kas on õigem osta langevaid aktsiad või tõusvaid? - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

kas on õigem osta langevaid aktsiad või tõusvaid?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Mõtlen just pikemas perspektiivis.Langusele järgneb ju tõus, või ei ole see reegel?Võib olla jagab keegi kogemusi.
  • Konkreetse ettevõtte seisukohalt sellist reeglit küll ei julge välja tuua, et langusele alati tõus järgneb. Kui ikka ettevõttel ei hakka paremini minema, siis ka tõusu ei tule.
  • Kas parem on panna ruletis punasele või mustale?
  • vanemad härrased ei ole nõus väitega, et langusele järgneb tõus.
  • kõige õigem on osta edaspidi tõusvaid aktsiaid... vist oli nii
  • Ära püüa kukkuvat nuga! See on turgudel levinud ütelus ja see on väga väärt nõuanne, mille hinda vist ei saa määrata :).
  • Kui Ekranas (EKR1L) oli 2005 aasta jooksul langenud 5 LTL juurest 1.20 LTL juurde, siis tundus paljudele, et on aeg osta, sest ükskord peab ju tõusma hakkama, sama tunne oli ka siis kui aktsia langes 0.80 LTL peale, edasi 0.60 LTL juures, siis 0.40 LTL kohal, lõpuks siis kui 0.20 LTL maksis, küllap ta oleks tõusnud ka kui firma poleks pankrotti läinud seejärel.

    Link
  • arrowhead,
    su sõnad on puhas kuld, surmtõsiselt.
    Mina sean endale igatahes täpselt sellise eesmärgi.
  • https://www.lhv.ee/forums/index.cfm?id=82625 - Ekranase foorum

    samas Warren Buffett rääkis justkui, et müü tõusval ja osta langeval turul?
  • Buffettil kindlasti õigus kui investeerimine pikemas perspektiivis.

    grifon,
    kui aga kesk- või lühemas plaanis investeerimine või kauplemine, või seda paigutatud raha vaja möödapääsmatult kasutada, siis ära langeva turuga mängi. Võib tekkida olukordi, kus ei jaksa või ei saa enam oodata ja tuleb kahjum vastu võtta.
  • ära püüa kukkuvat nuga, vaid osta siis kui juba veri tänavatel :)
  • Küsimus on formuleeritud nii, et sellele üheselt vastata ei ole võimalik.

    Tõusva aktsia pluss on tema tõusev trendijoon, mida aga ei saa kinnisilmi vaadata lahus fundamentaal näitajatest.
    Pimesti tõusvat trendi järgides tuleks nt. OEG anda soovitus TUGEV OST.

    Järgin ise printsiipi: "Trend on Sinu sõber" +FA

    Langevat aktsiat reeglina ei osta, põhja tabamise tõenäosus on kaduv väike.
    Pigem kui FA on OK, ja langustrend muutub, kaalun sisenemist.
    Vaata ka
  • Kui börsikrahh on toimunud,siis on kindlasti kasulik osta väärtusaktsiaid pikas perspektiivis.
    Mis puutub langesvasse aktsiasse,siis kukkuvat nuga ei tasu küll püüda,kuid nuga,mis on takerdunud millegi taha juba tasub.
    St kui aktsia enam ei kuku ja tekitab nn toetustaseme või hoopis põrkega tõusutrendi siis on asjal jumet.
  • 2006 aasta kevadine "lilleõis" börsil oli leedu firma nimega "Ekranas". Tegu oli meeldivalt langeva aktsiaga, mis kunagi ei tõusnudki. Aktsia oli veel Leedukate põhinimekirjas. Minu suureks meelelärmiks peatas börs liiga vara aktsiaga kauplemise ja ma ei näinudki aktsiahindu 0,06 latti või 0,03 latti ..... Näis et paljud passisid pingsalt Ekranast, hoides näppu "BUY" nupul ja oodates esimest lootustandvat uudist. Seda aga ei tulnud.
  • Katsuge osta aktsiaid siis kui hind kiirelt tõuseb.... Või müüa, kui hind kiirelt langeb.... Ega muidu siin aegajalt keegi ei murelikult kurda, et "Näete, hind läheb kiirelt eest ära!". On ju väga meeldiv müüa, kui hind tõuseb, ning osta, kui hind langeb.... Edasi räägivad juba proffid.
  • siin võiks lahku lüüa selliesed mõisted nagu langev/tõusev aktsia ja langev/tõusev turg.
    Langevat aktsiat pole mõtet osta.
    Tõusvat aktsiat on mõtet osta nii tõusvalt turult, kui ka langevalt (paratamatult teeb ka tõusev aktsia langeva turuga kaasa mõningase korrektsiooni).

    Seega formuleeriksin esimese kõsimuse ümber: kas õigem on osta langevalt või tõusvalt turult?
  • allan223 , seda viimast küsimust siiski ei saaks esitada ilma lisatäpsustusteta:
    a) Milline on riskitaluvus?
    b) Kui pikakas ajaks investeerida soovitakse?
    c) Kui suurelt soovitakse portfelli hajutada?
    Need määravad, kas vastuseks on: "Õigem on osta langevalt turult." või "Õigem on osta tõusvalt turult."
  • ttrust:
    Loomulikult annab seda küsimust lõpult täpsustada ja "võitjaks" osutubki see, kes suudab enda jaoks need küsimused täpsemalt formuleerida ja leida nendele täpseiemad vastused ning ka samuti näha ette tulevasi suundumusi.
    Mina püüdsin seda küsimust natukenegi täpsemalt püstitada ja enda jaoks mõningad tegurid/määramatused välistada, et minu investeerimine, kui üks paljude tundmatute muutujatega võrrand natukenegi lihtsustuks.
    Need riskitaluvused ja ajahorisondid peab peab tõesti igaüks ise enda jaoks läbi mõtlema.
    langevat aktsiat mis ainult langeb ja mitte kunagi tõusma ei hakka pole sellegipoolest mõtet osta. Mittemingisuguse hajutamise ega mittemingisuguse ajahorisondi puhul.:)
    jah lühidalt püüaks ma vastust otsida ikkagi minu küsimusele, mitte sellele algselt esitatule. aga eks igal ühel on õigus omale arvamusele
  • To: allan223: Oled Sa veendunud, et Sa tead juba ette, millised aktsiad enam mitte kunagi tõusma ei hakka?
    Ma täpsustasingi sinu küsimust: "kas õigem on osta langevalt või tõusvalt turult?"
    Sa otsid oma vastust küsimusele, mis on praktiliselt valesti koostatud. Vastus sellele küsimusele on üheaegselt "jah" ja "ei". On asju mida ei ole võimalik lihtsustada.
  • Grifon - tegu põhimõtteliselt Dogs Of The Dow teooriaga. Link Dogsteps. Selle osta ja hoia idee põhimõtteliselt seisneb selles, et tuleb pidevalt osta kõige kõrgema dividenditootlusega 10 Dow komponenti. Langevar turul saad neid oma portfell rohkem juurde, kui tõusval turul jne jne.
  • Möödunud aastal sai langevat aktsiat siiski ostetud, nimelt NRM1T. (Enne Q3 tulemusi) :)
    Tegemist on olnud hea dividendiaktsiaga, samuti on Norma bilanss väga tugev.
  • Anette soovita mulle uueks aastaks midagi Balti turult ( va Eesti ). Koos väikeste kommentaaridega :)
  • TO: rick12

    Selgeid soovitusi ei anna. Mõned ettevõtted, mis oleksid vääriksid tähelepanu ka 2007. aastal.

    Alita, TEO, Ukio bankas, Pieno žvaigždes, Žemaitijos pienas, Bankas Snoras, Šiauliu bankas, Apranga, Rytu skirstomieji tinklai, Panevežio statybos trestas,...

    P.S. Läti börsil ei kauple.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon