XPO Logistics on kõigest mõne aastaga suutnud tõusta maailma kümne suurima logistikaettevõtte sekka, teenindades üle 50 tuhande kliendi, sh ligi 70% Fortune 100 ettevõtetest.  Läinud aasta neljanda kvartali tagasilöökide järel on tekkinud kõhklus, kas senine kiire kasvutempo saab enam jätkuda.

Kui detsembri paanilises meeleolus tõmmati aktsiaturgudel paralleele isegi 2008.a börsikrahhiga, siis kõigest kvartal hiljem kaupleb globaalne aktsiaturg 17% kõrgemal ning sihikule on võetud sügisesed tipud, olgugi et majanduse seis jääb mitmel pool hapraks.

Veebruaris, mis pani punkti 2018. aasta viimaste tulemuste hooajale, tegid LHV kliendid enim tehinguid Merko Ehituse ja Tallinna Kaubamaja aktsiatega, mis mõlemad teatasid kuu jooksul priske dividendiettepaneku. Tabelisse lisandus aga uus tulija: kanepitootja Cronos Group.

Sander Pikkel 13.03.2019 14:33

Hiljuti küsisime LHV Kasvukonto klientidelt muu tagasiside hulgas, milliseid uusi fonde nad hea meelega Kasvukonto valikus näeksid. Enim sooviti investeerida madalate kuludega fondi, mis jälgiks kogumaailma indeksit. Meil on hea meel teatada, et alates tänasest on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Vanguardi FTSE All-World UCITS ETF (sümboliga VWRL). Kuna juba varasemalt on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Xtrackers MSCI World UCITS ETF (XDWD), siis ongi siinkohal pasklik neid kahte fondi võrrelda.

Pärast seda, kui populaarsemate krüptovaluutade hinnamull 2018.a lõhkes, vajus tagaplaanile ka arvamus, et virtuaalsetest müntidest võiks kunagi saada stabiilne ja laialtkasutatav maksevahend. Viimase aasta jooksul on endale nišši hakanud uuristama uus grupp krüptovaluutasid, mille üheks eesmärgiks on hinnakõikumine praktiliselt likvideerida.

LHV 8.03.2019 11:30

FinanceEstonia Forum on alati käinud oma ajast ees, tuues kokku finantsvaldkonna eksperte üle terve maailma ning käsitledes tulevikutrende, mis meid kõiki rohkemal või vähemal määral hakkavad puudutama. Tänavune konverents leiab aset 14. märtsil Tallinnas Vaba Laval ning kannab pealkirja “The Future of Financing – Amazon, China and Robots?”.

Kirke Ruuven 7.03.2019 9:54

Elame maailmas, kus tarbijad tahavad kõike kiirelt ja kohe, ühe lihtsa nupuvajutusega. See paneb inimesi igapäevaselt üha rohkem just nutitelefone kasutama ning kaubandusettevõtted teavad seda. Jaefirmadel, kes oskavad mobiilse kaubanduse trendi õigesti ära kasutada, on teiste ees selge eelis.

Lähis-Ida aktsiaturgudel on käesoleva aasta esimestel kuudel suuremat kõneainet pakkunud nafta hinna üle 20% taastumine ning samuti ettevõtete 2018.a neljanda kvartali majandustulemused, millest räägib videoülevaates lähemalt LHV Pärsia Lahe Fondi juht Joel Kukemelk.

Ükskõik millisesse maailmanurka praegu ka ei vaata, kipub kasvav võlg olema tuttav teema igal pool ning erandiks pole ka USA, kus majapidamised kasvatasid 2018.a viimases neljandikus oma kohustusi 32 miljardi dollari ehk 0,2% võrra 13,54 triljoni dollarini. 2008. aasta finantskriisi eelsest tipust on nüüdseks ronitud 869 miljardi dollari võrra kõrgemale, olgugi et kinnisvaralaenude tase jääb täna madalamaks.

Veebruari keskel avaldasid USA juhtivad riskifondid ja investeerimisfirmad, mille eesotsas on teada-tuntud investorid, aruanded tehingutest, mida tehti 2018. aasta viimases kvartalis. Vaatame üle, mis väärtpaberid mõlkusid Warren Buffetti, Ray Dalio, Carl Icahni ja teiste meeltes, ning uurime, kas fondijuhtide mõtlemises oli ka sarnasusi.

Kirke Ruuven 28.02.2019 11:53

Härra Warren Buffett, tuntud ka kui Omaha oraakel, avalikustas möödunud nädalavahetusel järjekordse iga-aastase kirja Berkshire Hathaway aktsionäridele ja ühtlasi ka Berkshire’i 2018. majandusaasta aruande. Teeme siinkohal väikse ülevaate oraakli kirjast, tuues välja nii tähtsaimad kui ka huvitavaimad punktid.

Käesoleva loo kirjutamiseks otsustasin viia enda peal läbi eksperimendi, ent püstitatud hüpoteeside testimise järel jõudsin üsna kiiresti hoopis teise tõdemuseni. Nimelt elavad paljud meist vale mõttemalli järgi – selle asemel, et lugeda iga poeskäigu järel kontole jäänud eurosid, tuleks ise osa saada kaupmehe ja teenusepakkuja tuludest.

Kui oled teinud oma lapse nimel väärtpaberitehinguid ja teeninud tulu, soovib Maksu- ja Tolliamet (MTA) sellest teada saada.

MTA on oma kodulehel teinud ülevaate isikutest, kes peavad esitama tuludeklaratsiooni.

Vaatame praktilise juhendi abil, kuidas saada LHV internetipangast deklareerimiseks vajalikud andmed.

Gert Siniloo 21.02.2019 9:05

Tulemuste hooaeg on täies hoos ning esimesed ettevõtted on juba asunud avaldama ka dividendiettepanekuid. Et investoril kõik sujuvalt kulgeks ning soovitav dividend mõne apsu pärast saamata ei jääks, vaatame üle dividendidega seotud põhimõisted ning toome välja, mida dividendimaksete puhul kindlasti jälgida tuleb.

Kirke Ruuven 20.02.2019 9:49

Elizabeth Holmes oli 2014. aastal maailma tipus. Meedia kutsus teda Ameerika noorimaks isetehtud naismiljardäriks ning naisversiooniks Steve Jobsist. Tema ettevõte, Theranos, pidi tegema revolutsiooni tervishoius. Paar aastat hiljem kukkus kaardimaja aga kokku, Holmes sai massiivse pettuse eest kriminaalsüüdistuse ja sajad miljonid dollarid investorite raha kadus kui vits vette.

Nelli Janson 19.02.2019 9:24

Ettevõtte väärtuse hindamine on investeerimisotsuse alustala, sest just selle käigus peaks selguma, kas ettevõte on turu poolt üle- või alahinnatud. Kuigi analüüsimise tarbeks on loodud mitmeid valemeid ja mudeleid, siis tegelikkuses võib ettevõtte väärtuse hindamine olla loomingulisem tegevus, kui pealtnäha tundub, sest isegi must-valgel kirjas olevad arvude tegelik sisu võib taanduda tõlgendamise küsimuseks. Veelgi harvemini mainitakse aga ettevõtte loo olulisust, sest eeldatakse, et palja jutu peale ei hakka ju keegi oma raha kuhugi investeerima. Või siiski?

Tariifisõtta kistud Hiina seisab silmitsi majanduskasvu aeglustumisega, mis aga kutsub esile rida uusi probleeme. Neist üks on pretsedenditu tasemeni paisunud halbade võlakirjade maht.

Kristo Aab 14.02.2019 13:28

Majanduse kõrgseis nii meil kui mujal aitas Eesti ettevõtjatel möödunud aastal eksporti tublisti kasvatada. Kaubaeksport tervikuna kui ka Eesti päritolu eksport kasvasid 12% ja kaubavahetuse puudujääk vähenes 2017. aastaga võrreldes. Hinnatõusu arvestamata oli ekspordikasv ligikaudu 6,5%. Mis on nii kiire kasvu taga, mida see tähendab Eesti majanduse jaoks ja kas selline kasv jätkub ka sel aastal?

LHV ajakiri Investeeri 14.02.2019 10:46

Ameerika investor Peter Lynch saavutas Magellan Fundi fondijuhina 13 aasta jooksul investeeringute keskmiseks tootluseks 29 protsenti. Tänu sellele tulemusele on teda võrreldud legendaarse investori Warren Buffettiga.

Aktsiaturgude tõusuga alanud uue aasta esimesel kuul tegid LHV kliendid enim tehinguid Tesla ja Merko Ehituse aktsiatega. Ühtki uut tulijat jaanuarikuu jooksul tabelisse ei lisandunud.