Börsipäev 29. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 29. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti kolmapäeval 4954 tehingut ning käive oli 1,517 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 1,015 miljonit eurot ning Vilniuse börsi käive 486 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 3455 ning 1405.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  Uudised:
  Baltika BLT1T avalikustab 2022. majandusaasta kolmanda kvartali vahearuande varasemalt teatatud 19. oktoobri asemel 4. novembril. Aruande hilisem avalikustamine on tingitud uue ettevõtte ressursside planeerimisetarkvara kasutuselevõtmisest seoses Ivo Nikkolo uue veebipoe avamisega ja Baltika kontserni ettevõtete majandustarkvara ühtlustamisega.

  Tallinna Vesi TVE1T kuulutas välja riigihanke, et rajada Paljassaare reoveepuhastusjaama koostootmisseade, millega ettevõte kavatseb hakata biogaasist oma tarbeks elektri- ja soojusenergiat tootma. Hanke alla kuulub nii seadme ostmine, projekteerimine kui ehitus, selgub hanketeatest. Tuleval aastal kavatseb Tallinna Vesi rekonstrueerida 1998. aastal ehitatud metaantankid, kus stabiliseeritakse anaeroobsel töötlemisel puhastusprotsessis tekkiv reoveesete. Paljassaares töötab kaks metaantanki, kumbki mahuga 10 000 kuupmeetrit. Metaantankid on olnud pidevalt töös alates valmimisest, ilma tühjendamise ja remondita.
 • Kuus päeva järjest väldanud langus USA aktsiaturul ning Inglise keskpanga sekkumine Suurbritannia valitsuse võlakirjaturul muutsid lõpuks ostjate jaoks tingimused piisavaks, et tekiks taas julgus võtta riski.

  Inglise keskpank, kes oli sunnitud liialt kiireks muutunud riigivõlakirjade hinnalanguse laiemate negatiivsete tagajärgede ärahoidmiseks sekkuma, suutis Suurbritannia valitsuse 30-aastase võlakirja tulususe tuua tervelt ühe protsendipunkti võrra 3,9% peale. USA 10-aastase võlakirja tulusus alanes sümpaatiast 3,95% pealt 3,73% peale ning see pakkus omakorda hingamisruumi aktsiaturul, kus S&P 500 indeks lõpetas sessiooni ligi 2% kõrgemal 3719 punktil. Euroopas piirdus Stoxx 600 0,3% tõusuga.

  USA majade pooleliolevate müügitehingute indeks alanes augustis 2,0% võrreldes juuliga, mis märkis tänavu seitsmendat langusega kuud ja saavutas 88,4 punktil madalaima taseme alates 2011. aastast. Seda indeksit vaadatakse olemasolevate majade müügistatistika indikaatorina järgmise 1-2 kuu pärast. Peaasjalikult on turgu jahutamas intressimäärade tõus, mis näiteks 30-aastase fikseeritud intressimääraga hüpoteeklaenu puhul on jõudnud 6,5%ni (kerkides kõigest kuue nädalaga tervelt ühe protsendipunkti võrra) ehk kõrgeimale tasemele alates 2008. aastast. Selle jahutavat mõju on näha ka kinnisvaralaenude taotluste indeksis, mis on jõudnud madalaimale tasemele alates 1999. aastast.  Ka Aasia aktsiaturgudel võis öösel näha leevendust: Nikkei kerkis 1,0%, Hang Seng kosus 0,9%, Shanghai Composite tõusis 0,4% ja Kospi 1,0%. Brenti toornafta odavnes 0,6% 88,8 dollarile, Bitcoin langes 0,4% 19 489 dollarile ja Ethereum kauples 1% võrra madalamal 1337 dollaril. Unts kulda maksis 1645 dollarit (–0,9%).

  Täna jälgitakse Hispaania ja Saksamaa septembrikuu inflatsiooninäitajaid ning Ühendriikide töötu abiraha taotlusi. Euroopas alustab kauplemist Porsche aktsia, mille hinnaks määrati IPO käigus 82,5 eurot ja see annab firma väärtuseks 75 miljardit eurot.

  10.00 Hispaania inflatsioon (september)
  12.00 Euroala majandusliku kindlustunde indeks (september)
  15.30 Saksamaa inflatsioon (september)
  15.30 USA teise kvartali lõplik SKP
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
 • Hispaania alusinflatsioon aeglustus septembris 0,2pp võrra 6,2%le, jäädes madalamaks analüütikute oodatud 6,6%st
 • Pärast väikese tõusuga avanemist kaupleb Porsche aktsia IPO hinna juures
 • Vahepeal spekuleeriti, et Kreml võib lükata Ukraina alade annekteerimise teate oktoobrisse, aga näib siiski aset leidvat homme nagu eelnevalt öeldi

  Kremlin: Signing Ceremony On Incorporating New Territories Will Take Place Tomorrow And Putin Will Give Speech
 • Saksamaa inflatsioon kiirenes septembris 7,9% pealt 10,0%le (oodati 9,5%), osalt seetõttu, et septembrist lõppesid mõned valitsuse toetused....sh näiteks ühistranspordi pileti subsideerimine
 • USA töötu abiraha taotlused alanesid eelmine nädal 20 tuhande võrra 193 tuhandele vs. oodatud 215 tuhat. Ei paista USA tööturul seda kõrgemate intressimäärade jahutavat mõju.

 • Yield tuleb alla, dollar tuleb alla....
  ...SPY passib.

  Millal ma seda sama näinud olen?
 • "rinx"
  Yield tuleb alla, dollar tuleb alla....
  ...SPY passib.

  Millal ma seda sama näinud olen?


  Kas tuli meelde ?
 • "naxitrall"
  "rinx"
  Yield tuleb alla, dollar tuleb alla....
  ...SPY passib.

  Millal ma seda sama näinud olen?


  Kas tuli meelde ?


  Härra on septembri algusest kolmekordselt tech long, see ei ole naljaasi, võib oma nimigi varsti ununeda.
 • 15-16 juuni.
  Saab näha, mida SPY selle peale otsustab.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon