LHV Kasvukonto uute fondide ülevaate viimases osas keskendume kinnisvarale, jätkusuutlikule arengule, infrastruktuurile ja dividendidele.

Võib öelda, et Grand Theft Auto on üks peamiseid põhjuseid, mille pärast Take-Two Interactive’it  (TTWO) tuntakse ja tänu millele on ettevõtte aktsia viimase viie aastaga pakkunud investoritele 700% tootlust. Koos Rockstar Games stuudioga tabati kullasoont ning sestap loodavad paljud, et edu saadab neid ka oktoobris, kui avalikkuse ette jõuab Red Dead Redemption 2.

Apple'i väljakutse on leida uut kasvu olukorras, kus telefonide müük on üle maailma stagneerunud.

Eesti investeerimisfirmale Tera Ventures kuuluv riskikapitalifond Tera Ventures Fund II viis lõpule raha kaasamise esimese ringi ja kogus investoritelt 21 miljonit eurot, millest võtsid osa ka LHV pensionifondid. Kapitali hakatakse paigutama Eesti ja lähiriikide tehnoloogiavaldkonna varases kasvufaasis idufirmadesse.

Gert Siniloo 11.09.2018 10:00
  • Praegune elatustase määrab tulevase pensioni
  • Suur osa inimesi kulutab pensionil olles hoopis rohkem raha kui tööl käies
  • Mugav pensionipõlv nõuab tähelepanu juba täna

Lisaks pingelisele kuulamisele USA seadusandjate ees tabas Facebooki sel nädalal kainestav statistika. Senaatorite huvi on kasvamas ka Amazoni vastu.

Siim Erik Akermann 7.09.2018 9:35

Pühapäevase vanavanemate päeva puhul on sobiv rääkida LHV Kasvukontosse lisandunud fondidest, mis just neile teenuseid pakkuvaid ettevõtteid sisaldavad. Seekord peatume tervishoiul, meditsiini innovaatoritel ja vananeval rahvastikul.

LHV Pärsia Lahe Fondi juht Joel Kukemelk võtab videoülevaates kokku fondi kuuluvate ettevõtete teise kvartali tulemused ning räägib lähemalt augustis saadud välisinvestori litsentsist, mis võimaldab edaspidi investeerida otse Saudi Araabia börsile.

LHV Noortepanga projektijuhi Liis Lepiku küsimustele uuest mikroinvesteerimise teenusest ja investeerimisega alustamisest vastab LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel. Oma säästude kasvatamist tasub alustada esimesel võimalusel ja kasvõi väikeste summadega, sest üheks investeeringute edu soodustavaks teguriks on aeg. Mikroinvesteerimise teenusega on võimalik koguda väikeseid summasid virtuaalsesse hoiupõrsasse ja neid Kasvukonto abil riske hajutades investeerida. Miks ja kuidas, kuuleb podcastist.

Ühendriikide majapidamiste laenud on kasvanud viimased 16 kvartalit järjest, küündides üle finantskriisi eel saavutatud eelmise tipu. Kuna hüpoteeklaenude kõrge tase mängis peamist rolli viimase surutise põhjustamises, tekitab kohustuste paisumine küsimuse, kas sarnane stsenaarium võib uuesti lahti rulluda.

Siim Erik Akermann 3.09.2018 11:50

Täna on järjest rohkem linnastuval rahvastikul keeruline läbi saada ilma tarbekaupadeta. Majanduse efektiivsuse seisukohalt on mõistlik, kui igaüks teeb seda, milles ta hea on. Vaatame seekord LHV Kasvukontosse lisandunud fonde, mis keskenduvad tarbe- ja luksuskaupadele, ning ka Indiale.

LHV Investeerimiskool on saamas täisealiseks – sellel sügisel on algamas 18. hooaeg. Viimased üheksa aastat on möödunud tõusvate turgude taustal, viimane aasta seejuures eriti rohelises – Nasdaq on tõusnud ligi 26%, S&P 500 indeks ligi 17% ja Dow Jones tööstuskeskmine ligi 19%. Oleme pakkunud oma seminaridega teadmisi ja uusi ideid nii algajale kui ka edasijõudnutele, mis on aidanud lõplike investeerimisotsusteni. Järgnevalt tutvustame, mida osalejatele sel aastal pakume.

Sel nädalal olid uudiste keskmes USA-Mehhiko-Kanada kaubanduskõnelused ning autootjate võimalikud IPO-d.

Kirke Ruuven 30.08.2018 10:01

Tänu innovatsioonile geenitehnoloogias filmi „X-mehed“ tegelased ja disainerbeebid varsti nii väga ulmelised ei tundu. Organismide geneetilise materjali muutmine on uute odavamate lahenduste tõttu tõmbamas endale üha rohkem tähelepanu, mis ühest küljest tähendab suurt huvi ja investeeringuid, kuid teiselt poolt toob kaasa ka palju hirmu ja kriitikat.

Siim Erik Akermann 29.08.2018 8:58

Jätkame LHV Kasvukontosse lisandunud instrumentide tutvustamist. Kahe börsil kaubeldava sertifikaadi abil on võimalik jälgida viimaste aastate põnevaimat teemat - krüptovaluutasid. Järgnevalt uurime, mida need krüptovaluutade hindu järgivad sertifikaadid endast täpsemalt kujutavad. Vaatame üle ka riskid, mis kaasnevad fondidesse investeerides. Krüptovaluutadesse investeerimise üldisi riske oleme varasemalt kajastanud siin, ning soovitame need kindlasti üle vaadata enne järgmistesse instrumentidesse investeerimist.

Kasvukonto fondivalik täienes megatrende jälgivate fondide näol. Tutvustame seekord investeerimisvõimalusi puhta vee, jätkusuutliku energia, küberturvalisuse ning robootika ja automaatika valdkonnas.

LHV 27.08.2018 9:26

Alates tänasest on Kasvukonto teinud läbi mõned uuendused. LHV pakub unikaalset säästmislahendust ehk Kasvukontoga seotud mikroinvesteerimist. Mikroinvesteerimine võimaldab kasvatada oma investeerimisportfelli, seda märkamatult ja mugavalt iga deebetkaardiga tehtud makse kaudu. Lisaks lisandus senisesse fondivalikusse hulgaliselt uusi fonde, mille peamine fookus on tulevikku kujundavatel megatrendidel.

Erko Rebane 27.08.2018 8:47

Pinged rahvusvahelises kaubanduses, Hiina ja eurotsooni majanduskasvu aeglustumine, Türgi liiri kriis ning selle mõju teistele arenevate riikide valuutadele peaks paberil olema piisav nimekiri põhjustest, mis õigustaksid kaitse otsimist kullast. Kuid varjupaiga pakkumise asemel on kulla untsi hind viimase nelja kuuga hoopis kukkunud dollarites -12% ning kuigi palju kergem pole elu olnud ka nende jaoks, kelle koduvaluutaks on euro (juunis saavutatud 2018.a kõrgpunktist -9%).

Sel nädalal olid uudiste keskmes Alibaba kvartalitulemused, USA-Hiina kaubanduskõnelused ning Brexiti ettevalmistused.

LHV ajakiri Investeeri 22.08.2018 9:35

Võib öelda, et enam-vähem kümme aastat tagasi algas aeg, mil hakkasime ekraane sõrmega puutuma. Nüüd teavad juba sõime­lapsed, et kui ekraanil midagi helendab, peab seda puudutama, et soovitud toimingut teha.