Main News - News - LHV financial portal

LHV financial portal

News Main News

Raido Tõnisson Yesterday 8:46 AM

Kartus millestki ilma jääda on inimeste psühholoogias loomulik mõtteviis. Olgu see siis pidev Facebooki jälgimine, kartuses, et story’d kaovad ära või veebipoest mingi eseme ostmine, nähes, et ainult üks toode on veel järel. Kui igapäevaelus võib see vaid veidi segada keskendumist tähtsamatele asjadele, on kartus ja ahnus emotsioonid, mis võivad investori portfellis olla hävitava mõjuga.

LHV pensionifondid omandavad Harjumaal Rae vallas Jüri alevikus paiknevad kolm stockoffice’i tüüpi ärihoonet, mille suurim üürnik on Tankeri õlletehas. Müügileping allkirjastati eelmisel nädalal ja viiakse lõpuni Konkurentsiametilt koondumise loa saamisel.

Raido Tõnisson Nov 23, 2020 10:04 AM

Seekordne Börsihai oli eriline positiivse tootlusega lõpetanud osalejate arvu poolest võrreldes eelmiste aastatega. Mängu sisse mahtusid nii USA presidendivalimised, uudised koroonavaktsiini arengu kohta kui ka lootus stiimulpaketile, mis vedasid S&P 500 indeksit mängu jooksul 8,2% ülespoole. Mängu võitis 47,49% kogutootlusega ka koolinoorte arvestuses osalenud Romeo Rebel, kellel püsis tihedalt kannul teise koha saavutanud Joonas Hendrik Kokamägi. Kahe osaleja portfellide turuväärtuse vahe oli vaid 82,14 dollarit ehk 0,33 protsendipunkti.

Raido Tõnisson Nov 19, 2020 2:24 PM

Aktsiaturgude kallinemine võrreldes valitseva ebakindlusega majanduses ei heidutanud viimases kvartalis ka Bridgewater, Icahn Enterprises ja Third Point fondide juhte ­­­– lisaks mitmetele uutele ettevõtetele, kuhu investeerida, leiti ka sobivaid ostukohti olemasolevate positsioonide täiendamiseks. Ilmnes ka üks tugev ühine joon Loebi ja Tepperi tehingutes, kes mõlemad nägid potentsiaali ettevõttes PG&E.

LHV pensionifondid investeerivad taastuvenergia ettevõtte Sunly Land võlakirjadesse kokku kuni 14 miljonit eurot. Ettevõte plaanib investeeringu abil kasvatada oma taastuvenergia portfelli, laiendades äritegevust Poolas.

Raido Tõnisson Nov 17, 2020 3:30 PM

Esmaspäeval avaldasid USA investeerimisfirmad ja riskifondid aruanded tehingutest, mida tehti 2020. aasta III kvartalis. Kuigi viimasel kolmel kuul valitses aktsiaturgudel peamiselt optimism ja indeksid tõusid, leidsid lisaks müügitehingutele Appaloosa juht David Tepper ja ilmselt kõigile tuttav Berkshire Hathaway juht Warren Buffett ka mitmeid ostukohti.

Kui mitte kuigi palju aega tagasi võis osade televiisorite rakendustes ja pultidel näha vaid Netflixi teenuse kasutamiseks loodud otseteed, siis viimastel aastatel on see valik hakanud kasvama. Lisaks Amazonile, Apple’ile, Disneyle, HBO-le ja paljudele teistele väiksematele tegijatele üritab video voogedastuse turul oma kohta leida ka Rootsi päritolu Nordic Entertainment Group (NENT), kes alustab Põhjamaade draamade ja rahvusvaheliste spordiülekannetega maailma vallutamist tuleva aasta esimeses kvartalis kõigepealt Baltikumi sihikule võttes.

Tänavu märtsis loodud LHV Pensionifondis Roheline on investorite arv näidanud kiiret kasvu: kui septembris liitus 311 inimest ja ületati 1000 koguja piir, siis oktoobris kasvas aktiivsete investorite arv 713 võrra ning 12. novembriks oli rohefondis pensionikogujate arv jõudnud juba 2213ni. Selle üle on meil väga hea meel – mida rohkem on pensionit roheliselt koguvaid inimesi, seda tugevamad me roheliste investeeringute tegemisel oleme.

Raido Tõnisson Nov 16, 2020 10:12 AM

Börsihai teine nädal möödus vastupidiselt esimesele. Uudis koroonavaktsiini kohta pööras kevadises kriisis pihta saanud sektorid tõusule ning langejad olid hoopis suured tehnoloogiaettevõtted ja tarbekaupade tootjad. Hoolimata koroonajuhtumite arvu tõusust lõpetas nädala S&P 500 indeks 2,2% kõrgemal. 6462-st mängijast 1850 suutis nädala jooksul oma portfelli kasvatada.

Raido Tõnisson Nov 13, 2020 9:33 AM

20. oktoobril jõustunud ning 2021. aastal kehtima hakkava pensionireformi raames avaneb inimestele mitu uut võimalust, mida teha oma II sambasse kogunenud rahaga, sealhulgas selle tarbimisse võtmine. Ehkki mitmed küsitlused on näidanud, et lahkujate arv tõotab üsna väike tulla, tasub neil siiski oma otsusega mitte kiirustada ja hoolikalt kaaluda, kas see on ikka ainuõige variant.

Võiks arvata, et varugeneraatorite tootjal Generacil, kes on selles vallas tegutsenud juba alates 1959. aastast ning saavutanud tugeva brändituntuse, on hoogsamad kasvuaastad selja taga, kuid tegelikult alles kombatakse potentsiaali ning tänu laienemisele energiasalvestite turule ja tarkvaraplatvormi omandamisele on tulevik põnevam kui kunagi varem.

Ettevõtete tulemuste hooaeg on finišisirgel, kui 6. novembri seisuga oli oma äsja lõppenud kvartali majandustulemused avaldanud 89% S&P 500 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest ja sestap saab järgnevat statistikat lugeda  juba lõplike näitajate lähedaseks.

Raido Tõnisson Nov 9, 2020 10:54 AM

Börsihai esimesel nädalal valitsenud taganttuul USA börsidel tähendas, et kaks kolmandikku portfellidest lõpetasid nädala plussis. S&P 500 indeks tõusis nädalaga 6,4%. Kuigi nädala lõpuks ei olnud veel USA uut presidenti ametlikult välja kuulutatud, siis Joe Bideni edu paistis börsidele meeldivat. Sarnaselt eelmisele aastale paiskas kaardid segi uudis, et Biogeni (BIIB) Alzheimeri ravim on USA Tervishoiuameti ekspertide paneeli poolt hindamisel. Aktsia üle 40%-ne tõus paisutas seda omavaid portfelle tuhandete dollarite võrra.

Värskelt rakendunud pensionireformiga seoses on paljude inimeste jaoks kerkinud küsimus, mida teha edasi. Üks vähe tähelepanu saanud võimalus on avada pensioni investeerimiskonto, mille abil saab kogujast oma isikliku pensionifondi valitseja.

Raido Tõnisson Nov 6, 2020 11:18 AM

Viimasel kuul, kui mitmed ettevõtted avalikustasid oma kolmanda kvartali tulemusi, tegid LHV kliendid enim tehinguid äsja börsile tulnud Ignitis grupe’i aktsiaga, millele järgnesid juba alati populaarsed Apple’i ja Tesla väärtpaberid.

Raido Tõnisson Nov 5, 2020 9:20 AM

Ignitise börsile tulemisest möödub sel nädalal juba kuu aega, mille jooksul on ettevõtte aktsia üsna populaarseks osutunud. Nasdaq Balticu andmetel on Ignitis iga päev olnud suurima tehingute käibega Balti ettevõtete seas, ehkki aktsia hind on odavnenud selle ajaga ligi 10%. Aktsia hinna vabalangus on kindlasti huvi tekitanud paljudes uutes investorites, kellele IPO ajal tundus märkimishind liiga kõrge, kuid me keegi ei tea, milliseks kujuneb aktsia hinna põhi. Seda arvestades heidame pilgu mujale maailma ja võrdleme Ignitist teiste sama sektori ettevõtetega.

Raido Tõnisson Nov 4, 2020 8:41 AM

Kuigi enamik meist sellele ei mõtle, on säästmine turvatunde ja heaolu loomiseks üks olulisemaid tegevusi, millega saad kohe täna alustada. Turvatunne omakorda loob aluse meeldivaks ja muretumaks igapäevaeluks.

Jooksval aastal on mitmel pool maailmas võetud kliimasoojenemise tõkestamine agressiivsema eesmärgina ette, jätkates hoogsamalt elektrienergia tootmises taastuvenergiaallikate osakaalu suurendamist ja energiatõhususe parandamist erinevates valdkondades. Kuna transport moodustab umbes 30% kasvuhoonegaaside emissioonist, ei saa süsinikuneutraalse majanduse suunas liikumisel  transpordivahendite elektrifitseerimisest  üle ega ümber.

Kolmanda kvartali tulemuste hooaega hakkab Ühendriikides vaikselt jõudma lõpusirgele. Ettevõtted on suutnud positiivselt üllatada läbi kõigi nädalate, tänu millele on kasumilangus kujunenud kardetust umbes poole väiksemaks.

LHV Nov 2, 2020 9:13 AM

Ongi taas käes see päev, kui kell 16:30 koos USA börside avanemisega alustavad börsihaid mõõduvõttu, et järgneva kolme nädalaga saavutada oma portfelli maksimaalne väärtus.

Mäng toimub 2. novembrist kuni 20. novembrini 2020 ja võitjaks on mängija, kelle portfell on 20. novembri börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema väärtusega. Lisaks peaauhinnale on ka sel aastal eraldi auhinnad nädala lõikes oma portfelli enim kasvatanud mängijale.