Viimastel aastatel on Eesti investorite hulgas üha populaarsemaks muutunud Skandinaavia aktsiaturg. Oleme varasemalt LHV klientide Skandinaavia lemmikaktsiatest kirjutanud siin. Kasvukonto fondide nimekiri on nüüd täienenud just Skandinaavia ettevõtete indeksit jälgiva ETF-iga, mis pakub võimalust ühte-kahte Skandinaavia aktsiasse paigutamise asemel luua regiooni panustav hajutatud aktsiaportfell.

III kvartal möödus Kasvukonto investoritele pigem positiivsetes toonides. Fondivalikusse lisandus kaks uut investeerimisvõimalust ning 23 fondi 40-st näitasid positiivset tootlust. Järgnevalt vaatamegi peale, mis Kasvukontos III kvartalis toimus ning milliseid valikuid investorid tegid.

Teine kvartal möödus Kasvukonto investoritele positiivselt. 28 fondi 38-st näitasid positiivset tootlust ning üks fond suutis kasvada kolme kuuga rohkem kui 150%. Järgnevalt vaatamegi peale, milliseid valikuid 2019. aasta II kvartalis Kasvukonto investorid tegid.

2019. aasta esimese kolme kuu jooksul Kasvukonto investorid ei pidanud pettumust tundma ning said oma investeeringute üle rahul olla. Järgenvalt vaatame, kas investorid on oma eelistusi muutnud ning millised fondid on sellel aastal kõige tulusamateks osutunud.

Sander Pikkel 13.03.2019 14:33

Hiljuti küsisime LHV Kasvukonto klientidelt muu tagasiside hulgas, milliseid uusi fonde nad hea meelega Kasvukonto valikus näeksid. Enim sooviti investeerida madalate kuludega fondi, mis jälgiks kogumaailma indeksit. Meil on hea meel teatada, et alates tänasest on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Vanguardi FTSE All-World UCITS ETF (sümboliga VWRL). Kuna juba varasemalt on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Xtrackers MSCI World UCITS ETF (XDWD), siis ongi siinkohal pasklik neid kahte fondi võrrelda.

Kasvukonto on üks vanimaid LHV Panga investeerimistooteid, mis eelmisel aastal elas läbi mitu olulist muutust. Aasta algul kehtima hakanud PRIIPS regulatsioon asendas USA-s noteeritud ETF-d sarnaste fondidega Euroopas. Suve lõpus langes haldustasu, lisandus mikroinvesteerimine ning hulgaliselt uusi sektoreid ja fonde, kuhu investorid saavad oma investeeringuid suunata. Nüüd on hea hetk IV kvartal kokku võtta ja vaadata, milliseid positsioone Kasvukonto investorid hoiavad ning kuhu oma raha suunasid.

Gert Siniloo 9.01.2019 8:55

Kas Sina teadsid, et iga kaardimaksega saad teha investeeringu enda tulevikku? Loe lähemalt, kuidas kinkida endale uueks aastaks meelerahu ning mikroinvesteerimisega oma raha enda kasuks tööle panna.

LHV „Maksa ja võida mängu“ neljanda ja ühtlasi viimase nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli möödunud nädala jooksul üle 62 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma oli suurim ka terve mängu jooksul.

LHV „Maksa ja võida mängu“ kolmanda nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli möödunud nädala jooksul üle 57 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma kasvas eelmise nädalaga võrreldes enam kui kaks korda.

LHV „Maksa ja võida mängu“ teise nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli nädala jooksul üle 25 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma kasvas eelmise nädalaga võrreldes ligi 30%.

Gert Siniloo, Sander Pikkel 6.12.2018 8:50

Kuigi viimastel päevadel on aktsiaturud taas tõusuteele asunud, võib mõne hiljuti alustanud investori kontoseis jätkuvalt punane olla, sest esialgne väärtpaberi ostuhind oli päris kõrge. Sellest ei maksa aga heituda ning pigem tasub meelde tuletada põhitõde, kuidas turgude liikumise mõju enda investeeringutele vähendada.

LHV „Maksa ja võida mängu“ esimese nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli nädala jooksul ligi 20 eurot, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde.

LHV 19.11.2018 8:40

Pühadeaeg läheneb ja on õige aeg teha kingitus iseendale. 22. novembrist kuni 19. detsembrini kahekordistab LHV Sinu mikroinvesteeringu Kasvukontol juhul, kui Sinu mikroinvesteeringute kogusumma on nädala kolme kõige suurema hulgas. Lisaks saad kingituseks hea raamatu.

Gert Siniloo, Sander Pikkel 1.11.2018 10:05

Praegused ajad, mil aktsiaturud langevad, võivad mõjuda alustavale investorile hirmutavalt. Siiski tasub tutvuda võimalustega, kuidas turgude liikumise mõju enda investeeringutele vähendada.

Augusti lõpus toimus LHV Kasvukontol mitmeid uuendusi, millest peamised olid:

  • Haldustasude alanemine;
  • Mikroinvesteerimine;
  • Laienenud fondide valik.

 

Järgnevalt heidame pilgu, mis iga muutus endaga täpsemalt kaasa tõi ning kas ja kuidas on see mõjutanud LHV Kasvukonto investorite käitumist.

LHV Kasvukonto uute fondide ülevaate viimases osas keskendume kinnisvarale, jätkusuutlikule arengule, infrastruktuurile ja dividendidele.

Siim Erik Akermann 7.09.2018 9:35

Pühapäevase vanavanemate päeva puhul on sobiv rääkida LHV Kasvukontosse lisandunud fondidest, mis just neile teenuseid pakkuvaid ettevõtteid sisaldavad. Seekord peatume tervishoiul, meditsiini innovaatoritel ja vananeval rahvastikul.

Siim Erik Akermann 3.09.2018 11:50

Täna on järjest rohkem linnastuval rahvastikul keeruline läbi saada ilma tarbekaupadeta. Majanduse efektiivsuse seisukohalt on mõistlik, kui igaüks teeb seda, milles ta hea on. Vaatame seekord LHV Kasvukontosse lisandunud fonde, mis keskenduvad tarbe- ja luksuskaupadele, ning ka Indiale.

Siim Erik Akermann 29.08.2018 8:58

Jätkame LHV Kasvukontosse lisandunud instrumentide tutvustamist. Kahe börsil kaubeldava sertifikaadi abil on võimalik jälgida viimaste aastate põnevaimat teemat - krüptovaluutasid. Järgnevalt uurime, mida need krüptovaluutade hindu järgivad sertifikaadid endast täpsemalt kujutavad. Vaatame üle ka riskid, mis kaasnevad fondidesse investeerides. Krüptovaluutadesse investeerimise üldisi riske oleme varasemalt kajastanud siin, ning soovitame need kindlasti üle vaadata enne järgmistesse instrumentidesse investeerimist.

Kasvukonto fondivalik täienes megatrende jälgivate fondide näol. Tutvustame seekord investeerimisvõimalusi puhta vee, jätkusuutliku energia, küberturvalisuse ning robootika ja automaatika valdkonnas.