Kui kellegil on talutav äriidee,olen nõus osalema - Free topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Free topic

Kui kellegil on talutav äriidee,olen nõus osalema

Log in or create an account to leave a comment

  • Kuna turul tunduvad huvitavamad ajad mõneks ajaks läbi olema,osaleks vahepeal mõnes projektis.
    Mida pakute?
  • Kui kellegil on vähemalt 100 000 krooni ja soovi iga kuu 10% juurde teenida, siis pakun võimalust.Tegemist tehnikakaupade impordiga Eestisse(Aasia regioonist otse tootjalt).Kliente on rohkem kui kaupa hetkel ja seda ilma mingi reklaamita :)
    Võimalik saada firmas osanikuks või partneriks.

    Kui kellegil huvi on siis võib mailida microsoft@email.ee (see mail suunab õigele aadressile:)

  • pakun välja idee praegusel "mittehuvitaval ajal" end lühikeseks turul müüa! Kontrollitud!
  • Martin007S, teema võib pakkuda huvi. Võta ühendust tel. 056 656 200. Jüri.
  • kaevandamine.esmane investeering 7 ühikut.load,litsemtsid,maad.kaevanduse hind hiljem kuni 100.minimaalne kestvus 3-4 aastat.
  • fosforiidist räägid, tonis? :)

    muideks, kas kellegil on miskit examplet kuidas VC inimestele avaldust kirjutada?
    ma pole kunai yhtegi sellist näinud aga hetkel kriban..

    ja kas eestis peale lhv ja trigoni on ka muid VC firmasid?
  • tegemist no ütleme et liikumisvahendid,
    Väljamüügihind ca 6000 juurdehindlusega 100%
    Prognoositav müük 200tk. Aeg kaks kuud.
    Täpsem info vajaduse korral kui huvi on
  • racerx.seleta täpsemalt või anna maili aadress
  • Ega see kaevanduste värk pole see suurepärane investeerimisvõimalus, mida pakutakse Purjespordikeskuse Investeermispangas (noh see Pleth Marketing vms)? Seal kah nagu mingit juttu kullakaevandustest aeti. Nende investeerimispanga peastrateeg on igatahes keegi kaalujälgija tädi.
  • kaevandamine on läänes suhtrikaste investorite lõbu.meil väikese tähelepanu all.meil ainult turvast, põlevkivi ja natuke dolomiiti kaevandatakse.unustatud on erinevad savid,kvarts,liivad ,erinevad paekivi(milestone) fraktsioonid.ometi neid kõiki leidub eestis.keegi tegeleda ei viitsi.
    esitan teile lihtsa küsimuse:kas saksamaal saaks mõni meiesugune kaevandamisloa või õiguse mõnele maavarale?nähtavasti mitte kunagi kui just miljonär või geenius pole.meil vedeleb esialgu maavarasid,mida keegi ei viitsi isegi uurida rääkimata keavamisest arendamisest müümisest.on ainult kamp kes metsa varastab ja ensole ja thomestole müüb,labane kamp.
  • tonis !! Tundub,et sa oled asja üle mitu ööd mõelnud ja vist eriaalast kirjandustki sirvind.
    kus see koht on ,kus kopp maasse torgata
  • jass, tonis just rääkis pikalt ja laialt
  • OPTSIOON deklareerige enne 1 aprilli eesti energia hanza.net i lehel et olete tarbinud elektrit 100000 kwh ja makske selle eest 50000 eeki.peale esimest aprilli maksab sama kogus 110000.
    elektritarbimise lepingus keelatud pole.
  • tonis, ma arvan, et see "optsioon" lubatud ka pole, kuna sa pead teatama tarbitud näidu, mitte tuleviku näidu.
  • Legaalsem variant oleks energia akudesse koguda ja tarbida hiljem.
  • Minu projekti puhul oleks vaja esimese hooga 1,5 miljonit. Kui väga hästi järele mõelda siis
    saaksin kuidagi ehk ise rohkem ka pandud ja investori osa jääks väiksemaks.
    Tegemist ühe hästi toimiva suht. tuntud interneti äriga. Täpsemalt ei tahaks avalikult sellest rääkida aga hõlmab väga olulist ning edukat majandusvaldkonda.
    Asi toimib ja toodab kuus umbes keskmiselt 30 000 kasumit. Käive 50 - 60 000.
    Projekt on algusest peale jooksvalt kasumis olnud.

    Miks raha vaja?

    1. Projekt ühe firma käes kes ei ole edukamalt suutnud asja teenima panna. Põhjuseid on mitu
    aga peamiselt - põikpäine firmajuht ja jalgu jääv tehnoloogia.
    2. Samune projekt vaja ära osta. Puudu jääb natuke rohkem kui pool.
    3. 1,5 aastaga suudan selle projekti käibe hea kaastöötajaga (2 spetsialisti silmapiiril) tõsta 3 kordseks ja kasumi numbri 2- kordseks

    Seega:
    kõige pessimistlikuma prognoosiga suudaks 1,5 miljonit tagasi teenida 5 aastaga,
    keskmise optimismiga 3 aastaga ja väga optimistlikult vähem kui 2,5 aastaga.

    Kellel huvi? Lisage palun oma täpsemad andmed.
    Ütlen ära kohe, et liigkasuvõtjatelt raha võtma ei hakka ja raha pole seda väärt, et eluga riskida.
    Kuid hästi teenida tahab igaüks.

    laane48@hot.ee
  • Minu äriidee on hakata äriideid välja mõtlema
  • ma tegelen juba gravitatsiooni lahtim6testamisega..
    ja prosede mikroarhidektuuriga..
    ja BeOSi installisin ka - ikka jumala k6va os on!!!
    sekvenseri idee on endiselt kuum!

    kui ideedest yldse rääkida, siis mida rohkem eri asju sa uurid seda rohkem ideid tuleb.
    kahjuks pole ideedel per se väärtust. ja vahel on lihtsalt m6nus m6elda.

    god money
  • 26.2.2002 23:04 quickie:

    sekvenserifirma teha!

    no jargnev tekst on quickie ja sisaldab igasugu slangi aga tahtsin lihtsalt
    raw m6tte edasi lennutada, hetkel pole viici asja täiustamisega tegeleda..
    äkki tekib diskussioon. nimelt mu s6ber arvas et see on utoopiline idee.
    aga mina usun sellesse. mul endal kodus yks sekvenser ;)
    v6in teile demoda mida isegi nii algelisega nagu mul teha v6ib!
    teised kahjuks ei saa alati kunstist aru :p

    definitsioonid

    sekvenser - nootide "word processor" syntidele.
    st. voimaldab muusikat nootides salvestada ja syntidele edasi anda.

    noot - muusika täht. kirjeldab heli k6rgust ja kestvust.
    lisaks on veel erilisi intonatsioonimärke jne. MIDI on noodid syntide jaoks,
    numbritena. Muidu on noodid semantikalt samad nii syndi kui
    klaverimängija jaoks.

    sample - lindistatud heli. ylidselt ei oma mingit seost noodiga.
    (aga v6ib ka omada kui ainult yhte nooti samplitakse). sample on miski
    muusikafraas nagu on s6na, kui noot on täht.

    toote pool

    idee iseenesest on lihtne: teha riistvara sekvenser, mis oleks m6eldud
    live performacite ning songwritingu/inspiratsiooni catchimiseks nendel
    vähestel hetkedel kui miski viisijupp su peas ymiseb.

    hetkel on maailmas musaturul ylekaalus sample based music making,
    ehk siis valmis samplesid pannakse yksteise peale ja taha ritta
    ning saadaksegi muusika.

    see on kyll kergem viis musa teha, kuid variatsioonid on suht piiratud.
    ikka sama sample samade helidega eri kohtades piu piu tegemas. samas
    voimaldab see meetod SUVALISI helisid taasesitada, isegi vokaale.

    raskem viis ja tunduvalt paindlikum on teha lugusid midi ehk nootidega.
    paned noodid aga syndi poole liikuma ja helid genereeritakse on the fly.
    see annab v6imaluse TOHUTULE varieeritusele heli tämbris (kas on klaver
    v6i on saksofon naiteks) ning real-time v6imalused muusika muutmiseni
    l6pmatuseni. sellele lisaks voimaldab see ka samplite triggemise
    samplerist!

    idee oli siis teha just selline riistapuu mis lihtsustaks nende helide
    ja ideede l6pmatusse läheneva mutatsioonide haldamise :) anda
    inimesele riistapuu mis voimaldab tal istuda tundide viisi device
    taga mille eest sinamina raha saame ja tema ääretut r66mu.
    nimelt on syndi spämm parem kui seks. kui sa upud sinna helide
    maailma.. tunne on v6rreldav sellega kui vaatad ajalehest palja
    naise pilti versus making a love to really beauiful woman.
    all night long.

    hetkel on turul HW sekvensereid mitu tykki firmadelt yamaha
    2tk ning rolandilt rohkem kui 4 erinevat mudelit. akailt mitu
    tykki, samuti emult 1 mudel variatsioonidega ning veel m6ni
    eksootilisem variant. mis aga nende puudused on?
    miks on veelyhte vaja?

    PUUDUB SEKVENSER MIS VOIMALDAKS TEHA K6IKE M6NNAT!
    nimelt on hetkel turulolevatel sekvseneritel palju jamasid,
    alates sellest et korraga saab juhtida ainult yhte synti kuni
    lopetades sellega et kasutaja interface on n6me. noja neil
    on sampling/synth engined sees, mida keegi ei taha
    kasutada kuna nad kolavad labaselt.

    idee oleks teha siis sekvenser kus polegi synti sees!
    see säästaks kulusid ja samas voimaldaks haakida selle
    taha palju erinevaid synte v6rdvääärsetena. see lihtsustaks
    turuletulekut.

    teine idee oleks teha seamless integration with pc ja SW
    sekvenseritega. usb pisitikust lappari taha ja muudkui
    performima koos mitmekymne nupu ja klahviga, siis pole
    vaja hiirega kuskil higistada. saab m6nusalt nuppe
    keerata ja filtersweepse teha :)

    no ja mitu synti saab ka taha haakida. point oleks
    selles et ega lives keegi niikuinii mangida eriti ei joua
    ja kui mangivadki siis lihtsaid meloodiaid. idee oleks et
    see sekvenser juhiks koiki synte laval ja voimaldaks
    vajadusel lisada spicegirle mixi :)

    yhesonaga oleks device mis:
    *sisaldab ainult sekvenserit, mitte synti, olles nii odavam
    *omab lihtsad connectivityt PC'ga tagades nii
    suurema turu ka control surfacena.
    *voimaldab korraga juhtida mitut synti, olles niiöelda
    närvikeskuseks
    *voimaldab kasutada erinevaid noodieffekte performace
    huvitavamaks tegemiseks
    *sisaldab live-performace jaoks vajalikke automatiseerimisi
    ning performance controle
    *annab m6nu

    business pool

    hetkel on kogu musatööstus minemas yle PC p6hiseks.
    kyll aga tekib tasapisi juurde HW control surfacesid mis
    voimaldavad pc'de musaprogramme hands on controliga
    juhtiuda. vorrelda HW sekvesnerit SW omaga oleks nagu
    soovitada inimestel juhtida oma beibele ostetud diablot
    läbi windows95'e - hiirega ning crashides
    ja jube aeglaselt ja ainult yhe käega korraga!
    (eelises voib vaielda - sul on ju tibi kaasas!)

    turu suurus pole teada, vaja teha market research. aga
    yhed popimad insturmendid on. seda just tänu all in one
    boxindusele (millest mina loobuks). musariistu myyakse
    vähe yhikuliselt, aga nad on kallid ja pysivad kaua tootmises
    ning nende järelväärtus pysib paremini kui arvutitel.

    business toetub eelkoige odavala developile, tootmisele
    ning distributsioonile. kuna musariistad on suht kallid
    enivei voib tootmiskulude alandamisega saavutada
    suurt katet! businesspool toetub rängalt nii patriotismilie
    kui ka teiste huvide enda kasuks mangimisele.

    kuna tegu on ekspordiettev6ttega, siis nuiab riigilt toetust.
    kuna tegu on hightechiga siis nuiab riigilt toetust.
    kuna tootmine on narvas siis nuiab riigilt toetust :)
    ja kuna mul pole enam pappi siis nuiab ärikatelt toetust :0

    millega siis turul tugev olla?
    *produkt ise koos oma (multi)funktsionaalsusega
    *support
    *direct sales

    produkt tuleks eelkoige disainitud kindlat kasutust
    silmas pidades - live & performace. kuna tegemist on hands
    on instrumendiga, siis muutub muusika loomine lihtsamaks mis
    on lisaväärtus muusikutele. tode ei pretendeeri olemast muud
    kui lihtsald device mis aitab sul luua helisid mis su (ja
    loodetavasti ka teised) hulluks ajavad. toote ymber tuleb luua
    aura nii et koik customerid on ogarad ja ostavad mitu tykki
    sest see on nii m6nna. ja saadavad vanaemale j6uludeks.

    muusikariistadelt oodatakse supportit. supporti teeme
    parema kui saksa pisifirmadel! support on k6va selling
    argument! naiteks kurzweil myyb sama paska juba kymme aastat
    tänu sellele et suppordib korralikult ja toode on hea. samas
    yamaha dumbib oma geari iga paari aasta tagant - ja
    kliendid pole rahul.

    nii, nyyd turunduse juurde: postimyyk eestist! muidugi
    tuleb miskeid demouniteid siia sinna saata, messidel
    saab noori naisi ahistada jne. aga pohipoint on et eestist
    saadetakse välja asjad posti teel. nii oiame kokku kulusid
    ja saame maks hinna klientidelt. noja pyyame HW support
    ning garantiikulusid kokku hoida läbi hea disaini ning
    user serviceable partide.

    tootmise pool

    kuna tegemist on hightech tootega ning sisaldab arvutit ja progemist, a samuti embedded kogemust siis sisaldub r&d ning tootmises riske. samuti on vaja ju fyysilist korpusta asjale. metallkarp koos detailidega. siin saab kriitiliseks kaks asja: kui 6nnestunud on kontseptsiooni, ning tarkvara tootmine ning teine asi on kui 6nnestunud on embedded systeemi ning fyysilise kesta tegemine (soul&body of device). ehk siis kui mugav on kasutada ja kas on buge ja kas tarkvara tootmine on 6nnestunud ning kas device on fyysiliselt vastupidav, ilus ning ilma bugideta.

    selleks et riske maandada kaasame oma ala parimad: yhe tarkvara tiimi eestist softi tegemiseks kel on musasofti kogemus ning yhe embedded lahenduste disainifirma eestist kes sai expordiauhinna :) lisaks vajame aparaadiehituse kogemusega firmat kesta tegemiseks. minu äriidee oleks siis panna kokku kontseptsioon ja orgunnida koostööd.

    tootmine kuskil eestis suures hallis. ideaalis oleks kogu firma yks kaarhall kus on koos ootmine,
    support, r&d, marketing sales ja ladu :) nii oleks koigil ylevaademida turg tahab.
    okei, voib ka mujal kui narvas..

    kokkuv6te

    antud idee p6hineb pigem nägemusel et turul on auk toote järgi mida inimesed vajavad, mitte aga turu ebaefektiivsuse ärakasutamisele. seega antud projekt toodaks tulu nii väärtuse loomise, ekspordi, eesti fimrade integratsiooni, kui ka lihtsalt fun environemendi pärast.

    nyyd siis kysitakse et kust tuleb raha? m6ned targutavad et toode ei myy. myyb kyll kui on hea asi ja oigetele inimestele teada annad voimalusest öid veeta device mitte abikaasaga. detailid on väljatöötamisel aga vaadates saksa syndifirmade meeletut edu, ei teeks paha kui eesti nokia oleks kandlefirma eesti industriaalkannel As

    aga mis selle device eriti erootiliseks teeb on ta disain!
    seda ma aga ei avalda :) see on nii geniaalne!
    nagu minagi.

    okei.
    kirjutan tasapisi puhtaks asja ja siis juba jooniste ja prospektiga.

    00:03
  • sigu võiks kasvatada või siis alternatiivset energiat toota (EE on seaduse järgi sunnitud seda teistelt ostma).

    kui sellega tegeleda ei viitsi, siis ostke Nasdaq100-t 1250-1350 vahel.

    tibusid loetakse aasta lõpus!
  • riq: ma kuangi sul soovitasin kah hakata tegema mingeid digital media controllereid dj'le mp3 mängimiseks. kogu industry liigub praegu selles suunas. on keegi vaadanud, kuidas praegu dj'd töötavad? reisivad nii, et mingi konteineri täis vinüüle on kaasas. no see asi kaua nii ei jätku kindlasti. üldiselt on nii, et "õiged" dj'd ei tunnista muud peale vinüüli, kuid siiski on ka mitmed maailma tipp djd hakanud (test korras) kasutama just mp3'sid vinüülide asemel. eeliseid on palju alustades transpordi probleemidest ja lõpetades mp3 editimise tohutute võimalustega.
    olen ise huviline ja uurind pakutavat mõnda aega. vaja on ainult proget, controllerit ja läpparit. progesid on juba olemas piisavalt ainult neid controllereid ei ole.
    põhimõtteliselt on 2 toodet (on ka paar katsetamisjärgus mingit producti aga )
    http://www.djzone.net/pg/0103/br4002.shtml
    http://www.technosound.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=695
    see numarki aparaat on täielik bull-shit, teine on vist enam-vähem aga siiski mitte päris.
    on veel olemas kolmas toode - see on siuke asi, et õiged vinüülimängijad on ühendatud mingi converteri abil läppariga ja nii, et plaati liigutades, kajastuvad muutused mp3 pildis. see süsteem aga maksab umbes 100keek.
    ma ei tea kuidas asi praegu on aga UK's mingi paar aastat tagasi oli mingi hirmus dj tehnika ostubuum. iga pereisa tahtis olla dj.

    (nüüd saan dj'de käest vist peksa kah)
  • Kaevandustest rääkides, Eestil Vabariigil on juba enne Teist Maailmasõda saadud õigus kaevandada ühes teatud piirkonnas. Mitte küll riigil, kuid Eestis registreeritud firmal. Praegu asuvad seal mitme erineva riigi söekaevandused ning ka vähemalt üks kullakaevandus.

    Tarvot, kas tegemist on interneti-ärikataloogi taolise üritusega või xxx valdkonnaga?

    Hea tasuvusega projektid on näiteks igasugu vending-machine'de paigaldus (võibolla siiski meil mitte, kus taolise bilansivara sodiks peksmise tõenäosus on veel liialt suur). Kui kellelgi lähemat huvi on, siis kunagi ammustel aegadel sai vist ainetööna isegi äriplaan tehtud. Võin ära kinkida, kui üles leian;)
  • Blaze,
    seda mp3-süsteemi kasutas ka Tallinnas käinud house guru Kerri Chandler. Oma läppar oli kaasas.

    Kõik oli ilus seni, kuni üks ülevoolavas meeleolus naisterahvas läppari peale õlut läkitas ... Vastu hommikut sai vist läppari alles tööle, seni mängis ainult vinüüle ja oli üsna nukra olemisega.
  • Blaze,

    Arena nime kandvas ajakirjas nägin Londonis müügil olevat vinüülikirjutajat. Hind oli muidugi ka müstiline, kui mälu ei peta, siis äkki mingi 10k naela. Paljude DJ-de jt jaoks jääb vinüül juba stiili pärast pikaks ajaks asendamatuks.

    Aga näiteks trance'i division kolib ilmselt varsti suures osas arvuti peale üle küll.
  • to beast: ja-jah, chandler kasutab mp3'sid. ma kahjuks ei näinud dj boothi, et mis toodet konkreetselt. paljud meist teavad KUI KÕVA DJ on kerri chandler. kui siuke mees juba otsa ees lahti teeb, siis peaks asi varsti laviiniks üle minema. neid resistance mehi on küll palju, kuid lihtsalt jonni ajada, et vot "ma olen ikka õige mees ja kasutan vinüüli ja ülejäänud suckib" pole kah mõtet ajada. on ainult aja küsimus, millal asi muutub. sama on ju toimunud pro cd playeritega. kui need tulid, siis oli siuke jutt, et "ah mingi koolipoiste asi". nüüd on asi ikka väga kõvasti levinud.

    to artjomik: minu teada toodab vinüüli kirjutajaid ainult vestax. usas on asja hind 10k, uk võis ta hind isegi jah kõrgem olla

    point - tehke siuke asi valmis, adnke teada mulle ja ma ostan kohe ühe seti ;-)
  • jass: võta ühendust selle selliga, kes pealtnägijas esines. kui siuke aparaat tõesti ka normaalselt töötaks ja mõistuse piires hinnaga müügile paisataks, oleks tegu kindlasti hitt tootega
  • ma ei saanud aru mis selles tootes point oli..
  • see pealtnägijas demotud libedustõrjega-tegelev-santehnik-vabal-ajal-hi-tek-tootearendaja oli tõsiselt kihvt mees. huvitav, et ükski gadgetite tootja pole temaga ennam tahtnud ühendust võtta. peale saadet aga on vist ta telefon punane.

    kreisi "kuulan raamatut - telefon heliseb - sooritan vajaliku kõne - ja siis läheb jutt samast kohast edasi!!!" või siis idee oma gadgetisse voice recognition sissemoneerida "saabub sms - mis on tekstikujul - ja masin loeb selle ette!!!

    huvitav et EV patendiamet sellistele ideedele tunnistusi jagab
  • Kunagi ammu mänguasjapoodides ringi käies ei silmanud ma eriti ruumilist mõtlemist arendavaid asju (minuteada pole maailmaski neid vägapalju tehtud, pole leidnud infot ega näinud). Võtsin ette väikese stereomeetria ülesande ja jõudsin järgmisele tulemusele (näide).

    Kuupi on võimalik lõigata niimoodi osadeks, et neist osadest saaks moodustada tetraeedri ja nelinurkse püramiidi. Tetraeeder moodustab kuubi ruumalast 1/3 ja nelinurkne püramiid 2/3 kuubi ruumalast.

    Potentsiaalne toode on võimalik valmistada kahte moodi. Esiteks on alguses ette antud kuup mis on vaja lahti võtta, et saaks kokku panna kaks erinevat püramiidi. Teiseks on alguses ette antud püramiidid mis on vaja osadeks võtta, et kokku saaks panna ühe kuubi. Olenevalt raskusastmest saab kuubi lõigata niipaljudeks osadeks kui vaja. Näiteks 10, 13, 20. Olen kindel ja tean, et kui kuup on lõigatud 20 osaks, on seda juba väga keeruline kokku panna. Muidugi oleneb toote keerukus lõike nurkadest. Osade arvu ja lõigete raskusega annab mängida, mis omakorda tingiks tooteseeria võimalikkuse.

    Tegelikult pole see ainuke võimalus, on ka märksa universaalsemaid mooduseid teisi ruumilisi kujundeid saada. Asja iva peitub selles, et alguses on vaja leida optimaalne äristrateegia idee(de) elluviimiseks. Potentsiaalsed tooted annab valmistada puidust(odav) või plastmasssulamina (kallis). Plastmass võimaldab leida sobiva sulami, et saada vajalik pehmus või kõvadus mänguasjale. See on oluline kui mõni sihtgrupp antud mänguasjale on väga noor, tarbijakaitse ja vanemad ei lubaks lapsel tegeleda teravate otsadega klotsidega, mille tingiks puidu kasutamine. Muidugi kui sihtgrupp on vanem, tuleks kõne alla ka puit. Osade liitemehhanismiks on võimalik kasutada mitmeid mooduseid.

    Siseturg on analoogse toote jaoks ilmselt liiga väike. Läbi vastavate vahendajate ja hea äristrateegiaga oleks loodetavasti võimalik saavutada edu nii Euroopas kui mujalgi, aga siis peaks nii toode kui turundusstrateegia olema väga tugevad ja kliendisõbralikud.

    Loomulikult on vaja lasta teha need osad kuskil tellimustööna. Plastmassasjade jaoks on vaja vormi, mille hind hakkab 100 000. Lisaks tuleb maksta materjalide ja valmistamise eest (Eestis on vähemalt 2 firmat, kes teevad plastist mänguasju ja omavad tootmisliine). Kui mõelda ainult Eesti peale, tuleks toote omahind kallis, teisest küljest kes ei tahaks müüa oma tooteid mujale.

    Olenevalt potentsiaalse firma arengukavast ja algsetest võimalustest, peaks algkapital esmase hinnangu järgi olema 300 000 - 500 000. Siiski võib võimalik olla ka hakkama saada vähesemaga. Äriplaani pole veel valmis teinud. On võimalik ka välja juurutada odavamaid ja hoopis teist tüüpi arendavaid mänguasju. Ma ei hakka spekuleerima oletatava tootlikkusega, kuna see sõltub strateegiast (võimalusi palju). Siiski oleks loodaval firmal siht selge, teenida omanikele head kasumit ja saavutada antud valdkonnas märgatav ühiskondlik roll !


    Huvitatud võiks kirjutada laurime@hot.ee
  • mänguasjadest veel:
    vene ajal oli kahte tyypi konstruktoreid (minu lemmikud!)
    plastmassist lego moodi
    ning
    metalltykkidest ja kruvidega.

    mis oleks kui hakkaks legole konkurentsi pakkuma igasugu metalljubinate kokkukruvimisega?
    mäletan et kui plastmassist sai teha peamiselt staatilisi asju (ehki lego v6imaldab ka autosid teha) on metallkonstruktor ikka way industriaalim!

    arendab inimeste m6ttemaailma ja vasrti on meil rohkem pisikesi mehhaanikuid ja leiutajaid.
    huvitav point oleks, kas on olemas veel m6ni konstruktori liik kus kruve ja klotse ei kasutata?

    ise tunnen puudust kitist mis voimaldaks kokku panna 3d mudeleid asjadest mis peas molguvad. asjad poleks siis ei kandilised ega kruvidega, vaid ilusad siledad pinnad mis kr6psatavad kokku.. saaks m6nusaid autosid disainida ;)

    Eesti Industriaalkonstruktor As osakonnajuhataja Vald-Ankruvik Eeraja
  • mulle yldse lapsep6lves meeldis ehitada..
  • riq, sa plastiliini peale ei ole mõelnud? on sile ja saab suvalisi kujundeid moodustada .. ilmselt ka autosid disainida :)
  • jaa jaa
    ja järgmiseks räägime juba vaseliinist :p
  • riq:

    samad sõnad. pole võibolla viimastel aastatel piisavalt mööda mänguasjapoode mütanud, aga mullegi tundub, et selliseid lego-tüüpi asju on piisavalt (ja jube kallid).
    aga sellist, kus saaks ise kruvide ja seibidega toimetada ning patareidega veel mingit elektriasja katsetada, on palju raskem leida. mingid lego robotiseeriad on ju olemas, aga nende hind on natuke liiga heaoluühiskonna oma.
  • need metallist konstruktorid olid tõesti super head asjad. meeusid ka mulle selle riq'i jutu peale.
    mul on kuskil veel selline pisike valge peaga kruvvar alles, mise seal konstruktori karbis oli hehee
  • Aga miks mitte autosid eestis ehitama hakata!? Omapärase disainiga (kahevärviline jne) väikeauto (mul eskiisid tehtud :-), mis saaks noorte (ja mitte ainult) kultusobjektiks. Ökonoomse/võimsa mootoriga (Lupo 3l/100km diisel näiteks). Hakkaks konkurentsi pakkuma Minile, New Beetlele, Lupole, Polole...

    Erinevatest Eesti ülikoolidest saaks piisavalt insenere kokku, et äri-, turundus- ja tootmisplaan kokku panna. Väheke aega võtaks supplierite leidmine ja nende hindadega tutvumine, mis järel saaks tasuvusanalüüsi teha. Paralleelelt peaks toimuma turu-uuring. Teoreetiliselt peaks turgu olema, sest kui hind on piisavalt atraktiivne, siis ökonoomsete väikeautode järele nõudlus iga aastaga kasvab (seda näitab Euroopa tänavapilt).

    Turustus toimuks otsemüügi kaudu (Dell or be Delled :-), garantii osas saaks kokku leppida iga riigi remonditöökodade mingi ketiga.

    Uue margi (Eesti Nokia?) nimeks saaks X -- seXy, eXtreme, eXclusive...
  • Võin Teile lubada, et igatsugu mänguasjad on juba kõik isegi meie poodides saadaval, välismaal veel rohkem. Me ikka aegajalt käime mänguasjade poes. Lapsel juba siiber, aga täiskasvanutel, kes kasvanud haleda nõukogude mänguasja poega, tegemist tükiks ajaks. Soovitan soojalt Teilegi meeldiva vaba aja veetmise moodust.

    Äriideedega on mul antud hetkel vähe kehvemini. Aga ma tegin kursusetööna e-ärist ühe kasutamist vajava käsiraamatu, mida tahaks hullusti proovima hakata ... jah aga siis läheb raha juba nii palju, et ei viitsi kokku arvestada, endal aega nagu ka ei ole niiet tööjõud tuleks veel ka osta. Tegelikult on nii, et mida rohkem reaalsest ärist tead, seda raskem on alustada, kõik ette tulla võivad probleemid on teada ja hirmutavad tegudest eemale.
  • äri tegemine on nagu making a love to a really beautiful woman!
    et tuleb hirm ja eelarvamused k6rvale heita ja olla agar nagu nugis :)
    kyll sis saad veel makeda lovet to a really beautiful woman.

    aga vaadake kui palju ideid inimestel on :)
  • see on jah nats tõsi, mis kinks ütles. mida rohlem ja põhjalikumalt mingit potensiaalset äriprojekti uurid, seda rohkem tavaliselt tundub, et eriti asi ära ei tasu. pärast aga vaatad, et mingid suvalised jussid samal tegevusalal on mingi hirmsa pelki tasku pistnud.
    kui ei riski, siis ei joo ka shampust
  • kinks:

    on see käsiraamat sul veel praegu päevakohane? ja kas sellega tutvuda on ka võimalik? peaksin lähemate kuude jooksul sarnasel teemal ühe bakalaureuse tööga lõpuks maha saama, oleks abiks vaadata, kuidas teised on teinud.
  • Eemalt vaadates tundub see siin pigem mingi pioneerilaagri tüüpi ettevõtmisena: et tuleme kokku, teeme ära, traali vaari.. kes ikka ise pole mingi konkreetse teemaga tõsiselt tegelenud, see ei tea kui palju igasugu mõeldamatuid probleeme tuleb eest ja tagant, mida poleks ka unes ette näinud. mingeid virr-varre või autosid tegema ,,, no kuulge. no tõesti ei tea.
  • inve stoor,
    kui sa vähegi innovaatikat v6i loovat m6tlemist oled 6ppinud siis tead kahje asja:
    *yks m6te synnitab teist
    *ideation stages ideesid ei kritiseerita

    muidugi tundub et siin siin otsib keegi rahaj6mm ikka tootestatud ideed,
    samas eeldab raha valjakaimine ikka enamat kui ideest lugemist.
    ma arvan et m6ni siinsetest ideedest j6uab kunagi ka vc kätte..
    iseasi kas see ellu j6uab.

    aga siit ka kysimus, mis summades eesti cv'd yldse pappi välja köhivad?
    kui näiteks keegi tahaks eestisse protsessoritehast ehitada :p
  • inve stoor, minu arvates on väga paljud firmad pandud püsti nii, et tuleme kokku ja teeme ära. Kindlasti on ka paljud tugevad ettevõtted saanud alguse juhuse või mõne nn. mõtte äparduse tulemusena. Mul on isiklik kogemus paari sõbraga, kellega tulime niisama kokku ja tegimegi ära. See projekt oli ühekordne, kuid kommiraha siiski saime. Arvan, et ettevõtjad ongi sellised inimesed, kes saavad suvalisel ajendil kokku ja viivad idee ellu. Ootamatute probleemidega on laias laastus vist samuti, tullake kokku ja lahendatakse ära. Kui ma valesti ei mäleta ühelt seminarilt kuuldut, siis minu meelest oli Hansapanga algkapital paar loovat ideed.

    riq, tõesti, ajurünnaku ajal ei kritiseerita ideid, vaid ainult täiendatakse ja üritatakse olemasolevaid ideid paremaks muuta.
    On olemas fonde kelle pakutav algab alles 400 000 dollarist, soovitatav paar miljonit. Siiski tahavad paljud riskikapitalistid, et sul endal oleks pea sama suures ulatuses kapitali. Võimalus on muidugi kombineerida mitme fondi ja vc vahel, et äriplaani jaoks vajalik summa kokku saada.
  • ma olen natukene aega tegelenud sellise projektiga nagu www.onlinereisid.ee
    kui keegi on plaaninud midagi reisimisega seotut (või mõnd muud portaali vms) aretama hakata, siis võiks ühenust võtta. äkki saab mingeid mõtteid vahetada ja isegi jõude ühendada. nt laienemine naaberriikidesse ;-)
    kontaktid saab saidilt
  • Eeldades, et loovaid isikuid inimkonnas on vähem kui 5% elanikkonnast (?), siis tuleb neid muidugi mõista kuulata. Mingis mõttes edasiviiv jõud igatahes. Tahtsin vaid veidikegi reaalsuse karmide piiskadega teie valguskiirusel liikuvaid ideid niisutada. Et nad päris ära ei põleks.
  • artjomik:
    Ma arvan, et on päevakohane - sellel aastal esitasin ja suuremalt jaolt korjasin kokku 2001, 2002 materjalidest. Tehtud turunduse vaatenurgast, aga ma pole veel hinnet teada saanud... Kui talutava hinde saan, siis võin ju sulle saata, paku aadressi.
  • kinks:

    artjomik@hot.ee

    tänud ette :)

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon