Viie aastaga 10 dollarilt ligi 4000 dollarile tõusnud Bitcoin on kergitanud investorite ja kauplejate huvi kõikvõimalike instrumentide vastu, millega sellest maaniast saaks kuidagi tulu lõigata. Üheks mugavaks vahendiks on Ühendriikide börsil kauplev Bitcoin Investment Trust, mis peegeldab Bitcoini turuhinda ja pakub seetõttu lihtsat võimalust alternatiivsest varast osa saada. Pimesi ostes ei pruugi aga alati saada seda, mida arvasid.

Börsihai mäng on seekord pikem kui kunagi varem. Osalejatel on pool aastat aega, et oma portfellile maksimaalne suurus saavutada. Kuidas seda kõige paremini teha?

 

Sellele ja teistele osalejate küsimusele aitavad vastata Börsihai kahekordne võitja Marat Kasparov, Etalon Varahalduse juht Mikk Talpsepp, LHV Panga vanemmaakler Nelli Janson ja Äripäeva Investor Toomas.

Tänapäeva kodusisustusturg on mõjutatud paljude erinevate faktorite poolt. Väga suure arengu on viimastel aastatel läbi teinud e-kaubandus, mis on sundinud paljusid mööbliettevõtteid järjest enam oma tähelepanu mitmekanalilisele turustamisele seadma. Interneti kasutamise kiire laienemine tekitab aga ainult e-poena tegutsevatele ettevõtetele  võimaluse ulatuslikuks kasvuks. USA ülimalt killustunud mööbliturul suurim ainult veebis tegutsev ettevõte on Wayfair (NYSE:W), mis ei tooda ise küll mitte ühtegi mööblieset, kuid ometi kvalifitseerub kodusisustusturu osaliseks.

Eesti populaarseim aktsiamäng Börsihai on läbi teinud kardinaalse muutuse. Seekord kestab Börsihai pool aastat, mõõtu saab võtta Äripäeva Investor Toomasega ning sellel osalemine on tasuline. Aktsiamängu korraldab LHV koostöös Äripäevaga.

Sander Pikkel 14.09.2017 11:11

Populaarse telesaate „Müüdimurdjad” üks saatejuhtidest Adam Savage on öelnud: „Ainus vahe mängimise ja teaduse vahel on tulemuste kirjapanek.” Seda mõtet andis edasi ka juuni alguses Äripäeva Investor Toomase poolt külla kutsutud maailmakuulus kauplemisguru dr Alexander Elder.

Iga aasta 3. kvartalis uuendab LHV oma pensioni indeksfondides olevate börsilkaubeldavate fondide nimekirja ning arvutab Maailmapanga SKP andmete järgi uued arenenud, arenevate ja piiriturgude osakaalud LHV pensioni indeksfondidele ning avaldab need veebis mudelportfellidena. Selle aasta arvutused on nüüdseks tehtud ning uutele mudelportfellidele üleminek toimus septembri alguses. II samba LHV Pensionifond Indeks mudelportfell on leitav siit ja III samba LHV Pensionifond Indeks Pluss mudelportfell siit.

Erki Kilu 11.09.2017 10:38

LHV-s usume, et Eesti inimesed on aktiivsed, julged ja nutikad. Nendes on palju ettevõtlikkust ja iseseisvust. Nad on töökad, tublid ja edukad. Meie inimesed on väärt inimesed ja Eesti on nende nägu. Samasugune on ka LHV.

Kirke Ruuven 7.09.2017 13:57

Vesi on meie kõige hinnalisem ressurss. Samas kõlbab alla 1% maailmas eksisteerivast veest kohe joomiseks ning on kiiresti kättesaadav. 97% on soolane ookeanivesi ning suur osa on kinni ka liustikes ning sügaval maakoore kihtide vahel. Kuna inimesed kasutavad tänapäeval vett üsna vastutustundetult ning maailma elanikkond liigub vaikselt 9 miljardi suunas, peavad riigid üha rohkem raha kulutama nii teadustöö, infrastruktuuri kui ka uute tehnoloogiate jaoks. World Economic Forumi kohaselt on veekriis 10 aasta pärast maailmas tõsiseim probleem, kus vee nõudlus võib varudest ligi 40% suurem olla.

Aasta viiendas videoülevaates räägib LHV Pärsia Lahe Fondi fondijuht Joel Kukemelk, kuidas möödus teise kvartali tulemuste hooaeg portfelli kuuluvate ettevõtete jaoks ning millised sündmused võiksid Lähis-Ida turgude vastu lähiajal investorites täiendavat huvi tekitada.

LHV Maailma Aktsiad Fondi osak tegi kahe kuu kokkuvõttes väikse tõusu, kui suve teises pooles jätkasime suuresti olemasolevate investeeringute hoidmist, mis pakkusid meile aasta esimeses pooles head tootlust. Tegime ka mõned uued investeeringud Euroopa aktsiatesse, millel näeme head pikaajalist tõusupotentsiaali. Videoülevaates räägib lähemalt fondijuht Mikk Taras.

Augustis globaalsel aktsiaturul väikese tagasilöögi üle elanud investorid ehmatati üles septembriks ja oktoobriks, mil Föderaalreservi ja Euroopa Keskpanga istungid, USA võlalimiidi tõstmise arutelu ning potentsiaalsed arengud Põhja-Koreaga võivad lihtsasti esile kutsuda hooajalist volatiilsust.

Kirke Ruuven 31.08.2017 11:05

Väärismetallid on vastavalt definitsioonile haruldased metallid, millel on majanduslikult kõrge, suhteliselt stabiilne väärtus. Populaarseimad nendest on kuld ning hõbe, mille kõrval eksisteerib aga veel kaks vähemtuntud metalli – hõbevalged pallaadium ning plaatina. Pallaadiumi hind on käesoleval aastal tõusnud rohkem kui +30% ehk $200 untsi kohta, mis teeb sellest 2017. aasta algusest kõige suurema hinnatõusuga väärismetalli.

Euro järsk tugevnemine dollari ning teiste valuutade suhtes on finantsturgudel tõstatanud küsimuse, millal võib see muutuda takistuseks Euroopa Keskpanga jaoks võlakirjade ostuprogrammist väljumisel, tuues ühisraha kursi tagasi alla?

LHV 30.08.2017 10:23

POWERTRADER on LHV poolt pakutav süsteem, mis kuvab reaalajas Tallinna, Riia ja Vilniuse börsidel kaubeldavate väärtpaberite hindu, samuti ka börsiteateid ja -uudiseid.

OECD sõnul on maailma suurimad majandused saavutanud esimest korda viimase kümne aasta jooksul sünkroonse kasvu, mida võib lugeda üsna haruldaseks nähtuseks. Kuigi  tugevnenud fundamentaalnäitajad peaksid hoidma globaalseid aktsiaturgusid tõusukursil, ei ole turuosalised kaitset alla lasknud ning jälgivad silmanurgast potentsiaalseid riske.

LHV 28.08.2017 9:04

Ajaloos on varasemalt olnud ainult üks pikem turgude tõusutsükkel kui praegune, mis algas 2009 aasta kevadel. See on kajastunud ka viimaste aastate seminaride külastatavuses, kus oleme saanud iga hooaja lõpus raporteerida uutest osalejate rekorditest. LHV on pakkunud oma seminaridega teadmisi ja uusi ideid nii algajale kui ka edasijõudnud investeerimishuvilisele. Järgnevalt tutvustame, mida osalejatele sel aastal pakume.

Markus Roogna 25.08.2017 14:00

Pea aasta eest ühinesid kaks toidukaupade giganti – Hollandi päritolu Royal Ahold ja Delhaize Group Belgiast, moodustades uue brändi Ahold Delhaize. Mõlemad ettevõtted toimetasid algupäraselt justkui eri paigus, teisalt konkureerisid tugevalt. Ahold eesotsas oma toiduketi brändiga Albert Heijn tegutses Euroopas kodumaal Hollandis ja Tšehhis ning Delhaize’i turgudeks olid valdavalt Belgia koos Kagu-Euroopa riikidega. Konkurentsi aspektist oli olukord teine Ameerika Ühendriikides, kus mõlemad olid paralleelselt tegevad USA idarannikul ja kogusid suurima osa oma müügitulust just sealt (vastavalt $23.7 miljardit ja $16 miljardit) võrreldes teiste äritegevuse piirkondadega. Võimalusena luua täiendavat väärtust ja lahjendada omavahelist konkurentsi otsustati ühildada jõud.

Jörgen Jõulu 24.08.2017 11:10

Peale selle, et toiduainetööstus on e-kaubanduse arengu tõttu strukturaalses keeristormis, pitsitavad samal ajal teise nurga tagant trendid nagu tervislik eluviis ja karmimad regulatsioonid sünteesitud ainete kasutamisel jne. Kuid õigel ajal õiges tootmisahela lülis olles võivad keeristormid sinust mööda minna või hoopis kaasa aidata.

Jörgen Jõulu 23.08.2017 11:50

Põllumajandussaaduste hinnad on alates 2014. aasta aprillist müdinal kukkunud: sojauba (-15%), nisu (-25%), mais (-20%). Madalad hinnad on pinnuks silmas nii põllumeestele kui ka põllumasinate tootjatele. 2017. aastaks ennustab Ühendriikide põllumajandusministeerium (USDA) keskmisele USA nisu ja maisi kasvatajale $93 kahjumit ühe hektari kohta. Maisi hind peaks tõusma vähemalt 8%, et farmerid teeniksid esimese kasumi üle 4 aasta.

Markus Roogna 22.08.2017 10:50

Viimasel ajal on Eestis laiemat kõneainet pakkunud teemad, mis puudutavad alkoholiga seonduvaid regulatsioone, aktsiise jpm. On selge, et vastava haru tootjad ja müüjad toimetavad varasemast aina kitsamates tingimustes ning seetõttu oleks huvitav heita korraks pilk, mis toimub sektori arenguga mastaapsemas kontekstis.