Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal
Raido Tõnisson Eile 10:37

Tehnoloogiasektori üks tööstuseid, videomängud ja e-sport, on viimastel aastatel vägagi hoogsalt kasvanud, mis on turule toonud ka palju uusi ettevõtteid. Tööstus hõlmab otseselt nii videomängude arendajaid, kui ka konsoolide ja mikrokiipide tootjaid. Kuigi inimeste meelelahutusvõimalused väljaspool kodu suurenevad tänu majanduse taasavamisele, ei näita videomängude tööstuse kasv raugemise märke.

LHV pensioni investeerimiskonto pakub investeerimisvõimalusi ülemaailmselt, kuid eraldi märkimist väärivad Aasia piirkonna aktsiad. Kuigi ülimalt kontrolliva Hiina valitsuse tõttu on sealsed tehnoloogiaaktsiad viimasel ajal oluliselt langenud, leidub regioonist ka ettevõtteid, keda Hiina valitsuse otsused ei puuduta, näidates sealjuures atraktiivseid kasvunumbreid ja üldist arengupotentsiaali.

Hendrik Müürisepp 21.07.2021 09:06

Kuulutusteportaalid auto24.ee, kv.ee, city24.ee, osta.ee ja kuldnebörs.ee on kindlasti tuttavad enamikule eestlastest. Vähem ilmselt teatakse ettevõtet nimega Baltic Classifieds Group (edaspidi BCG), kes on kõigi nende portaalide omanik ning mille aktsia alustas 5. juulil kauplemist Londoni börsil (eelkauplemine algas 30. juunil).

Pandeemiast taastumine on Ühendriikide suurematel börsiettevõtetel läinud arvatust palju kiiremini, tänu millele on eelnevatel kvartalitel ootusi jõuliselt ületatud ning see omakorda võimaldanud valuatsioonidel ronida üle ajaloolise keskmise. Ukse ees seisab teise kvartali tulemustega hooaeg, kus investorid tahavad näha laitmatut sooritust.

Karl Tiit 16.07.2021 10:12

Kodumaist börsi ning Baltikumi börse laiemalt on kritiseeritud madala aktiivsuse ja likviidsuse, piiratud valikuvõimaluste ning isegi kehva tootluse tõttu. Lahenduseks võiks olla investeerimisfookuse laiendamine Skandinaavia regioonini, kust vaatab vastu  876 börsil noteeritud ettevõtet (Taanis 132, Soomes 140, Norras 206 ja Rootsis koguni 398), võrreldes kogu Baltikumi 56 börsiettevõttega. Lisaks laiemale valikule räägib Skandinaavia kasuks pika ajalooga arenenud finantsturud, mis on pakkunud ajalooliselt Tallinna börsiga võrreldes kõrgemat tootlust.

Andres Viisemann 15.07.2021 15:59

Juuni oli rahvusvahelistel väärtpaberiturgudel taas üle ootuste hea kuu: Ameerika Ühendriikide suurettevõtete aktsiate hinnad kerkisid eurodes arvestatuna 5,4%. Euroopa aktsiaturgudel oli tõus mõnevõrra väiksem, küündides siiski 1,6%-ni.

LHV Varahalduse juhatuse esimees Vahur Vallistu nendib videoülevaates, et pensionireformiga avanenud võimaluse järel on LHV II samba pensionifondidest lahkuvate inimeste osakaal osutumas prognoositust madalamaks. Kuna kogumispensioni süsteemist väljumise avaldust saab kuni 31. juulini tühistada, tasub veel kord mõelda, miks on II ja ka III sammas üks atraktiivseimaid viise pikaajaliseks investeerimiseks.

Kristo Aab 09.07.2021 12:45

Viimastel päevadel avaldatud statistika viitab üheselt, et Eesti tööstussektor on kriisist läbi tulnud ning jõudnud tagasi 2019. aastal saavutatud tasemeteni. Tootmine kasvas mais kõikides tööstuse tegevusalades, enim panustasid kokkuvõttes puidu- ja metalltoodete ning mootorsõidukite tootmise tegevusalad. Võrreldes aprilliga toimus tootmises isegi väike tagasiminek, mis oli peamiselt põhjustatud energiatööstuse väiksemast tootmismahust. Töötlevas tööstuses jäi tootmismaht kuises võrdluses enam-vähem samale tasemele.

LHV Maailma Aktsiad Fond jätkab suuremalt positsioonide hoidmist Põhjamaade börsiettevõtetes, mis on sellel aastal pakkunud head tootlust. Viimases videoülevaates tutvustab fondijuht Mikk Taras, millised on fondi aktsiapositsioonid Soome, Rootsi ja Taani börsidel ning milliseid uusi investeeringuid on fond sellel aastal teinud.

Juunis õnnestus mul mööda Eestimaad kõndida, matkata ja joosta kokku üle poole miljoni sammu. Eesti on oma metsade, rabade, põldude, soode, saarte ja laidudega üks ilus maa – midagi sellist, mida tahaks, et ka järgmised põlved näha ja kogeda saaksid. Sammumine on roheline ja tervislik ning aitab koondada mõtteid rohetrendidest, mis meie maailma täna kujundavad.

Eestlaste loodud ükssarvik suundub Londoni börsile, et iga klient saaks soovi korral finantsettevõttest tükikese. LHV podcasti stuudios on külas Wise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus, kes tutvustab, mis ettevõttega on tegu, räägib börsile suundumisest ja sellest, kuidas tehnoloogiaettevõtted finantsturgu uuendavad. Kus maal Wise oma arengus on? Mida veel plaanitakse? Küsis LHV vanemmaakler Nelli Janson.

 

Kuula podcasti LHV Soundcloudi lehel.

Vaata lähemalt: wise.com/owners

Raido Tõnisson, Martin Mets 06.07.2021 08:43

Juba alates jaanuarist on LHV klientidel võimalik pensioni investeerimiskontosid (PIK) avada. Meil on väga hea meel, et koguni 77%* kõigist PIK-idest on avatud just LHVs. Nüüd hakkab lõpuks kätte jõudma ka hetk, millal uut lahendust saab reaalselt kasutama hakata. Aga tasub tähele panna, et 1. septembril laekuvad II samba rahad PIK-ile ainult siis, kui oled teinud raha ületoomise avalduse (vahetusavalduse) pensionifondist enda PIK-i enne 31.07 tähtaega. Kui teed avalduse pärast seda, siis laekub raha sinu PIK-ile alles 1. jaanuar 2022.

Herbert Lõhmus 05.07.2021 08:26

Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikuse loodud Wise, vana nimega Transferwise, asutati aastal 2011 lihtsa eesmärgiga – muuta piirideülene rahasaatmine taskukohaseks ja läbipaistvaks. Loojaid häiris fakt, et pangad pakkusid kalleid valuutakursse ja peidetuid tasusid, mis sõid ära märkimisväärse osa kannete väärtusest. 10 aastat hiljem on ettevõtte hinnatud 5 miljardile USD-le ja noteeritakse Londoni börsil 7. juulil.

Raido Tõnisson 02.07.2021 07:51

2021. aasta teine kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalevate Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Ehkki hooajaliselt peaks aktsiaturgudel praegu kuni sügiseni vältama keskmisest kesisema sooritusega periood, tuleb tõdeda, et „Sell In May And Go Away“ pole tänavu siiani töötanud. Kuid aasta algusest juba 14% võrra tõusnud USA aktsiaturg paneb investoreid siiski pabistama ja küsima, kui kaua saab selline pidu jätkuda.

Raido Tõnisson, Herbert Lõhmus 29.06.2021 10:48

Wise’i börsile tulekuga on tekkinud palju küsimusi selle börsile toomise viisist ehk otsenoteerimisest. Käesolevas artiklis vaatame, millised on olnud viimased otsenoteeritud ettevõtted, kuidas on nende ettevõtete aktsiate hinnad liikunud esimestel päevadel ja kuidas täpselt aktsia hind kauplemise alguses kujuneb.

Herbert Lõhmus 25.06.2021 13:16

Oatly (OTLY) on maailma suurim kaerajookide tootja, kelle äristrateegia keskmeks on jätkusuutlikus ja keskkonna päästmine. Oatly, kes on tegutsenud kaerajookide äris juba 25 aastat ja baseerub Malmös, Rootsis, pakub lisaks piima alternatiivile ka kaeramagustoite ja –jogurteid. Vaatame lähemalt, kuidas on alternatiivpiimatooted paremad keskkonnale ja mida Oatly endast kujutab.

Raido Tõnisson 22.06.2021 09:46

Kuigi nimi SoFi Technologies kõlab kui tehnoloogiaettevõte, on tegemist äsja börsile tulnud finantsteenuste pakkujaga, kelle eesmärk on muuta pangandusega seotud toimingud inimestele lihtsamaks, kiiremaks ja soodsamaks. SoFi toodi börsile 1. juunil, kui see ühines Facebooki ühe endise tippjuhi loodud tühja tšeki ettevõttega (SPAC) Social Capital Hedosophia Holdings.

Päike ja tuul on kaks peamist taastuvat loodusvara, mis on muutunud võtmeks maailma süsiniku jalajälje vähendamisel, kuid üksnes nendele tuginemisest jääb väheks. Järjest rohkem vaadatakse universumi kõige levinuma elemendi ­– vesiniku – suunas.

Raido Tõnisson 17.06.2021 09:16

Vaadates, millised tegevusvaldkonnad on alates eelmise aasta märtsikuu põhjast parimat tootlust näidanud, ilmneb et parimate hulka ei kuulu mitte praegusel ajal kuum tehnoloogia- ega roheenergiatööstus, vaid luksuskaupade tootjad. Valdkonda kuuluvad mitmed tuntud ning ajatud riidebrändid üle maailma, aksessuaaride ja parfüümide valmistajad, aga ka autode tootjad.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon