Börsipäev 23. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 23. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti kolmapäeval 4937 tehingut ning käive oli 2,866 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 2,336 miljonit eurot ja Vilniuse börsi käive 451 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 3985 ja 841.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  Sel nädalal:
  24.02 Kauplemispüha (TLN)
 • Kuna Föderaalreservi 1. veebruari istungi protokoll väga palju uut infot turuosaliste jaoks ei sisaldanud, vaid pigem kinnitas eelnevat teadmist, et keskpank on valmis inflatsiooniga võitlemiseks jätkama intressimäära tõstmist, pakkus see vähe lohutust aktsiaturgudele. S&P 500 indeks sulgus kolmapäeval 0,2% madalamal, mis oli neljas järjestikune languspäev ning tähendas seda, et aasta alguse tõusust on kaotatud nüüdseks rohkem kui pool. Euroopas lõpetas Stoxx 600 0,3% madalamal, vähendades tõusu aasta algusest 8,8%-ni.

  FOMC veebruari istungi protokoll saatis üsna tasakaaluka sõnumi: ühest küljest on keskpanga fookus jätkuvalt inflatsioonil ja rahapoliitika karmistamisel, ent teisalt tõdeti ka seda, et majanduse jaoks on riskid hakanud laiahaardelisemalt jaotuma. Seepärast toetasid praktiliselt kõik hääletajad toona intressimäära kergitamist 25 baaspunkti võrra, kuid mõned siiski eelistasid 50baaspunktist tõstmist, et saavutada intressimäära piiravam mõju kiiremini. Keskpanga komitee arvates on mõistlikum edasi liikuda aeglasemas tempos, kuna ebakindlust on maailmamajanduse väljavaates rohkem. Intressimäära tuleb siiski hoida kõrgel tasemel mõnda aega, et tuua inflatsioon tagasi 2% juurde. Osad hääletajad hoiatasid, et finantstingimuste leevenemine eelnevatel kuudel võib tähendada vajadust muuta rahapoliitikat selle tulemusel rohkem karmimaks.

  Kuna istung leidis aset enne jaanuarikuu väga tugeva tööturu raporti ja jaemüügi statistika avaldamist ning samuti on vahepeal selgunud jaanuari inflatsioon, mis taandus prognoositust visamalt, siis võib see mingil määral keskpanga ametnike mõtlemist järgmiseks istungiks muuta. Finantsurgudel usutakse nüüd, et juuniks jõuab lühiajaline intressimäär 5,3%-ni, mis tähendaks 25baaspunktist kergitamist märtsi, mai ja juuni istungil. Intressimäära tipnemist näevad finantsturud praegu juulis 5,4% peal.

  Aasia aktsiaturud suundusid öösel valdavalt madalamale, alanedes Hiinas 0,3%, Hongkongis 0,1% ja Austraalias 0,4%. Lõuna-Korea Kospi oli üks vähestest, mis näitas kirjutamise hetkel 1,0% tõusu ja Jaapani börs oli püha tõttu suletud. Brenti toornafta kallines 0,4% 80,9 dollarile, Bitcoin kerkis 2,5% 24 406 dollarile ja Ethereum tõusis 2,8% 1665 dollarile. EUR/USD tugevnes 0,2% 1,0622 dollarile ja unts kulda maksis 1829,3 dollarit (+0,2%).

  Tänastest majandusuudistest võiks esile tõsta Ühendriikide läinud nädala esmased töötu abiraha taotlused. Homme oodatakse suure huviga USA jaanuari inflatsiooni FEDi poolt jälgitava PCE mõõdiku alusel.

  23. veebruar
  12.00 Euroala inflatsioon (jaanuari lõplik)
  15.30 USA neljanda kvartali revideeritud SKP
  15.30 USA esmased töötu abiraha taotlused
  18.00 USA Kansas City FEDi töötleva tööstuse aktiivsusindeks (veebruar)

  24. veebruar
  09.00 Saksamaa neljanda kvartali revideeritud SKP
  09.00 Saksamaa tarbijate kindlustunne (märts)
  09.45 Prantsusmaa tarbijate kindlustunne (veebruar)
  10.00 Hispaania tootjahinnaindeks (jaanuar)
  15.30 USA isiklikud kulutused ja sissetulekud (jaanuar)
  15.30 USA inflatsioon PCE mõõdiku järgi (jaanuar)
  17.00 USA uute majade müük (jaanuar)
  17.00 USA Michigani ülikooli tarbijate kindlustunde indeks (veebruari lõplik)
 • Euroala jaanuari alusinflatsiooni lõplik näit korrigeeriti 0,1pp võrra kõrgemaks 5,3% peale

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon