Valimistulemuste ennustusvõistlus - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Valimistulemuste ennustusvõistlus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kuna ükski Eesti kihlveokontor valimistulemuste kihlvedusid ei korralda, organiseerin valimiste põnevamaks muutmise eesmärgil siin ise väikese ennustusvõistluse. Võistlus seisneb selles, et arvata võimalikult täpselt ära 4.märtsil 2007.a. valitava Riigikogu algkoosseis ehk algselt valituksosutuvad 101 nime (kohast loobumised ja asendusliikmed arvesse ei lähe).
    Võitjale (ehk sellele, kes need 101 nime kõige täpsemini ära arvab) panen välja ka 1000 eek auhinna.

    Avan võistluse iseenda pakkumisega, mis on järgmine:

    1) Edgar Savisaar;
    2) Kadri Must;
    3) Enn Eesmaa;
    4) Mailis Reps;
    5) Vladimir Velman;
    6) Vilja Savisaar;
    7) Ain Seppik;
    8) Olga Sõtnik;
    9) Toomas Varek;
    10) Jüri Ratas;
    11) Jaak Aab;
    12) Heimar Lenk;
    13) Aadu Must;
    14) Marika Tuus;
    15) Kalle Laanet;
    16) Lembit Kaljuvee;
    17) Siiri Oviir;
    18) Andrus Ansip;
    19) Urmas Paet;
    20) Meelis Atonen;
    21) Keit Pentus;
    22) Lauri Luik;
    23) Laine Jänes;
    24) Rein Lang;
    25) Kristen Michal;
    26) Rain Rosimannus;
    27) Ivi Eenmaa;
    28) Peep Aru;
    29) Kristiina Ojuland;
    30) Igor Gräzin;
    31) Jaanus Tamkivi;
    32) Jaanus Rahumägi;
    33) Margus Lepik;
    34) Mati Raidma;
    35) Villu Reiljan;
    36) Erika Salumäe;
    37) Karel Rüütli;
    38) Ester Tuiksoo;
    39) Mai Treial;
    40) Tarmo Mänd;
    41) Jaan Õunapuu;
    42) Cardo Remmel;
    43) Helmen Kütt;
    44) Ago Silde;
    45) Jaanus Männik;
    46) Rein Randver;
    47) Tiit Tammsaar;
    48) Vello Tafenau;
    49) Jaanus Marrandi;
    50) Raimu Aardam;
    51) Marek Strandberg;
    52) Aleksei Lotman;
    53) Toomas Trapido;
    54) Mart Jüssi;
    55) Valdur Lahtvee;
    56) Maret Merisaar;
    57) Mikk Sarv;
    58) Mart Saarso;
    59) Peep Mardiste;
    60) Katrin Idla;
    61) Tanel Tammet;
    62) Anti Poolamets;
    63) Agu Kivimägi;
    64) Andres Jaadla;
    65) Andres Idla;
    66) Evar Riitsaar;
    67) Dagmar Mattiisen;
    68) Mart Laar;
    69) Jaak Aaviksoo;
    70) Tõnis Lukas;
    71) Taavi Veskimägi;
    72) Juhan Parts;
    73) Andres Herkel;
    74) Ene Ergma;
    75) Helir-Valdor Seeder;
    76) Tarmo Kõuts;
    77) Marko Mihkelson;
    78) Kaia Iva;
    79) Toivo Jürgenson;
    80) Urmas Reinsalu;
    81) Erki Nool;
    82) Trivimi Velliste;
    83) Ants Pauls;
    84) Marko Pomerants;
    85) Ivari Padar;
    86) Eiki Nestor;
    87) Andres Tarand;
    88) Sven Mikser;
    89) Kadi Pärnits;
    90) Peeter Kreitzberg;
    91) Urve Palo;
    92) Mart Meri;
    93) Indrek Saar;
    94) Hannes Rumm;
    95) Liina Tõnisson;
    96) Marianne Mikko;
    97) Jüri Morozov;
    98) Jüri Tamm;
    99) Meelis Virkebau;
    100) Heljo Pikhov;
    101) Katrin Saks.
  • Triobet´is on valimiste ennustamine
  • TRIObet korrladab ennustusvõistlusi.
    Panin ise siis Edgar Savisaarele 1.13 PõhjaTallinnast
    Laine Jänes Tartust 1.3
    Riisalu vs Salumets 1.35
    Vilja Savisaar Põhja Tallinnast 1.3
    Seega suht kindlalt peaks raha koju tulema.
  • Kui Raimi prognoos ainult 17 keskerakondlase (või veel vähem) pääsemisest Riigikogusse peaks õigeks osutuma, premeerin teda ise 1k EEK auhinnaga-ga.
  • tegin ise kuu aega tagasi ringkondade arvestuses ennustuse. Kokku sain, et reform 29, kesk 27, IRL 19, SDE 12, rohelised 7 ja rl 7
  • Jaanus Raim , Sa võiksid ka oma erakondliku kuuluvuse avalikustada: Kandidaat nr. 954 - JAANUS RAIM ERAKOND EESTIMAA ROHELISED (http://www.vvk.ee/r07/kandidaadid/1161.html)
  • Ma olen kusagil varem avaldanud arvamust et kesikud saavad riigikogus 35 kohta täis. Küsitlustulemused nüüd näitavad samat numbrit :(
  • kesikud üle 30 koha küll ei saa, pigem on see number 25-29. Ja uus koalitsioon on Reform+IRL+rohelised. Ja keskil jälle sama lugu, võidad lahingu, kaotad sõja.
  • Ennustada võiks parem erakondade kaupa palju keegi saab, muudaks asja märksa kergemaks kui konkreetsed kandidaadid.

    Ise pakuks:
    Kesk - 25
    RE - 25
    IRL - 25
    SDE - 10
    RL - 9
    Rohelised - 7
  • kesk -33
    reform -27
    irl - 16
    sde -10
    rohel -7
    rl - 7
  • kui reform ja kesk saavad yle 50% siis on pekkis
  • Riigikogu 2007 valimised:
    KE - 31
    RE - 24
    IRL - 17
    RL - 12
    RohE - 9
    SDE - 8
  • upser Re: Valimistulemuste ennustusvõistlus 28/02/07 11:40

    kesk -33
    reform -27
    irl - 16
    sde -10
    rohel -7
    rl - 7
    ---------------------------------------
    ühe koha bronnisid endale?
  • minu ennustus:

    KE 29
    RE 22
    IRL 22
    RO 11
    SDE 9
    RL 8

    valitsuse moodustavad:
    RE, IRL, RO
  • REed ei tahaks enam valitsuses näha.. enne ei toimu muutust kui re on läinud.
    natuke igavaks laheb elu eestis, vaja on muutust
  • 2 riq

    no loomulikult, aga oma raha ma ei paneks mitte selle peale, mida tahaksin, vaid selle peale, mis on tõenäoline.
    eestis on paraku ikka veel võimalik teha valitsust kas reformi või kessuga. kõige hullemal juhul teevad need armukesed kahepeale koos.
  • Eliyahu, sa oled ju respublika aktivist kes meid kõiki õnnelikuks teeb. tunnista ikka endale ka ausalt, et sinu ennustusel, et respublika saab 22 kohta, pole tõenäosusega mingit pistmist. see on ikka sinu soovunelm. vaata arvamusuuringuid, respublika maadleb ikka ju rohelistega suurusjärgus 10-15 kohta. kuigi muidugi oleks hea kui reform poleks jälle sunnitud keskerakonnaga valitsema.
  • 2 Raab

    oh jah, alati vaja pasunasse sõita.
    teeme nii, et ootame ära, eks ole. ma ei viitsi enam vaielda-väideldagi selle üle.
    lühidalt - brändiuuringuid paluks mitte tõsiselt võtta. need on lihtsalt ebareaalsed. ja 100se valimiga valimissimulatsiooni uuringutega on paraku sama lugu, ei tasu lasta end häirida nendest. iseäranis sellistest, kus uuritakse mart laari shansse osutuda valituks tartu- ja jõgevamaal.

    uuringutega on juba kord nii, et selleks, et midagi päriselt teada saada, tuleb veidi investeerida ja tööd teha. 10 000 krooniga saabki just selliseid uuringuid, mida meil lehtedes ära trükitakse. muuseas, üks nendest kahest uuringust, mida meile sel nädalal on esitletud, sisaldab metoodika osas päris põnevat detaili. nimelt küsitleti kolmandikku vastanutest mobiili teel. nüüd kujutage ette, kuidas see võis välja näha. ma ei ole muuseas üldse paranoiline, aga ma võiksin näitlikustamiseks konstrueerida järgmise küsimuse, mida oleks hea mobiili teel läbiviidavas uuringus kasutada: Hea Toomas Tuulik, meil on teile üks küsimus. Palun kuulake hoolikalt ning lühikese mõtlemise järel andke oma vastus. Palume järgnevast loetelust nimetada üks nimi. Küsimus kõlab järgmiselt: Milline järgmistest poliitikutest on teinud enim Eesti majanduselu edendamiseks taasiseseisvunud Eesti ajaloos: Märt Kubo, Marju Lauristin, Andrus Ansip, Janno Reiljan, Mati Kepp, Värner Lootsmann, Nelli Privalova, Siim Kallas, Eldar Efendijev, Mihhail Stalnuhhin või Mart Laar?
    mis te arvate, kes niimoodi konstrueeritud küsimuse puhul ning mobiili teel küstiuna enim hääli saaks?

    aga 'nuff said.
    täiendavalt soovitan noortel valimishuvilistel veidi ka statistikat analüüsida. Suunav küsimus - millised erakonnad on alati valimistel võtnud üle brändireitingu ja millised peaaegu alati alla? Võti on professionaalne suhtumine oma töösse kampaania ajal.

    Aga loomulikult võib alati minna nii või naa ja mina ei tea, mis saab. mis puudutab IRL 22, siis ma seda loodan, mitte ei unista. Näis. 4. märtsi õhtul kl 23.30 oleme targemad.
  • Eliyahu, ega muu su postituses ei häirinudki, kui väide et su ennustus on mingil moel tõenäosusega seotud. olgu pealegi see su unistus või lootus, selles pole midagi halba. pasunasse sõitmist väärib valetamine.
  • kes valetas?
    ma olen ainus, kes on siin oma kuuluvust ühesse erakonda kinnitanud. vahest poleks pidanud tegema, siis saaks ka prognoosida igasugu asju.
  • Ennustaks ka:

    IRL: 26
    KE: 24
    RE: 23
    SDE: 12
    RL: 9
    RO: 7

    Kuskile erakonda ei kuulu, aluseks progressiivsemate inimeste seas läbiviidud küsitlused (nt Postimehes), foorumites ja kommentaarides olev kliima ja suhteliselt edukas E-hääletamine. Tõenäoline Laari kolmas tulemine, praegused majanduse ülekuumenemise hirmud ainult tõstavad Laari reitingut.
  • Tundub, et Raab on tulihingeline RP vaenlane. Hakka küsima miks, siis jääb vastuse võlgu. Ilmselt korruptant(on ka võimalus, et kommunist, kes perestroika poisse valib(RE)), kes RP ähvardustest end kohutada lasknud.
  • Kristjan1, kas ma nüüd nii väga tulihingeline olen, aga respublika mulle tõepoolest ei meeldi. ikka vastan miks ei meeldi. respublika on reklaamierakond. eelmistel valimistel suutis inimesed reklaamiga ära lollitada ja valiomised võita, hiljem selgus et sisu pole ja midagi ära teha ei suudetud. seekord on sama lugu: uuendati kaubamärki, tehakse korralik reklaamikampaania ja inimesed annavadki neile hääli. tulemus on tõenäoliselt sama: riigikokku pääseb jälle päris korralik kogus respublika tühikargajaid, kes oskavad ainult loosungite keeles rääkida, aga midagi ära teha ei oska/suuda. valijad on uskumatult lühikese mäluga ja lihtsameelsed. samas pole selles midagi imelikku. hääletatakse ju ka keskerakonna poolt. respublikale antud hääl on siiski parem variant kui keskerakonnale antud hääl.
  • Keskerakonna puhul ei mängi rolli see, et poliitiline mälu on 3 kuud. Teisi erakondi mõjutab see rohkemal või vähemal määral, Keski mitte. Selle tõttu, et Keskil on ainult 2 tüüpi valijaid:
    1) sugulushääletajad, kelle sugulane, tuttav või sõbra naine on vaatamata oma tagasihoidlikele võimetele otsustanud poliitilist karjääri teha ja kes siis isiklikust sümpaatiast valib. Arvestades, et erakonnas on 10k liiget, siis by affiliation tekib märkimisväärne ring, millest ka murdosa moodustab arvestatava häälesaagi.
    2) fanaatikud, kes on veendunud nii Edgar I äravalituses (in the divine sense) kui ka tema poliitika ainuõigsuses. See on inimgrupp, kelle puhul poliitiline mälu ei mõngi mingit rolli, kuna nad ei saa millestki aru. Nad ei saanud aru sellest, et:
    a) Führer teisi pealt kuulab,
    b) Führer külmalt altkäemaksu võtab (tema tüüne eneseõigustus stiilis "aga vaata mis teised teevad" on ilmselt tema valijatele täiesti sobiv),
    c) Führer kohalike oligarhidega sümbiootilises 69 suhtes on,
    d) Führer vene majandusliku ekspeditsioonikorpuse teenistuses on (koos teiste valitud isikutega, näiteks Huijar Suli või wannabe poliitärimees Indrek Hõbedane, kes ekspeditsioonikorpuse üldse maale tõi)
    e) Führer suurt sittagi suurt millestki ei tea (ja teda tundvate isikute sõnul on aastatega pigem rumalamaks ja väiklasemaks kui targemaks muutunud)
    f) jne.

    Ja neid 2 gruppi on piisavalt, et ta ka seekord valimised võidaks. Olukord on temale soodne, kuna tänu viimastele presidendivalimistele on parempoolne any1-but-edgar valija mõnusalt suikunud ja võibolla jätab valima minemata. Kuigi just praegu tuleks üles näidata seda initsiatiivi, mis pool aastat tagasi manifesteerus.

    Reform teeb btw ilmselt kõik endast oleneva, et mitte IRL, sotside ja rohelistega koalitsiooni minna. Võimuahned populistld ja pseudoparempoolsed, veelgi võimuahnemad konjunkturistid sobivad omavahel liiga hästi, et mitte uuesti ühist pesa luua. Nii selgrootus kui valetamine tuleb mõlemal seltskonnal liiga hästi välja selleks, et mitte uuesti koos valitsust moodustada. K puhul on näiteid valetamisest ilmselt niigi piisavalt, R aga meeldivalt värskendas oma nägu viimati sellega, kuidas peasekretär valetas, et tema pole raudteelastelt raha küsinud ning kuidas peaminister külma rahuga teatas, et nende parteis "kedagi nii rumalat ei ole, kes seda teeks", samas kui on teada, et tema parim sõber Huijar Suli peasekretäri selleks ärgitas.

    Palju toredaid inimesi. K puhul oleks patt midagi paremat oodata, aga kui Reformi vanal kaardiväel oli vähemalt mingi südametunnistus, selgroog ja maailmavaade, siis see teise ringi konjunkturistlik keskpärasus, kes praegu pukis on, on lihtsalt masendav.
  • Pakun ka:

    KE 30
    RE 28
    IRL 20
    RO 12
    SDE 6
    RL 5

    KeRe saab kindlasti 50+ prossa kätte. Ja jumal tänatud kui see juhtub. Mulle meeldiks kui nad oma kokkukeeratud supi seekord ise ära sööks. Laari kolmas tulemine sobiks hästi järgmiste valimiste aega (mis võivad tulla ka varem kui 2011, olenevalt kuidas majanduses läheb).

    Suffiksile lisaks: KE on mu meelest saanud hakkama üsna erakordse saavutusega lausa globaalses perspektiivis - olla juhtiv parlamendierakond ennast maailmavaateliselt üldse määratlemata. Põhimõtteliselt teeme kõike, mille eest meile pappi lastakse, hinnakirja võib annetajate nimekirjast tuletada. Savisaar on täna Eestis kõige kõvem kaubamärk, tema kaasamisega võib avalikule sektorile edukalt müüa (või edukalt osta) mida iganes.

    PS eelmise vabariigi lõpupoole oli Päts vist mingil määral sarnane vana. Kõige suurema diili eest jäi papp küll saamata, aga see-eest jäeti ellu...
  • no samas on rahvaliit ju koige eetilisem! janno ise ytles! ma isiklikult ka ei salli nii m6ndagi respu juhti, aga in general on ta ikka parem kui Kesk v6i Reform, sest nende ainus vahe on viis kuidas riiki röövida - k teeb seda labaselt, r peenelt. k korjab siit-sealt miljonikese, r paneb kohe 600-700 milli huugama. ma räägin siin mitte faktidest vaid nö arvamusest.

    ma t6esti arvan et tegudev6imeline pahatahtlik (ehk retsidiiv) on ikka halvem valik kui passiivne hea (p6runud professor).

    kes kordki ise on tundnud karistamatuse tunnet see teab kui kuradi suur kiusatus see on..
  • suffiksi lood on head , samas KE kohta kirja pandu , kehtib , kõigi teiste parteide hääletajate kohta täpselt samuti . Mind näiteks on ära väsitanud see parempoolsete lömitamine väliskapitali ees , diilid Eesti riigi arvelt , kappamine õhema riigi suunas jne . Neilt ei ole midagi uut tulemas , ja kui on , siis eesti tavalise inimese arvelt . Neid eksperimente on olnud küll 15 aastat järjest , mõni oli neist ka vajalik , aga oleks ikka aeg pöörata suhtumist selliseks , et oma rahvas ja rahvus oleks esmatähtis . Ning kui vaja , siis länkari(venku) arvelt . Muidu nutame , kuidas täidame igat eurodirektiivi , sakslane või itaallane aga peeretab selle peale omal maal . Oleme kannuseid teeninud küll , vahepeal peaks korra selja sirgu lööma ja vaatama , kas arstid , õpetajad , politseinikud jne on konkurentsis eluga Eestis . Nende töökohad ei konkureeri ju avatud turul ja neid saab mõõta ainult suhteliselt . Bussijuht Viljandis saab oma töö eest raskemates oludes 1 ühiku palka , sõidab põhja 250 km ja saab kergemates oludes 4 ühikut . Kas töö(panus)viljakus ka sisuliselt muutus ? Sama ju arstid jne .Kui inimene saab rikkamaks , on tal midagi kaotada ja tal tekib vastutustunne . Nii saamegi parema ühiskonna .
    Võib rääkida lugu õngest ja kalapüügist , aga aus tõdemus on see , et ei ole võimalik kõigile õngesid anda , osad peavad kaldal ka töötama . Ja tasutud peavad nad saama osaga püütud kalade arvelt . Ning seda ei saa lugeda teenimatult saadud tasuks . Ja kui kala tuleb rohkem , tuleb rohkem anda ka kaldalolijale .
  • Ennustamine on üks tänamatu tegevus.
    Mina kutsun teid kõiki valima, et ei võidaks kõige hullemad. Pärast on selline supp ja MEIE peame selle ära sööma.
  • Vot sellised võiks siis valimistulemused olla:

    http://www.tarkinvestor.ee/foorum/viewtopic.php?p=7249#7249
  • Keskmine pakkumine(13arvamust):
    KE...RE...IRL..SDE..RO..RL
    29...25...19...10...9...7 - 2 kohta jääb ülegi :)
  • Paneks siis oma pakkumise ka:
    Keskerakond - 31
    Reformierakond - 21
    IRL - 17
    SDE - 15
    Rohelised - 12
    Villu Reiljan ,Ester Tuiksoo, Jaanus Männik, Aleksander Einseln, Dmitri Klenski - isikumandaadid (5)
  • well, ma arvan et kesk tuleb 1. aga teine ja kolmas on respu ja rohelised..
    suurim kukkumine tuleb reformil.
  • KE 29
    RE 26
    IRL 14
    RO 8
    RL 9
    SDE 9
    KO (Konstitutsioonierakond) 6

    Olulisem ennustus - 02.03.2008 on tänavu märtsis kokku klopsitud koalitsioon juba ümber mängitud ja on moodustatud see õige, kes juhib riiki järgmiste valimisteni.
  • Triobetis 1.85 koef et rohelised saavad üle 7,5 koha.Tundub et päris hea diil,või msi arvate?
  • päris adekvaatne artikkel üle pika aja Äripäevalt

    http://www.aripaev.ee/3512/arv_juhtkiri.html
  • Ma kardan, et homme juhtub halvim, mis praegustes oludes juhtuda saaks - Suur Võimupartei (KeRe) saab absoluutse enamuse riigikogus. Siis saab öelda, et nii nad tapsidki meie Ferdinandi (pluralismi). Iga muu lahendus oleks oluline improvement. Pöidlad pihku...

  • to suffiks,mius seal imestada KE poolt on hakanud hääletama,mitte ainult pensionärid ja venelased vaid ka noored.Seega KE on noorte hulgas väga kõvat promot teinud ja RE hääli ära võtnud.Samas ei saa ju eitada ,et Savisara on väga karismaatiline poliitik ja reklaamid olid ka suht naljakad:)
  • Elva mees Kalev Kodu võtab üksikkandidaadina üksi 20 kohta riigikogus! Vot see on mees :) Ja see umbkeelne vene tädi, kes ka eilses valimissaates meediastaar oli ning kelle nime ma enam õnneks ei mäleta, saab 31 häält. Nii nad siis teevadki kahekesi koalitsiooni ja maailm on päästetud :)
  • Kesk - 31
    RE - 25
    IRL - 21
    SDE - 10
    RL - 7
    Rohelised - 7
  • See humoorikas tädi oli Niina-Inessa Stepanova. http://www.hot.ee/niinainessa/
    -----
    Eilses Äripäevas: Hääletan Keskerakonna poolt. Ma pole küll veel lugenud valimisprogramme, kuid millegipärast tunnen, et tahan hääletada Edgar Savisaare poolt.
    Galina Prohhorova, Petkam ASi finantsdirektor


    Savisaar on tõeline nähtus. Pole just palju inimesi kelle ümber hõljub eriline fluidium mis paneb enda poolt pimesi hääletama. Mina olen rämedalt kade :). Nendel valimistel on reaalne võimalus, et KE + RE saavad üle 51 koha. Kui valimispäeval ei tule teateid, et valimisaktiivsus on ebatavaliselt kõrge, siis järgmine koalitsioon on KERE koalistsioon. Kui valimisaktsiivsus on siiski ootuspärasest kõrgem, siis on inimesed aktiveerunud ja KERE ülemvõimu ei tule.
  • Keskerakond ja Reformierakond on ühe partei kaks erinevat tiiba. Üks tiib on suunatud populismialtile venemeelsele madalklassile, teine tiib on suunatud populismialtile eestimeelsele kõrgklassile.
    Kui kooskõlastatult nende "kahe eraldiseisva partei" kampaania käib!
  • sisuliselt tuleb teha valik kolme (3) eri "perekonna" vahel, kelle kätte rahakott usaldada-
    a) KeRe, b) Rohelised-Isamaa-Sotsid, c) "marginaalid" (EKD, EIP jt.)

    Rahvaliit on siis see külahulgus, kes KE pereliikmena nõus ka teise pere tütreid kosima ;)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon