Marten Raudsepp 14.04.2020 9:00

2020. aasta algas turgudel positiivses meeleolus ning paljud indeksid saavutasid veebruari keskel oma kõigi aegade tipud. Järgnes olukord, mida paljud investorid ei osanud ette näha ning maailma majanduse halvas koroonaviirus. Esimese kvartali jooksul lisandus Kasvukonto fondivalikusse elektriautodesse investeeriv fond ECAR ning E-spordi ja videomängude fond ESP0. Samuti hakkasid mõõtu võtma Eestis tuntud väikeinvestorid, kes koostasid enda Kasvukonto portfellid, mida järgneva 10 aasta jooksul hakkame põhjalikult kajastama. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukontol esimeses kvartalis läks - milliseid otsuseid investorid heitlikes oludes tegid ning mis fondid suutsid kvartali lõpuks positiivset tootlust näidata.

Raido Tõnisson 9.04.2020 13:04

2020. aasta esimene kvartal on läbi saanud ja aeg on teha ülevaade, kuidas on muutunud meie Kasvukonto eksperimendis osalenud Eesti tuntud väikeinvestorite portfellid. Ülesandeks oli koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Portfellide seisu uuendame kord kvartalis.

Sander Pikkel, Raido Tõnisson 24.03.2020 15:08

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Seekord panid oma portfelli kokku Naisinvestorite klubi asutaja ja eestvedaja Kristi Saare ning isiklike finantside coach ja väikeinvestor Jekaterina Tint.

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Võistlustulle astus ka Äripäeva väljamõeldud tegelane Investor Toomas.

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Järgnevatel nädalatel anname ülevaate sellest, kes on eksperimendis osalemas, ning mis alustel nad oma portfellid on koostanud. Seeria kolmandas artiklis vaatame, millised portfellid panid kokku Rahafoorum.ee keskkonda juhtiv Taavi Pertman ja Investeerimisklubi üks asutajatest Marko Oolo.

Raido Tõnisson 19.02.2020 11:30

Käesolevas artiklis tutvume LHV Kasvukonto valikusse lisandunud uue fondiga, mille fookuses on e-sport ja videomängud. Vaatame, kuidas videomängude turul läheb ning millised on arengusuunad ja investeerimisvõimalused. Selge on see, et valdkond on läbi tegemas suurt muutust tänu aina võimsamatele arvutitele ning mitme mängijaga mängude, sotsiaalmeedia ja mobiilsete mängude rakenduste populaarsuse kasvule.

Elektrisõidukite tööstuse kiire kasv on äratanud paljudes investorites huvi kasvava turuolukorra ärakasutamiseks. Juba 2040. aastaks hinnatakse, et umbes 35% ülemaailmsest uute autode müügist moodustuvad just elektriautod. Üksikaktsiate ostmine on üks võimalus, kuidas potentsiaalsest kasvust osa saada, kuid arvestades valdkonna volatiilsust, tuleks riskide minimeerimiseks kaasata portfelli suurem hulk aktsiaid, mis ei pruugi aga enamustele väikeinvestoritele optimaalseim valik olla. Lahendusena on meil on hea meel teatada, et alates tänasest on võimalik LHV Kasvukonto kaudu investeerida maailma suurimaid elektriautode tootmise ja arendamisega seotud ettevõtteid koondavasse fondi.

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Järgnevatel nädalatel anname ülevaate sellest, kes on eksperimendis osalemas, ning mis alustel nad oma portfellid on koostanud. Seekord teeme ülevaate portfellidest, mille koostasid dividendinvestor.ee blogi pidav Märten Kress ja Jaak Roosaare.

Andsime tuntud Eesti väikeinvestoritest blogijatele lähteülesande koostada LHV Kasvukonto portfell, mille kaudu nad investeeriksid igakuiselt 10-aastases perspektiivis keskmisest kuupalgast 10%. Uuendame portfellide seisu kord kvartalis ja vaatame kuidas neil läinud on. Järgnevatel nädalatel anname ülevaate sellest, kes on eksperimendis osalemas, ning mis alustel nad oma portfellid on koostanud. Esimesena jõudsid oma portfelli kokku panna Rahakratt ja Rahapuu blogi autor Tauri Alas.

Kasvukonto jaoks lõppes IV kvartal ja kogu 2019. aasta positiivselt ehk 41-st fondist 40 kasvatas investorite raha terve aasta lõikes. Kasvukonto valikusse lisandus mitu uut fondi nagu näiteks Skandinaavia ettevõtteid järgiv CN1, kogu maailma indeksit järgiv VWRL, kulda järgiv XAD5 ja Saksamaa riiklik võlakirjafond X03G. Järgnevalt vaatame, kuidas Kasvukonto investorid 2019. aasta viimases kvartalis raha paigutasid ning milline fond suutis parimat tootlust näidata.

Viimastel aastatel on Eesti investorite hulgas üha populaarsemaks muutunud Skandinaavia aktsiaturg. Oleme varasemalt LHV klientide Skandinaavia lemmikaktsiatest kirjutanud siin. Kasvukonto fondide nimekiri on nüüd täienenud just Skandinaavia ettevõtete indeksit jälgiva ETF-iga, mis pakub võimalust ühte-kahte Skandinaavia aktsiasse paigutamise asemel luua regiooni panustav hajutatud aktsiaportfell.

III kvartal möödus Kasvukonto investoritele pigem positiivsetes toonides. Fondivalikusse lisandus kaks uut investeerimisvõimalust ning 23 fondi 40-st näitasid positiivset tootlust. Järgnevalt vaatamegi peale, mis Kasvukontos III kvartalis toimus ning milliseid valikuid investorid tegid.

Teine kvartal möödus Kasvukonto investoritele positiivselt. 28 fondi 38-st näitasid positiivset tootlust ning üks fond suutis kasvada kolme kuuga rohkem kui 150%. Järgnevalt vaatamegi peale, milliseid valikuid 2019. aasta II kvartalis Kasvukonto investorid tegid.

2019. aasta esimese kolme kuu jooksul Kasvukonto investorid ei pidanud pettumust tundma ning said oma investeeringute üle rahul olla. Järgenvalt vaatame, kas investorid on oma eelistusi muutnud ning millised fondid on sellel aastal kõige tulusamateks osutunud.

Sander Pikkel 13.03.2019 14:33

Hiljuti küsisime LHV Kasvukonto klientidelt muu tagasiside hulgas, milliseid uusi fonde nad hea meelega Kasvukonto valikus näeksid. Enim sooviti investeerida madalate kuludega fondi, mis jälgiks kogumaailma indeksit. Meil on hea meel teatada, et alates tänasest on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Vanguardi FTSE All-World UCITS ETF (sümboliga VWRL). Kuna juba varasemalt on Kasvukonto vahendusel kättesaadav Xtrackers MSCI World UCITS ETF (XDWD), siis ongi siinkohal pasklik neid kahte fondi võrrelda.

Kasvukonto on üks vanimaid LHV Panga investeerimistooteid, mis eelmisel aastal elas läbi mitu olulist muutust. Aasta algul kehtima hakanud PRIIPS regulatsioon asendas USA-s noteeritud ETF-d sarnaste fondidega Euroopas. Suve lõpus langes haldustasu, lisandus mikroinvesteerimine ning hulgaliselt uusi sektoreid ja fonde, kuhu investorid saavad oma investeeringuid suunata. Nüüd on hea hetk IV kvartal kokku võtta ja vaadata, milliseid positsioone Kasvukonto investorid hoiavad ning kuhu oma raha suunasid.

Gert Siniloo 9.01.2019 8:55

Kas Sina teadsid, et iga kaardimaksega saad teha investeeringu enda tulevikku? Loe lähemalt, kuidas kinkida endale uueks aastaks meelerahu ning mikroinvesteerimisega oma raha enda kasuks tööle panna.

LHV „Maksa ja võida mängu“ neljanda ja ühtlasi viimase nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli möödunud nädala jooksul üle 62 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma oli suurim ka terve mängu jooksul.

LHV „Maksa ja võida mängu“ kolmanda nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli möödunud nädala jooksul üle 57 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma kasvas eelmise nädalaga võrreldes enam kui kaks korda.

LHV „Maksa ja võida mängu“ teise nädala võitjad on selgunud. Suurim mikroinvesteering oli nädala jooksul üle 25 euro, millele LHV lisas omalt poolt sama palju juurde. Selle nädala võidusumma kasvas eelmise nädalaga võrreldes ligi 30%.