Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Kui veel mõnda aega tagasi oli mõne oma kehaosa korrigeerimiseks ainuke võimalus ilulõikus, siis InMode on välja arendanud tehnoloogia, mis võimaldab sama efekti saavutada ilma kirurgiliste protseduurideta. See on julgustanud inimesi rohkem oma välimust korrigeerima, sest ilukirurgiaga kaasnevad lõikused, haiglas viibimise vajadus ja võimalik soovimatu lõpptulemus on InMode’i tehnoloogia puhul välistatud. Üleüldiselt on trend oma välimuse muuta laskmise osas väga kiiresti kasvav mitte ainult vanemate, vaid ka üha nooremate inimeste seas.

Investeerides ettevõttesse, mis võiks tulevikus aktsiaindeksist potentsiaalselt paremat tulemust anda, on oluline pöörata tähelepanu sellele, kas ettevõtet juhib selle asutaja, või on see kellegi teise poolt üle võetud. Asutaja juhitud ettevõtetes on tihtipeale järjepidevam tööeetika, tegutsetakse innukamalt, juhil on selge visioon eesmärkide suhtes ning sageli on ka juhtidel endal ettevõttes oma nahk mängus, mis võib moodustada märkimisväärse osa nende varast, sundides neid rohkem pingutama. Kõik see viib paremate majandustulemusteni võrreldes teiste ettevõtetega, peegeldudes lõpuks tõenäoliselt ka aktsia hinnas.

Kui börsifirma korraldab uute aktsiate emissiooni, siis tihtipeale annab ta olemasolevatele aktsionäridele õiguse märkida uusi aktsiaid eelisjärjekorras ja üldjuhul turuhinnast odavamalt. Selline praktika pakub aktsionäridele võimaluse suurendada osalust ettevõttes enne, kui uued aktsiad lastakse vabale kauplemisele. Vaatame lähemalt, mida saab teha LHV aktsiate märkimise eesõigustega.

Geenius Raadio 15.09.2021 09:52

Rohegeeniuse ja Eesti Pandipakendi taskuhääling "ärarääma" kutsus külla LHV juhatuse liikme ja roheliste pensionifondide juhi Joel Kukemelki. Rohelised väärtused on investeerimises tugev ja väga kiiresti kasvav suundumus. Kukemelk selgitaski pisut võimalusi, kuidas roheliselt investeerida ning mida kujutavad endast rohelised pensionifondid. Sekka jagati mõned soovitused, kuidas saada miljonäriks ning häid ideid, kuidas rohelist eluviisi väga lihtsalt alustada.

Raido Tõnisson 14.09.2021 10:08

Balti börsil võis elavnemise märke näha juba eelmise aasta alguses, kui LHV kaotas Balti aktsiatelt tehingu- ja haldustasud, kuid täiesti uue hingamise on börs saanud viimastel kuudel. Seda on eelkõige mõjutanud septembri alguses paljude inimeste kontodele laekunud II samba pensionirahad, millest vähemalt osa suunati koheselt börsidele. Lisaks on aastatega kasvanud pangahoiused, mis kõrgema tootluse eesmärki ja investeerimishuvi kasvu silmas pidades suunatakse järk-järgult börsile. Kõik see tähendab madala likviidsusega börsil oluliselt kõrgemat päevast volatiilsust, mis alates kolmanda kvartali algusest on börsil tervikuna tõusnud 1,6x.

1. septembri õhtul laekus ligi 3 tuhandele LHV pensioni investeerimiskontole esimesed summad, mida selle kasutajad said kohe investeerima hakata. Artiklis kajastatud valik hõlmab PIK-i esimesel kolmel päeval tehtud oste nii Balti börsilt kui ka mujalt maailmast.

Karl Tiit 09.09.2021 11:18

LHV Varahalduse investeerimismeeskond külastas septembri alguses äsja koroonapiirangutest vabanenud Taanit, et kohtuda potentsiaalikate ettevõtetega ning arutada hiljutisi arenguid ja tulevikuplaane.

LHV pensionifondid omandasid Tallinnas Lasnamäel asuva tootmishoone, et teenida selle omamisest pikaaegset üüritulu.

Eelmise aasta alguses üleilmselt levima hakanud koroonaviirus külvas toona veebruaris ja märtsis aktsiaturgudel paanikat, sest ega kellelgi polnud täpset aimu viiruse ohtlikkusest ja selle tagajärgedest majandusele. Investoritest märksa paremat ülevaadet omanud börsiettevõtete insaiderid asusid aga languste süvenedes ühe jõulisemalt aktsiaid kokku ostma ja nagu nüüd tagasi vaadates teame, oli turuosaliste laiem ring muutunud tuleviku suhtes liiga pessimistlikuks.

Raido Tõnisson 03.09.2021 08:37

Suvekuudel tegid LHV kliendid Põhjamaade aktsiatest enim tehinguid pangandussektorisse kuuluvate suuremate nimedega nagu Danske ja Swedbank, kuid ka riskantsemate lennundusettevõtete väärtpaberitega Finnair, Norwegian Air Shuttle ja SAS. Ainukese tehnoloogiaettevõttena pälvis kolmanda koha üle lahe asuv Nokia. Kui üldiselt näitasid Põhjamaade aktsiad suvekuudel tubli tõusu, siis hoolimata piiride avanemisest lennundussektoril nii hästi ei läinud.

Raido Tõnisson 01.09.2021 08:38

2018. aastal jõustunud Euroopa regulatsioonide tõttu muutus USAs registreeritud indeksifondidega tehingute tegemine oluliselt piiratumaks, mis mõjutas ka paljusid Eesti investoreid. Õnneks on paljud fondivalitsejad viimasel ajal turule toonud uusi Euroopas registreeritud ETFe, mis pakuvad laiapõhjalist kasvupotentsiaali vastava valdkonna arengule. Teiste seas kuuluvad nende hulka päikeseenergia ettevõtted, Litecoini hinda järgiv fond ning kosmosetehnoloogia arendajad.

Kristo Aab 31.08.2021 12:14

Eesti majandus kasvas tänavu teises kvartalis koguni 13%. Sellest kiiremat kasvu on Eestis nähtud vaid 1997. aastal, lähedale jõuti ka eelmise buumi ajal kui majandus kasvas hooti üle 10%-te hüpetega. Kui toona oli tegemist majanduse totaalse ülekuumenemisega – palgad kasvasid 15-20% aastas ja majapidamiste säästumäär oli negatiivne ehk tarbiti rohkem kui sissetulek seda võimaldas – siis tänavu peegeldab ülikiire kasv peamiselt mullust madalat võrdlusbaasi. 2019. aasta sama perioodiga võrreldes oli kasv 5% mis tähendab et sisuliselt on majandus jõudnud tagasi kriisieelsele kasvutrajektoorile.

Oleme harjunud lahterdama investeerimist kaheks: aktiivne ja passiivne. Esimest seostatakse traditsiooniliste fondidega, kus koos analüütikute meeskonnaga langetab otsuseid investeeringute juht, kes taotleb võrreldava riski juures turu keskmisest kõrgemat tootlust. Passiivseid investeeringuid esindavad aga enamasti börsil kaubeldavad fondid (ETF), kus varad on vastavalt järgitava indeksi osakaaludele investeeritud, ega vaja seetõttu juhi poolt olulist sekkumist.

Raido Tõnisson 27.08.2021 08:45

Viimastel aastatel on paljude investorite tähelepanu keskpunktis olnud innovaatilised ja megatrende hõlmavad sektorid, nagu tehnoloogia ja roheenergia, jättes tagaplaanile traditsioonilised ja mõne arvates ehk vähem põnevamad spordiriiete ja -varustuse tootjad. Kuigi spordiriiete brändidel on alati hästi läinud, avaldavad tootjatele positiivset mõju lisaks e-kaubanduse kasvule kaudselt ka üha kiiremini kasvav trend töötada kodust, istuva töö suurem osakaal ning üldine teadlikkus tervisest. Seega tuleb inimestel päevase liikumisnormi täitmiseks tihtipeale eraldi ette võtta mõni aktiivne tegevus, mis eeldab mugavate spordiriiete olemasolu. Lisaks kasvatab turgu inimeste suurenev ja pidevas muutuses olev huvi erinevate spordialade vastu, mis on turule toonud mitmeid nišitootjaid.

Raido Tõnisson 25.08.2021 11:36

Investeerimise puhul on reegel number üks teatavasti ettevõtte ärimudeli olemusest aru saamine, vältides samal ajal neid, mille tegevusest ja arengusuundadest investoril ülevaade puudub. Kõige lihtsam seda teha on investeerida ettevõtetesse, mille tooteid või teenuseid hästi tunneme või igapäevaselt ise kasutame. Järgnevalt vaatamegi eestlaste seas tuntud Põhjamaade ettevõtteid, millest vähemalt mõne tooteid kasutab regulaarselt igaüks.

2021. aasta  teine kvartal möödus kõigile kolmele fondijuhile üsna edukalt – portfelli väärtust suurendasid võrreldes eelneva kvartaliga nii riskantsema kui ka konservatiivsema profiiliga fondijuhid. Kuigi tuntud investorite edu toov strateegia võib väga erinev olla, leidus fondijuhtide tehingutes ka ühiseid jooni. Teises kvartalis ostis nii Appaloosa kui ka Bridgewateri juht tugevalt juurde tuntud USA vasekaevandaja aktsiaid, mille praegune turuhind jääb alla fondijuhtide soetushinda.

LHV Investeerimiskoolil on sügisel algamas 21. hooaeg, mis tõotab tulla varasematest hooaegadest palju suurema osalejate arvuga. Nii Baltikumi kui ka globaalse aktsiaturu tõus on viimasel aastal olnud märkimisväärne ja ilma olulisemate langusteta, meelitades ligi palju uusi investoreid. Lisaks on nii uusi kui ka juba kogenud investoreid toonud LHV pensioni investeerimiskonto, mille kasutajad saavad juba septembri alguses oma II samba raha hakata ise investeerima. Et investeerimisotsused sünniksid teadlikult ja põhitõdesid silmas pidades, alustame oma seminarisarja üldisematele investeerimisteemadele keskendudes. Oleme pakkunud oma seminaridega teadmisi ja uusi ideid nii algajale kui ka edasijõudnutele, mis on aidanud lõplike investeerimisotsusteni jõuda.

Suur osa inimtegevusest hõlmab energia tarbimist. Kliimasoojenemise takistamise kontekstis on ühest küljest oluline minna üle keskkonda vähem saastavatele energiaallikatele, ent teisalt leida ka viise, kuidas efektiivsust tõstes õnnestuks energiakulu vähendada. Energy Recovery üritab oma energia taaskasutamise leiutisega jalga ukse vahele saada mitmetesse erinevatesse tööstusharudesse.

Raido Tõnisson 19.08.2021 09:30

Nädala alguses avaldasid USA kaks tuntud investeerimisfirmat Berkshire Hathaway ja Appaloosa Management aruanded tehingutest, mida tehti 2021. aasta II kvartalis. Ühise joonena olid mõlemad fondijuhid II kvartalis pigem müügipoolel, vähendades nii positsioonide arvu kui ka aktsiaid olemasolevates positsioonides. Kuigi turud jätkasid II kvartalis oma kiiret tõusu, pidi nii mõnigi fondijuht leppima indeksist kehvema tootlusega.

Raido Tõnisson 18.08.2021 08:40

Ajal, mil keskkonna jätkusuutlikkuse huvides saab üha olulisemaks rohe- ja taastuvenergia kasutamine, võib tunduda, et fossiilkütused on varsti ajalugu. Kuigi nõudlus nafta järele tulevikus oluliselt väheneb elektrifitseerimise ja riikide kliimakokkulepete tõttu, kompenseerib langust osaliselt teiste naftatoodete suurem kasutamine, mille järele nõudluse kasv ehk aeglustub, kuid ei vähene. Sellest hoolimata teevad naftaettevõtted muutuva keskkonnaga kohanemiseks ja oma atraktiivsuse säilitamiseks suuri investeeringuid ka taastuvenergia tehnoloogiatesse.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon