Kasvukonto - Uudised - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Uudised Kasvukonto

Raido Tõnisson 08.04.2021 10:20

2021. aasta esimene kvartal on seljataga ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Raido Tõnisson 16.02.2021 08:52

Kuna LHV Kasvukonto on mõeldud eelkõige pikaajaliseks „osta ja hoia“ investeerimiseks, on kõige tähtsam vaadata mitte üksikute aastate käekäiku, vaid keskenduda suurele pildile, mis hõlmab vähemalt viie aasta pikkust perioodi ning järjepidevale oma raha lisamisele Kasvukontole. Korrektsioonid ja kriisid, mida praegu palju kardetakse, omavad portfelli koguväärtusele väikest mõju, hoides pigem madalana keskmised soetushinnad.

2020. aasta tervikuna oli kahtlemata sündmuste rohke. Viimases kvartalis oli kesksel kohal USA presidendivalimised, millel investorid teravalt silma peal hoidsid. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukontol neljandas kvartalis läks - milliseid otsuseid üle 15 000 investori tegid ning mis fondid suutsid kvartali ja kogu aasta lõikes investoritele suurimat tootlust pakkuda.

Raido Tõnisson 08.01.2021 08:30

2020. aasta neljas kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Raido Tõnisson 10.12.2020 11:32

Üha suurenev ebakindlus majanduses paneb investoreid huvituma järjest rohkem turvalisematest varaklassidest nagu toorained, väärismetallid, hõbe ja kuld. Kuigi viimane oli meie Kasvukonto valikus olemas juba varem, on nüüdsest võimalik investeerida ka füüsilisse hõbedasse, laiapõhjalisemasse väärismetallide fondi ning tooraineid koondavasse fondi. Neljandana lisandus valikusse ka digitaliseerumisse investeeriv fond.

2020. aasta III kvartal möödus koroonakriisi keskselt. Kuigi piirangud osaliselt veel kehtisid, siis turud taastusid ning see väljendus ka Kasvukonto investorite portfellides. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukontol kolmandas kvartalis läks - milliseid otsuseid üle 15 000 investori tegid ning mis fondid suutsid kvartali lõpuks investoritele suurimat tootlust pakkuda.

Raido Tõnisson 02.10.2020 09:16

2020. aasta kolmas kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Raido Tõnisson 25.09.2020 09:34

Viimane poolaasta on kaasa toonud suured kõikumised põhilistes aktsiaindeksites, põhjustades olulisi erinevusi ka investorite tootlustes. Võitnud on eelkõige need, kes on oma strateegiale kindlaks jäänud ja positsioone suurendanud olenemata sellest, kas hinnad parasjagu langesid või tõusid. Üks parimaid tooteid stabiilse ja pikaajalise investeerimisstrateegia jaoks on LHV Kasvukonto, sest investor saab ise paika panna kindlad osakaalud talle meelepäraste fondide vahel ja tänu sellele, et investeerida saab kasvõi kümne euroga, on oste võimalik ajas suurepäraselt hajutada.

2020. aasta teine kvartal algas keset koroonakriisi, kus paljudel turuosalistel puudus teadmine, mis edasi saab. Olgugi, et teadmatust on üksjagu ka praegu üleval on viimase kolme kuu jooksul turud teinud märkimisväärse tõusu. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukontol teises kvartalis läks - milliseid otsuseid investorid heitlikes oludes tegid ning mis fondid suutsid kvartali lõpuks investoreid üllatada.

Raido Tõnisson 06.07.2020 08:37

2020. aasta teine kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Marten Raudsepp 14.04.2020 09:00

2020. aasta algas turgudel positiivses meeleolus ning paljud indeksid saavutasid veebruari keskel oma kõigi aegade tipud. Järgnes olukord, mida paljud investorid ei osanud ette näha ning maailma majanduse halvas koroonaviirus. Esimese kvartali jooksul lisandus Kasvukonto fondivalikusse elektriautodesse investeeriv fond ECAR ning E-spordi ja videomängude fond ESP0. Samuti hakkasid mõõtu võtma Eestis tuntud väikeinvestorid, kes koostasid enda Kasvukonto portfellid, mida järgneva 10 aasta jooksul hakkame põhjalikult kajastama. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukontol esimeses kvartalis läks - milliseid otsuseid investorid heitlikes oludes tegid ning mis fondid suutsid kvartali lõpuks positiivset tootlust näidata.

Raido Tõnisson 09.04.2020 13:04

2020. aasta esimene kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Sander Pikkel, Raido Tõnisson 24.03.2020 15:08

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Seekord panid oma portfelli kokku Naisinvestorite klubi asutaja ja eestvedaja Kristi Saare ning isiklike finantside coach ja väikeinvestor Jekaterina Tint.

Sander Pikkel 10.03.2020 09:41

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Võistlustulle astus ka Äripäeva väljamõeldud tegelane Investor Toomas.

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Järgnevatel nädalatel anname ülevaate sellest, kes on eksperimendis osalemas, ning mis alustel nad oma portfellid on koostanud. Seeria kolmandas artiklis vaatame, millised portfellid panid kokku Rahafoorum.ee keskkonda juhtiv Taavi Pertman ja Investeerimisklubi üks asutajatest Marko Oolo.

Raido Tõnisson 19.02.2020 11:30

Käesolevas artiklis tutvume LHV Kasvukonto valikusse lisandunud uue fondiga, mille fookuses on e-sport ja videomängud. Vaatame, kuidas videomängude turul läheb ning millised on arengusuunad ja investeerimisvõimalused. Selge on see, et valdkond on läbi tegemas suurt muutust tänu aina võimsamatele arvutitele ning mitme mängijaga mängude, sotsiaalmeedia ja mobiilsete mängude rakenduste populaarsuse kasvule.

Elektrisõidukite tööstuse kiire kasv on äratanud paljudes investorites huvi kasvava turuolukorra ärakasutamiseks. Juba 2040. aastaks hinnatakse, et umbes 35% ülemaailmsest uute autode müügist moodustuvad just elektriautod. Üksikaktsiate ostmine on üks võimalus, kuidas potentsiaalsest kasvust osa saada, kuid arvestades valdkonna volatiilsust, tuleks riskide minimeerimiseks kaasata portfelli suurem hulk aktsiaid, mis ei pruugi aga enamustele väikeinvestoritele optimaalseim valik olla. Lahendusena on meil on hea meel teatada, et alates tänasest on võimalik LHV Kasvukonto kaudu investeerida maailma suurimaid elektriautode tootmise ja arendamisega seotud ettevõtteid koondavasse fondi.

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Järgnevatel nädalatel anname ülevaate sellest, kes on eksperimendis osalemas, ning mis alustel nad oma portfellid on koostanud. Seekord teeme ülevaate portfellidest, mille koostasid dividendinvestor.ee blogi pidav Märten Kress ja Jaak Roosaare.

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Järgnevatel nädalatel anname ülevaate sellest, kes on eksperimendis osalemas, ning mis alustel nad oma portfellid on koostanud. Esimesena jõudsid oma portfelli kokku panna Rahakratt ja Rahapuu blogi autor Tauri Alas.

Kasvukonto jaoks lõppes IV kvartal ja kogu 2019. aasta positiivselt ehk 41-st fondist 40 kasvatas investorite raha terve aasta lõikes. Kasvukonto valikusse lisandus mitu uut fondi nagu näiteks Skandinaavia ettevõtteid järgiv CN1, kogu maailma indeksit järgiv VWRL, kulda järgiv XAD5 ja Saksamaa riiklik võlakirjafond X03G. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukonto investorid 2019. aasta viimases kvartalis raha paigutasid ning milline fond suutis parimat tootlust näidata.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon