LHV Varahalduse juhatuse esimees Vahur Vallistu ja kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim puudutavad videoülevaates valitsuse plaanitava pensionireformi mõju, räägitakse LHV pensionifondide viimastest investeeringutest ning tuletatakse meelde, miks on kolmas sammas üks maksuefektiivsemaid viise ise täiendavalt pensioniks koguda.

LHV Varahaldus on otsustanud lõpetada LHV Pensionifond Eesti tegevuse senisel kujul, ühendades selle LHV Pensionifondiga L. Otsuse põhjuseks on II pensionisamba vabatahtlikuks muutmise prognoosimatud tagajärjed kohalikule investeerimisturule ja fondide mahtudele.

Siim Näks 11.11.2019 8:20

Viimase kolme kuu jooksul tegid LHV kliendid Skandinaavia aktsiatest enim tehinguid kolme Põhjamaade suurpanga aktsiatega – Swedbank, Nordea ja Danske. Lisaks pankadele oli edetabelis ka mitmesuguseid teisi ettevõtteid.

LHV 8.11.2019 11:46

Oktoober kujunes Maailma Aktsiad Fondi investeeringutele positiivseks kuuks, mille taga olid mitmete ettevõtete oodatust paremad kvartalitulemused. Suurema panuse tõusu andsid Soome ja Rootsi aktsiad, kuhu fond on sellel aastal enim investeerinud. Külgsuunas liikusid Balti aktsiad ja suuremat kasumivõttu nägime kaitsetööstuse Thales aktsiates.

LHV podcasti külaliseks on meediaettevõtja, investor ja ajakirjanik Hans H. Luik. Eesti vaba ajakirjandus tähistas hiljuti konverentsiga 30. sünnipäeva ja sel puhul tuleb juttu tänasest meediaärist, ajakirjanduse juhtimisest ja Eesti ühiskonnast laiemalt. Kuidas läheb Ekspress Grupi äridel? Miks on vajalik anonüümne kommentaarium? Miks on meedia hajusus halb? Kuidas suuri ühiskondlikke probleeme paremini lahendada? Küsimusi esitab LHV ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.

Ühendriikides hakkavad ettevõtted kolmanda kvartali tulemuste avaldamisega otsi kokku tõmbama ning näib, et kasumi langusest ei ole siiski pääsu.

Siim Näks 4.11.2019 14:20

Käesoleva aasta jooksul on Skandinaavia aktsiatest populaarsuselt teine aktsia LHV klientide seas olnud Danske panga aktsia (DANSKE). Artiklis vaatame ettevõtet lähemalt, toome välja viimase aja suuremad sündmused ning vaatame ka kolmanda kvartali tulemusi ja tuleviku prognoose.

Börsihai viimane nädal pakkus ülipõnevat heitlust Risto Lehtsalu ja Valeri Tõnismaa vahel. Eelviimasel nädalal juhtima läinud Risto Lehtsalul tuli oma esikoha kaitsmiseks üsna palju vaeva näha, kuna liider vahetus igapäevaselt. Lõpuks jäi kahte osalejat lahutama 439,58 dollarit Risto Lehtsalu kasuks. Koolinoorte arvestuses oli lõpplahendus samuti põnev, ning seal võitis Robin Särg, kes 295,83 dollariga edastas teiseks tulnud Karl Kerti.

Möödunud neljapäeval oma kolmanda kvartali tulemused avalikustanud Põhja-Euroopas tegutsev universaalpank Nordea Bank (NDA-FI) on Eestis tuntud Luminori endise omanikuna. Artiklis vaatame lähemalt Nordea viimase kvartali tulemusi ja ka ettevõtet üldisemalt.

Siim Näks 29.10.2019 13:02

Nii mõnelegi tuttav ettevõte Stora Enso (STERV) on ka LHV klientide seas populaarne nimi, mahtudes Skandinaavia aktsiate edetabelis sel aastal kümne populaarseima sekka. Artiklis anname ülevaate ettevõttest ning täna avaldatud kolmanda kvartali tulemustest koos analüütikute hinnanguga.

Suuremate keskpankade poolt uuesti käivitatud rahatrükk ning lootustandvad uudised võimalikest edusammudest Hiina ja USA kaubandustüli lahendamises on aidanud Ühendriikide aktsiaturu olulisematel indeksitel saavutada uusi rekordtasemeid või liikuda nende lähedal ajal, mil üleilmne majanduskasv on aeglustumas ning ettevõtted seisavad silmitsi kasumi langusega.

Kui eelmisel nädalal piisas portfelli paari tuhande dollari võrra kasvatamisest, et nädalaauhinna arvestuses konkureerida, siis seekord tuli saavutada märksa enam. Sel nädalal suutis oma portfelli enim kasvatada Risto Lehtsalu, kes tõi turult koju 15 498,25 dollarit, ning hõivas sellega ühtlasi ka Börsihai edetabeli esikoha. Noorte arvestuses võitnud Karl Kert jäi temast maha veidi enam kui 2000 dollariga.

Siim Näks 25.10.2019 10:16

Tehnoloogiaettevõtte Nokia (NOKIA) aktsia on tänavu LHV klientide seas Skandinaavia populaarseimate aktsiate edetabelis viiendal kohal. Artiklis vaatame lähemalt ettevõtte viimaste aastate käekäiku, värskelt avaldatud kolmanda kvartali tulemusi ja ka finantsprognoose.

Tulu suurendamiseks liigutakse investeerimisportfellide täitmisel oma koduturust aina kaugemale. Finantsmaailma suhteliselt lai avatus võimaldab seda ka üpris valutult teha, kuid ikkagi kehtivad teatud piirangud, mille tõttu näiteks Tallinnast otse Taiwani börsilt aktsiaid osta ei saa. See võib olla tingitud kas tehnilistest, seaduslikest või muudest kaalukatest põhjustest.

Nokia (NOKIA) avaldab oma Q3 tulemused neljapäeva hommikul enne turu avanemist. Inderes analüütik Mikael Rautanen ootab tulemusi, mis on alla turu ootuste. Kuna turu konsensus on tulemuste osas pigem kõrge, siis näeb Inderes vähe ruumi positiivsete üllatuste jaoks.

Aktsiaportfelli loomine ja haldamine on keeruline. Just sel põhjusel on see raske töö jäetud oma ala parimate spetsialistide kanda.

Raske töö on jäetud nende kanda, kel on ette näidata kraad kallist ülikoolist või paarist ning kes mõistavad keerulisi mudeleid ja valemeid ning on koondunud salapärasesse sekti, mida maailm tunneb Wall Streetina. Tundub, et ülejäänutel pole vähimatki lootust. USA fondijuht, investor ja filantroop Peter Lynch on sootuks vastupidisel arvamusel.

LHV portfellihaldurid Mikk Taras ja Kaius Kiivramees räägivad portfellihalduse teenusest. Kuidas see jõukatele klientidele mõeldud pangateenus töötab ning kust kohast leida varale kasvukohti ajal, mil pärast 10-aastast tõusu on hakanud majanduse kasvutempo raugema. Küsimusi esitas LHV kommunikatsioonijuht Priit Rum.

Ettevõtete tulemuste hooaja avanädal möödus valdavalt positiivsete uudiste saatel, ent kui vaadata selle mõju S&P 500 firmade kolmanda kvartali hinnangulisele aktsiakasumile, siis paraku ei suutnud see ligi 5% langust leevendada.

Tulemuste hooaeg on suurema hoo sisse saanud, ning sellest tulenevalt on Börsihai mängus põnevus veelgi kasvanud. Seda hoolimata sellest, et S&P 500 indeks ise kasvas nädalaga 0,75%. Seega oli eelis neil mängijatel, kes suutsid üles leida kvartalitulemustega turgu üllatanud ettevõtted. Nädala auhindade jagamisel ei võetud seekord arvesse edetabeli kohta, vaid nädala jooksul enim rahalises vääringus oma portfelli kasvatanud mängijat. 1000 euro võitjaks osutus nädala lõpuks end viiendale kohale tõstnud Madis Zimmer, kes nädala jooksul tehtud tehingutega kasvatas oma portfelli 2999.39 euro võrra.

„Kui raske see ikka on?“ küsib autosõpradele tuttav inglise saatejuht ja kirjamees Jeremy Clarkson, kui ta seisab parasjagu mõne väljakutsega silmitsi.  Kiusatus on sama pärida ka investeerimise kohta.