Kasvukonto - Uudised - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Uudised Kasvukonto

Raido Tõnisson 03.01.2023 07:38

2022. aasta neljas kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas muutusid meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Raido Tõnisson 30.11.2022 12:12

Alates eilsest on LHV Kasvukonto kasutajatel võimalik valida veelgi suurema hulga väärtpaberite vahel, kuhu automaatselt ja väiksete summadega investeerida ning seeläbi pikaajaliselt oma portfelli kasvatada. Kokku lisandus Kasvukonto valikusse 20 uut üksikaktsiat, viies valikus olevate üksikaktsiate koguarvu 30ni ja kõikide investeerimisinstrumentide arvu 65ni.

Kolmandas kvartalis nähtud karuturu ralli ja languse jätkamise järel on aeg heita pilk Kasvukonto kasutajate tegemistele ja vaadata, kas turgudel valitsev negatiivne meeleolu on ka neid nakatanud. LHV Kasvukonto on üks vanimaid LHV Panga investeerimistooteid, mille kasutajate arv ületab nüüdseks juba 48 tuhandet.

Raido Tõnisson 03.10.2022 06:38

2022. aasta kolmas kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas muutusid meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Marten Põllumees, Linda Hallika 19.07.2022 08:52

Hektilise esimese kvartali järel on olnud huvitav jälgida, milliseid pöördeid turud teises kvartalis võtavad, ning kuidas investorid muutustele reageerivad. Järgnevalt vaatame, kuidas on teises kvartalis käitunud Kasvukonto kliendid, keda praeguseks on kokku juba 46 tuhat.

Raido Tõnisson 14.07.2022 08:48

2022. aasta teine kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas muutusid meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Marten Põllumees 25.04.2022 09:26

Aasta esimese kvartali lõpuks jõudis LHV Kasvukonto 40 000 kliendini. 24. veebruaril alanud sõda mõjutas Euroopat ja kogu maailma jäädavalt. Järgnevalt vaatame, milline on olnud maailmas aset leidnud sündmuste mõju finantsturgudele ning kuidas see on mõjutanud Kasvukonto kliente.

Raido Tõnisson 11.04.2022 08:42

2022. aasta esimene kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas muutusid meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Marten Põllumees 27.01.2022 10:06

Ülimalt populaarne LHV Kasvukonto jõudis eelmise aasta viimases kvartalis pea 34 000 kliendini. Järgnevas artiklis vaatame lähemalt, millised olid kõige populaarsemad fondid investorite seas, millised fondid pakkusid kõige paremat tootlust ning milline on investorite hoiak tuleviku suhtes.

Raido Tõnisson 05.01.2022 09:02

2021. aasta neljas kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas muutusid meie Kasvukonto eksperimendis osalevate Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Kasvukonto on LHV klientide seas aina rohkem populaarsust kogumas, ületades 2021. aasta III. kvartali jooksul 30 000 kliendi piiri. Muutusi on näha ka investorite huvides. Kahanev huvi on Bitcoini ja puhta energia tootjate vastu, samas on kasvu näha just USA ettevõtteid jälgivate fondide vastu. Artiklis vaatame lähemalt, millist tootlust LHV Kasvukontol kauplevad fondid on pakkunud ja millised muudatused on toimunud investorite eelistustes.

Raido Tõnisson 14.10.2021 11:46

2021. aasta kolmas kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas muutusid meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Kasvukonto on LHV klientide seas aina rohkem populaarsust kogumas, ületades 2021. aasta II kvartali jooksul 25 000 kliendi piiri. Muutuseid on näha ka investorite huvides. Kahanev huvi on USA fondide ja kasvu on näha just krüptovaluutasid ja maailma aktsiaid jälgivate fondide vastu. Artiklis vaatame lähemalt, millist tootlust LHV Kasvukontol kauplevad indeksfondid on pakkunud ja millised muudatused on toimunud investorite eelistustes.

2021. aasta esimese kolme kuu jooksul alustas LHV Kasvukonto abil rikkuse kasvatamist ligi 5000 uut investorit. Suur huvi investeerimise vastu oli suuresti ajendatud jätkuvast tõusust börsiturgudel ning krüptovaluutade kasvavast populaarsusest. Järgnevalt vaatame lähemalt, kuidas Kasvukontol esimeses kvartalis läks - milliseid otsuseid üle 22 000 investori tegid ning mis fondid suutsid kvartali lõikes investoritele suurimat tootlust pakkuda.

Raido Tõnisson 29.04.2021 09:57

LHV Kasvukonto fondide valik on praeguseks laienenud 47-ni, mille hulgast leidub mitmeid jätkusuutlikke teemasid oluliseks pidavaid fonde (ESG – Environmental, Social and Corporate Governance). Jätkusuutlikkusele pööravad investorid üha rohkem tähelepanu, peamiselt seda väärtustavate ettevõtete ajalooliselt parema tootluse ja madalama riski tõttu (USA ESG fondide põhjal), kuid ka investorite üldisemast soovist panustada säästvatele trendidele.

Raido Tõnisson 20.04.2021 09:45

Kuigi lapsele on Kasvukonto kaudu olnud võimalik raha koguda juba pikemat aega, sai lastele investeerimine suurema hoo sisse alles eelmisel aastal, kui see oli ka mitmetele täiskasvanud inimestele investeerimise algusaasta. Arvestades väga pikka investeerimisperioodi, võiks arvata, et vanemad valivad oma lastele maksimaalse riskiga fondid, mille oodatav tootlus on samuti kõrgeim, kuid tegelikkuses sarnaneb laste Kasvukonto fondide valik suuresti kogubaasiga.

Raido Tõnisson 08.04.2021 10:20

2021. aasta esimene kvartal on seljataga ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

LHV Kasvukonto pakub investoritele mugavat võimalust panna oma raha kasvama juba alates ühest eurost. Aja jooksul on Kasvukonto fondide arv kerkinud 47-ni, mille hulgas leidub mitmeid keerukat sümbolit kandvaid väärtpabereid. Selleks, et teha fondide olemus ja investeeringud selgemaks, muudame sümboleid kümnel Kasvukonto fondil. Muudatus on näha meie kodulehel fondide nimekirjas.  Lisaks näevad uusi sümboleid oma interneti- ja mobiilipangas kliendid, kes on nendesse väärtpaberitesse investeerinud.

Raido Tõnisson 16.02.2021 08:52

Kuna LHV Kasvukonto on mõeldud eelkõige pikaajaliseks „osta ja hoia“ investeerimiseks, on kõige tähtsam vaadata mitte üksikute aastate käekäiku, vaid keskenduda suurele pildile, mis hõlmab vähemalt viie aasta pikkust perioodi ning järjepidevale oma raha lisamisele Kasvukontole. Korrektsioonid ja kriisid, mida praegu palju kardetakse, omavad portfelli koguväärtusele väikest mõju, hoides pigem madalana keskmised soetushinnad.

2020. aasta tervikuna oli kahtlemata sündmuste rohke. Viimases kvartalis oli kesksel kohal USA presidendivalimised, millel investorid teravalt silma peal hoidsid. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukontol neljandas kvartalis läks - milliseid otsuseid üle 15 000 investori tegid ning mis fondid suutsid kvartali ja kogu aasta lõikes investoritele suurimat tootlust pakkuda.

Current locale is

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon