Võiks arvata, et seriaali või filmi vaatamine on tegevus, mida võiks mõnusalt koduseinal suurelt ekraanilt ning süvenenult nautida, siis ühistranspordis või ootesaalides avanev vaatepilt ütleb midagi muud – järjest rohkem tarbitakse videosisu jooksu pealt. Võib-olla pole voogedastuses äripotentsiaal enam nii paeluv mitte teleriekraanil, kuhu lisaks Netflixile trügivad veel Apple, Disney, WarnerMedia ning paljud teised, vaid hoopis mobiilsetel seadmetel ja lühemas videoformaadis? Vähemalt nõnda arvab Quibi.

LHV Varahalduse ja Lumi Capitali ainulaadse kontseptsiooniga üürimajad oli Tallinna ettevõtluspäeva raames korraldatud konkursil üks kolmest nominendist „Arendusprojekt 2019“ kategoorias. Konkursi eesmärk on tunnustada kaasaegse linnaruumi ja atraktiivse elukeskkonna loomisse panustavaid ettevõtteid.

LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga soetasid Tallinnas TalTechi teaduslinnakus asuva Skype’i majana tuntud büroohoone. Büroo suurimaks üürnikuks on Microsofti Eesti arenduskeskus, mille tegevusfookuseks on pilvepõhise kommunikatsiooniplatvormi ning Microsofti teenuste arendamine.

LHV 7.10.2019 9:00

USA börside avanemisega täna kell 16.30 alustavad enam kui 2800 börsihaid võistlust, et järgmise nelja nädalaga saavutada oma portfelli maksimaalne väärtus. Mäng toimub 7. oktoobrist kuni 1. novembrini 2019 ja võitjaks on mängija, kelle portfell on 1. novembri börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema väärtusega. Lisaks on sel aastal eraldi auhinnad nädala lõikes oma portfelli enim kasvatanud mängijale.

III kvartal möödus Kasvukonto investoritele pigem positiivsetes toonides. Fondivalikusse lisandus kaks uut investeerimisvõimalust ning 23 fondi 40-st näitasid positiivset tootlust. Järgnevalt vaatamegi peale, mis Kasvukontos III kvartalis toimus ning milliseid valikuid investorid tegid.

Kuna tänavu suve alguses valmistas Nike neljanda kvartali kasumiga pettumuse ning vahepeal on kaubanduspinged ning üleilmse majanduse jahtumine ärikeskkonnale suuremat varju hakanud heitma, peljati 24. septembril 2020. fiskaalaasta esimese kvartali aruandes järjekordset allajäämist konsensuse ootustele, ent tegelikult kujunes pilt hoopis vastupidiseks.

7. oktoobril algab aktsiamäng „Börsihai“. LHV vanemmaakler Nelli Janson arutab koos LHV noorte mõttepanga liikme ja investori Randy Padariga podcastis kuidas ja miks kauplemisvõistlusest osa võtta. Mis on seekord teistmoodi ja milliseid kavalusi konkurentide edestamiseks kasutada?

Investeerimist seostatakse harilikult säästude kasvatamisega. Füüsiline aktiivsus ning tervislik toitumine ei pruugi seetõttu esmapilgul üldse sellesse teemasse sobida, kuid on tegelikult üks tähtsamaid finantsotsuseid sinu elus. See on investeering, mis ei eelda suurt algkapitali ega ka põhjalikke teadmisi, kuid võib anda lõpuks hindamatuid tulemusi.

Augusti keskel avaldasid USA investeerimisfirmad ja riskifondid aruanded tehingutest, mida tehti 2019. aasta II kvartalis. Vaatame üle, mida ostsid-müüsid Warren Buffett, Ray Dalio, Carl Ichan ja teised ning uurime, kas fondijuhtide otsustes leidub ka sarnasusi.

Poolteist aastat väldanud USA ja Hiina kaubandustariifide sõda ja lähenev Brexit on ettevõtete ning tarbijate kindlustunnet õõnestades jätnud oma jälje üleilmsele majanduskasvule, mida näeb ka S&P 500 firmade paigalseisvatest kasumitest. Sellest hoolimata leiab laiapõhjalise aktsiaindeksi rekordtaseme lähedalt, kuna iga väiksemgi lootustandvam kommentaar Valgest Majast on hoidnud üleval lootust näha varsti Donald Trumpi ning Xi Jinpingi allkirjadega kaubanduslepet ja üleilmse majanduse võimsat taastumist tuleval aastal.

LHV Groupi lisaaktsiate emissioon toimub märkimisõiguste kaudu. See tähendab, et igale õiguse omanikule garanteeritakse märgitud aktsiad, mille kohta on tal õigus olemas. Ülemärgitud osaga osaleb ta proportsionaalses jaotuses.

 

LHV 23.09.2019 9:13

Oktoobris korraldab LHV taas Eesti populaarseima aktsiamängu – Börsihai. Iga-aastane mäng toimub harjumuspärases vormis ehk nelja nädala jooksul saavad osalejad virtuaalkontol aktsiatega kaubelda, eesmärgiga kasvatada enda portfelli väärtus teistest suuremaks.

Martin Uutman 19.09.2019 12:04

LHV Groupi lisaaktsiate emissioon toimub märkimisõiguste kaudu. See tähendab, et igale õiguse omanikule garanteeritakse märgitud aktsiad, mille kohta on tal õigus olemas. Ülemärgitud osaga osaleb ta proportsionaalses jaotuses. Vaatame lähemalt, mis juhtub aktsiate jaotamise käigus.

Suve lõpus liigutas LHV Maailma Aktsiad Fondi positsioone peamiselt kaubandustüli USA ja Hiina vahel, mis küll otseselt mõjutab meie investeeringuid suhteliselt vähe. Kuu jooksul jätkasime fondi investeeringute suunamist üksikutesse väärtusaktsiatesse, mis meie hinnangul on makroriskide kartuses põhjendamatult odavaks müüdud.

Lisaks sellele, et alates 2. septembrist alanesid paljude Eestis tegutsevate pensionifondide valitsemistasud, leevenesid ka investeerimispiirangud, mis loovad eelduse saavutada tulevikus kõrgemat tootlust. Muudatustest annab täpsema ülevaate LHV Varahalduse juhatuse liige Joel Kukemelk.

Martin Uutman 16.09.2019 9:30

LHV Groupi lisaaktsiate emissioonil saavad olemasolevad aktsionärid eesõiguse uute aktsiate märkimiseks - märkimisõiguse. Eesõiguse kasutamiseks õigustatud isikute ring määrati kindlaks 4. septembri 2019 Nasdaq CSD arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga.

Iga olemasoleva 12 aktsia kohta antakse aktsionärile üks märkimisõigus, millega saab märkida ühte uut aktsiat. Kuidas eesõigused täpsemalt jaotuvad, saab lugeda märkimisõiguste tutvustavast artiklist.

Euroopa Keskpank avalikustas neljapäeval „uue“ rahapoliitiliste meetmete paketi, millega hakatakse maha käinud majandust taaskord turgutama. Keskpangas raha hoiustamise intressimäär langetati sügavamale miinusesse ja teavitati varaostudega jätkamisest alates novembrist. Kummagi meetme puhul ei täpsustatud meetme lõppemise tähtaega vaid rõhutati, et oluline on inflatsiooni jõuline kerkimine 2% lähedale. Tundub, et kui eelmise leevendamistsükli algul said kriitikud EKP-le nina peale visata, et tehti pidevalt liiga vähe ja sedagi hilinemisega, siis seekord läks EKP kohe täispangale välja.

Kirke Ruuven 12.09.2019 13:13

Kui inimestel palutakse nimetada suurimaid firmasid maailmas, toovad nad tihti välja nii Apple’i, Walmarti kui Exxon Mobili. Harva mainitakse nimesid nagu Cargill või Koch Industries. Ometi oli Cargilli 2018. aasta käive üle 114 miljardi dollari ja tegemist on ühe tähtsaima ettevõttega USAs. Suuri vähetuntud nimesid on tegelikult väga palju ja antud artikkel annab neist lühikese ülevaate.

Martin Uutman 10.09.2019 9:21

LHV Groupi lisaaktsiate emissioonil saavad olemasolevad aktsionärid eesõiguse uute aktsiate märkimiseks - märkimisõiguse. Märkimisõiguse kasutamiseks õigustatud isikute ring määrati kindlaks 4. septembri 2019 Nasdaq CSD arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga.

Martin Uutman 9.09.2019 12:20

Väärtpaberibörsil on võimalik lisaks tavapärastele aktsiatele ka muud tüüpi osalust firmades osta. Üks selline võimalus on Master Limited Partnership, või lühidalt MLP. Kuigi see 1981. aastal Ameerika Ühendriikides loodud ettevõtlusvorm on viimase paari kümnendi jooksul vahelduva eduga populaarsust võitnud ja kaotanud, jääb see sellegipoolest paljudele investoritele huvitavaks variandiks ning seda suuremas osas tänu oma üle keskmise suurtele dividenditootlustele (vähemalt paberi peal).