Artiklid - Uudised - LHV finantsportaal

Eesti kindlustusmaastikule on sisenenud uus tegija - LHV Kindlustus. Mida pakub välismaiste seltside poolt hõivatud kindlustusturul kodumaine kindlustusselts? Kuidas ühe kindlustusseltsi loomine üldse käib? Miks tasub kindlustada ja kui head kindlustajad eestlased on?

Rohesektori ettevõtted on koos teiste kiirekasvuliste firmadega pandud tänavu tõusvate intressimäära ootuste tõttu karistuspingile istuma. Maha on lastud jahtuda ka TPI Compositesil (TPIC), olgugi et ees terendab pikaajaline vajadus tuuleenergia ja elektriautode järele, mille rahuldamisega antud Arizona ettevõte tegeleb.

Kristo Aab 11.05.2021 20:08

Eesti kaubaekspordi kasv oli märtsis väga kiire, kuid ligikaudu kolmandik kasvust tuli kallinenud ekspordihindade tõttu. Kui puidu- ja metalltoodete ning põllumajandussaaduste hinnad kerkisid kuni 5%, siis Eesti ekspordis tähtsal kohal oleva elektroonika ekspordihinnad olid kuni 10% kõrgemad, mineraalsete toodete hinnad kuni 20% kõrgemad ning energiasektori toodang suisa 75% kallim kui aasta tagasi.

USA börsidel noteeritud väärtpaberid on Euroopa investoritele kauplemiseks vabalt kättesaadavad, seda vaid ühe erandiga. 2018. aasta jaanuarist jõustunud MiFID II regulatsiooni järgselt jäid USA-s registreeritud börsil kaubeldavad fondid (ETF), mis ei vasta PRIIPs regulatsioonile, Euroopas kättesaadavaks vaid asjatundlikele investoritele. Investorite õnneks leidub enamusele laiapõhjalistele fondidele Euroopas kaubeldav sõsarfond. Kui aga on huvi millegi eksootilisema vastu, on investoril üks võimalus fonde USA-st siiski osta.

Tiit Efert 10.05.2021 11:07

Pensionile jäämine on inimese jaoks üks suuremaid finantsilisi väljakutseid, sest summa, mille me peame selleks ajaks koguma, on suurem, kui mis tahes muu rahaline eesmärk meie eluea jooksul. Kodu ostmiseks või lapse kõrghariduse eest maksmiseks võime koguda raha kümmekond aastat, pensionipõlveks kogume aga aastakümneid. See on pikk ja raske teekond.

Tarbijahindade kasv kiirenes aprillis 1,9%ni. Mullusega võrreldes jätkusid eelnevatele kuudele sarnased trendid – kallinesid kulutused transpordile ja eluasemele, mis on tingitud vastavalt toornafta ja elektri hinna oluliselt kõrgemast tasemest kui möödunud aastal. Märtsiga võrreldes kergitas hindasid peamiselt toiduainete kallinemine.

Raido Tõnisson 06.05.2021 10:21

2021. aasta aprillis, kui Balti aktsiaturg elavnes ja USA oma kohati seiskus, eelistasid LHV kliendid enamjaolt kodumaiseid ettevõtteid, eriti pankasid. Kõige populaarsemad olid siiski alati eesotsas olnud Apple ja Nio, kuid välisaktsiatest sattus edetabelisse ka üks eriti spekulatiivne nulltuludega ravimiaktsia. Sellest hoolimata oli see aprilli populaarseimatest aktsiatest suurim tõusja.

Hooajalised mustrid võivad börsidel olla üsna tugevad, millest üks tuntumaid on käibele toonud ütluse „Sell In May And Go Away“ (eesti keeles: müü maikuus [aktsiad] ja liigu [börsidelt] eemale).  Põhjuse selleks annab teadmine, et mai algusest kuni oktoobri lõpuni on Ühendriikide aktsiaturul olnud ajalooliselt aasta kõige nõrgem kuuekuuline periood.

60% S&P 500 firmadest oli aprilli lõpuks oma esimese kvartali tulemused avaldanud, kinnitades esmaseid märke hooaja alguses, et möödunud kolm kuud on osutunud palju paremaks kui analüütikud ootasid.

Raido Tõnisson 29.04.2021 09:57

LHV Kasvukonto fondide valik on praeguseks laienenud 47-ni, mille hulgast leidub mitmeid jätkusuutlikke teemasid oluliseks pidavaid fonde (ESG – Environmental, Social and Corporate Governance). Jätkusuutlikkusele pööravad investorid üha rohkem tähelepanu, peamiselt seda väärtustavate ettevõtete ajalooliselt parema tootluse ja madalama riski tõttu (USA ESG fondide põhjal), kuid ka investorite üldisemast soovist panustada säästvatele trendidele.

LHV 29.04.2021 08:44

Algaval kuul arutlevad LHV Investeerimiskooli esinejad majanduse käekäigu üle, tutvustavad viise pensionipõlve kindlustamiseks, räägivad psühholoogiast aktsiaturgudel ning esimeste sammude tegemisest investeerimismaailmas. Lisaks avaneb virtuaalne võimalus kohtuda Vilniuse börsil noteeritud ettevõtte Novaturas juhtidega. Järgevalt anname ülevaate seminarides käsitletavatest teemadest.

Majandusnäitajad ei aita paremini aru saada mitte ainult riigi tulevikuväljavaadetest, vaid on suureks abiks ka ettevõtte tasandil majandusolukorra analüüsimisel. Erinevaid mõõdikuid on aja jooksul pidevalt juurde arendatud ning nende arv on praeguseks kasvanud väga suureks, mis teeb tähtsamate mõõdikute eristamise vähemolulistest keeruliseks. Kõige tähtsamad indikaatorid on ühtlasi need, mida on kõige kauem kasutatud ja mille tulemusi ootavad analüütikud ja ökonomistid kõige rohkem.

LHV 28.04.2021 09:39

Novaturas on Balti regiooni suurim reisikorraldaja. Nende tooteportfell sisaldab suve- ja talvereisipakette ning ekskursioone busside ja lennukitega enam kui 30 sihtkohta kogu maailmas, sealhulgas Lõuna-Euroopa populaarseimad puhkekeskused ning valitud kohad Põhja-Aafrikas, Lähis-Idas, Aasias Ladina-Ameerikas. Samuti müüvad nad lennupileteid ja hotellimajutusi.

Tulemuste hooaja esimene aktiivsem nädal on Ühendriikides möödas, millega on 25% S&P 500 firmadest oma esimese kvartali näitajad avalikuks teinud, jätkates nii nagu eelnevatel kvartalitelgi analüütikute seatud lattide üsna kergekäelist ületamist.

Raido Tõnisson 23.04.2021 08:45

Ühe olulise kriteeriumina ettevõtte puhul vaatavad tänapäeval investorid seda, kas ettevõte on sotsiaalselt vastutustundlik või aitab kaasa jätkusuutlikule arengule, säästes sealjuures keskkonda. Tihtipeale just vastutustundlikkuse tõttu jäetakse tagaplaanile kõiksugused kasiinosid haldavad ettevõtted ning relva-,  tubaka,- ja alkoholitootjad, kuid keskkonnasäästu aspektist ka põlevkivikaevandajad ja õliliivad.

Kevin Koik 21.04.2021 09:04

Professionaalsete turuosaliste käitumise juures on üks oluline tehingute tegemise põhjus riskimaandamine. Olgu selleks siis välisvaluutas arveldav kuid eurodes kulutusi tegev ettevõtja või vilja kasvatav põllumees – mõlemad soovivad end kaitsta ootamatu hinnakõikumise eest. LHV Trader pakub nii mõnegi võimaluse, kuidas seda läbi tuletisinstrumentide teha saab.

Raido Tõnisson 20.04.2021 09:45

Kuigi lapsele on Kasvukonto kaudu olnud võimalik raha koguda juba pikemat aega, sai lastele investeerimine suurema hoo sisse alles eelmisel aastal, kui see oli ka mitmetele täiskasvanud inimestele investeerimise algusaasta. Arvestades väga pikka investeerimisperioodi, võiks arvata, et vanemad valivad oma lastele maksimaalse riskiga fondid, mille oodatav tootlus on samuti kõrgeim, kuid tegelikkuses sarnaneb laste Kasvukonto fondide valik suuresti kogubaasiga.

Ühendriikides on börsiettevõtted taas avamas oma kaarte ning näitamas, milliseks kujunes esimeses kvartalis nende äritegevus. Kuna mullu samal ajal hakati märtsis mitmel pool maailmas pandeemia leviku tõkestamiseks majandusi sulgema, soodustab madalam võrdlusbaas kiirete kasvunäitajate raporteerimist. Kuid kas jätkub ruumi ka positiivseks üllatuseks?

Rahakasvatamine koosneb vähemast kulutamisest, rohkem teenimisest ja õigetest finantsotsustest. Siinkohal on kokku koondatud mõned mõtteterad, millele võiks igapäevaste otsuste juures mõelda.

Raido Tõnisson 15.04.2021 09:01

Võrreldes muude varaklassidega või lihtsalt raha pangakontol hoidmisega on aktsiatesse investeerimine paljudele inimestele midagi mõistmatut ning millega alustamiseks on vaja suuri summasid. Kuid tihtipeale kimbutavad aktsiatesse investeerimisel inimesi üsna sarnased küsimused, millest ühed on olulisemad, kuid teised pikaajalise investeerimise seisukohalt vähemtähtsad.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon