Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal
LHV 03.12.2021 11:21

Uuendasime Powertraderit, kus saad tasuta tutvuda Balti aktsiate hinnainfoga. Selleks, et uuendus töötaks, palun tee oma seadmes vahemälu tühjendus. Seda saad teha järgnevalt:

  • Arvutis vajuta Powertraderis korraga klahve Ctrl + F5 või Maci kasutades cmd + r
  • Mobiiliseadmes Chrome’i kasutades Settings → Privacy and security → Clear browsing data
  • iOS-is Settings → Safari → Clear History and Website Data.

 

Juhul, kui kasutad internetipanka sisenemiseks ID-kaarti, siis pärast sisenemist vali ülevalt Finantsportaal ja vajuta paremal olevale Powertraderi märgile.

Raido Tõnisson 02.12.2021 11:59

Stellar Lumens on hajutatud pearaamatu tehnoloogial põhinev makseprotokoll, mis võimaldab kiireid piiriüleseid tehinguid mis tahes valuutapaari vahel. Selle tehnoloogia on paljuski sarnane teiste plokiahelapõhiste krüptorahadega, kuid erinevalt oma peamisest konkurendist, Ripple'ist, keskendub Stellar pigem üksikisikute kui suurte finantsasutuste teenindamisele. Nii suudab platvorm ühendada üksikisikuid, institutsioone ja maksesüsteeme üle kogu maailma, usaldusväärselt ja peaaegu tasuta. Stellar Lumensi asutas 2014. aastal Jed McCaleb, kes on ka Ripple’i üks asutajatest.

Glasgow’s toimunud kliimakonverentsil jäädi kollektiivselt truuks senisele eesmärgile takistada maailma keskmise temperatuuri tõusmist rohkem kui 1,5 kraadi võrreldes tööstusrevolutsioonieelse ajaga. Kui paljude riikide jaoks tähendab see roheteema juurde tagasitulekut ja eesmärkide potentsiaalset tõstmist alles järgmise aasta COP27 tippkohtumisel, siis Saksamaa uus valitsus otsustas oma kasvuhoonegaaside vähendamise pingutusi juba nüüd suurendada.

Raido Tõnisson 01.12.2021 08:54

2011. aastal loodud Litecoin on üks vanemaid turul olevaid krüptorahasid ning tal on tihe seos oma eelkäija Bitcoiniga, põhinedes samal lähtekoodil. Litecoini arendas välja arvutiteadlane Charlie Lee, kes on varasemalt pikka aega töötanud Google’is ning hiljem mõnda aega ka krüptokauplemise platvormi opereerivas Coinbase’is. Bitcoini tehnoloogia oli ühtlasi ka Lee inspiratsiooniallikaks, mis ajendas teda välja arendama oma krüptoraha, mis oleks maksete sooritamiseks sobilikum ja millel oleks parem kättesaadavus ja suurem läbilaskevõime kui Bitcoinil.

Eesti sisemajanduse kogutoodang suurenes kolmandas kvartalis aasta varasemaga võrreldes 8,6%. Kasv toimus kõikides tegevusalades peale energeetika, mille langus oli seotud kiire elektri ja gaasi hinnatõusuga. Esimese üheksa kuu kokkuvõttes on majandus kasvanud 8,5% ning esmaste indikaatorite põhjal on hoogne kasv jätkunud ka aasta viimastel kuudel.

Marten Põllumees 29.11.2021 13:48

Nõudlus elektriautode vastu on suurem kui kunagi varem. Tänaseks on paljud Euroopa riigid kuulutanud välja tähtajad, millal lõpetatakse sisepõlemismootoritega autode müük. Euroopa riikidest teeb seda kõige varem Norra - aastaks 2025, Saksamaa, Rootsi ja Holland aastaks 2030.

Raido Tõnisson 29.11.2021 09:21

Kuigi viimasel ajal üha rohkem, ei ole Balti börsil just palju tehnoloogiaettevõtteid noteeritud, eriti kiirekasvulisi. TextMagic AS-i börsile tulek toob aga selles osas Balti First North nimekirja uut innovatsiooni ja mitmekesisust. Nagu nimigi osaliselt ütleb, on TextMagicu näol tegemist tekstisõnumiteenuseid pakkuva platvormiga, mis on suunatud eelkõige teistele ettevõtetele oma klientidega suhtlemiseks. Kuigi tekstisõnumite saatmine võib tunduda vanamoeline, on tõestatud, et kliendisuhtlus sõnumineerimise teel on tõhusam ja paljudele aktsepteeritavam kui näiteks telefonikõne pidamine.

Raido Tõnisson 26.11.2021 09:19

Chainlink on esimene enim kasutatav detsentraliseeritud sõlmede võrgustik, mida kasutab peaaegu iga detsetraliseeritud finantssüsteemi (DeFi) protokoll. Chainlinki teeb ainulaadseks selle kontseptsioon, mis on täielikult pühendatud nutikate lepingute paremale ühendamisele välismaailmaga. Aruka lepingu põhimõtte võttis esmakordselt kasutusele Ethereum, kuid nende arukad lepingud saavad hallata ainult plokiahelas olevaid andmeid ehk neil puudub „sild“ välismaailma infoallikatega. Chainlinki eesmärk on aidata interneti detsentraliseerimisel luua ühenduslüli plokiahela ja nende reaalmaailma rakenduste vahel.

Raido Tõnisson 25.11.2021 08:38

2015. aastal Vitalik Buterini loodud Ethereumit tuntakse ka kui „digitaalse hõbeda“ nime all, olles turuväärtuselt teine suurim krüptoraha Bitcoini järel. Sarnaselt Bitcoinile töötab Ethereum detsentraliseeritud süsteemil, ehkki neil on erinev eesmärk. Ethereumit iseloomustavad kõige paremini „nutikad lepingud“, mis on justkui arendajate poolt programmeeritud koodijupid loomaks Ethereumi võrgus töötavaid rakendusi ja teisi krüptorahasid ehk tokeneid. Ühtlasi on nutilepingud oluline osa DeFi ehk detsentraliseeritud rahanduse valdkonnast.

Raido Tõnisson 24.11.2021 09:23

2021. aasta kolmas kvartal möödus kõigile kolmele fondijuhile mõneti erisuguselt: portfelli väärtust suurendasid märkimisväärselt nii Bridgewateri juht Ray Dalio kui ka Third Pointi juht Daniel Loeb, kuid Icahn Enterprises pidi leppima portfelli väärtuse vähenemisega. Mõne konkreetse aktsia puhul oli fondijuhtide meelsus täielikult erisugune, kuid ühise joonena olid kõik juhid aktiivsemad pigem müügipoolel, vähendades aktsiate arvu võrreldes eelneva kvartaliga või säilitades seda (Icahn Enterprises).

Andres Viisemann 23.11.2021 11:45

Oktoober oli aktsiaturgudel hea kuu, mis tähendas üleilmse indeksi MSCI World puhul eurodes mõõdetuna 5,8% kasvu. USA suurimate ettevõtete aktsiaid koondav S&P 500 indeks kallines lausa 7,2%, jõudes kuu lõpuks uuele rekordtasemele. Euroopa suurettevõtete aktsiaid järgiva Stoxx 50 indeksi väärtus kerkis 5,0%. Arenevate turgude ettevõtete väärtus suurenes samuti, kuid mõnevõrra tagasihoidlikumalt: 1,2%.

Sami-Sander Kivi 22.11.2021 12:22

Bitcoiniga tuldi välja 2008. aastal ja seda peetakse esimeseks krüptovaluutaks. Bitcoini loonud Satoshi Nakamoto (varinimi) visiooni järgi oleks krüptograafilisel tõestamisel põhinev elektrooniline maksesüsteem parem ja tõhusam kui praegune. See võimaldab kahel osapoolel teha omavahel tehinguid otse, ilma et oleks vaja usaldusväärset kolmandat osalist.

LHV 22.11.2021 08:49

Seekordne „Börsihai“ 20. juubelimäng oli eriline rekordarvu osalejate poolest – mängu lõpuks ulatus osalejate koguarv pea 10 tuhandeni, kellest mängu jooksul vähemalt ühe tehingu tegi 79%. Sarnaselt eelmiste hooaegadega mahtus mängu sisse ettevõtete III kvartali tulemuste hooaeg, mis koos mõningate USA majandust hõlmavate raportite ilmumisega lisas aktsiaturgudele positiivset meeleolu. Mängu võitis 42,70% kogutootlusega Elvin Heinla, kellel püsis tihedalt kannul teise koha saavutanud ja pikalt esikohta hoidnud Rain Mölderkivi. Kahe osaleja portfellide turuväärtuse vahe oli vaid 117,60 dollarit ehk 0,47 protsendipunkti.

Kas teadsid, et mitmed börsil noteeritud ettevõtted on loonud oma investoritele lojaalsusprogrammi, mille kaudu on investoritele tagatud mitmed eelised või allahindlused? Selliseid ettevõtteid leiab nii kohalikult Balti börsilt kui ka mujalt maailmast. Toome mõned näited sellistest ettevõtetest ja nende pakutavatest soodustustest.

Alates järgmisest nädalast saab LHV mobiiliäpis kaubelda suuremate krüptovaradega, nagu näiteks Bitcoin, Ethereum või Chainlink.

Raido Tõnisson 18.11.2021 09:08

Nädala alguses avaldasid USA kaks tuntud investeerimisfirmat Berkshire Hathaway ja Appaloosa Management aruanded tehingutest, mida tehti 2021. aasta III kvartalis. Aktsiaturgude uute tippude keskel on ühise joonena mõlemad fondijuhid aktiivsemad pigem müügipoolel olnud ning III kvartal ei olnud selles osas erandiks.

Hepsor AS aktsiate avalik pakkumine algas 10. novembril 2021 kl 10.00. Avalik pakkumine lõppeb 19. novembril 2021 kl 16.00. Avalikult pakutakse kuni  777 001 aktsiat (lisaks kuni 77 700 täiendavat pakutavat aktsiat, mida võib määrata ülemärkimise korral), investoritele Eestis, Lätis ja Leedus. Märkimishind on 11,70 EUR pakutava aktsia kohta.

Peamised USA aktsiaindeksid lõpetasid eelmise nädala kerge miinusega, tingituna investorite jätkuvast hirmust inflatsiooni osas. S&P 500 langust mõjutas osaliselt ka Tesla ligi 15%-line kukkumine, tulenedes Elon Muski teatest müüa osa oma aktsiatest. Kõige paremini esines aga väike materjalisektor, mida mõjutas Bideni valitsuse 1,2 triljoni dollari suuruse infrastruktuuri seaduseelnõu hiljutine vastuvõtmine esindajatekojas. Lõpusirgel olev III kvartali tulemuste hooaeg andis börsihaidele aga võimaluse üllatajatest kasu lõigata ka kaotaja sektoritest.

Novembri alguses lõppes LHV pensionifondidele kuuluva nelja üürikortermaja ehitus Mustamäel Aiandi tänaval. Koos Põhja-Tallinnas Manufaktuuri tänaval asuvate üürikodudega kasvas LHV pensionifondide üürimajade portfell 291 korterini.

Raido Tõnisson 11.11.2021 08:53

Tänapäeval tugineb enamik õigusosakondi killustatud, teenuste rohkele ja mitut pakkujat hõlmavale lähenemisviisile, mis tekitab mitmeid probleeme ja piirab juristide tootlikkust. Kuigi advokaatide elukutset just tihti innovatsiooniga ei seostata, on praeguses kiire tehnoloogilise arenguga maailmas CS Disco (LAW) nimeline ettevõte leidnud probleemile lahenduse just tehisintellektiga. See töötleb ja sorteerib klientide andmeid, võimaldades seeläbi õigustöötajatel rohkem keskenduda juriidilisele tööosale.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon