Milleks Sulle raha kui tervist enam pole? - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Milleks Sulle raha kui tervist enam pole?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kas teile on tuttav tunne, et miski ei laabu ja mõtteid ei õnnestu koondada ja üldse on kõik hall?
    Millal Sa viimati oma tervise peale tõsiselt mõtlesid?
    Ütle mida Sa sööd ja ma ütlen kes Sa oled.
    Sama hasti võiks küsida millal Sa viimati trenni tegid.

    Sõber mul kurtis, et kukub teinekord lihtsalt heast peast kokku.
    Uuris, puuris võiks kokkuvõtvalt öelda selle tohutu mööda arste jooksmise kohta.
    Vastus: terve nigu purikas.
    Ja jälle vajus kokku.
    Stress ja kõik. ei muud.
    Katsu ravida.

    Kindlasti on siin musternäidiseid kuidas peab targasti toimetama, et ennast ka homme hästi tunda.
    Kardan, et ka neid, kes sügavas masenduses vaevlevad.
  • Keegi kuskil on öelnud, et vaja on ainult tervist ja raha, ülejäänu saab osta. :)
  • Tervis selleks, et teenida raha, raha eest ostad kinnisvara, mille võtad hauda kaasa.
  • Mäletan ühte laulukest ühest eesti filmist:

    Rahalaul

    Otsi lolli ,kes ei kardaks kolli
    kui on kollil rahamaitse suus.
    Raha mängib elus põhirolli.
    Raha see on õnn ja armastus

    Kõrged mõtted see on puhas möga
    pole ilu ilma rahata.
    söö ja maga, sarvevahet süga-
    ega elult muud ei taha ka.

    Refr. Otsi lolli ,kes ei kardaks kolli ...

    Raha võim on suur ja igavene
    elu lühikene -raha pikk.
    Kel on vähe või on natukene
    sellel puudub helge...
    sellel puudub helge tulevik


    Mulle endale meeldib eriti fraas "Raha mängib elus põhirolli. Raha see on õnn ja armastus"
  • Kui on tervist siis peaks ka raha olema, see on su enda teha
  • henryhenry

    seda nimetatakse ka paanikahäireks
    suht levinud nähtus tänapäeval
    nt. pidev ärevus tunne

    tekivad somaatilised haigusnähud,
    kuid arstid ütlevad, et täitsa terve

    kokkuvõttes siis stress, nagu sa ka ütlesid
  • Mängu võidab see, kes enne surma kõige rohkem varandust suudab koguda.
    See oli üks tarbiaühiskonna naeruvääristamiseks suunatud lause.

    2.Käsi püsti, kes julgeb öelda, et tema tervis ja kaal on ideaalselt korras.
  • 1 point mida kõigil treenijatel tuleks arvestada on see, et trenni tuleb teha nädalas vähemalt 3x, vähem tehes tekitab trenn hea isu ja kaal ei kao kuhugile.
  • Minu südamearst arvas, et alla tunni pole treeningul mingit effekti.
    Ja minu närviarst arvas, et tal pole ilmselt mõtet soovitadagi mul börsist loobuda kuna see tekitaks veelgi suuremat stressi.

    Veel peaks otsima oma passi üles ja vaatama mis aastal ma sündinud olen. Sealt tuleks kah üht-teist välja.
  • Passi vaatamine pole veel ühtegi tõbe ravinud, vaid on ainult vaevusi süvendanud.
    Tasub proovida kalamaksaõliga (vedelal kujul või kapslites, annustada ettenähtud koguses). Omega-rasvhapete puudujääk võib tekitada igasuguseid häireid. Võib-olla on vähemalt osa hädadest seotud kalaroogade vältimisega? (Lihast neid aineid ei leia, aga ilma nendeta elada ei saa.)
  • Kalamaksa õli pole proovinud ja vist ei proovi kah.
    Ma proovin iga kolmas päev pulsi hoida 150 peal ca 60 min. = üle 700 kcal
    Hiljem tuleb see tagasi saada kuidagi.
    Tulemuseks on päris tugev energia likviidsus kontori roti kohta.
  • see mitu korda nädalas trenni teha ja kui pikalt korraga - see sõltub paludest asjadest.
    Eelkõige: mis on trenni eesmärk? Kas füüsise parandamine/kehalise võimekuse tõstmine? Või ainult olemasoleva füüsilise vormi hoidmine? Kas soovid lihasmassi kasvatada? või hoopis kaalust maha võtta ja rasvu põletada?

    Vastavalt sellele sisi ssaabapaike panna ka treeeningu tiheduse, kestvuse ja intensiivsuse.

    Oletame et kaalud 120 kg ja viimati tegid trenni 25 aasta eest 3. klassis. Pole mõeldav, et see isik alustaks järmine nädal 3-4 korda nädalas 2 tunniste treeningutega.
  • Just- just tegin endale alustade niivõrd korralikult haiget, et sattusin südame arsti juurde.
  • Täpselt nii, alustada tuleks just veidi rahulikumalt ja siis samm-sammult koormust/intensiivsust tõsta. Paljud alustavatki valesti. Võtavad eesmärgiks teha 3 nädalat 5x nädalas. Kuigi tegelikult õigem oleks alustuseks sihiks võtta minimaalselt 2-3 kuud regulaarset treeningut.

    Ideaalne oleks koos treeningutega muuta ka oma menüü, toidukogused ja -sagedused treeningeesmärgile vastavateks.
  • Mul oli 1998. aastal sama jama nagu henryhenry sõbral on. Olin haiguslehel vähemalt kuu aega(ei mäleta täpselt), napsu ka ei võtnud ja nelasin antiteprekat. Pärast seda pole enam jamasid olnud.
    PS! Trenniga pole siiani alustanud.
  • Aasta peale alustamist ostsin pulsi-monitori.
    See määrab iga treeningu algul minu füüsilise seisukorra ja pakub treeningu alumise ja ülemise pulsi piiri milles peaksin viibima.
  • vähegi edumeelsem töörügaja PEAB regulaarselt trenni tegema! trennile raisatud aeg tasub ennast kiiresti ära. parem pingetaluvus, vaheldus, uus vaatenurk oma tegemistele.
  • Kui päris aus olla siis oli mul endal kah alles 3 kuud tagasi auto roolis jamad kaelas.
    Foori taga hakkas imelik ja kui sealt minema sain siis kohe tee äärde ja koperdasin naise abiga taha pikali. Maakera käis nihukese vuhinaga ringi, et sure või sinnasamma ära.
    20 min hiljem tilgutite all arvas arst, et veres on kaaliumit vähe. .....
  • tubli puhkuse..! neelake jah antideprekaid..! edu!
  • Masendav. Kas siin on mingi vanurite klubi, et inimestel on oma närvi-, südame jms. arstid? Lisaks veel antideprekad ja muu mudru? :)

    Mis ametit te peate, et asi sedavõrd hulluks kisub? Enda elu on samuti üldreeglina üsna tihe, aga pole teab mis ajast arsti juures käinud ja tervise üle kurtmiseks põhjust ei ole.
  • to ziff
    Mis teha kõik ei saa olla marjamaal
    Mõni peab olema karjamaal kah.
    Hea on olla 22 aastat vana.
    Kas Pärnusse kahe silla jooksule tuled? http://www.2silda.ee
    Ma ei ütle, et mingi kange jooksumees olen aga see alla 10 km on küll päris mõnus aja viitmine.
    Maailma rekord on vist midagi 23 min.
    Mina kõigest 54 min. Meie firma sekretäär jookseb kah 47.

    Ei usa ma, et keskmine eestlane viitsib end eriti liigutada.
    Tööle ja kuju teleka ette.

    See rohkem nende lõbu kellel pappi jagub, et enda tervise peale mõelda või keelte kooli minna või nullist klaverit harjutada-õppida.
    Kui hakkad tundma, et polegi poisike enam siis vaja väikselt update`sid peale tõmmata.


  • Kontoriinimese trenni all mõeldakse tavaliselt ikkagi aeroobset treeningut, mis tugevdab südame- veresoonkonda. Aeroobne treening on südamele kasulik, anaeroobne (jõusaal) , jällegi koormav ja kahjulik.
  • Päris hea vahelduse annab ka lihtsalt metsas viibimine. Lülitada ennast maailmast välja ja võta vastu see energia, mida mets pakub.
  • henryhenry, kas see 22 on Sinu vanus? Kui nii, siis on olukord ikka päris kole... Kui seda minu vanuseks pakkusid, siis korruta kahega, saad tõele lähemale :)

    Aitäh jooksule kutsumast, aga see pole minu ala - pole lapsepõlvest peale jooksmisest lugu pidanud. Sõidan pigem jalgrattaga. Ja kui vaba aega rohkem tekib, siis ehk saab jälle golfi mängima hakata :)
  • henry ruudus, oled kindlasti kuulnud, et töö tegi ahvist inimese. Aga mis saab liigselt tööd tegevast inimesest? Ahv? Vale. Temast saab haige ahv.

    P.S. Tore kontor sul, kus likviidseid rotte ringi jookseb.
  • Kui juba passi selleks vaja läheb, et sünniaastat teada saada, siis südame ja närviarstist väheks jääb. Hädasti oleks vaja psühhiaatrit.
  • Töö tegi ahvist inimese. Aga edasi lähevad arvamused lahku - ühed väidavad, et inimesest kaameli, teised et osakonnajuhataja :S.
  • to lodu Psühhiaatritega olen kah juttu rääkinud, küll kursustel kus õpetati aru saama kuidas inimese auditiivne , visuaalne ja kinemaatiline suhtlemine toimib. Kursuse nimi oli Neurolingvistiline programmeerimine.
    to ziff me oleme enam-vähem ühe vanused, mina käisin veel vene sõjaväes.
    to kper Olen Sinuga päri.

  • kui ei ole surmatõbi siis saab ikka viinast abi
  • Laupäeval LHV meeskond ei tööta aga puht professionaalsest huvist piiluvad ikka foorumit ka.
    Paluks mõni kommentaar tervisliku käitumise kohta.
    Kuidas, te proffessionaalidena oma vaimu puhastate.
    Kindlasti ei ole kerge võtta kaudset (kohati hiiglaslikku) varalist vastutus soovitusi jagades.
    OK näen juba vastust "LHV ei soovita midagi ja ei sunni kedagi tehingutele"
    Samas analüüs toimuvast on ikkagi ette ennustava iseloomuga ja eksimine jätab ka ennustaja hinge koormatise.
    Kui seda mitte tasakaalustada siis hakkab süvenema kehalise seisukorra hääbumine ja mõistuse lubjastumine.
    Ootan huviga originaalseid hingelise tasakaalu reseti harjutusi.
  • Eks igaüks peab oma prioriteedid ise seadma, kui nende järgi elad ka, siis on võimalik eluga rahul olla küll.

    Minu jaoks pole isegi küsimus "raha vs. pere vs. tervis", raha on ikkagi vaid vahend teiste asjade hankimiseks. Mulle meeldib võrdlus, et raha on nagu veri organismis - kui seda on liiga vähe, on üsna halb olla, kuid kui seda on tohutult palju, siis tavatasemega võrreldes palju paremaks ei lähe. Seetõttu ei saagi ma hästi aru härrastest, kellel näiteks 400 mln. eek, kuid veri-ninast-välja legaalsete ja mitte-nii-legaalsete viisidega pingutades üritavad sellest 800 mln. teha. Aga eks inimesed erinevad.

    Mis puudutab soovitusi, siis pead võtma asju nii, et need vaimselt ei ahista. Kui tead, et annad neid ikkagi selleks, et kliendid saaks paremat tootlust ja oled endast parima andnud hea idee leidmiseks, siis on ju OK. Tuleb ratsionaalselt mõelda, et kõik ei saagi ju pihta minna.

    Samas, kui mingit su soovitust laiemalt jälgitud ja see päris hästi ei lähe, siis on halb tunne ikka. Noh, ütlen ausalt, selle viimase QQQQ straddle puhul mõtlesin küll, et parem oleks oma raha sada-paarsada tuhat krooni kaotanud kui kõik kliendid nulli oleks saanud. Oma raha ikka kergem kaotada, kui teiste kaotust näha.

    Teisest küljest - kui soovitused hästi lähevad, siis on endal hea tunne ja ka klientide rõõm teeb headmeelt. Selles äris tegutsedes pead lihtsalt mõlema poolega arvestama. Kui mõni idee aia taha läheb, siis vaatad laiemat pilti ja mõtled, et kokkuvõttes plusse ju rohkem.
  • Elus on kõik tasakaalus (YIN-YANG).
    Kui on vaim ja füüsis tasakaalus siis on ka tervis korras jne.
    Geniaalsuse ja hulluse vahel on väike vahe, kui mõne kohapealt on rohkem antud siis teise kohapealt on ära võetud.
    See kuidas tasakaal leida on individuaalne.
    Minu teooria on selline ja oma eluga ma ole väga rahul.
  • henryhenry - sul on vist tõsisem madalpunkt, võrreldes sinu varsemate elutervete ja elujanuliste kommnetaaridega hakkan murelikuks muutuma, keep up good spirit, tegelikult on elu ilus - isegi kui seda ilu peab tundide kaupa kontoris otsima ;)
  • Mis kontoris, käisin präegu http://www.2silda.ee rada vaatamas.
    Karm värk 55 min, 800kcal
    Parem kallasilus asfalt
    Vasak kallas niru võitu, kolmandik rajast kitsas jalgrada ja ülejäänud mööda tagahoove ja ettevõtete teritooriume(Maseko teeb oma teritooriumi alles võistlusele eelneval päeval lahti, präegu tuleb ringi joosta).
    Registreerunud on juba üle 300 välejale üle Eesti ja Soomest kah.
    25 EEK`u eest saab sõdurisuppi ja sauna.
  • good for you, ootan huviga lõpuprotokolli ;)
  • 800kcal pole mingi näitaja , 100g shokolaadi 530kcal
  • Seda meest, kes väite, et töö tegi ahvist osakonnajuhataja, trükivärvi alla pani, ma tean. Kuid kes (kuskohas) väitis, et töö tegi ahvist kaameli? Su oma idee? Pole paha! :)
  • PS Huvitav oleks teada, kui palju on siin foorumis osakonnajuhatajaid? Kes on vähemalt kunagi elus olnud osakonnajuhataja?
  • Paraku me ei saa seda kunagi teada aga firma boss on olnud meist igaüks (vähemalt mõttes).
  • Kristjan

    ma olen seda märganud, mõlema straddle strateegia puhul
    kui läheb hästi, tuleb kommentaare igast august, kui läheb halvasti on vaikus

    see on igati loomulik, kaotada ei meeldi kellelegi

    samas on siin välja käidud ideed lihtsalt ideed,
    igaüks teeb ise oma analüüsi, kas läheb kaasa või mitte

    nagu sa ise ütlesid, iga panusega ei võida, kaotust tuleb võtta osana sellest "elust" ning tuleb edasi minna

    ma arvan, et kes siin neid ideid kaas mängivad, just nii mõtlevad ning sina ei tohiks ka teistmoodu näha

    tahan oma jutuga jõuda väikse soovituseni,
    et kui ideed välja käiakse, siis ootaks operatiivseid kommentaare ka siis kui asjad allamäge liiguvad
    see aitaks nendel, kes vähem vilunud, varem oma-enda õige otsuseni jõuda ning jätaks ka tunde, et me ühes paadis seda asja ajame

    pea püsti härrased,
    siis on ka vähem stressi (lõpuks ka teemasse)
  • Carlos,

    Ma vist saan asjadest valesti aru, aga mulle tundub, et panid hetkel ühte patta "...need kes vähem vilunud" ja straddle strateegia rakendamise.

    Enda kogemused ütlevad küll, et vähevilunul pole tuletisinstrumentide juurde asja või on see seisukoht viimaste aastatega muutunud või on lihtsalt mingi arusaamatus?

    Ise olen küll siit turuülevaadetest / foorumitest palju ja väga häid investeerimisideid saanud. Kui ma veel Pro klient kah oleks...no mai tea mis siis veel saaks.

  • velikij

    näita mulle vilunuks saanud tuletisinstrumendi kauplejat, kes veel ühtegi tehingut ei ole teinud!
    kõik peavad kuskilt alustama

    ära kalluta öeldut mõttest kõrvale,
    ideed on siin head ja asjatundlikud - kuid sellest ei tahtnud ma rääkida



  • eks elu peab tasakaalus olema nagu tulud ja kuludki. Tuleb jälgida ka oma puhkuse ja füüsilise aktiivsuse bilanssi, ent trenniga stressi vastu minnes on minu arvates väga tähtis, et spordist mõnu tuntaks, soovitaks selline tegevus leida, mis midagi pakub ka. Niiviiisi jääb stress jutuks foorumites, mitte aga pidevaks elu osaks;)
  • sport on minu arust parim võimalus pingete maandamiseks
    oluline on see, et suudad end muust välja lülitada

    mul on ka selle lülitiga aega ajalt raskusi

    nt. jooksmine ei ole selles kontekstis kõige parem lahendus minu jaoks, mõtted liiguvad ikka edasi
    kuid nt. korvpalli mängimine on täielik kaif, totaalne väljalülitus 1,5h ülejäänud maailmast-muredest
  • Tundub, et sportmängud üldse on parim lõõgastus? Jooksmise, rattasõidu, ujumise, suusatamise jms õnnetus - sõidad (jooksed vms) nagu jõuad, aga mõtted on ikka töö juures.

    Ise oled tõdenud, et parim väljalülitaja on hoopis tennis. Proovi seal paarikümneks sekundiks mõte mujale lülitada ja pall lendab kuhu ise tahab.
  • Tõsi, olen kah kogenud, et ujumise ja jooksmise ajal mõttes protsente arvutad ja uuesi ideid kaalud.
  • Pallimängud on jah way paremad variandid lõõgastumiseks ja vormis püsimiseks kui jooksmine, pedaalimine vmv. Jooksma eriti ei viitsi minna ka, aga palli mängiks hea meelega.

    Rick12 pakkus kunagi vist mõtte, et LHV versus foorumlased või kliendid võiks väikse kossu mängu teha. Selle asja võiks ette võtta ja ära teha, ma oleks hea meelega käpp.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon