Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal
Jani Mäenpää Eile 13:18

Selles artiklis vaatame lähemalt, mida tähendab jätkusuutlikkus pakendimaterjalide kontekstis ja millised üldse võiksid olla jätkusuutlikud pakendimaterjalid.

Eesti majandus kahanes kolmandas kvartalis aastavõrdluses 1,9%. Langus oli Euroopas väiksemate hulgas ja jäi naaberriikidega võrreldes enam-vähem samasse suurusjärku. Esimese üheksa kuu jooksul on majanduslangus olnud kokku veidi üle 3%.

Tiit Efert 30.11.2020 08:54

Sunly on taastuvenergiale ning cleantech innovatsioonile fokusseeritud ettevõte, mis tegutseb Baltikumis ja selle lähipiirkonnas. Ambitsioonika Sunly võlakirjad soetati LHV Pensionifondide Roheline, XL, L ja M portfellidesse.

IMEPILT AS (registrikood 12417774, aadress Põhja-Tallinna linnaosa, Kopli tn 25a, Harju Maakond, Eesti; IMEPILT) teatab käesolevaga oma aktsiate esmasest avalikust pakkumisest (Pakkumine). Pakkumise Dokument on kättesaadav siin.

Statistikaameti andmetel kasvas keskmine palk kolmandas kvartalis 3,2%. Arvestades käesolevat keerulist aastat, on see igati positiivne tulemus ning näitab, et Eesti ettevõtjad on pandeemia tingimustes suhteliselt hästi hakkama saanud.

„Börsihai“ aktsiamäng on selleks korraks jälle läbi saanud ning võitjad selgunud. „Börsihai 2020“ tiitli teenis Romeo Rebel, kes vaatamata oma noorele eale tuli, nägi ja võitis. Kuna erakordne aeg paneb meid enda järgi kohanema, jagas Romeo oma mängumuljeid ja võiduemotsioone meiega kirja teel. Jagame võitja muljeid ka teiega - järgneb intervjuu „Börsihai 2020“ võitja Romeo Rebeliga.

Koos koroonaviiruse levikuga on alates märtsikuust esile tõusnud mitmete kodus vaba aja veetmist ja töötamist soodustavate ettevõtete aktsiad, mis varem olid paljudele tundmatud. Mõned on küll häid tulemusi juba aastaid näidanud, kuid nende puhul on liikumispiirangud ja kodus olemine klientide arvu suurenemisele vaid kasuks tulnud. Viimasel kuul välja tulnud positiivsete vaktsiiniuudiste valguses on investorid aga stay at home aktsiaid müüma asunud, kuna usutakse, et videovahendusel peetavad koosolekud, kaugtöö ning kodune meelelahutus on vaid ajutine trend.

Käesolevaga teatab Aktsiaselts LHV Varahaldus vastavalt IFS § 40 lõikes 4 toodule LHV Pensionifondi XL, LHV Pensionifondi L, LHV Pensionifondi M, LHV Pensionifondi S ja LHV Pensionifondi XS tingimuste, prospekti ja põhiteabe dokumentide muutmisest.Tingimustes muudeti üksnes sätteid, mis tulenevad kogumispensionide seaduses tehtud ja 6.11.2020 jõustunud muudatustest. Prospektis on lisaks eelnevale ajakohastatud andmeid, mis ei mõjuta osakuomanike õiguseid ja kohustusi.

Üsna oodatult on sügis toonud Euroopas ja Ühendriikides kaasa koroonaviirusesse nakatunute arvu kasvu ning valitsused on sellele reageerinud osaliste piirangutega, mis tõenäoliselt jätavad jälje neljanda ja potentsiaalselt ka esimese kvartali majanduskasvule. Erinevalt kevadest ei ole see pannud investoreid aktsiaturul enam kuigivõrd muretsema, sest toonane kogemus näitas, et taastumine on viiruse taandudes kiire ning nüüd, kui mitmed vaktsiinitootjad on valmis juba doose välja saatma,  nähakse 2021. aastal majanduse üsna jõulist elavnemist.

Raido Tõnisson 24.11.2020 08:46

Kartus millestki ilma jääda on inimeste psühholoogias loomulik mõtteviis. Olgu see siis pidev Facebooki jälgimine, kartuses, et story’d kaovad ära või veebipoest mingi eseme ostmine, nähes, et ainult üks toode on veel järel. Kui igapäevaelus võib see vaid veidi segada keskendumist tähtsamatele asjadele, on kartus ja ahnus emotsioonid, mis võivad investori portfellis olla hävitava mõjuga.

LHV pensionifondid omandavad Harjumaal Rae vallas Jüri alevikus paiknevad kolm stockoffice’i tüüpi ärihoonet, mille suurim üürnik on Tankeri õlletehas. Müügileping allkirjastati eelmisel nädalal ja viiakse lõpuni Konkurentsiametilt koondumise loa saamisel.

Raido Tõnisson 23.11.2020 10:04

Seekordne Börsihai oli eriline positiivse tootlusega lõpetanud osalejate arvu poolest võrreldes eelmiste aastatega. Mängu sisse mahtusid nii USA presidendivalimised, uudised koroonavaktsiini arengu kohta kui ka lootus stiimulpaketile, mis vedasid S&P 500 indeksit mängu jooksul 8,2% ülespoole. Mängu võitis 47,49% kogutootlusega ka koolinoorte arvestuses osalenud Romeo Rebel, kellel püsis tihedalt kannul teise koha saavutanud Joonas Hendrik Kokamägi. Kahe osaleja portfellide turuväärtuse vahe oli vaid 82,14 dollarit ehk 0,33 protsendipunkti.

Raido Tõnisson 19.11.2020 14:24

Aktsiaturgude kallinemine võrreldes valitseva ebakindlusega majanduses ei heidutanud viimases kvartalis ka Bridgewater, Icahn Enterprises ja Third Point fondide juhte ­­­– lisaks mitmetele uutele ettevõtetele, kuhu investeerida, leiti ka sobivaid ostukohti olemasolevate positsioonide täiendamiseks. Ilmnes ka üks tugev ühine joon Loebi ja Tepperi tehingutes, kes mõlemad nägid potentsiaali ettevõttes PG&E.

LHV pensionifondid investeerivad taastuvenergia ettevõtte Sunly Land võlakirjadesse kokku kuni 14 miljonit eurot. Ettevõte plaanib investeeringu abil kasvatada oma taastuvenergia portfelli, laiendades äritegevust Poolas.

Raido Tõnisson 17.11.2020 15:30

Esmaspäeval avaldasid USA investeerimisfirmad ja riskifondid aruanded tehingutest, mida tehti 2020. aasta III kvartalis. Kuigi viimasel kolmel kuul valitses aktsiaturgudel peamiselt optimism ja indeksid tõusid, leidsid lisaks müügitehingutele Appaloosa juht David Tepper ja ilmselt kõigile tuttav Berkshire Hathaway juht Warren Buffett ka mitmeid ostukohti.

Kui mitte kuigi palju aega tagasi võis osade televiisorite rakendustes ja pultidel näha vaid Netflixi teenuse kasutamiseks loodud otseteed, siis viimastel aastatel on see valik hakanud kasvama. Lisaks Amazonile, Apple’ile, Disneyle, HBO-le ja paljudele teistele väiksematele tegijatele üritab video voogedastuse turul oma kohta leida ka Rootsi päritolu Nordic Entertainment Group (NENT), kes alustab Põhjamaade draamade ja rahvusvaheliste spordiülekannetega maailma vallutamist tuleva aasta esimeses kvartalis kõigepealt Baltikumi sihikule võttes.

Tänavu märtsis loodud LHV Pensionifondis Roheline on investorite arv näidanud kiiret kasvu: kui septembris liitus 311 inimest ja ületati 1000 koguja piir, siis oktoobris kasvas aktiivsete investorite arv 713 võrra ning 12. novembriks oli rohefondis pensionikogujate arv jõudnud juba 2213ni. Selle üle on meil väga hea meel – mida rohkem on pensionit roheliselt koguvaid inimesi, seda tugevamad me roheliste investeeringute tegemisel oleme.

Raido Tõnisson 16.11.2020 10:12

Börsihai teine nädal möödus vastupidiselt esimesele. Uudis koroonavaktsiini kohta pööras kevadises kriisis pihta saanud sektorid tõusule ning langejad olid hoopis suured tehnoloogiaettevõtted ja tarbekaupade tootjad. Hoolimata koroonajuhtumite arvu tõusust lõpetas nädala S&P 500 indeks 2,2% kõrgemal. 6462-st mängijast 1850 suutis nädala jooksul oma portfelli kasvatada.

Raido Tõnisson 13.11.2020 09:33

20. oktoobril jõustunud ning 2021. aastal kehtima hakkava pensionireformi raames avaneb inimestele mitu uut võimalust, mida teha oma II sambasse kogunenud rahaga, sealhulgas selle tarbimisse võtmine. Ehkki mitmed küsitlused on näidanud, et lahkujate arv tõotab üsna väike tulla, tasub neil siiski oma otsusega mitte kiirustada ja hoolikalt kaaluda, kas see on ikka ainuõige variant.

Võiks arvata, et varugeneraatorite tootjal Generacil, kes on selles vallas tegutsenud juba alates 1959. aastast ning saavutanud tugeva brändituntuse, on hoogsamad kasvuaastad selja taga, kuid tegelikult alles kombatakse potentsiaali ning tänu laienemisele energiasalvestite turule ja tarkvaraplatvormi omandamisele on tulevik põnevam kui kunagi varem.