500 000 euro võrra. Aktsiakapitali suurus enne vähendamist on 3 000 000 eurot ning pärast vähendamist 1 500 000 eurot.

Aktsiaselts LHV Varahaldus teatab, et Finantsinspektsiooni juhatuse 29. aprilli 2019. a otsustega nr 4.1-1/37, 4.1-1/35, 4.1-1/34, 4.1-1/33, 4.1-1/36 ja  4.1-1/32, kooskõlastati vastavalt LHV Pensionifondi XS, LHV Pensionifondi S, LHV Pensionifondi M, LHV Pensionifondi L, LHV Pensionifondi XL ja LHV Pensionifondi Eesti tingimuste muudatused.

Raskesti teenitud raha meelitab seda kiiresti ka kulutama, sest miks lükata õnne ja mugavust homsesse, kui on võimalik nautida elu juba täna. Kui aga tuleviku-sina saaks ajas tagasi rännata ja sulle midagi öelda, kohustaks ta sind esimese asjana iga kuu osa palgast säästma. Nii saad soovitud elustiili jätkata ka siis, kui ühel päeval sul praegust sissetulekut enam ei ole.

Erinevate uurimuste põhjal on järeldatud, et aktsiate hinnaliikumised ei moodusta ideaalset normaaljaotust (vaadeldavad väärtused jagunevad kellukese kujuliselt ning sümmeetriliselt keskväärtuse suhtes), vaid on pikaajaliselt kaldu positiivsele poolele ning lisaks kipuvad jaotuse sabad olema paksemad, mis muudab selle baasil hindade analüüsimise ja prognoosimise keerulisemaks.

EfTEN-i kinnisvarafond Fund III pakub Eesti investoritele kuni 1 000 000 uut aktsiat. Avalikku pakkumist ja EfTENi käekäiku on stuudios tutvustamas juhatuse liige Viljar Arakas. Podcastist kuuleb, kes on investeerima oodatud, mida kujutab endast Real Estate Fund III ning kuidas seda juhitakse. Kas eestlaste kinnisvarausk on põhjendatud ja kuidas selles vallas läheb?

Kaupade väljavedu kasvas Eestis esimeses kvartalis 8%, kuid kasv oli peaaegu poole aeglasem kui möödunud aasta lõpus. Väljavedu suurenes kõikide suuremate kaubarühmade lõikes, lõviosa kasvust tuli traditsiooniliselt puidu-, elektroonika- ja masinatööstusest. Arvestamata sesoonset kõikumist ja volatiilsust, mida tekitab mineraalsete kütuste väljavedu, on Eesti kaubaeksport 2016. aasta algusest kasvanud üsna stabiilselt 5-6% aastavõrdluses.

LHV May 13, 2019 10:47 AM

LHV Maailma Aktsiad Fondi investeeringute jaoks on 2019. aasta pakkunud siiani väga head tootlust. Turge on toetanud mitu tegurid, millest ilmselt kõige olulisem on olnud suunamuutus USA rahapoliitikas, kus Föderaalreserv on lõpetanud intressimäärade tõstmise. USA kõrval on ka teised keskpangad kinnitanud, et hoiavad intressimäärad madalal, kuna majanduskasv on jahtumas, mitte hoogustumas. Tavaliselt on intressimäärade tõusutsükli lõpp pigem koht, kus tasub olla investeeringute valikul konservatiivsem. Oleme majanduses jõudnud hilisesse kasvufaasi, kus üldine tõusulaine, mis tõstis kõiki paate, on pigem raugemas. Sestap proovime fondis aktsiate valikul vältida ülerahvastatud kohti ja keskenduda pigem mõistlikult hinnastatud võimalustele.


Ülevaate fondi käekäigust annab fondijuht Mikk Taras.

LHV Pärsia Lahe Fondi jaoks on aasta alanud hoogsa tõusuga, kuna Lähis-Ida regioonis on aktsiate ostuhuvi toetanud nii naftahinna +35%line ralli aasta algusest kui ka Saudi Araabia järk järguline lisamine MSCI ja FTSE arenevate turgude indeksitesse, mis toovad regiooni miljardeid dollareid indekseid järgivate välisinvestorite raha. MSCI otsus jõustub kahes etapis, neist esimene juba 28. mail.

LHV makroanalüütik Kristo Aab räägib Eesti majanduse olukorrast ja tuleviku väljavaadetest. Hetkel on majanduse seis hea, kuid on ka pidurdavaid tegureid. Kindlustunne on löögi all? Miks on oluline, et ettevõtted tegeleksid digitaliseerimise ja teaduse-arenduse investeeringutega? Mis on lähiaja prognoos, kuidas läheb erinevatel ettevõtlussektoritel ja millised on valitsuse ees olevad suured majandusküsimused, kuula podcastist. Usutles LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.