27. juuni 2017. a. | 18:31

Baltimaade erakapitali fondivalitseja Livonia Partners ostab koos LHV pensionifondide ja ettevõttega Ambient Sound Investments Indrek Kuivalliku Polaris Investilt vähemusosaluse Leedu kaabeltelevisiooni ja internetiteenuste operaatoris Cgates.

Viimastel kuudel on aeglustunud inflatsioon Ühendriikides tekitanud vastasseisu turuosaliste ning keskpanga vahel. Kui finantsturgude arvates teeb Föderaalreserv intressimäära kergitamise ning bilansi vähendamisega kiirustades vea, siis keskpank ise loeb hinnasurve alanemist ajutiseks nähtuseks ning seda vaadet toetas nädalavahetusel ka Rahvusvaheliste Arvelduste Pank (Bank for International Settlements).

Aktsia- ja võlakirjaturu investorid pole siiani veel lasknud ennast segada teadmisest, et USA valitsus ei saa märtsist alates uusi laenusid võtta, kuid järjekordne häirekell võib tööle hakata juba lähikuudel, mil hädameetmete abil saavutatud viimasedki säästud kokku kuivavad ning poliitiline kisklemine võimust võtab.

LHV ajakiri Investeeri 16.06.2017 11:11

Tänavune kruiisihooaeg algas juba aprilli lõpus ja kestab hilissügiseni, tuues eestisse sadu tuhandeid turiste. Tallinnasse suunduvatest kruiisilaevadest lõviosa teenindava ettevõtte OÜ DenEesti juhatuse liige Ryan Jenkins selgitab oma töö tagamaid.

Erinevalt ettevõtetest, mille fundamentaalsed näitajad aitavad määrata aktsia õiglast väärtust, ei tooda kuld ei kasumit ega ka dividende. Aga kas sellest hoolimata oleks võimalik kuidagi välja arvutada, kas antud väärismetall on turuhinnaga võrreldes parasjagu kallis või odav?

Kui Euroopa Keskpank saab piirduda lubadusega, et hoiustamise püsivõimaluste intressimäära enam negatiivsemaks ei muudeta, siis Ühendriikides on Föderaalreserv jõudmas intressimäära tõstmise tsüklis punkti, kus käivitada tuleb rahapoliitika normaliseerimise järgmine etapp.  Finantsturgude tähelepanu võib sel nädalal pälvida veel eurotsooni rahandusministrite kohtumine, kus Kreeka ootab järgmist rahaeraldist ning lahendusi võlakoorma vähendamiseks.

IPO-st ehk ettevõtte aktsiate esmasest avalikust pakkumisest ei pea kaks korda rääkima, et investorite tähelepanu haarata. Kuid emissioonidel on teisigi vorme, mis verd nõnda kiiresti käima ei pane ja on seetõttu ehk ka alahinnatud.

AS-i LHV Group konsolideeritud puhaskasum oli maikuus 2,3 miljonit eurot, millest suurematest üksustest teenis pank 1,9 ja varahaldus 0,5 miljonit eurot. Emaettevõtte aktsionäridele kuulus kasumist 2,2 miljonit eurot.

Olukorras, kus aktsiaturud kirjutavad mitmel pool maailmas ajalooraamatusse pea igapäevaselt uusi rekordeid, laskmata ennast heidutada valuatsioonidest või kohati nõrgematest majandusnäitajatest, on tekkinud küsimus, kas ratsionaalse mõtlemise asemel on turgudel võimust võtnud ahnus?

Sander Pikkel 5.06.2017 10:33

Laupäevasel Äripäeva poolt korraldatud seminaril tutvustas Eestis elanud ja õppinud psühhiaatriakraadiga doktor Alexander Elder oma kauplemissüsteemi. LHV Traderis on võimalik kasutada enamust tema poolt kasutatud indikaatoreid. Järgnevalt teeme lühikese ülevaate vastavatest seadistustest.

LHV ajakiri Investeeri 2.06.2017 10:24

Kiiresti kasvav LHV pank soovib ka privaatpangan­duse alal Eestis rohkem silma paista – uuenenud pakkumine ja kvaliteetsed teenused aitavad LHV-l jõukate klientide seas turgu võita.

AS LHV Group otsustas 1. juunil 2017 vähendada tütarettevõtja AS-i LHV Varahaldus aktsiakapitali 9 300 000 eurolt 2 700 000 euroni, s.t 6 600 000 euro võrra.

Kui Föderaalreserv mullu detsembris intressimäära tõstmist aastase pausi järel jätkas, tundus edasine tee rahapoliitika normaliseerimiseks olevat avatud: aktiivne töökohtade loomine oli toonud tööpuuduse alla 5%, suurendades ootusi kiirenevaks palgakasvuks, mis omakorda pidanuks hoogustama 2% eesmärgi suunas liikunud inflatsiooni.

Sander Pikkel 30.05.2017 10:54

Kauaoodatud kevade saabumisega sai läbi ka LHV Investeerimiskooli kevadhooaeg. Kui tavaliselt on ilus ilm seminaride osalusele halvasti mõjunud, siis sel aastal seda muret polnud. Osalejaid jätkus kuni mai lõpuni. Elatustaseme tõusust tingitud vaba raha ülejääki ilmestab nii eraisikute hoiuste kasv pangakontodel kui ka järjest suurenev huvi rahale suuremat tootlust leida. Viimane meelitas üle 1400 inimese külastama sel hooajal LHV seminare.

New York FEDi kvartaalse aruande kohaselt kasvas Ühendriikides majapidamiste võlakoorem 2017.a esimese kvartali lõpuks 12,725 triljoni dollarini. Ehkki tase ületab 2008.a krediidimulli tippu 50 miljardi dollari võrra,  avab detailsem vaade toonasega võrreldes teistsuguse pildi.

LHV ajakiri Investeeri 26.05.2017 10:44

Peagi endist kodumaad külastav üle­maailmselt hinnatud börsikauplemise õpetaja räägib intervjuus, miks ta eelistab kauplemist investeerimisele ja kuhu ta soovitab tänases maailmas raha paigutada.

LHV ajakiri Investeeri 24.05.2017 10:26

Konkurentsieelise saavutamine ja hoidmine on mistahes sektoris tegutseva ettevõtte jaoks eesmärk number üks, sest pikemas plaanis tagab see nii jätkusuut­likkuse kui ka parema kasumlikkuse.

Kreeka mütoloogia kohaselt ei langenud taevas maale, kuna titaanide väejuht Atlas sunniti kandma taevavõlvi oma õlgadel.  Niisamuti tuleb investorina tänulik olla väga vähestele ettevõtetele, kellest on sõltunud aktsiaturu tootlus.

Benjamin Toomiste 22.05.2017 11:28

Järjest karmimate regulatsioonide tõttu muutub väärtpaberite omamine ja kauplemine kulukamaks ning keerukamaks kõikidel, kes selleks kasutavad juriidlist isikut ning seda Eestis kui ka Euroopa Liidus. Alates 3. jaanuarist 2018 tulenevalt regulatsioonist MiFID II peavad juriidilised isikud hakkama kasutama LEI koodi, selleks et järelvalve asutused saaksid identifitseerida tehingu teinud isiku.

Kirke Ruuven 15.05.2017 12:19

Käesoleval sajandil toimub infovahetus silmapilkselt. Interneti ja nutiseadmete kiire arenguga on mitmed veebipõhised firmad kasvanud aga nii gigantseteks, et nad suudavad kontrollida inimeste igapäevaelu. Nende seas on ka 2004. aastal alguse saanud veebiettevõte Facebook. 2017. aasta esimese kvartali seisuga logib suhtlusvõrgustikku igakuiselt sisse ligi 1,9 miljardit aktiivset kasutajat. Vaatamata Facebooki senisele edule on juhtkonna arvates ettevõttel siiski palju tööd veel ees, sest eesmärgiks on luua võimalikult globaalne kogukond.